Da nije bilo komunista, ne bi bilo holokausta i Drugog svetskog rata. Hitler je došao na vlast nakon izbora 1932. godine na kojima su mnogi birači iz straha od komunizma glasali za naciste.
Donji video pokazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Da nije bilo komunista, ne bi bilo holokausta i Drugog svetskog rata. Hitler je došao na vlast nakon izbora 1932. godine na kojima su mnogi birači iz straha od komunizma glasali za naciste.
Хитлер је канцеларом постао 30.01.1933., и то као и јачање популарности НСДАП-а нема никакве везе са страхом од комуниста.Da nije bilo komunista, ne bi bilo holokausta i Drugog svetskog rata. Hitler je došao na vlast nakon izbora 1932. godine na kojima su mnogi birači iz straha od komunizma glasali za naciste.
Holokausta bi bilo i te kako nad Jevrejima i Romima,mozda ne toliko nad Srbima,ali bi Srbi opet stradali od ustasa.Tako da mu dodje na isto.Sigurno bi manje stradalo obicnog stanovnistva od strane fasista i nedicevaca.
Хитлер је канцеларом постао 30.01.1933., и то као и јачање популарности НСДАП-а нема никакве везе са страхом од комуниста.
]In 1932 Hitler opposed Hindenburg in the presidential election, capturing 36.8 percent of the votes on the second ballot. Finding himself in a strong position by virtue of his unprecedented mass following, he entered into a series of intrigues with conservatives such as Franz von Papen, Otto Meissner, and President Hindenburg’s son, Oskar. The fear of communism and the rejection of the Social Democrats bound them together. In spite of a decline in the Nazi Party’s votes in November 1932, Hitler insisted that the chancellorship was the only office he would accept. On January 30, 1933, Hindenburg offered him the chancellorship of Germany.[/I]"https://www.britannica.com/biograph...нк), но преопширна тема, и нема везе са овом.
Да, није спорно, пише то у енциклопедији Британика. Но, то је "тумачење" историје, и енциклопедије/лексикони би се требали уздржати од "тумачења" историје, посебно што су то краћи текстови са неопходним подацима.
Ваља "примити к знању", но не морамо се сложити, како о тој теми има подоста литературе, није то баш нешто прихваћено мишљење
Da nije bilo komunista, ne bi bilo holokausta i Drugog svetskog rata. Hitler je došao na vlast nakon izbora 1932. godine na kojima su mnogi birači iz straha od komunizma glasali za naciste.
У реду је геније, убиједио си ме. Да поновимо градиво, пта си написао у уводу темеBritanika je dokaz da je to prihvaćeno mišljenje.
У тексту Британике не стоји ништа томе слично. Ту стоји да је Хитлера и конзервативвце Фон Папена, Мајзнера и Хинденбурга повезао страх од комунизма те како би избацили из комбинација социјалдемократе (једини озбиљан противник нацистима), али не да су бирачи из страха од комунизма гласали за нацисте.Hitler je došao na vlast nakon izbora 1932. godine na kojima su mnogi birači iz straha od komunizma glasali za naciste.
а ваљда си на тај дио реаговао, ништа што се коси са оним што је написано у тексту Британике који је ваљда доказ да је то прихваћено мишљење. Ваљда.и то као и јачање популарности НСДАП-а нема никакве везе са страхом од комуниста.
То је апсолутно тачно. Биполарни свијет, уз све своје мане, аномалије, је кудикамо бољи него кад имате једног глобалног господара који ће одређивати правила игре,. кројити животе људи и колико ће у тој игри мрвица ко добијати.Слично као данас много раније , јер док је било јаког опонента ССР-а запад је показивао своје идеално лице лобирајући ишто већу патежну моћ и независност грађана и радника када је ССР нестао показао је право лице стегао је каиш показао своје право лице и моћ. Далеко да људи на западу не живе боље од нас али задњих деценија икод њих више није бајно и сјајно као некада паре се све теже зарађују живот постаје све скупљи средња класа нестаје као и у комунузму.
Тема је глупа у старту и није јој место на подфоруму за историју, јербо се бави хипотетичким шта-би-било-кад-би-било.
Такав приступ је ненаучан и неисторијски, јер је комунизам историјска појава, настала као последица развоја капитализма.
Без капитализма као таквог не би било ни комунизма, нити радничког односно синдикалног покрета, то је напросто узрочно-последична веза (види трећи Њутнов закон).
У сваком случају без комунизма и радничког покретаПа не би имали осмочасовно радно време, годишње одморе, пензионо и инвалидско осигурање, право на штрајк, боловање, викенде, нерадне дане, регрес, топли оброк, радничке мензе и много још штошта.
Ту стоји да је Хитлера и конзервативвце Фон Папена, Мајзнера и Хинденбурга повезао страх од комунизма
али не да су бирачи из страха од комунизма гласали за нацисте.
Тема је глупа у старту и није јој место на подфоруму за историју.
У сваком случају без комунизма и радничког покрета не би имали осмочасовно радно време, годишње одморе, пензионо и инвалидско осигурање, право на штрајк, боловање, викенде, нерадне дане, регрес, топли оброк, радничке мензе и много још штошта.
Па није баш у САД имаш много јаче синдикате као и на западу него ли у бившим комунистичким државама оне су убиле њихов развој.
Ево конкретно гледао си "Било једном у Америци" где прве послове које добијају од владе да поубијају вође синдиката.
Дакле они су се изборили још почетком 20. века што ми нисмо до сада.
Gde joj je mesto?
Jedno je radnički pokret a drugo su komunisti. Da nije bilo komunista, radnički pokret bi naterao vlasti da uvedu osmočasovno vreme i sve ostalo što si naveo.
Раднички покрет је незамислив без идеја раних социјалиста утописта (Фурије, Сен-Симон, Овен, Бланки итд.), преко чартиста, затим комунистичког манифеста из 1848, прве, друге и треће интернационале, Париске комуне 1871, масакра у Чикагу 1 Маја 1886, све до Бољшевичке револуције из 1917.
А сама тема због своје природе односно начина на који је отворена спада у подфорум "Политика" а не "Историја".