Kafana MEČ LOPTA Vol. 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Era Rafe je počela 2011, od koje ti računaš eru Novaka? :D
Rafa je osvajao na svoj 19. rođendan, 2005. godine RG titulu. Da li je to vreme kada je Federer bio u punoj snazi? Jeste.
Da li je Federer uništavao i Rafu i sve ostale igrače na tvrdim podlogama? Jeste.
Hajde samo malo realnosti?

A jel možeš da objasniš čemu ova diskusija? Šta njome hoćeš da dokažeš? :(
 
1. Da je era 2004-2008 bila veoma jaka.
2. Da nema svrhe umanjivati Federerove uspehe samo zato što Novak ne može teoretski da se približi njima.

Hvala :D
Naravno da je bila za to doba jaka. Sve su generacije jake, naravno za svoje vreme. A ako bi se poredile jačine igrača sadašnje generacije i one iza nje razlika je velika. Kao recimo kada bi poredili svetske trkače, sprintere, pre drugog svetskog rata i danas.
Federerovi uspesi se ne mogu realno umanjivati, ponajmanje omalovažavati ali mislim da svi vi na stvar gledate samo sa ličnog aspekta. Ti, sam priznaješ, radiš to da bi iritiraio Novakove navijače. Oni isto tako i tebi udaraju kontru pa se ti kidaš. :lol:
 
Era Rafe je počela 2011, od koje ti računaš eru Novaka? :D
Rafa je osvajao na svoj 19. rođendan, 2005. godine RG titulu. Da li je to vreme kada je Federer bio u punoj snazi? Jeste.
Da li je Federer uništavao i Rafu i sve ostale igrače na tvrdim podlogama? Jeste.
Hajde samo malo realnosti?

Realnost je ta da brojke govore svoje... Federer mnogo teze osvaja titule od 2008. na dalje... ;)
 
Naravno da je bila za to doba jaka. Sve su generacije jake, naravno za svoje vreme. A ako bi se poredile jačine igrača sadašnje generacije i one iza nje razlika je velika. Kao recimo kada bi poredili svetske trkače, sprintere, pre drugog svetskog rata i danas.
Federerovi uspesi se ne mogu realno umanjivati, ponajmanje omalovažavati ali mislim da svi vi na stvar gledate samo sa ličnog aspekta. Ti, sam priznaješ, radiš to da bi iritiraio Novakove navijače. Oni isto tako i tebi udaraju kontru pa se ti kidaš. :lol:

Nemaš pojma koliko se kidam :rotf:
Lepo si sve to napisao, ali si preterao sa poređenjem. Pa Nadal, kako sam napisao, igra vrhunski tenis već od 2005. godine. Nadam se da njega ne smatraš za predratnog tenisera :D A ovi "penzioneri" povremeno preslišaju Novaka, iako su daleko od zenita karijere.

- - - - - - - - - -

Realnost je ta da brojke govore svoje... Federer mnogo teze osvaja titule od 2008. na dalje... ;)

Federer 2008 godine puni 27 godina. Baš me zanima da li će Novak od svoje 27 godine do kraja karijere osvojiti ono što je Rože osvojio? :whistling:
 
Nemaš pojma koliko se kidam :rotf:
Lepo si sve to napisao, ali si preterao sa poređenjem. Pa Nadal, kako sam napisao, igra vrhunski tenis već od 2005. godine. Nadam se da njega ne smatraš za predratnog tenisera :D A ovi "penzioneri" povremeno preslišaju Novaka, iako su daleko od zenita karijere.
Mnogo manje nego picopevci koji su preslišavali Federera u najboljim danima. Pogledaj statistiko poraza u godinama u kojima je bio najbolji. I sad tvrdiš da bi to trebalo da bude pokazatelj Federerove snage? To upravo pokušavaš da pokažeš Novakove slabosti. Nema sportiste na svetu koji nema slabe dane i koji ne doživljava neočekivane poraze. Kao i Martina Hingis koju je Jelena Dokić, nepoznata igračica, tukla u porvom kolu AO.
 
Mnogo manje nego picopevci koji su preslišavali Federera u najboljim danima. Pogledaj statistiko poraza u godinama u kojima je bio najbolji. I sad tvrdiš da bi to trebalo da bude pokazatelj Federerove snage? To upravo pokušavaš da pokažeš Novakove slabosti. Nema sportiste na svetu koji nema slabe dane i koji ne doživljava neočekivane poraze. Kao i Martina Hingis koju je Jelena Dokić, nepoznata igračica, tukla u porvom kolu AO.

Pa donekle je tako. Igrači koje je on pobeđivao tokom cele karijere, sada su na zalasku, i pobede Novaka koji je broj 1 i u neverovatnoj psihofizičkoj formi. I to ga ne pobede jer je on loše igrao, nego ga jednostavno nadigraju (Haas).
 
Ne mozemo da kazemo: "pre Novaka i Rafe i posle Novaka i Rafe". Mozemo samo (nazalost) da kazemo pre i posle Rafe. Nole se pojavio jako, jako kasno kad je Federer vec imao 30 godina. Jedino je Rafa bio pravi konkurent.

Niko nije rekao pre i posle, vec pre i tokom... Nole je proboj u top 3 napravio 2007. godine, Federer je tad imao 27, Novak 21 godinu... Ne bih rekao da je stigao kasno...
 
Pa donekle je tako. Igrači koje je on pobeđivao tokom cele karijere, sada su na zalasku, i pobede Novaka koji je broj 1 i u neverovatnoj psihofizičkoj formi. I to ga ne pobede jer je on loše igrao, nego ga jednostavno nadigraju (Haas).
Gledao sam taj meč. Tomi je ipak, moraš priznati, dao i više od sebe nego što je realno mogao. U momentu kada je stekao samopouzdanje u meču Novak se nije mogao snaći. Ali ne želiš valjda da kažeš da je Tomi jači igrač od Noleta danas? :lol:
 
Gledao sam taj meč. Tomi je ipak, moraš priznati, dao i više od sebe nego što je realno mogao. U momentu kada je stekao samopouzdanje u meču Novak se nije mogao snaći. Ali ne želiš valjda da kažeš da je Tomi jači igrač od Noleta danas? :lol:

Naravno da nije jači, ali mu je veoma blizu po kvalitetu. Šteta što se toliko često povređivao i operisao...
 
Naravno da nije jači, ali mu je veoma blizu po kvalitetu. Šteta što se toliko često povređivao i operisao...

Meni više liči na Delpa po stilu igre i po kvalitetu. A Delpo mislim da još uvek nije rekao svoju poslednju reč. To je igrač za koga sam mislio da će sa Novakom preuzeti od Federera i Rafe primat u tenisu. No, ta povreda ga je totalno izbacila iz igre o potpuni vrh tenisa. No1.
 
Nole do 2011. "ubo" jednu Australiju. Od 2011. (Federer) napunio 30 godina poceo da osvaja G.S. Ono "ubo" kazem kao nesto slucajno, kao sto za Federera kazem da je "ubo" onaj R.G.

A ubo bas protiv Federera i Hjuita. Rafa ispao u drugom polufinalu. Sta je jos trebao da uradi da se ne racuna kao ubadanje.

Nego nisi odgovorio zasto Federer nije ubadao dok je bio mladji, nego tek kada su se povukli Sampras, Kurijer i cela generacija, ostao da igra Agasi sa 34 godine.
 
1. Da je era 2004-2008 bila veoma jaka.
2. Da nema svrhe umanjivati Federerove uspehe samo zato što Novak ne može teoretski da se približi njima.

Hvala :D

...Era u kojoj je ederer KRAO titule je bila NIKAKVA...doslovno igrao je sa Davidenkom, Hjuitom, Safinim (koji i sam rece da se 1 GS moze uzeti na srecu) i Rodikom...sve i jedan je bio u kategoriji danasnjeg Tsonge i Mofilsa...
Sama tvoja izjava da je KONKURENCIJA bila jaka pokazuje znanje o tenisu.

Vec X puta sam napisao da jeFedererova karijera prestala kad je imao 26 godina dolaskom Nadala, NOLETA i Mareja...JEDINO je on u 26-oj na zalasku karijere :lol:...
 
Poslednja izmena od moderatora:
A ubo bas protiv Federera i Hjuita. Rafa ispao u drugom polufinalu. Sta je jos trebao da uradi da se ne racuna kao ubadanje.

Nego nisi odgovorio zasto Federer nije ubadao dok je bio mladji, nego tek kada su se povukli Sampras, Kurijer i cela generacija, ostao da igra Agasi sa 34 godine.

"UBO"...ako se ne varam NOLE je 2007-e igrao USO protiv Federera :think:? Zar to vec nije bio pocetak karijere?
Koliko finala je odigrao do te titule 2011?

Pusti ih...i sami su se pogubili u svojoj prici...:D...
 
Poslednja izmena od moderatora:
10247499_474099069383809_600618121998563845_n.jpg


Jutros u Mojkovcu.
 

Prilozi

  • 10247499_474099069383809_600618121998563845_n.jpg
    10247499_474099069383809_600618121998563845_n.jpg
    55,2 KB · Pregleda: 1
Jos jednom javna opomena..Teniseri imaju svoja imena..a ne Ljepotan i slicno
postovi su editovani, sledeci put ide ban.. od mene licno:rtfm:..
...za svakog ..ko bude tenisere nazivao uvredljivim imenima..
jednom morate shvatiti da je to zabranjeno i da spada pod vredjanje
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top