Kako aktivirati bluetooth slušalice (bubice) u win 7

Прво реци који бт ти је на рачунару?
Онда који модел слушалица је у питању.
Проблем са 7-цом је што не подржава кодеке sbc, aac. Мораш се баш потрудити да натераш да се повежу.
Али да не нагађам, напиши који бт имаш на рачунару и које слушалице су у питању?
https://forum.krstarica.com/threads...et-za-slusanje-muzike-hi-fi-kvaliteta.931630/
 
Kako aktivirati bluetooth slušalice (bubice) u win 7
Pobegao mi tekst... evo ga opet:

Kupio sam neke slušalice (ne smem da kažem koli(c)ko sam para dao za to) čije je ime samo "Plus 4". U kutiji sam našao uputstvo od šes' redova, u kome se ne kaže kako se priključuju na komp (windows 7). Na netu nisam mogao da nađem nikakve informacije za taj "model". Onda sam krenuo da rešavam situaciju sa nivoa windows-a, poskidao neke drajvere i instalirao i na kraju se pojavila ikona sluški u "Devices and Printers". Svejedno, to malo čudo neće da radi, i ne nalazim načina kako da ga aktiviram. Skrećem pažnju ("achtung achtung") da spravicu koristim po prvi put u životu, tako da bi bilo dobro da odgovori (za koje sam po difoltu vrlo zahvalan) budu prilagođeni mom nivou iskustva. -- Priključenje na mobilni (android) išlo je skroz glatko, kao kad priključuješ i obične sluške. Sličice priložene.
 

Prilozi

  • IMG_20220406_160807.jpg
    IMG_20220406_160807.jpg
    124,1 KB · Pregleda: 3
  • IMG_20220406_160503.jpg
    IMG_20220406_160503.jpg
    65,3 KB · Pregleda: 3
Pobegao mi tekst... evo ga opet:

Kupio sam neke slušalice (ne smem da kažem koli(c)ko sam para dao za to) čije je ime samo "Plus 4". U kutiji sam našao uputstvo od šes' redova, u kome se ne kaže kako se priključuju na komp (windows 7). Na netu nisam mogao da nađem nikakve informacije za taj "model". Onda sam krenuo da rešavam situaciju sa nivoa windows-a, poskidao neke drajvere i instalirao i na kraju se pojavila ikona sluški u "Devices and Printers". Svejedno, to malo čudo neće da radi, i ne nalazim načina kako da ga aktiviram. Skrećem pažnju ("achtung achtung") da spravicu koristim po prvi put u životu, tako da bi bilo dobro da odgovori (za koje sam po difoltu vrlo zahvalan) budu prilagođeni mom nivou iskustva. -- Priključenje na mobilni (android) išlo je skroz glatko, kao kad priključuješ i obične sluške. Sličice priložene.
Ок, те слушалице подржавају sbc i aac али не кажеш ништа за лап топ?
Да ли си отварао линк који сам ти окачио?
Тамо сам доста тога објаснио?
Значи, ако ти је бт у лап топ испод бт 4.2 није предвиђен за музику!
 
Види, да би ти било јасније. Имам лап топ из 2010, на коме је био wifi 2.4 и bt 2.1
IMG_20220406_174810.jpg

Није било шансе да повежем слушалице htc
IMG_20211001_140321.jpg

Jeр тај стари модел бт 2.1 није подржавао пренос мутике. Могао сам да натерам да се повежу али то је био ужас. Губио се звук, квалитет очај.
Наручио сам са алија картицу:
бт.PNG

која подржава и wifi 6 као и bt 5.1 и заменио у лап топу стару:

IMG_20220406_174820.jpg

IMG_20220406_174830.jpg

Win7 нема драјвере за исту. Може се и то решити али не волим буџевину ако н ије неопходна. Апгрејдовао сам Win7 на win10, пошто ми је седмица била лиценцирана, и 10-ка је аутоматски повукла драјвере за ову картицу и сада ми ради све беспрекорно.
wifi ми ради на пуној брзини а слушалице раде каосат!
 

Prilozi

  • IMG_20220406_174810.jpg
    IMG_20220406_174810.jpg
    124,1 KB · Pregleda: 4
Ок, те слушалице подржавају sbc i aac али не кажеш ништа за лап топ?
Sad ću da pokušam... Jedine informacije o BT koje sam mogao da pronađem potiču od Device Manager-a, i ponešto iz Everesta. U DMenadžeru svi BT uređaji su verzija 6, 16 i 20. Ne znam kako drugačije da iznađem neku 'jedinstvenu' BT verziju kao 'komadnog' uređaja.

BTooth komponente Device Manager.jpg
BTooth komponente Everest.jpg


Да ли си отварао линк који сам ти окачио?
Jesam, fini si rad uložio u to. Nadam se da je i ostala raja zahvalna kao i ja.
Тамо сам доста тога објаснио?
Jesi. Stekao sam predstavu o tom uređaju, njegovom razvojnom putu i šta koja verzija može da uradi.
Значи, ако ти је бт у лап топ испод бт 4.2 није предвиђен за музику!
Ugh! To bi bila "katastrofa". Imaš li na umu laptop kao hardver ili kao operativni sistem? Postoji li način da se to nekako nabudži, "priroda"?
 
Имаш среће, модул је AC3165 (вероватно ти је лап топ леново). БТ је 4.2 и проблем је win7!
Ако је лиценцирана 7-ца, можеш је апгрејдовати на 10-ку и све ће прорадити без проблема а на лап топу нећеш ништа изгубити.
Друга опција, скини и инсталирај програм Intel-Driver-and-Support-Assistant-Installer па да инсталираш последње драјвере за ти картицу, мада је подршка за 7-цу престала.
Мој савет ти је да пређеш на 10-ку или да копаш док не нађеш драјвер који ће натерати да то ради на 7-ци нормално.
 
Види, да би ти било јасније. Имам лап топ из 2010, на коме је био wifi 2.4 и bt 2.1
Pogledajte prilog 1132215
Није било шансе да повежем слушалице htc
Pogledajte prilog 1132216
Jeр тај стари модел бт 2.1 није подржавао пренос мутике. Могао сам да натерам да се повежу али то је био ужас. Губио се звук, квалитет очај.
Наручио сам са алија картицу:
Pogledajte prilog 1132217
која подржава и wifi 6 као и bt 5.1 и заменио у лап топу стару:

Pogledajte prilog 1132219
Pogledajte prilog 1132223
Win7 нема драјвере за исту. Може се и то решити али не волим буџевину ако н ије неопходна. Апгрејдовао сам Win7 на win10, пошто ми је седмица била лиценцирана, и 10-ка је аутоматски повукла драјвере за ову картицу и сада ми ради све беспрекорно.
wifi ми ради на пуној брзини а слушалице раде каосат!
Ahaaaa... E sad mi je cela slika jasna, i odakle da izvidim koja je bt verzija ovde (moj laptop je iz 2017) mogla biti.

Moja prethodna poruka stigla je nakon što si ti ovu već objavio, tako da je nisam bio video ranije.
 
Evo kako mozes da aktiviras BT na Win.7.
Већ сам писао али да разјасним.
Пре појаве Bluetooth 4.2 није било говора о његовој примени у преносу квалитетног записа музике! То је прво што треба знати. Друго је, Bluetooth 4.2 појавио се 2. децембра 2014 а windows 8 је изашао 26. октобра 2012.
У томе и јесте цео проблем! Нико није хтео да се бакће подршком ВТ4.2 за windows 7.
Може се натерати да ради, мени је полазило за руком али то је бесмислено. Да не улазим у цревца, једноставно windows 7 није комппатабилан са савременим Bluetooth преносом сигнала.
Да парафразирам, имате добар ауто у који сте сипали лош бензин. Да, радиће он али....?
Пошто његов лап топ има ВТ4.2 и ако му је лиценциран windows 7, најбоље решење му је апгрејд на windows 10.
На овом линку можеш преузети програм за апгрејд win7 на win10. Цео поступак зависи од брзине интернета. Ја сам то обавио на више рачунара за неких пола сата (брзина нета код мене је непуних 100mbps).
Програм проверава лиценцу, пролази и добар крек, и после провере преузима одговарајућу верзију win10, инсталира је а сви подаци са рачунара остају нетакнути. Значи, апсолутно ништа се не губи! Оно што је суштински важно, у периоду две недеље, систем се може вратити назад ако вам се не свиђа. По истеку две недеље, више не може.
Ето, може пробати и видети да ће му на win10 ВТ радити као сат. Јеноставно, win10 има све неопходне драјвере за савремени ВТ.
 
Већ сам писао али да разјасним.
Пре појаве Bluetooth 4.2 није било говора о његовој примени у преносу квалитетног записа музике! То је прво што треба знати. Друго је, Bluetooth 4.2 појавио се 2. децембра 2014 а windows 8 је изашао 26. октобра 2012.
У томе и јесте цео проблем! Нико није хтео да се бакће подршком ВТ4.2 за windows 7.
Може се натерати да ради, мени је полазило за руком али то је бесмислено. Да не улазим у цревца, једноставно windows 7 није комппатабилан са савременим Bluetooth преносом сигнала.
Да парафразирам, имате добар ауто у који сте сипали лош бензин. Да, радиће он али....?
Пошто његов лап топ има ВТ4.2 и ако му је лиценциран windows 7, најбоље решење му је апгрејд на windows 10.
На овом линку можеш преузети програм за апгрејд win7 на win10. Цео поступак зависи од брзине интернета. Ја сам то обавио на више рачунара за неких пола сата (брзина нета код мене је непуних 100mbps).
Програм проверава лиценцу, пролази и добар крек, и после провере преузима одговарајућу верзију win10, инсталира је а сви подаци са рачунара остају нетакнути. Значи, апсолутно ништа се не губи! Оно што је суштински важно, у периоду две недеље, систем се може вратити назад ако вам се не свиђа. По истеку две недеље, више не може.
Ето, може пробати и видети да ће му на win10 ВТ радити као сат. Јеноставно, win10 има све неопходне драјвере за савремени ВТ.
Nisu mi potrebne nikakve parafraze,ali kod mene BT radi na Win.7
 
Nisu mi potrebne nikakve parafraze,ali kod mene BT radi na Win.7
Радио је и код мене, ВТ 2.1, на старом лап топу. Горе у мом трећем посту сам то и описао. Проблем је рад ВТ 4.2 и више верзије, до 5.2 које могу преносити музику у високој резолуцији, за њих нема драјвера за win7.
Једноставно, временски су се мимоишли.
Незнам који ти лап топ имаш, са којом верзијом ВТ? Овде није у питању сам ВТ као ВТ него ВТ за пренос квалитетног записа музике.
Нема шансе да win7 може да подржи aptX кодек.
О томе је реч, а не о самом раду ВТ.
 
Moj komp je novije generacije.
Важан је ВТ модул који је у њему. На један модел, много их је прошло кроз моје руке, убацио сам картицу са подршком wifi5, пошто је стара подржавала само 2,4 и резала је брзину. На картици је био и ВТ5.0 а на лап топу win7. Намучио сам се са подршком за win7 и за wifi5 и за ВТ. Натерао сам је да ради али при сваком покретању лап топа морао сам поново ручно да повезујем wifi а ВТ мало ради, мало не ради. WiFi сам некако решио а од ВТ сам дигао руке јер човеку није био битан.
Иста је ситуација била и са мојим лап топом али 10-ка је то све решила из цуга. Једноставно, не видим смисао ОС који је изгубио подршку? Али ок, свако има право на свој избор.
 
Важан је ВТ модул који је у њему. На један модел, много их је прошло кроз моје руке, убацио сам картицу са подршком wifi5, пошто је стара подржавала само 2,4 и резала је брзину. На картици је био и ВТ5.0 а на лап топу win7. Намучио сам се са подршком за win7 и за wifi5 и за ВТ. Натерао сам је да ради али при сваком покретању лап топа морао сам поново ручно да повезујем wifi а ВТ мало ради, мало не ради. WiFi сам некако решио а од ВТ сам дигао руке јер човеку није био битан.
Иста је ситуација била и са мојим лап топом али 10-ка је то све решила из цуга. Једноставно, не видим смисао ОС који је изгубио подршку? Али ок, свако има право на свој избор.
Imam i ja Win.10 i sa njim uz OS ide i BT,a Win.7 mi je druge generacije,pa moze da se aktivira,jer se nalazi u sistemu 32 samo da se aktivira.Ako mu nije Win.7 2 Generacije,onda mrka kapa.Ja se pvezem s telefonom bez problema.Ne koristim ja to puno,jer je spora veza,pogotovo za prebacivanje podataka.
 
Imam i ja Win.10 i sa njim uz OS ide i BT,a Win.7 mi je druge generacije,pa moze da se aktivira,jer se nalazi u sistemu 32 samo da se aktivira.Ako mu nije Win.7 2 Generacije,onda mrka kapa.Ja se pvezem s telefonom bez problema.Ne koristim ja to puno,jer je spora veza,pogotovo za prebacivanje podataka.
Рекох, није поента у томе. Везивао сам и ја ВТ 2.1 на телефон, оно, пренос слика или нешто слично. Овде је реч о повезивању слушалица које раде минимум са sbc и aac форматом.
Из мог поста:https://forum.krstarica.com/threads...e-muzike-hi-fi-kvaliteta.931630/post-43535634
Блутут звук на деск топ рачунарима.
По питању коришћења блутут слушалица на рачунару, опције су далеко испод могућности телефона.
Укратко, било која верзија оперативног система win 10 и било ког macOS -а у последњих 5 година може да ради са основним SBC кодеком и aptX!
Сем њега, macOS подржава и свој ААС.
Не постоји избор кодека у оперативном систему win 10, такође не постоји функција за откривање тренутног кодека. То се може урадити инсталирањем, рецимо, програма Bluetooth Tweaker, али исти је платни. Приоритет кодека на win 10 је следећи: aptX> SBC. Значи, ако ваше слушалице подржавају aptX, ос ће га препознати и радиће на том кодеку. Ако ваше слушалице подржавају aptX, али желите SBC, то није могуће. Не постоји опција мењања кодека!
На macOS -у је слично. Овде је подразумевани приоритет кодека ААС> aptX> SBC. То јест, ако ваше слушалице подржавају и aptX и ААC, користиће се AAC. Међутим, за macOS постоји бесплатан програм под називом Bluetooth Explorer, где можете променити приоритете (на пример, урадити aptX> ААС> SBC) или потпуно онемогућити ААС и aptX, добијајући само SBC. Штавише, овде можете променити и bitpool и bitpool кодека, односно потенцијално побољшати квалитет звука.
И на win 10 и на macOS -у, SBC кодек има брзину преноса од 328 kbps на 16 бита и 44,1 kHz. АaptX кодек - 352 kbps и 16 бита на 44,1 kHz. Што се тиче ААC -а, његова брзина преноса је најнижа, до 256 kbps на 16 бита, али је брзина 48 kHz.
Aко користите win 7 или win8, морате купити екстерни бт адаптер са подршком SBC или aptX.
Са Linux-ом, прича је потпуно другачија. На Linux-у постоји сервер за звук, PulseAudio, који може узети звук из апликације и пренети га у слушалице. И тако је обезбеђена подршка за апсолутно све БТ-кодеке, од ААС до LDAC.
 
Имаш среће, модул је AC3165 (вероватно ти је лап топ леново). БТ је 4.2 и проблем је win7!
Ако је лиценцирана 7-ца, можеш је апгрејдовати на 10-ку и све ће прорадити без проблема а на лап топу нећеш ништа изгубити.
Друга опција, скини и инсталирај програм Intel-Driver-and-Support-Assistant-Installer па да инсталираш последње драјвере за ти картицу, мада је подршка за 7-цу престала.
Мој савет ти је да пређеш на 10-ку или да копаш док не нађеш драјвер који ће натерати да то ради на 7-ци нормално.
Imam ja dual boot sa 10-kom, koju sam instalirao da se polako selim sa programima na njega. No budući da je to buljuk programa, a koji su mi potrebni za svakodnevne aktivnosti i rad, moram da idem polako, program po program, a to zna ponekad da potraje. Tako da je taj proces u toku. Osim toga, čuo sam, od prodavca baterija za laptopove, da 7-ca drastično uništava baterije, dok sa 10-kom to uopšte ni je slučaj - pa sam i to hteo da ispitam i proverim. Pretprošle godine, baterija na ovom laptopu (da to je Lenovo 80UD Notebook, iz 2018. - ne 2017., kako sam ranije pogrešno napisao) trajala je 4 do 5 sati, a evo sad jedva izgura 1 sat. Mislim da mi se više ne isplati kupovati nove baterije, već sam radije voljan da nabavim neku dobru eksternu, koja će mi služiti onda i za druge makine. Manje-više sam se malo pokajao što sam uzeo taj model, jer sve mu je integrisano, uključujući i procesor. Svetogrđe, što bi rekao Prljavi Hari. Pri dnu ekrana se pojavila i tanušna zelenkasta linija, koja mi za sada ne smeta, jer prebacio sam taskbar gore, ali to mi je sve neki znak ubrzanog propadanja. U Lenovo, kao takvo, imao sam poverenja, ali izgleda da su i oni počeli da prate opšti trend sa integrisanjem svega i svačega u ploču.

 
Imam ja dual boot sa 10-kom, koju sam instalirao da se polako selim sa programima na njega. No budući da je to buljuk programa, a koji su mi potrebni za svakodnevne aktivnosti i rad, moram da idem polako, program po program, a to zna ponekad da potraje. Tako da je taj proces u toku. Osim toga, čuo sam, od prodavca baterija za laptopove, da 7-ca drastično uništava baterije, dok sa 10-kom to uopšte ni je slučaj - pa sam i to hteo da ispitam i proverim. Pretprošle godine, baterija na ovom laptopu (da to je Lenovo 80UD Notebook, iz 2018. - ne 2017., kako sam ranije pogrešno napisao) trajala je 4 do 5 sati, a evo sad jedva izgura 1 sat. Mislim da mi se više ne isplati kupovati nove baterije, već sam radije voljan da nabavim neku dobru eksternu, koja će mi služiti onda i za druge makine. Manje-više sam se malo pokajao što sam uzeo taj model, jer sve mu je integrisano, uključujući i procesor. Svetogrđe, što bi rekao Prljavi Hari. Pri dnu ekrana se pojavila i tanušna zelenkasta linija, koja mi za sada ne smeta, jer prebacio sam taskbar gore, ali to mi je sve neki znak ubrzanog propadanja. U Lenovo, kao takvo, imao sam poverenja, ali izgleda da su i oni počeli da prate opšti trend sa integrisanjem svega i svačega u ploču.

Могао си једносртавно да апгрејдујешм7-цу и готов посао. По питању батерије, после толико година, чуди ме да у опште ради.
 
Рекох, није поента у томе. Везивао сам и ја ВТ 2.1 на телефон, оно, пренос слика или нешто слично. Овде је реч о повезивању слушалица које раде минимум са sbc и aac форматом.
Из мог поста:https://forum.krstarica.com/threads...e-muzike-hi-fi-kvaliteta.931630/post-43535634
U redu je,samo sam mu pokazao kako moze da aktivira,a ako sta uspe uspe,ako ne,batalice BT.Ja sam ga aktivirao samo da bi ga probao povezati sa telefonom,mojim i vise njih.Uspelo je i otvara sve sto je u telefonu,ali sporo prebacuje podatke.Sto meni i nije tako bitno.Vidim da ljudi sve vise koriste te BT slusalice u kolima.mada je tamo sasvim drugi sistem povezivanja,ali bez instaliranog BT-a na kompu, ili lapu ne moze koristiti BT slusalice.
 
U redu je,samo sam mu pokazao kako moze da aktivira,a ako sta uspe uspe,ako ne,batalice BT.Ja sam ga aktivirao samo da bi ga probao povezati sa telefonom,mojim i vise njih.Uspelo je i otvara sve sto je u telefonu,ali sporo prebacuje podatke.Sto meni i nije tako bitno.Vidim da ljudi sve vise koriste te BT slusalice u kolima.mada je tamo sasvim drugi sistem povezivanja,ali bez instaliranog BT-a na kompu, ili lapu ne moze koristiti BT slusalice.
Управо то, споро пребацује податке! Сем тога, и домет је другачији. Ево, на смарт ТВ-у ВТ је 4.2 а на лап топу 5.1. Квалитет музике није упитан, оба подржавају SBC, aptX али ВТ4.2 могу слушати само у соби где је ТВ док лап топ туче кроз зидове пошто је тамо ВТ5.1
Сем тога, брзина је боља на новим верзијама. На ВТ 4.2 (на ТВ-у) има кашњења док je на већим везијама као ВТ5.0, ВТ5.1, ВТ5,2 са кодеком aptxHD, LDAC, LEAudio, кашњење готово неприметно (Low Latency).
 
Koliko tebi traje baterija, na 10-ki?
Извини али неко те је наложио. На мом лап топу, батерија је цркла десет дана по истеку гаранције. После сам куповао на Алију неке кинеске, и са већим капацитетом али ни једна није била као оригинална. Пробао сам и да отворим стару, намучио сам се како су је добро залепили. Пробао неке хемикалије, грејао али слаба вајда. Накрају сам је исекао поклопац и отворио. Ставио сам унутра Самсунгове по 3 ампера једна, и џаба, радиле су краће од оригиналних које су биле 1,8А.
Изгледа да је до електронике на самој плочи батерије. Када сам саме батерије из кућишта напунио на пуњачу без контролера, онда је лап топ радио много више него када су биле у кућишту за батерије.
Значи, курвински су све смислили!
 

Back
Top