Припојење Републике Српске Србији до 2050 године? Жеље или реалност?

Како би изгледало уједињење Републике Српске и Републике Србије?

  • Као савез држава.

    glasova: 9 19,1%
  • Као федерација.

    glasova: 3 6,4%
  • Као конфедерација

    glasova: 9 19,1%
  • Укидањем Републике Српске

    glasova: 26 55,3%

  • Ukupno glasova
    47

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Сви смо свесни да је српски национални циљ уједињење Срба и српских земаља у једну државу а исто би требало да буде пре свега у погледу припојења Републике Српске, Републици Србији.
Питање колико је све то реално оствариво до 2050 године?
Наравно, на који начин? Средства и др?
Например, нови рат, промењене геополитичке околности и признање тога права на некој новој међународној конференцији, попут "Берлинског конгреса из 1878 године", кроз систем УН-а и др?
 

Prilozi

  • Balkans2010-1.png
    Balkans2010-1.png
    268,9 KB · Pregleda: 37
Vidim patriotsku pljacku i urlanje nacionalista kako nas napadaju neprijatelji ...

A do tada nece biti u Srbiji i u RS-u ni 5 miliona ljudi.
Нажалост вероватно и неће, да стопом морталитета од 50 хиљада Србија и Српска годишње, то је само по основу морталитета , без исељавања за 30 година, 1 милион и 500 хиљада људи.
 
Нажалост вероватно и неће, да стопом морталитета од 50 хиљада Србија и Српска годишње, то је само по основу морталитета за 30 година, 1 милион и 500 хиљада људи.
To ti je jedan Beograd pa ti vidi.
 
До 2050. у Републици Српској неће бити ни пола милиона људи, то јест један не баш велики град, са тенденцијом даљег убрзаног смањивања. Тема некаквог националног уједуњења неће се постављати.
 
До 2050. у Републици Српској неће бити ни пола милиона људи, то јест један не баш велики град, са тенденцијом даљег убрзаног смањивања. Тема некаквог националног уједуњења неће се постављати.

Нажалост, ако се настави тренд губитка у становништву Републике Српске, 9 хиљада годишње, само по основу морталитета, без исељавања, то је 270 хиљада људи за 30 година.
По попису становништва које је накнадно 2013 / 2014 утврдила Република Српска је имала 970 хиљада Срба. Данас је тај број на неких 920 хиљада без исељавања. За 30 година, значи 620 хиљада без исељавања. Гадно и јадно, мора се нешто предузети у вези с тим.
 
Нажалост, ако се настави тренд губитка у становништву Републике Српске, 9 хиљада годишње, само по основу морталитета, без исељавања, то је 270 хиљада људи за 30 година.
По попису становништва које је накнадно 2013 / 2014 утврдила Република Српска је имала 970 хиљада Срба. Данас је тај број на неких 920 хиљада без исељавања. За 30 година, значи 620 хиљада без исељавања. Гадно и јадно, мора се нешто предузети у вези с тим.
Pogledaj ko se bogati i bice ti jasno...

Od oporavka nema nista , ljudi su umorni , 30 godina cekaju i nista a zivot prolazi.
 
Босна треба да остане таква каква је сада,
са Републиком Српском унутар ње.

Федерација треба да остане таква каква је.
Хрвати нису угрожени - према томе не треба им посебан ( заштитни ) ентитет.

И не треба ложити те народе да се растају,
већ их учити и охрабривати како да остваре што боље заједништво.

Све у свему, јастребовима подсећи крила,
пустити народ да живи.

Политички и територијално ништа не мењати.
Заувек.
Нит ићи на спајање нит на раздвајање.

Развијати науку, технику, привреду
и манути се политике !
 
Pogledaj ko se bogati i bice ti jasno...

Od oporavka nema nista , ljudi su umorni , 30 godina cekaju i nista a zivot prolazi.

Знам, што године пролазе све тежи живот, већа беда. Једини циљ је побећи што даље.
 
Нажалост, ако се настави тренд губитка у становништву Републике Српске, 9 хиљада годишње, само по основу морталитета, без исељавања, то је 270 хиљада људи за 30 година.
По попису становништва које је накнадно 2013 / 2014 утврдила Република Српска је имала 970 хиљада Срба. Данас је тај број на неких 920 хиљада без исељавања. За 30 година, значи 620 хиљада без исељавања. Гадно и јадно, мора се нешто предузети у вези с тим.

Песимиста сам што се тиче будућности нашег народа. Ми смо полумртав народ, народ у изумирању и ту нема помоћи. Сасвим сам сигуран да људи неће одједном доћи до националне свијести и почети се женити и удавати до 25. године и правити по 3-4 дјеце а само тако народ може опстати. Најтрагичније је то што смо се ми борили да створимо ту Републику Српску (као што су се наши непријатељи борили за "цјеловиту" БиХ) а сада се испоставља како ни та РС ни БиХ никоме не требају. Много народа је већ побјегло а много ће још и побјећи из те несретне земље а и они што остају праве мало дјеце, што је најбољи знак да невјерују ни у садашњост ни у будућност.
 
Песимиста сам што се тиче будућности нашег народа. Ми смо полумртав народ, народ у изумирању и ту нема помоћи. Сасвим сам сигуран да људи неће одједном доћи до националне свијести и почети се женити и удавати до 25. године и правити по 3-4 дјеце а само тако народ може опстати. Најтрагичније је то што смо се ми борили да створимо ту Републику Српску (као што су се наши непријатељи борили за "цјеловиту" БиХ) а сада се испоставља како ни та РС ни БиХ никоме не требају. Много народа је већ побјегло а много ће још и побјећи из те несретне земље а и они што остају праве мало дјеце, што је најбољи знак да невјерују ни у садашњост ни у будућност.

Нажалост, тако је, изгледа земља неће требати никоме.
 
Песимиста сам што се тиче будућности нашег народа. Ми смо полумртав народ, народ у изумирању и ту нема помоћи. Сасвим сам сигуран да људи неће одједном доћи до националне свијести и почети се женити и удавати до 25. године и правити по 3-4 дјеце а само тако народ може опстати. Најтрагичније је то што смо се ми борили да створимо ту Републику Српску (као што су се наши непријатељи борили за "цјеловиту" БиХ) а сада се испоставља како ни та РС ни БиХ никоме не требају. Много народа је већ побјегло а много ће још и побјећи из те несретне земље а и они што остају праве мало дјеце, што је најбољи знак да невјерују ни у садашњост ни у будућност.
Treba ljudi EU a u rikverc migrante koji su škart za njih.
 
Још гори сценарио од нашег постепеног изумирања је масовно насељавање миграната са Блиског истока на нашу земљу. То би била катастрофа за нас.
Uvesti tursko i grčko zakonodavstvo po pitanju državljanstva. Samo džavljanin Srbije može postati onsj koji prihvati uzeti srpsko ime i prezime.
 

Back
Top