Quantcast

Kafana MEČ LOPTA vol.3

Tzar

Veoma poznat
Poruka
11.772
Đoković dobio Tima, a Nadal Cicipasa. Ko je imao više sreće ne znam. Osim Fonjinija, ostale i ne računam da mogu da naprave značajnije probleme.
Ne vidim kako ovo uopste moze da se poredi. Tim je bolji igrac na sljaci. Dobio je Nadala 4 puta na sljaci. A prosle godine igrao finale RG-a i sada je maksimalno motivisan ne samo da odbrani bodove nego i da ode korak dalje. A Novak nije dobio samo Tima, nego bukvalno sve vidjenije mlade igrace (eto sem Cicipasa koji je i najneiskusniji). Svi su u Novakovoj cetvrtini ili polovini. Ima i drugih koji mogu da mu naprave probleme. Delpo, na primer, sad mu je otkinuo set u Rimu i bio na poen od pobede, a uvek igra maksimalno napaljen protiv Novaka.

radyu5

Poznat
Poruka
8.229
Ne vidim kako ovo uopste moze da se poredi. Tim je bolji igrac na sljaci. Dobio je Nadala 4 puta na sljaci. A prosle godine igrao finale RG-a i sada je maksimalno motivisan ne samo da odbrani bodove nego i da ode korak dalje. A Novak nije dobio samo Tima, nego bukvalno sve vidjenije mlade igrace (eto sem Cicipasa koji je i najneiskusniji). Svi su u Novakovoj cetvrtini ili polovini. Ima i drugih koji mogu da mu naprave probleme. Delpo, na primer, sad mu je otkinuo set u Rimu i bio na poen od pobede, a uvek igra maksimalno napaljen protiv Novaka.
Ti svi viđeniji mladi igrači nisu dorasli zadatku na RG. A što se Cicipasa tiče, žao mi je samo što je dopao Nadalu u polufinalu, što mu nije dopao u četvrtfinalu. I po onome što je prikazao u Rimu i Madridu Cicipas je velika pretnja za Nadala, pogotovo što je očigledno da uči iz prethodnih grešaka. Jedina slabost Cicipasa je što (kao i svaki mladi igrač) ima neobjašnjive padove u igri, kao što je to slučaj bio od AO do Estorila.
Tim mi deluje nekako neozbiljno, kao Huan Karlos Ferero. Sve je u redu, ali uvek izgubi u polufinalu ili finalu.
Delpo nema šanse da dogura do druge nedelje na RG.