Kako bi ste se ponasale kada bi..

Zivele u srednjem veku, ali kao deo aristokratije? Mozete biti vojvotkinja, grofica, princeza / kraljica.. No, imajte u vidu da su zene bile gotovo pa imovina muskarca (muza). Kako bi podnele takav zivot kada bi vas neko prebacio u to vreme?
Da sam žena ubila bih se. Ali eto nažalost dosta žena i dan danas živi u takvim uslovima.
 
Da sam žena ubila bih se. Ali eto nažalost dosta žena i dan danas živi u takvim uslovima.
Da, tesko je biti zensko tada. Biti zlostavljana, tretirana bedno. Samo lutka za mase. Srecom, to se promenilo. Doduse, da sam ja zensko tog perioda, iz aristokratske porodice, gledao bih da iznadjem nacin da radim nesto sto volim. Zene su umetnice da zalude muskarce ako su lepe i zgodne. Jos bolje ako su pravog duha.
 
Da, tesko je biti zensko tada. Biti zlostavljana, tretirana bedno. Samo lutka za mase. Srecom, to se promenilo. Doduse, da sam ja zensko tog perioda, iz aristokratske porodice, gledao bih da iznadjem nacin da radim nesto sto volim. Zene su umetnice da zalude muskarce ako su lepe i zgodne. Jos bolje ako su pravog duha.
Lako je ako si rođena kao žena i živela si u to vreme. Tada bih se i ja kao žena snalazio.
 
na PDF žene a nijedna da se javi ČP
Aristrokratija je dobro živela, nisu ništa radile, osim naređivale posluzi...
Citao sam da nisu stvari uvek bile tako bajne. Bilo je zena i na dvoru koje su bile silovane i nisu se usudjivale da progovore. Imas film snimljen po istinitom dogadjaji u francuskoj gde se jedna zena odvazila i njen suprug je izazvao na dvoboj do smrti silovatelja. Ubio ga je.
 
Citao sam da nisu stvari uvek bile tako bajne. Bilo je zena i na dvoru koje su bile silovane i nisu se usudjivale da progovore. Imas film snimljen po istinitom dogadjaji u francuskoj gde se jedna zena odvazila i njen suprug je izazvao na dvoboj do smrti silovatelja. Ubio ga je.
Nisu dizale ništa teže od kašike, organizovale žurke, vodile abrove, aristokratija je to bila...
 
Zivele u srednjem veku, ali kao deo aristokratije? Mozete biti vojvotkinja, grofica, princeza / kraljica.. No, imajte u vidu da su zene bile gotovo pa imovina muskarca (muza). Kako bi podnele takav zivot kada bi vas neko prebacio u to vreme?
Pa ne moras da ides u srednji vek na takav tretman, dovoljno je u drugu drzavu.
A ne bih podnela nikako.
To je bio jako hladan period na planeti zemlji, posle je nastupilo i mini ledeno doba... svi su bili prljavi, smrdljivi i puni vasaka,.... i arstokratija i ostali.
Ili bi se smrzla ili bih odmah umrla od neke bolestine vrlo brzo ... Tifus, kuga, kolera, sifilis, boginje... biraj. Retko se prezivljavala 50ta.
Ne bih ni stigla da razmisljam da li sam necija svojina ili ne.
 
Pa ne moras da ides u srednji vek na takav tretman, dovoljno je u drugu drzavu.
A ne bih podnela nikako.
To je bio jako hladan period na planeti zemlji, posle je nastupilo i mini ledeno doba... svi su bili prljavi, smrdljivi i puni vasaka,.... i arstokratija i ostali.
Ili bi se smrzla ili bih odmah umrla od neke bolestine vrlo brzo ... Tifus, kuga, kolera, sifilis, boginje... biraj. Retko se prezivljavala 50ta.
Ne bih ni stigla da razmisljam da li sam necija svojina ili ne.
Svi uslovi su bitni, ceo paket. :D
 
Zivele u srednjem veku, ali kao deo aristokratije? Mozete biti vojvotkinja, grofica, princeza / kraljica.. No, imajte u vidu da su zene bile gotovo pa imovina muskarca (muza). Kako bi podnele takav zivot kada bi vas neko prebacio u to vreme?
Zavisi.
Bilo je žena koje su bile naslednice ogromnih teritorija koje su ostajale u njihovm vlasništvu i u braku. O tome se danas ne priča, ali to je fakt. Pretpostavljam da sam bila iz Akvitanije udata za engleskog kralja, to bi bila bolja varijanta nego da sam ćerka kmeta. S tim u obzir, jer bi i moj otac i moj brat isto tako išao bos i jeo travu ko i ja. Ljudi su zaboravili da nisu SVI muškarci bili povlašteni tokom istorije, isto kao što nisu BAŠ SVE žene bile potlačene.

Inače, ne bih htela to vreme, ali zbog luksuza na koji sam danas navikla. Ne bih da mi se prozori lede zimi i da se kupam u koritu. Ili da piškim stojećki, što su radile pripadnice najvišeg plemstva u Versaju. To je bio opšti smrdljivi haos. Filmovi su totalna zabluda. Da se danas tamo vratimo, čak i u Versaj, verovatno bi dušu ispovraćali.
 
u čemu je bolje, da te čujem pametni?
Imate li pravo glasa?
Imate li mogućnost da odaberete koju god karijeru želite?
Imate li pravo na obrazovanje? Na bilo koju vrstu posla?
Imate li pravo da kažete NE, ne želim da rađam?
Imate li pravo da kažete suprugu NE želim to, hoću ovo?
Imate li pravo da zovete policiju ako vas neko maltretira i za najmanju sitnicu i da istog momenta udaljite tog muškarca na mesec dana od vas? Zaštićene ste kao beli medvedi.

Ne, nisu. To moguće da imaš po muslimanskim zemljama i zemljama gde se muškarac stavlja na čelo po svaku cenu. U Srbiji je to nepostojano.
 
Мени смета тај манир који траје предуго, иако су се ствари промениле- што сам већа мученица то сам јача, већа, снажнија. Па се претерује, као и у свему, и кука где разлога нема. А тамо где су подршка и помоћ заиста потребни они изостају.
Има делова света где жене ужасно трпе, а њима се најмање пажње посвећује. А тамо где се највише хистерише оне су заправо коловође и то је бесмислено.
 
Мени смета тај манир који траје предуго, иако су се ствари промениле- што сам већа мученица то сам јача, већа, снажнија. Па се претерује, као и у свему, и кука где разлога нема. А тамо где су подршка и помоћ заиста потребни они изостају.
Има делова света где жене ужасно трпе, а њима се најмање пажње посвећује. А тамо где се највише хистерише оне су заправо коловође и то је бесмислено.
Teško je naći balans gde bi sve bilo idealno. Mnogo je konflikta zbog različitih izvora koji nas uče šta je idealno, a šta ne. Jedno je kroz religiju, drugo je kroz društvo, treće je kroz filmove i seirje. Gde naći tu zlatnu sredinu?
 
Teško je naći balans gde bi sve bilo idealno. Mnogo je konflikta zbog različitih izvora koji nas uče šta je idealno, a šta ne. Jedno je kroz religiju, drugo je kroz društvo, treće je kroz filmove i seirje. Gde naći tu zlatnu sredinu?
У здравом разуму?
Веровати својим очима а не ономе што се намеће као истина?
 
Teško je naći balans jer je toliko uticaja na individuu i zbog toga stiče jednu pretstavu o svetu, druga na drugačiji i onda trebaju biti kompatabilni.
Тешко је јер се деградира породица, одвлаче се они којима си најпречи, усиљено се мењају вредности да би се дошло до усамљене јединке која вапи за ма каквом пажњом а онда је лако наметнути све, зар не. Тако уосталом функционишу и секте.
На нама је.
 

Back
Top