Kafana MEČ LOPTA vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajde bre Rafa, razvaljuj seljaka.

Kao prvo da se razumemo "seljak" je casno zanimanje, a Nik je seljacina, prostak i da je bio malo pametniji i stalozeniji u taj-brejkovima gde prakticno odlucuje dobar servis "razvaljen" bi bio Nadal. Asovi se "cuvaju" bas za taj-brejk. Svima je jasno je da to ne "funkcionise bas tako (hocu - necu)", ali to prvenstveno zavisi od tebe i tvoje mentalne stabilnosti. Danas ni 34 ih nije bilo dovoljno Izneru protiv Kukuskina koji je 58-i igrac sveta.
To je nekad znao Federer. Dva asa i dve brejk lopte odose u nepovrat. Danas to zna samo protiv trecerazrednih igraca. Nekad ni protiv njih.
 
Одувао га ко мајмуна. Таква сељачина се још није појавила у тенису.

Sto se tice tog prostaka i svinjarija koje je pravio (napucavanje Nadala) na kraju krajeva izjavio je ovo:
"Australijski teniser na kraju je pohvalio igru drugog teniser sveta.

- Znam šta mogu da uradim, a znam i da nisam veliki profesionalac. Mnogo stvari moram da ispravim da bih bio Gren slem šampion. Danas sam ostavio sve na terenu. Ne mogu da budem razočaran. On je veliki šampion i igrao je sjajno važne poene, zato spada među najveće - rekao je Australijanac".

U toku meca dobio je opomenu od sudije (zbog stalnog "gundjanja")
umesto da sudija opomene Nadala. Cak je i komentator rekao: "Uzmite stopericu pa sami merite".

U pravu je i u ovom slucaju.
"Kirjos se potom i dotakao sudije Dumusue, s kojim je imao žustre rasprave.
- Sudija je bio užasan. Zašto bih ja čekao Rafu da se namesti kada ja serviram? - upitao je Kirjos, koji za ovo ima pravo jer je Nadal koristio previše vremena između poena". Drugi misle isto (narocito o onoj "stoperici"), ali su pristojni - citaj "kukavice" da to jasno kazu nego sire ruke ili vrte glavom i cute.
Znaci u oba slucaja je bio u pravu, ali nacin na koji pokusava da se izbori za to pravi od njega prostaka.
 
.

Као прво, гледали смо изванредан меч у којем се Надал показао као бољи и зрелији противник.

У једној прилично давној дискусији предвидео сам да ће Надал у ситуацији сукоба ладно да отресе Киргиоса и то се данас десило.

Надал је контролисао цео меч и без већих проблема га привео крају.

Ово тениско дериште треба или да тениски одрасте или да пређе на неки други спорт, додуше не може се порећи да је забаван.

.
 
.

Као прво, гледали смо изванредан меч у којем се Надал показао као бољи и зрелији противник.

У једној прилично давној дискусији предвидео сам да ће Надал у ситуацији сукоба ладно да отресе Киргиоса и то се данас десило.

Надал је контролисао цео меч и без већих проблема га привео крају.

Ово тениско дериште треба или да тениски одрасте или да пређе на неки други спорт, додуше не може се порећи да је забаван.

.

Da je ladno pa bogami i nije. Za sedmice uvek (cak i kad je Federer u pitanju) kazem da su kradja.
Da je deriste u pravu si. I to veliko i u bilo kom sportu bi opet to bio, ali to smeta samo njemu i nikad od njega nista biti nece dok to ne promeni.
I meni je zabavan. Onaj servis mu je vrh.
Sto se sudija tice cesto je u pravu, ali lako ga je iznervirati sto oni (namerno) redovno cine poznajuci ga. A onda ispada da je uvek on kriv.

Sta to radi nas Nole. Trebalo je po brejk loptama da je to davno zavrsio. Ali siguran sam da ce se "probuditi" i ekspresno to privesti kraju.
 
Stvarno nepravda. Mats je osvojo 8 gs titula i zaradio 8 miliona, koliko i ovaj cirkuzant koji je osvojio 3 celendzera, a ne moze da prodje 2. kolo GS-a. Nije igrao sljaku, spremao se dva meseca za travu i opet ispao u 2. kolu. A i prvo je jedva prosao.
Ma cirkuzant je "genijalac". Dovoljan je onaj servis. Sto se para tice tada su nagrade bile takve. Sto se ispadanja u drugom kolu tice ispao bi i Federer da je bio na njegovom mestu.

Nole poceo da melje. Hurgas ga je onom kradjom samo naljutio tako da je kraj blizu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top