Какав је ово Предлог закона УСВОЈИЛА Влада Србије ?

ali su i nama dostupni njihovi resursi...tako da po meni verovatno ništa strašno...strašno bi bilo da nakon razmene resursa veće sile otkažu dalje deljenje i ubiju nas u pojam jer imaju jače fiansije...

evo komplet tekst odluke

http://www.srbija.gov.rs/extfile/sr/180770/pz_biljni_geneticki_resursi033_cyr.zip



Ја ово не могу да отворим,


Хајде нешто пренеси овде. И ко је усвојио ту одлуку :?:
 
Trebalo je danas u 10 da nastave rad, po ostalim tackama... samo jos da se glasa, nista vise. Ne secam se da li glasanje sleduje odmah posle rasprave. Ako se dobro secam, postoji poseban dan za glasanje...

Nadjoh


Да ли то онда значи да још није парламент изгласао овај закон:?:
 
Да ли то онда значи да још није парламент изгласао овај закон:?:

Министар пољопривреде је рекао на крају свог излагања посланицима: ВИДИМО СЕ У ПОНЕДЕЉАК..... тако да мислим да је то дан за гласање а пре тога ваљда треба да се изјашњавају о амандманима - али ја мислим да ако овај Закон има везе са ГМО ДА БИ СИГУРНО РЕАГОВАЛА ДСС - а они нису реаговали...
 
.
Не знамо да ли предлог закона о коме је реч на овој теми има посредне везе са ГМО.

Док не дознамо, да резимирамо:

Јасан став против ГМО имају ДСС, Зелени Србије (који имају једног посланика у републичкој скупштини) и Двери.

Остале странке се не изјашњавају, тако да можемо да сумњамо у њихове добре намере, поштење и памет.
 
Па ево - већ сам оставио линк........
http://www.parlament.gov.rs/upload/a...na/3982-12.pdf


На почетку теме сам поставила исти тај линк и чак сам цитирала један део, али нико није прокоментарисао:

1.2. Ovi ciljevi će se postići bliskim povezivanjem ovog Ugovora sa Organizacijom za hranu i poljoprivredu Ujedinjenih nacija i Konvencijom o biološkoj različitosti

Centar različitosti poljoprivredne kulture“ znači geografsko područje koje sadrži visok nivo genetičke različitosti određene poljoprivredne kulture u "in situ" uslovima.

6.1. Ugovorne strane stvoriće i sprovodiće odgovarajuću politiku i pravne mjere koje promovišu održivu upotrebu biljnih genetičkih resursa za hranu i poljoprivredu


17.1. Ugovorne strane sarađivaće kako bi razvile i ojačale globalni informacioni sistem,zasnovan na postojećim informacionim sistemima, za olakšavanje razmjene informacija o naučnim, tehničkim i ekološkim pitanjima vezanim za biljne genetičke resurse za hranu ipoljoprivredu, u očekivanju da će takva razmjena informacija pridonijeti dijeljenju koristi čineći informacije o biljnim genetičkim resursima za hranu i poljoprivredu dostupnim svim ugovornim stranama. Prilikom razvijanja Globalnog informacijskog sistema težiće se saradnji sa Klirinškim mehanizmom Konvencije o biološkoj različitosti
.


"биолошка различитост"...:think:
 
На почетку теме сам поставила исти тај линк и чак сам цитирала један део, али нико није прокоментарисао:




"биолошка различитост"...:think:

Ма видео сам то - али ја сам схватио из данашње расправе у Парламенту ДА СТРАНЦИ ЖЕЛЕ ДА ПОДРПИШУ НАШЕ АУХТОТОНО БИЉНО СЕМЕ........ тако сам то разумео а не да је у питању ГМО...
зато јер ми имамо Банку за чување нашег семена и желе да забоду нос у то шта раде наши
стручњаци.....
 
.
Зелени Србије: Заштитимо домаће семе

29. јануар 2013.

Зелени Србије предложили су данас одлагање доношења Закона о потврђивању међународног уговора о биљним и генетичким ресурсима за храну и пољопривреду на три године, како бисмо се заштитили од могућих злоупотреба.

"Одлагање је неопходно да би се донели и применили прописи о оснивању Националне 'банке' генетских ресурса и одредили услови за евентуалну размену тих ресурса", наведено је у саопштењу.

Зелени Србије су истакли да би одлагање било још једна прилика, која се не сме пропустити да одгајивачи домаћих сорти семена региструју, заштите и патентирају своје семе уз помоћ Владе.

"Тиме би се обезбедило право на даљу заштиту у оквиру евентуалне размене као и подела користи у случају комерцијализације од стране учесника у размени ресурса", закључено је у саопштењу.

http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/zeleni-srbije:-zastitimo-domace-seme_367017.html
 

Back
Top