Kafana kod knjiškog moljca VII

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
1610560640054.jpeg

Ko se seca ovakvih sendvica i zurki uz :heart:
 
Pogledajte prilog 837348
Ko se seca ovakvih sendvica i zurki uz :heart:
Hej, evo ovako je to bilo.
Ti sendviči, eventualno topli sendviči (ako su roditelji dobrostojeći) i onda se svi zatvorimo u sobu, ugasimo svetla, jeltako
I onda masne fote npr, šta još bilo ? ))
Ples obično dečaci-devojčice,... to je bilo slavljenje rođendana 80tih :heart:
dok nismo malo porasli za veće žurke )
 
Nego da ispirčam još ponešto.
Posle 2, 3. i 4. razreda osnovne su me poslali 3 nedlje preko Socijalnog na more, to beše od leta 81 do 83.
3 nedelje besplatno (ako te uputi lekar, kao brohitis itd). Avionom. Uglavnom Brač ili Hvar.
Tamo 3 nedelje sa nepoznatom decom, vaspitačima koje jedva sretneš.
Svako jutro buđenje rano i jutarnja gimnastika napolju uz obavezno podizanje zastave ))
A svako veče diskoteka.
Ja praktično dete, ali igrali, disko muzika, zajebancija,...
Međutim, pažnju su mi zaokupljali starija deca kako su se šunjala po grmljima, itd i radili svašta nešto... mi deca jurili da gledamo šta se dešava )
To je bilo neko davno prošlo vreme
 
:eek:
Nego da ispirčam još ponešto.
Posle 2, 3. i 4. razreda osnovne su me poslali 3 nedlje preko Socijalnog na more, to beše od leta 81 do 83.
3 nedelje besplatno (ako te uputi lekar, kao brohitis itd). Avionom. Uglavnom Brač ili Hvar.
Tamo 3 nedelje sa nepoznatom decom, vaspitačima koje jedva sretneš.
Svako jutro buđenje rano i jutarnja gimnastika napolju uz obavezno podizanje zastave ))
A svako veče diskoteka.
Ja praktično dete, ali igrali, disko muzika, zajebancija,...
Međutim, pažnju su mi zaokupljali starija deca kako su se šunjala po grmljima, itd i radili svašta nešto... mi deca jurili da gledamo šta se dešava )
To je bilo neko davno prošlo vreme
Ja radio kao pionirski instruktor , preko gradske konferencije , a leti isli na odmaralista milna jelsa hvar promajna , Pionirski grad , baske vode .
Bio vaspitac mi instruktori bili zaduzeni za kulturno zabavni zivot uvece .
Zavrsili svi plesne skole kod Pok. Marselja Davidova , isli na sve zive seminare , origami, ikebana , crtanje.....
Ja imao propusnicu za 200 dece na bazenima na Banovom brdu , posto sam bio inventar u pionirskom gradu .....
Bas sam imao lepo i bogato detinjstvo i zivot !:heart:
Poznati koncert u Kosutnjaku Belog dugmeta , jedan sam od organizatora
Igrao folklor u Poletu , hteo da predjem u Abrasevic . proputovali pola Evrope i celu Yugu .
Presvacili se i spavali svi djumle u autobusu i pili ko zveri i igrali i samo pevali .....
Kad se setim
 
:eek:

Ja radio kao pionirski instruktor , preko gradske konferencije , a leti isli na odmaralista milna jelsa hvar promajna , Pionirski grad , baske vode .
Bio vaspitac mi bili zaduzeni za kulturno zabavni zivot uvece .
Zavrsili svi plesne skole kod Pok. Marselja Davidova , isli na sve zive seminare , origami, ikebana , crtanje.....
Ja imao propusnicu za 200 dece na bazenima na Banovom brdu , posto sam bio inventar u pionirskom gradu .....
Bas sam imao lepo i bogato detinjstvo i zivot !:heart:
Poznati koncert u Kosutnjaku Belog dugmeta , jedan sam od organizatora
Igrao folklor u Poletu , hteo da predjem u Abrasevic . proputovali pola Evrope i celu Yugu .
Presvacili se i spavali svi djumle u autobusu i pili ko zveri i igrali i samo pevali .....
Kad se setim
E, Lori, drago mi je što si to napisao... :heart:
bogat život zaista.
Da, sećam se Pionirskog grada, a jeste bili smo u Jelsi na Hvaru i Milna na Braču. Ako se dobro sećam gde je šta ).
Ja sam volela da idem i na Vis.
Da ne zaboravimo ferijalni savez, koliko smo putovali preko njega, a takođe i studentski rad na moru, mada ja nisam bila student, ali sam jurila momke koji su bili studenti i radili na recepciji i po restoranima haha)), ili oni mene ;)
A o žurkama po stanovima već si rekao.
Tako je to sve bilo do 91. dok nas nisu prekinuli
Jedino su ovi po studentskim domovima imali žurke i posle... uvek sam bila ljubomorna što ja nisam u domu, da ne zameri @Mr No ))
 
E, Lori, drago mi je što si to napisao... :heart:
bogat život zaista.
Da, sećam se Pionirskog grada, a jeste bili smo u Jelsi na Hvaru i Milna na Braču. Ako se dobro sećam gde je šta ).
Ja sam volela da idem i na Vis.
Da ne zaboravimo ferijalni savez, koliko smo putovali preko njega, a takođe i studentski rad na moru, mada ja nisam bila student, ali sam jurila momke koji su bili studenti i radili na recepciji i po restoranima haha)), ili oni mene ;)
A o žurkama po stanovima već si rekao.
Tako je to sve bilo do 91. dok nas nisu prekinuli
Jedino su ovi po studentskim domovima imali žurke i posle... uvek sam bila ljubomorna što ja nisam u domu, da ne zameri No ))
Da ferijalni savez , rad preko omladinske ili studenske zadruge da se skupe pare za more .
Hvar i Brac su moji favoriti bili !
Zavitlavali smo se " Ljubav je bol ! , a bol je na Bracu " :D
P.S. Mi smo komsije procitah negde Fortes je na NBGD valda Vi kod starog merkatora , ja sam tik kod Novog merkatora ! moze da sklepamo bermudski trougao :D
Detinjstvo sam proveo na Karaburmi !

Mora da se oladim , kad god se setim mladosti !
Oborice me emocije
 
Da ferijalni savez , rad preko omladinske ili studenske zadruge da se skupe pare za more .
Hvar i Brac su moji favoriti bili !
Zavitlavali smo se " Ljubav je bol ! , a bol je na Bracu " :D
P.S. Mi smo komsije procitah negde Fortes je na NBGD valda Vi kod starog merkatora , ja sam tik kod Novog merkatora ! moze da sklepamo bermudski trougao :D
Detinjstvo sam proveo na Karaburmi !

Mora da se oladim , kad god se setim mladosti !
Oborice me emocije
Lori, na ti smo molim te :heart:
jeste ja sa bliyu starog merkatora. hehe, a ti kod novog znači. Da, svi smo tu ))
Ja sam celi život u Zemunu.
Obaraju emocije, a? Valja se ponekad prisetiti da nismo imali uzalud ovaj život ...
 
@Paula @Branko Lori
Нумем да вас цитирам како треба, не замерите.
Код мене је било вако некако... ако се добро сећам, а кажу ми, да памтим ка корњача она са Галапагоса :roll:

Лети смо ишли обавезно, Јакљан ко клинци оно баш мали, Бол онај на Брачу, Хвар, Јелса и неко још острво, убите ме не могу се сетим :dash:
Зимовање под обавезно од Дивчибара, преко Таре и Златибора до Јахорине и мсм да смо двапут били на Бледу али то је све
било као зимска настава (заборавела сам и Звездани гај), исто време смо и имали неке као часове :think:
Преко Феријалног савеза када смо малко поодрасли... путовало се и дружило на широко и дугачко... сећам се свог првог еспреса у Трсту са неких 15 година, то би сада вероватно настала паника ил не знам који хаос... ех младост, лудост може све !
Била члан Музичке омладине ондашње земље а не знам да свирам ни један иструмент :zcepanje:
добро, металофон се не рачуна... Играла фолклор а у Крсманцу провела те почетне распадајуће дане...Дадов је био мој дом а остале године суманутих деведесетих провела по позориштима Београда, Атеље, Народно и Звездара... и остала иста, неначета!
Све је могло и све се хтело... и тако... одок сад да се самоказним једном бананицом :mrgreen:
 
Pogledajte prilog 837348
Ko se seca ovakvih sendvica i zurki uz :heart:
Nego da ispirčam još ponešto.
Posle 2, 3. i 4. razreda osnovne su me poslali 3 nedlje preko Socijalnog na more, to beše od leta 81 do 83.
3 nedelje besplatno (ako te uputi lekar, kao brohitis itd). Avionom. Uglavnom Brač ili Hvar.
Tamo 3 nedelje sa nepoznatom decom, vaspitačima koje jedva sretneš.
Svako jutro buđenje rano i jutarnja gimnastika napolju uz obavezno podizanje zastave ))
A svako veče diskoteka.
Ja praktično dete, ali igrali, disko muzika, zajebancija,...
Međutim, pažnju su mi zaokupljali starija deca kako su se šunjala po grmljima, itd i radili svašta nešto... mi deca jurili da gledamo šta se dešava )
To je bilo neko davno prošlo vreme

Priznajem kroz maglu...ali ovo jesu bili sendviči za dečije rođendane moje generacije...a jesu bili "slatki"...čak i sa onim margarinom ispod :lol:

Na neki način rat i opšti raspad sistema je omeo ulazak moje generacije u te slatke početne tinejdžerske godine pa me je mnogo toga što ste vi imali mimoišlo ,ali imao sam rekreativne nastave i mislim da sam baš u Milni na Braču bio...nažalost 0 sećanje. Mislim da sam imao bukvalno 7 godina ili 8.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top