Kako birate psa mešanca?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.945
Dakle ako izuzmemo rasne pse...i niste naišli na nekog uličnog...

Na koji način biste odabrali psa mešanca?
Da li vam je bitno da je kuče ili može biti i stariji pas pa čak i bolestan?
Da li je bolje uzeti iz azila ili od nekih ljudi koji rade kao privremeno prihvatilište za neželjene pse ili od neke organizacije, možda iz oglasa?
Birate po lepoti, karakteru?

Iskreno nikada nisam bila u azilu :prstic:
Razmišljam da i ne bih znala koje i kako da izaberem..

Imate neki savet za one koji žele da udome ostavljene, neželjene?

dog_couple_featured.jpg

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.945
Poslednji put sam udomljavao psa pre nekih 15 godina. 😄
On je skoro uginuo. A ovaj još stariji je još živ. Tako da, ne znam na osnovu čega bih izabrao psa. Eto, samo znam da bi svakako bio mešanac. Volim ja sve pse ali mešančići su ubedljivo najbolji.
a ne znam ni ja...pratim neke grupe za udomljavanje i tome slicno, dnevno par desetina objava...a svaki mi je divan...zaista se tesko odluciti...
a onda pomislim mozda je bolje iz azila, valjda tamo imaju manje sanse da se udome a opet...
ja zamisljam tako da odem i vidim preko 100 pasa tamo...pa ne znam...kako od svih njih kojima treba dom, odabrati tog/tu jednu :confused:

Poruka
16.562
a ne znam ni ja...pratim neke grupe za udomljavanje i tome slicno, dnevno par desetina objava...a svaki mi je divan...zaista se tesko odluciti...
a onda pomislim mozda je bolje iz azila, valjda tamo imaju manje sanse da se udome a opet...
ja zamisljam tako da odem i vidim preko 100 pasa tamo...pa ne znam...kako od svih njih kojima treba dom, odabrati tog/tu jednu :confused:

Da, da. Sa objava na društvenim mrežama je lakše. I lakše odabrati. Kad odeš u azil, vidiš ih tako gomilu njih i svakog bi uzela i teško ti je da se odlučiš. Ali mislim da je ipak humanije jer oni imaju manje šanse da ih neko udomi.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.945
У потпоности се слажем са Жабицом ! Не бирамо ми псе , него они нас и то важи за и за расне и за мешанце
hoces malo vise reci o ovome, na sta mislis?

ja sam do sada imala sve pse koji su nasledjeni i nezeljeni od strane komsija, rodbine i dvoje sa ulice...
nikada nisam bila negde da izaberem...

u sustini me uvek vise privlace ti mirni psi koji mi ne prilaze vec su u nekom svom svetu povuceni...

kako prepoznati da smo odabrani?

vučji čopor

Legenda
Poruka
61.007
hoces malo vise reci o ovome, na sta mislis?

ja sam do sada imala sve pse koji su nasledjeni i nezeljeni od strane komsija, rodbine i dvoje sa ulice...
nikada nisam bila negde da izaberem...

u sustini me uvek vise privlace ti mirni psi koji mi ne prilaze vec su u nekom svom svetu povuceni...

kako prepoznati da smo odabrani?
То је мало теже објаснити, јер се не ради о неком рационалном процесу. То се деси утренутку, неки флуид или вибрација, клик и готово. То није везано само за штенце него и за одрасле псе.
Мог садашњег пса су спасили луталиштва људи и довели је код мене да видим да ли ћу је удомити.

1659704841076.jpeg

1659704922897.jpeg

Ми смо се погледали и ствар је била завршена. Она се више не одаја од мене, антиципира све моје потезе итд.

vučji čopor

Legenda
Poruka
61.007
У међувремену се наша ситауација радиклно променила. Нико није знао да је она заправо била скотна и наравно не знамо с ким се парила. Тако ми данас имамо шесторо малих штенаца који су пре два дана прогледали и почели да ходају. Хоћу да подвучем да се наш однос ни мало није променио том чињеницом. Без икакавих проблема је прихватила асистенцију код порођаја и манипулисање са штенциа тако да они и мене потпуно прихватају.

1659707142453.jpeg

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.945
То је мало теже објаснити, јер се не ради о неком рационалном процесу.То се деси утренутку, неки флуид или вибрација, клик и готово.То није везано само за штенце него и за одрасле псе.
Мог садашњег пса суспасли луталиштва људи и довели је код мене а видим да ли ћу је удомити.

Pogledajte prilog 1200337

Pogledajte prilog 1200340

Ми смо се погледали и ствар је била завршена.Она се више не одаја од мене,антиципира све моје потезе итд.
divna je i ona i njeni stenci...posebna :heart:

a vidis ja tu "ljubav" na prvi pogled nisam nikada dozivela...

ova moja poslednja koju sam imala je bila kuce od komsije...dobilii su bebu i ona je stalno bila na ulici, komsije su je hranile...onda je komsija rekao da hoce da je da nekome i ponudio ljudima okolo...mi smo je uzeli...ona je bila pretuzna i jos godinu dana gledala satima u svoju staru kucu...posle smo se zavolele do srzi...stvarno sam je obozavala imala je divan, pitom karakter...

jedno drugo kuce koje sam neko vreme hranila na ulici pa ga usvojila je bio nezgodan...njemu je trebalo dosta vremena da se navikne na dodir...dugo nisam smela da ga taknem dok jede....

vučji čopor

Legenda
Poruka
61.007
divna je i ona i njeni stenci...posebna :heart:

ova moja poslednja koju sam imala je bila kuce od komsije...dobilii su bebu i ona je stalno bila na ulici, komsije su je hranile...onda je komsija rekao da hoce da je da nekome i ponudio ljudima okolo...mi smo je uzeli...ona je bila pretuzna i jos godinu dana gledala satima u svoju staru kucu...posle smo se zavolele do srzi...stvarno sam je obozavala imala je divan, pitom karakter...

jedno drugo kuce koje sam neko vreme hranila na ulici pa ga usvojila je bio nezgodan...njemu je trebalo dosta vremena da se navikne na dodir...dugo nisam smela da ga taknem dok jede....
Ко зна шта јесве доживео пренего што је дошао до тебе.Има и оних случајева када је пас трајно оштећен и ту не можеш никако да помогнеш :sad2:

Moje ime je Đurđija

Domaćin
Moderator
Poruka
3.959
Kada jednom to doživiš, strukturalno te promeni.. više nikada ne budeš ista.. :) Zato, ako budeš birala mešanca - idi u azil za pse i pusti da te tvoj pas sam pronađe.. jer mi smo, čini mi se, još i više njihovi ljubimci nego oni naši.. A kada te tvoj pas odabere, to je toliko posebna veza između dva živa bića, da se ne može uporediti uopšte ni sa čim na svetu.. :D :heart:

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.945
Kada jednom to doživiš, strukturalno te promeni.. više nikada ne budeš ista.. :) Zato, ako budeš birala mešanca - idi u azil za pse i pusti da te tvoj pas sam pronađe.. jer mi smo, čini mi se, još i više njihovi ljubimci nego oni naši.. A kada te tvoj pas odabere, to je toliko posebna veza između dva živa bića, da se ne može uporediti uopšte ni sa čim na svetu.. :D :heart:
vidi ne sumnjam...medjutim nekada se isto takva ljubav vremenom izgradi :)

Moje ime je Đurđija

Domaćin
Moderator
Poruka
3.959
vidi ne sumnjam...medjutim nekada se isto takva ljubav vremenom izgradi :)
Ma naravno.. :) Ljubav je uvek tu.. sa njima ne može drugačije..
Ali ne radi se samo o njoj kada ono kažem.. više o savršenom poklapanju energetskih polja i sinergiji koja se u tom slučaju stvara.. skroz čudesno..
Ne može se objasniti rečima.. mora da se doživi..

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.