Kako birate knjige za citanje i kupovinu?

Pratim čitalačke grupe na fejsu, npr Delfi kutak. To mi je jedan izvor, odatle izvlačim preporuke za žanrove koje volim. Drugi izvor je sam sajt knjižare, gledam šta je aktuelno. Treći su preporuke prijatelja i ljudi koji rade u knjižari, i naravno ono za šta znam da bi mi se verovatno svidelo.

Onda sve to filtriram čitajući opise, eventualno prvih par strana koje obično budu dostupne na sajtovima knjižara. Sve ono što proberem sortiram po prioritetu, i onda tim redosledom kupujem kad mi knjižara bude usput ili kad su velike akcije poput Noći knjige
 
Koji je vaš kriteriijum?
Spadam u serijske čitaoce pa npr. ako sam jedan roman od nekog popila naiskap i sa uživanjem, gledaću da skupim što više dela od istog pisca.
Pomažu mi i audio knjige da dođem do sebi novih dragih pisaca koje ću u više naslova počastiti mestom u svojoj skromnoj biblioteci.

Žalim, npr. što ljudi koji me poznaju vrlo dobro znaju da volim da čitam, a svega dve knjige sam za ceo svoj vek do sad dobila na poklon (a kupuju mi stvari za koje bi trebalo da znaju da ne marim),
dok me je u inostranstvu slabo blizak čovek počastio Idiotom na engleskom i u izuzetno lepom izdanju kao dva i dva, bez da sam spomenula da je to roman u kom mnogo često živim.
I sad imam Idiota na engleskom, ruskom i nekoliko izdanja na srpskom:super:
 
Ovo je prvo da čujem(čitam)!
Nemate mnogo sentimentalnog i kolekcionarskog duha ili je to na nekoj drugoj strani...
Koje... svaki naslov kod mene ima svoju priču. Šta da dajem, izdajem i prodajem???
To ostaje mom podmlatku, ako Bog da! :D

imam, baš smo u gomilama, imamo dosta knjiga. nešto sam pročitala a dosta nisam, nisam baš spremna da ih prodajem sada ali ne stižem da ih čitam npr. skoro sam uzela novu knjigu da čitam posle dugo vremena
razmišljala sam da bih iznajmljivala al ne znam kako bi to išlo u praksi, valjda nikako. mislim da ameri na amazonu imaju ponekad tu opciju
dešavalo mi se od novijih knjiga, pojavi se knjiga i nikad je ne pročitam :confused:
 
dešavalo mi se od novijih knjiga, pojavi se knjiga i nikad je ne pročitam :confused:
Za mene je izbor starih još veliki tako da ne gledam novitete.
Imam dosta novih koje sam kupila uz novine, ono laganije, i da im sad ne makarim vrednost, ali više su mi ukras nego nešto što hoću da pročitam.
To mi je bilo zabavno sa 15-16 godina, pa eto, još neko će u mojoj porodici biti tog uzrasta... :worth:
 

Back
Top