Kakav šok! Zapadne kompanije uplatile ogroman novac Rusiji! Putin zadovoljno trlja ruke, zapadni mediji pucaju od muke!

Porez je od prodaje proizvoda, a proizvode plaćaju Rusi.

Znači te pare su svakako i bile ruske. Nikom ništa. Državni budžet profitira, narod puši (Filip Moris cigarete)

Ono što nije porez, to je dobit, a dobit je otišla napolje. Možeš misliti kolika je dobit ako je porez milijardu.

Tako da je meni ovo prilično smešno, da se neko hvali što su mu stranci zapravo uzeli pare.

znaci tebi je ok da americke kompanje i dalje rade u Rusiji zgrcu milijarde, a da istovremeno ta ista amerika trazi od nas da uradimo suprotno, da uvedemo Rusiji sankcije i tako sebe lisimo profita i resursa koje Rusija ika a bez kojih ne mozemo?
 
znaci tebi je ok da americke kompanje i dalje rade u Rusiji zgrcu milijarde, a da istovremeno ta ista amerika trazi od nas da uradimo suprotno, da uvedemo Rusiji sankcije i tako sebe lisimo profita i resursa koje Rusija ika a bez kojih ne mozemo?
Rade i evropske kompanije u Rusiji, gledao sam neki dan video iz nekog trznog centra u Moskvi gde posluju sve modne marke kao i ranije, evropske zemlje kupuju iz Rusije mnogo cega, pocevsi od gasa pa na dalje, ne postoji striktna zabrana poslovanja sa Rusima.
 
Porez je od prodaje proizvoda, a proizvode plaćaju Rusi.

Znači te pare su svakako i bile ruske. Nikom ništa. Državni budžet profitira, narod puši (Filip Moris cigarete)

Ono što nije porez, to je dobit, a dobit je otišla napolje. Možeš misliti kolika je dobit ako je porez milijardu.

Tako da je meni ovo prilično smešno, da se neko hvali što su mu stranci zapravo uzeli pare.
Druže takvi poput tebe svesno mešaju babe i žabe.Zato i može ovaj nesrećni izdajnik pored takvih u Srbiji još da vlada.
 

Kakav šok! Zapadne kompanije uplatile ogroman novac Rusiji! Putin zadovoljno trlja ruke, zapadni mediji pucaju od muke!​


ursula-von-der-leyen.gif

Američke kompanije koje su nastavile da posluju u Rusiji nakon početka rata u Ukrajini uplatile su Kremlju više od milijardu dolara poreskih prihoda, saznaje Njuzvik.​


shock-shocker.gif


Rusiji su američke kompanije platile 1,2 milijarde dolara poreza na dobit u 2023. godini, prema podacima grupe za kampanju B4Ukraine i Instituta Kijevske škole ekonomije (KSE), koje je ekskluzivno objavio Njuzvik.
Time su američke kompanije među stranim firmama postale najveći poreski obveznici u Rusiji.
Najveći porez na dobit Rusiji u 2023. godini platila je duvanska kompanija "Filip Moris" – 220 miliona dolara, zatim korporacija za piće "Pepsiko" – 135 miliona, dok je konditorska kompanija "Mars" uplatila 99 miliona dolara.

Osim SAD, drugi najveći poreski obveznik Kremlju u 2023. godini bila je Nemačka, čije su kompanije uplatile 693 miliona dolara poreza, dok se Austrija nalazi na trećem mestu sa 579 miliona dolara plaćenog poreza na dobit.


https://informer.rs/planeta/vesti/979784/rusija-ukrajina-rat-sankcije-zapadne-kompanije


Dok budale teraju da uvode sankcije Rusiji, amerikanci prave lovu i useravaju se od para poslovanjem u Rusiji?

Gde su sada podrzavaoci politike uvodjenja sankcija Rusiji da nam prokomentarisu ovaj paradoks?
За оне који не прате и не знају како функционишу велике компаније за њих је шок.
О гомили сличних примера писао сам и 2023 и 2022 године.
Неке моје колеге остале су у Русији и раде на великом претакалишту НЛГ-а у Северном леденом океану и причали су ми да амерички и енглески танкери стоје у реду и чекају пуњење и возе за Европу.
Јапан је финансирао велико претакалиште ЛНГ-а на далеком истоку у Русији одакле ће течни нафтни гас ићи за њега и то се гради ужурбано.
Погледај шта се дешава у Анапи, Гелендџику, шта се дешава у британском арктику и изјаве Дејвида Рутлија и Мајка Вирта.
 

Kako Rusija i dalje dominira evropskim tržištem​

Evropska unija, koja je želela da kazni Rusiju ekonomskim sankcijama i smanji zavisnost od ruskog gasa, našla se u situaciji koja sve više liči na zamku iz koje nema izlaza.​

Francuski novinari iz magazina Agriculture et Environnement izneli su analizu u kojoj ističu apsurdnost evropske strategije.
U pokušaju da oslabi rusku ekonomiju, EU je zapravo povećala svoju zavisnost od Rusije u drugom ključnom segmentu – azotnim đubrivima.
EU je uvela opsežne ekonomske sankcije Rusiji nakon početka specijalne vojne operacije u Ukrajini. Sankcije su imale za cilj da ograniče ruski izvoz energenata, pre svega gasa i nafte, kako bi smanjile prihode koji Moskvi omogućavaju finansiranje operacije.

Evropski lideri očekivali su da će se time umanjiti i zavisnost evropskih zemalja od ruskih energenata. Međutim, posledice ovih sankcija bile su daleko složenije nego što se predviđalo.

Francuski novinari navode da je EU, iako je smanjila kupovinu ruskog gasa, istovremeno povećala uvoz ruskih azotnih đubriva. U poslednjih nekoliko godina, Evropska unija je na uvoz azotnih đubriva iz Rusije potrošila više od šest milijardi evra.

Ova situacija dovela je do paradoksa – evropske sankcije, koje su trebalo da oslabe rusku ekonomiju, u stvarnosti su omogućile Moskvi da ostane profitabilna i dodatno učvrsti svoje pozicije na evropskom tržištu.

Azotna đubriva su nezaobilazan deo poljoprivredne proizvodnje i njihova dostupnost direktno utiče na produktivnost i cene hrane u Evropi. Za njihovu proizvodnju potrebna je velika količina prirodnog gasa, koji čini čak 80% ukupnih troškova proizvodnje.

Evropski proizvođači suočavaju se s drastično višim cenama gasa u poređenju s ruskim kompanijama. Prosečna cena prirodnog gasa u EU iznosi oko 14 dolara po milion britanskih toplotnih jedinica (BTU), dok u Rusiji taj trošak iznosi svega 1,5 dolara.

Ova razlika omogućava ruskim proizvođačima da svoje proizvode ponude po znatno nižim cenama, što ih čini konkurentnijim na globalnom tržištu.

Kao rezultat, evropski proizvođači, poput norveške kompanije Yara, trpe ogromne gubitke. Prihodi Yare pali su za 35%, dok je čista dobit smanjena sa 2,8 milijardi dolara na svega 54 miliona dolara u 2023. godini.

Evropska unija zamenila je jednu zavisnost drugom. Dok je smanjen uvoz gasa iz Rusije, uvoz azotnih đubriva je eksplodirao, omogućavajući Moskvi da i dalje ostvaruje značajne profite.

Francuski novinari ovu situaciju opisuju kao „apsurdnu“ – čak i kada Rusija prodaje manje gasa, nadoknađuje taj gubitak povećanim izvozom đubriva. Ovo pokazuje sposobnost Moskve da prilagodi svoju strategiju i koristi prednosti tržišta, čak i pod sankcijama.


Ova situacija ima šire implikacije za evropsku industriju i poljoprivredu. Visoke cene energenata u EU, zajedno s povećanim troškovima proizvodnje, ugrožavaju konkurentnost evropskih proizvođača i stvaraju prostor za dominaciju ruskih kompanija.

Evropska poljoprivreda, zavisna od jeftinog uvoza đubriva, dodatno komplikuje situaciju, jer su mnoge zemlje članice suočene s izborom između održavanja poljoprivredne proizvodnje i političkih sankcija Rusiji.
Evropska strategija sankcija protiv Rusije dovela je do neželjenih posledica koje su dodatno oslabile evropsku industriju, dok je Moskva uspela da preusmeri svoje prihode na druge sektore.

Zavisnost od ruskih azotnih đubriva pokazuje kako sankcije, umesto da oslabe Rusiju, često proizvode suprotan efekat, postavljajući evropsku ekonomiju u nepovoljan položaj.

Ova situacija otvara pitanje dugoročne održivosti sankcija i potrebe za promišljenijim pristupom u kreiranju evropske politike prema Rusiji.

Mediji
 

Novogodišnji rekordi: EU dobija ruski gas po neviđenoj brzini uprkos zastoju tranzita!​


Evropa, koja sebe smatra „nezavisnom“, od Moskve kupuje ruski gas, po stopi bez presedana 2025. godine, trošeći milijarde dolara koje bi Rusija mogla da iskoristi za finansiranje svoje specijalne operacije u Ukrajini.

Prema Politico-u, rekordne kupovine dolaze samo nekoliko nedelja nakon što je istekao veliki tranzitni ugovor, koji je pobudio nadu da bi se kontinent, mogao odviknuti od zavisnosti od Rusije…
Pogledajte prilog 1673709

Podaci koje je prikupila kompanija za podatke o robi Kpler i analizirao Politico pokazuju da je 27 zemalja Evropske unije uvezlo 837.300 tona tečnog prirodnog gasa iz Rusije u prvih, 15 dana 2025. godine.

To je rekordno visoko, u odnosu na 760.100 tona uvezenih, u istom periodu prošle godine, što izaziva zabrinutost, da zapadne zemlje ne čine dovoljno da smanje kupovinu iz Rusije i popune ruske finansije koje navodno žele da smanje.

Brojke dolaze nakon što je 1. januara istekao značajan sporazum, kojim se Rusiji dozvoljava da pumpa gas u EU putem, gasovoda koji prolaze kroz Ukrajinu, a Kijev, je rekao da neće pregovarati o produženju.

Ali taj događaj je izvršio pritisak, na zemlje da kupe morski LNG koji se isporučuje iz ruskih luka, tankerima.

Ali smanjenje tranzita nije obuzdalo širi apetit, Evrope za ruskim gasom.

Postoji niz faktora koji to objašnjavaju, kaže Čarls Kosterus, viši analitičar LNG-a u Kpler-u.

To uključuje ustaljeno hladno vreme u Evropi, kao i razliku u ceni američkih sirovina i goriva iz Ruske Federacije (otuda i sankcije Vašingtona koji gubi fer konkurenciju) dugoročne ugovore i odsustvo sankcija prema tečnimom gasu iz Rusije.

Tako da za sada vidimo povećanje pokazatelja u novoj godini na rekordne nivoe umesto postepenog bledenja dotičnog smera uvoza.

Stručnjaci predviđaju da će nova administracija Donalda Trampa ipak, uvesti sankcije i primorati Brisel na to, pošto će američkoj alternativi biti teško da parira ruskom LNG-u.

Borba.Info


Provaljeni su skroz
 
Druže takvi poput tebe svesno mešaju babe i žabe.Zato i može ovaj nesrećni izdajnik pored takvih u Srbiji još da vlada.
Probaj da mi objasniš u ekonomskim pojmovima odakle pare za porez na konto prodaje strane robe Rusima, od strane stranih kompanija. Čije su to pare i odakle dolaze, i šta biva sa profitom.

Da vidimo da li znaš nešto ili samo lupaš gluposti kao SNS ministri.
 
znaci tebi je ok da americke kompanje i dalje rade u Rusiji zgrcu milijarde, a da istovremeno ta ista amerika trazi od nas da uradimo suprotno, da uvedemo Rusiji sankcije i tako sebe lisimo profita i resursa koje Rusija ika a bez kojih ne mozemo?
Nigde ja nisam pričao šta je meni OK a šta nije OK. Ali ako je tebi lakše da se svađaš, možeš sam da odrediš šta je meni OK, to ti daje nesumnjivu prednost. Ne pravim problem.

Ono što očigledno ne znaš, to je da Filip Moris ima lokalnu proizvodnju u Rusiji, da su repromaterijali iz Rusije kao i radnici.... a Srbija ima slabo svoje fabrike po Rusiji.
 
Nije važno čija je firma, to potenciranje je samo tvoj problem, već gde i kako posluje ... U Rusiji postoje zakoni, isti za sve, i ono se moraju poštovati ...
Pa koliko su zakoni isti za sve, to je upitno.

Korupcija tamo je ista kao kod nas. Sudstvo je u vlasti vladajuće strukture, isto kao kod nas.
 
Pa koliko su zakoni isti za sve, to je upitno.

Korupcija tamo je ista kao kod nas. Sudstvo je u vlasti vladajuće strukture, isto kao kod nas.

Evo Tramp lansirao memecoin i neke budale složiše u tu virtuelnu stvar 14 milijardi dolara

Sto bas tu a ne u Kini nekog average Kora?
 
Evo Tramp lansirao memecoin i neke budale složiše u tu virtuelnu stvar 14 milijardi dolara

Sto bas tu a ne u Kini nekog average Kora?
Ne znam ništa o memecoinu. Jedino što znam to je da svako može da napravi svoj virtuelni novčić, i Srbin i Kinez i Amerikanac.
 

Back
Top