Kakav vam je potreban...

Zavisi od trenutnih interesovanja. Recimo za bilijar mi odgovara neko ko to dobreo radi i odmah se nadjemo. Za biznis ide neko ko moze da ulozi neku sumu novca i da se drzi reci, a ne da me ispali cim moja ideja pocne da funkcionise, za voznju bicikle trebalo bi da ima bicikl, ali nije nuzno, za tenis da zna da igra i da ide po loptice, za basket da ima bar 20 godina i da zna dobro da igra i tako redom....
 
... partner.

To jest šta biste voleli, kakve su vam osobine bitne.
Pošto je najbitnije u životu definisati se, definišite svoje potrebe.
Ako biste mogli da zaobidjete doope i sise, kao i kujce, pa da vidimo šta je to što tražite. Jer obično se i nadje ono što se traži.

Sad ja moram prva, šjeee. :)
Hm hm
Meni je potreban neko ko će da se upiški od sreće što sam uspešna i što me ljudi vole. (Pod uslovom da je to tako, mehehe)
I neko s kim mogu u dve, tri reči i poneki pogled da se sporazumem.
Emocionalna inteligencija kod partnera mi je čak i bitnija od logičke.
I ne sme da pije osim u društveno prihvatljivim okvirima. (Ovo mi je najnovije)
...
Ajde, izrazite se.
Izvol'te.
Hvala.
Pa, ako bih već mogao da se izrazim, slobodno, a u skladu sa temom i napisanim, rekao bih:
Da se ne slažem sa time da je najbitnije definisati sebe, druge, kao ni potrebe.
Čovek je kao voda (od vode i sačinjen), promenljiv. Definicije ograničavaju, stavljaju nas i druge u striktne uloge.
Ranije, kada bi me neko pitao, rekao bih da me taj neko voli. Sada mi je i to nekako klimavo, jer ne mislim da sam neko ko je bolji od bilo koga drugog u bilo čemu. Sve i da jesam, i to je promenjivo. Ljubav nije ravna linija koja traje.
Partnerski odnos je zidanje, sa puno nepoznatih koje se pojavljuju duž puta, kao i promena kod nas samih.
Ipak, voleo bih da je smirena u uravnotežena, veći deo vremena. Trzavica imah, a i biće ih uvek. Da je dom mirna luka, a ne uzburkano more. Da ima razumevanja za introverta u meni... Ne treba mi ništa više od toga.
 
Hvala.
Pa, ako bih već mogao da se izrazim, slobodno, a u skladu sa temom i napisanim, rekao bih:
Da se ne slažem sa time da je najbitnije definisati sebe, druge, kao ni potrebe.
Čovek je kao voda (od vode i sačinjen), promenljiv. Definicije ograničavaju, stavljaju nas i druge u striktne uloge.
Ranije, kada bi me neko pitao, rekao bih da me taj neko voli. Sada mi je i to nekako klimavo, jer ne mislim da sam neko ko je bolji od bilo koga drugog u bilo čemu. Sve i da jesam, i to je promenjivo. Ljubav nije ravna linija koja traje.
Partnerski odnos je zidanje, sa puno nepoznatih koje se pojavljuju duž puta, kao i promena kod nas samih.
Ipak, voleo bih da je smirena u uravnotežena, veći deo vremena. Trzavica imah, a i biće ih uvek. Da je dom mirna luka, a ne uzburkano more. Da ima razumevanja za introverta u meni... Ne treba mi ništa više od toga.
Jes' čovek od vode, ne branim i krastavac isto. Ali formu ima, znači nije voda. Voda mu prija ali on nije voda.
Sigurna sam da je bitno definisati svoja osećanja i da je to odraz emocionalne inteligencije koja je neviđeno zapostavljena.
To ne znači da se definišeš i toliko, nego neprestana težnja ka smislu onoga što nam se događa. Preplitanje materijalnog i spirtualnog.
Sviđaš mi se, poklonim ti pesmu, ili majicu, ili kolač.
Ako osećam da me nešto tišti detektujem i izrazim se. Ne znam da li sam jasna.
 
Jes' čovek od vode, ne branim i krastavac isto. Ali formu ima, znači nije voda. Voda mu prija ali on nije voda.
Sigurna sam da je bitno definisati svoja osećanja i da je to odraz emocionalne inteligencije koja je neviđeno zapostavljena.
To ne znači da se definišeš i toliko, nego neprestana težnja ka smislu onoga što nam se događa. Preplitanje materijalnog i spirtualnog.
Sviđaš mi se, poklonim ti pesmu, ili majicu, ili kolač.
Ako osećam da me nešto tišti detektujem i izrazim se. Ne znam da li sam jasna.
Da bi bilo jasnije

Iako krastavci nisu ljudi
Šta znamo mi i o njihovoj ćudi
Ni svaki krastavac isto ne živi
Neki su pravi,
Neki su krivi.
Međ' njih toliko,
Istina prosta,
Tek poneki gorak posta.

Definisati svoja ocećanja...
Neke životinje, recimo, koje ne mogu da prepoznaju svoj odraz u ogledalu, već za njega misle da je neko drugi, pokazuju empatiju. Dakle, emociinalno su inteligentna, bez ikakvih definicija sebe ili drugih.
 
Prisetih se i čika Dobrše.
On je baš lepo pisao o tome.


Povratak
Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna.
Krhko je znanje!)
Možda je pao trak istine u me,
A možda su sanje.
Još bi nam mogla desiti se ljubav,
Desiti - velim,
Ali ja ne znam da li da je želim,
Ili ne želim.

U moru života što vječito kipi,
Što vječito hlapi,
Stvaraju se opet, sastaju se opet
Možda iste kapi -
I kad prođe vječnost zvjezdanijem putem,
Jedna vječnost pusta,
Mogla bi se opet u poljupcu naći
Neka ista usta.

Možda ćeš se jednom uveče pojavit
Prekrasna, u plavom,
Ne sluteći da si svoju svjetlost lila
Mojom davnom javom,
I ja, koji pišem srcem punim tebe
Ove čudne rime,
Oh, ja neću znati, čežnjo moje biti,
Niti tvoje ime!

Pa ako i duša u tom trenutku
Svoje uho napne,
Sigurnim će glasom zaglušiti razum
Sve što slutnja šapne;
Kod večernjih lampi mi ćemo se kradom
Poglédat ko stranci,
Bez imalo svijesti koliko nas vežu
Neki stari lanci.

No vrijeme se kreće, no vrijeme se kreće
Ko sunce u krugu,
I nosi nam opet ono što je bilo:
I radost, i tugu.
I sinut će oči, naći će se ruke,
A srca se dići -
I slijepi za stope bivšega života
Njima ćemo ići.
- - - - - - - - - -
- - - - - - - - - -
Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna.
Krhko je znanje!)
Možda je pao trak istine u me,
A možda su sanje.
Još bi nam mogla desiti se ljubav,
Desiti - velim,
Ali ja ne znam da li da je želim,
Ili ne želim.
 
Da bi bilo jasnije

Iako krastavci nisu ljudi
Šta znamo mi i o njihovoj ćudi
Ni svaki krastavac isto ne živi
Neki su pravi,
Neki su krivi.
Međ' njih toliko,
Istina prosta,
Tek poneki gorak posta.

Definisati svoja ocećanja...
Neke životinje, recimo, koje ne mogu da prepoznaju svoj odraz u ogledalu, već za njega misle da je neko drugi, pokazuju empatiju. Dakle, emociinalno su inteligentna, bez ikakvih definicija sebe ili drugih.
Dakle životinje su predivne ali dakako nemaju emocionalne kapacitete poput ljudi. Recimo, čovek je samosvestan, a životinja onako.
 
80 posto krastavca do 90 čini voda. 60, 70 čoveka je voda. Maltene je krastavac čovek ili šta već.
BiFBwqaCcAEGD3M.jpg
 

Back
Top