Quantcast
  • Dragi prijatelji, forum "Hobi" smo prebacili u kategoriju "Zabava" i pripojili smo mu teme iz foruma "Аlbumi sa sličicama" i "Strip i Anime".

Kafana "ATELJE"

Poli46

Buduća legenda
Moderator
Poruka
49.085
@-Jelena-
Ovo nije teško objasniti,bar kako ja vidim..tema slika je strah,i ukazuje na nasilje
nad decom.Ovo je apel i krik umetnice,skretanje pažnje na veliki psihološki
problem..i problem sigurnosti čoveka,traume iz detinjstva..koje rađaju
posledice u kasnijem životu (poslednja slika)
Jezik izražavanja umetnice je jednostavan,gotovo ilustrativan,bez suviše detalja..
ona se izražava detinje jasno i oštro.

-Jelena-

Poznat
Moderator
Poruka
9.173
@-Jelena-
To i jeste cilj ovakve umetnosti,ogoljenost stvarnosti,bez ulepšavanja i podilaženja
stvarnosti.Podržavam to ali ne mogu reći da bih tako nešto uznemiravajuće
stavila na svoj zid.
To sam i ja htela da napisem, da mi ovo nije bas za zid.
Mogli bi da otvorimo i temu, ako vec ne postoji, o ne tako lepoj, za oko, umetnosti.

AndjusCar

Početnik
Poruka
5
@-Jelena-
To i jeste cilj ovakve umetnosti,ogoljenost stvarnosti,bez ulepšavanja i podilaženja
stvarnosti.Podržavam to ali ne mogu reći da bih tako nešto uznemiravajuće
stavila na svoj zid.

Pa ne verujem da bi vecinu umetnickih dela iz istorije stavila u svoj dom, zar ne? Jer to nije namena ovih slika, niti su ove slike napravljene s namerom. Zbog toga sto je rad ove umetnice tako nekomercionalan, vidi se da je rec o pravom umetniku koji se ne bavi primenjenom umetnoscu. Vecina slika koju vidjam danas u svom okruzenju su pravljena sa odredjenom svrhom i zato vecinom nisu po mom ukusu. Taman sam pomislila kako nema nade za Srbiju i likovnu umetnost ali vidim da to ipak mozda nije slucaj. Volim ovakva dela koja su (nadam se) nastala iz ciste potrebe za stvaranjem i postojanjem. Volela bih da vidim vise ovakvih radova ubuduce. Ovakve slike su parce svezeg vazduha u smogcini koja je Srpska umetnost.

Poli46

Buduća legenda
Moderator
Poruka
49.085
Proleće..najlepše godišnje doba prolazi kraj nas neopaženo..
nismo svesni te lepote dok nas bombarduju razne informacije
i dezinformacije..ali ipak ako nađete snage u sebi,stvarajte,
dozvolite da lepota nađe mesto u vašem životu..
f71e12b7378d6bd695d929f2dfbd1317.jpg

Poli46

Buduća legenda
Moderator
Poruka
49.085
Historyofcolours007-600 Palette of Eugène Delacroix.jpg

History- Palette of Eugène Delacroix
Možemo verovati da su ovo originalne boje slavnog slikara i ne moramo,ali paleta
jeste njegova.Dah inspiracije prošlih vremena,vremena velikih umetnika,možemo
osetiti posmatrajući paletu koju je stvarajući, držao u ruci veliki Delakroa..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.