Kafana Kod Lude Metalke

Vasi omiljeni podzar(ovi) metala?

  • Heavy metal

    glasova: 3 25,0%
  • Thrash metal

    glasova: 1 8,3%
  • Glam metal

    glasova: 0 0,0%
  • Folk metal

    glasova: 0 0,0%
  • Progressive metal

    glasova: 2 16,7%
  • Industrial metal

    glasova: 0 0,0%
  • Doom metal

    glasova: 2 16,7%
  • Death metal

    glasova: 1 8,3%
  • Black metal

    glasova: 1 8,3%
  • Gothic metal

    glasova: 2 16,7%
  • Speed metal

    glasova: 0 0,0%
  • Viking metal

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    12
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mnogo lepo Metal kafanče.
Bilo bi šteta da nema više Metal muzike...

Zbog toga ga moram obogatiti predivnom progresive metal pesmom meni dragog benda Haken, imena ''Celestial Elixir'', naravno sa izuzetno lepog albuma imena ''Aquarius'', u prevodu ''Vodolija''. Meni jedan od omiljenih Zodijačkih znakova, direktno odgovornih za Astrologiju (pogotovo u kombinaciji Urana i svega što definiše kišu i divno kišno vreme kada se misli razbistre). :D


Ovo je audiophile-grade metal, tako da preporučujem naručivanje njihovih albuma na Discogs sajtu. Cene su u rasponu od 20 evra pa sve do 100 evra, zavisno od toga da li je u pitanju Mint kvalitet ili ne.

----------------------------------------------------------------------------------------

Druga stvar koju želim da podelim sa Vama u ovoj lepoj kafanici je mit o Titanu Keju u okviru Grčke mitologije, odakle bih mogao da objasnim zašto je Sova simbol inteligencije u mnogim popularnim medijima u proteklih stotinak, ako ne i više godina!

Mitologija : Titan Kej (eng.Coeus, grk.Κοῖος ), de facto povezan s principom Inteligencije, Znanja, Mudrosti i Racionalnosti.

IMG-8593.jpg


Zaštitni simbol, kao i svakog Strelca, je Sova za koju se uvek povezuju pomenuti afiniteti. On je opisan kao bradonja, veoma krupnih i buljavih očiju. Njegova priča je tragična, ali je metoda uvek oslobađanje svih Lanaca koji drže i čuvaju. Analogno znaku Strelca, Keja ubija (ili zadržava) Troglavi Pas Kerber koji dolazi iz znaka Blizanca gde je i egzaltacija Plutona.

Ovo je priča o propalom Titanu Keju koji je sledio Cronusa u nadi da može poraziti i osvojiti svet, a ultimativno ga je sprečio Zevs okrenuvši se protiv tiranije.

Priča kaže sledeće:
Coeus was the Titan god of intelligence and farsight, meaning that, due to his inquisitive mind and desire to learn, he was with gained knowledge and understanding able to see beyond the obvious. He was also identified as the god of wisdom and heavenly oracles. Coeus was also known as the Pillar of the north pole from which the constellations revolved and therefore, controlled the axis between Heaven and Earth.

Together with his other three brothers Crius, Hyperion and Iapetus, they presided as the Pillars of holding Heaven and Earth apart. He was one of six sons of Uranus and Gaea and is mentioned by Apollodorus as one of the five brothers, all but Oceanus, who participated in rebellion against Uranus and later attacked him. When they overcame him, the four brothers probably held him down, while Cronus castrated him.

Priča dodaje i ovo:
Coeus’ fame is likely due to his grandchildren Apollo and Athena. Apollo was the God of music, healing, light and truth and was known as the Archer. He had the necessary task of harnessing his four-horse chariot to move the sun across the sky. Apollo also inherited his grandfather’s prophetic abilities and was in charge of the Oracle in Delphi. Two distinct cults were attributed to his worship. Athena was the goddess of reason and wisdom, intellectual activity, courage, civilisation, law and justice, strategic warfare, arts and literature. Athena often aided heroes in their journeys throughout Greek mythology and was an extremely competent war strategist. Athens was aptly named after ATHENA who embodied the idea of civilisation, arts, law and justice.

Nadam se da vam je ova mala priča prijala, a dolaziću kasnije i sa drugim izuzetno zanimljivim pričama Mitološkog karaktera. Često metal i mitologija idu ruku pod ruku.
 
Neko mi je video kamione u natalu ovde, mozda ipak nisu bili senzori koje pravim :hahaha:

Najverovatnije ja. Ali na starom nalogu.

Ne sećam se natala, ali se sećam Puta i planeta koje su vodile. Išlo je ovako : Putevi Niš - Put na Sever - Kamioni i posao s njima. Kamioni su veoma prominentni. Ako živiš na drugom mestu, tu mora da se radi drugačija karta jer se podaci menjaju.

Putevi Niš podrazumeva primarni posao, Put na Sever je odlazak Severno od Srbije (ili rodnog mesta), a rad s kamionima je ugl rad sa firmom koja ima neke kamione ili prevozi nešto. Tu su garaže, privatnici, ljudi koji voze tipa 5-6 sati dnevno. Svi oni definišu ''Kamione'', Kamion je simbol koji ti donosi posao i zbog kog ideš, putuješ, radiš... Preko tih ljudi dolaziš do posla, takođe.

Ako želiš, pogledaću ti opet kartu.
Pozdrav!
 
Dizi :cmok:

Ides busom?

Sad mi pade na pamet, imam kolege iz Vojvodine koji nisu razumeli dijaloge iz Zone Zamfirove, kako vi u kafani stojite sa tim? :lol:
Dobar vam dan metalci metalke i nesvrsatni :zplez: :zcepanje:
Ja sam trenutno u drugoj vremenskoj zoni, kod vas je sad pola 11 kod mene pola 12 :zcepanje:
Nisam gledala Zonu Zamfirovu :(
lepo ti da dremaš ko tvoja tetka kad uđe u bilo koje prevozno sredstvo
I da kupiš eksternu bateriju takođe ko tvoja tetka i da je svuda nosiš sa sobom
Pre nikad nisam spavala u prevoznim sredstvima al kako vreme prolazi sve sam vise na tetku sto se toga tice :cmok2: po puta sam prespavala
E jbt.. Al sam ja senilna zena, ima to moj otac ladno sam mogla da uzmem i zaboravila :dash:
 
Jesi se vec usolila? Kakav je novi autoput ako ga nisi prespavala :D

Mnogo lepo Metal kafanče.
Bilo bi šteta da nema više Metal muzike...

Zbog toga ga moram obogatiti predivnom progresive metal pesmom meni dragog benda Haken, imena ''Celestial Elixir'', naravno sa izuzetno lepog albuma imena ''Aquarius'', u prevodu ''Vodolija''. Meni jedan od omiljenih Zodijačkih znakova, direktno odgovornih za Astrologiju (pogotovo u kombinaciji Urana i svega što definiše kišu i divno kišno vreme kada se misli razbistre). :D


Ovo je audiophile-grade metal, tako da preporučujem naručivanje njihovih albuma na Discogs sajtu. Cene su u rasponu od 20 evra pa sve do 100 evra, zavisno od toga da li je u pitanju Mint kvalitet ili ne.

----------------------------------------------------------------------------------------

Druga stvar koju želim da podelim sa Vama u ovoj lepoj kafanici je mit o Titanu Keju u okviru Grčke mitologije, odakle bih mogao da objasnim zašto je Sova simbol inteligencije u mnogim popularnim medijima u proteklih stotinak, ako ne i više godina!

Mitologija : Titan Kej (eng.Coeus, grk.Κοῖος ), de facto povezan s principom Inteligencije, Znanja, Mudrosti i Racionalnosti.

IMG-8593.jpg


Zaštitni simbol, kao i svakog Strelca, je Sova za koju se uvek povezuju pomenuti afiniteti. On je opisan kao bradonja, veoma krupnih i buljavih očiju. Njegova priča je tragična, ali je metoda uvek oslobađanje svih Lanaca koji drže i čuvaju. Analogno znaku Strelca, Keja ubija (ili zadržava) Troglavi Pas Kerber koji dolazi iz znaka Blizanca gde je i egzaltacija Plutona.

Ovo je priča o propalom Titanu Keju koji je sledio Cronusa u nadi da može poraziti i osvojiti svet, a ultimativno ga je sprečio Zevs okrenuvši se protiv tiranije.





Nadam se da vam je ova mala priča prijala, a dolaziću kasnije i sa drugim izuzetno zanimljivim pričama Mitološkog karaktera. Često metal i mitologija idu ruku pod ruku.

A sto ti mene mrzis? Bas si usarenio ovaj post, lepe su boje i bold i velicina ali postoje neka pravila i u vezi toga, moracu iscitam i da se konsultujem pa te obavestim.

Nego ti kao neko kome nauka na prvom mestu kako komentarises ovo?


Dobro objasnili sta nas ocekuje ili ima poneka rupa u izlaganju?

Prijatan i produktivan dan zelimo svima :)
 
Jesi se vec usolila? Kakav je novi autoput ako ga nisi prespavala :D



A sto ti mene mrzis? Bas si usarenio ovaj post, lepe su boje i bold i velicina ali postoje neka pravila i u vezi toga, moracu iscitam i da se konsultujem pa te obavestim.

Nego ti kao neko kome nauka na prvom mestu kako komentarises ovo?


Dobro objasnili sta nas ocekuje ili ima poneka rupa u izlaganju?

Prijatan i produktivan dan zelimo svima :)
Prespavala sam ceo put :zcepanje:
Dobro pola
Nisam jos al uskoro cu :zplez:
Cek ko se sareni ko te mrzi nista zivo nisam boldovala :eek:
 
Najverovatnije ja. Ali na starom nalogu.

Ne sećam se natala, ali se sećam Puta i planeta koje su vodile. Išlo je ovako : Putevi Niš - Put na Sever - Kamioni i posao s njima. Kamioni su veoma prominentni. Ako živiš na drugom mestu, tu mora da se radi drugačija karta jer se podaci menjaju.

Putevi Niš podrazumeva primarni posao, Put na Sever je odlazak Severno od Srbije (ili rodnog mesta), a rad s kamionima je ugl rad sa firmom koja ima neke kamione ili prevozi nešto. Tu su garaže, privatnici, ljudi koji voze tipa 5-6 sati dnevno. Svi oni definišu ''Kamione'', Kamion je simbol koji ti donosi posao i zbog kog ideš, putuješ, radiš... Preko tih ljudi dolaziš do posla, takođe.

Ako želiš, pogledaću ti opet kartu.
Pozdrav!

Moguce.

Pa sad, iz Srbije sam otisao za Češku da radim a deo posla su bili senzori za turbocharger-e na dizel motorima i uglavnom kamionima.
Ta linija se gasi i otvara se nova sa drugacijim senzorima za Scania kamione.

Mogu da okacim opet natal ako te ne mrzi da gledas.
Krenuo sam da listam teme da i sam bolje razumem sta se sve nalazi tu.

Pozdav svima :pivce:
Za vestice :cmok:

Dizi, ti sada ides sat ranije na spavanje :lol:
 
Moguce.

Pa sad, iz Srbije sam otisao za Češku da radim a deo posla su bili senzori za turbocharger-e na dizel motorima i uglavnom kamionima.
Ta linija se gasi i otvara se nova sa drugacijim senzorima za Scania kamione.

Mogu da okacim opet natal ako te ne mrzi da gledas.
Krenuo sam da listam teme da i sam bolje razumem sta se sve nalazi tu.

Pozdav svima :pivce:
Za vestice :cmok:

Dizi, ti sada ides sat ranije na spavanje :lol:
De si:cmok2::cmok2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top