KADROVSKA KOMBINATORIKA NOVE (STARE) VLASTI?!

gost 198384

Iskusan
Poruka
5.443
U prilog sumnji da nova-stara vlast ima ambiciju da po štetočinstvu zaseni prethodnu novu vlast govore i glasovi koji ovih dana dopiru do mene i verujte mi, čudom se ne mogu začuditi.

Ukratko ako je suditi o dolazećim vremenima prema žitiju i minulom učinku onih koji se trpaju da zauzmu čeone pozicije u javnom sektoru, državim orgaima i ostalim sferama partijskog plena malo je reći da će ta vremena biti jeziva.

Koliko čujem dakle, u igri su ponovo dobro poznata izlizana lica sa kilometarskim repovima sačinjenim od nebuloza i raznih nepočinstava.

Jesmo li za to glasali?
 
Ne - JA sam glasao za Kostuna ...:)

Ali zaista, ispostavlja se da je u ovoj konstalaciji Koštunica i pored sve harange na njega lik sa najrealnijim i najzdravijim rezonima.

Sav se šljam koji je u jednom momentu pobegao ili je izbačen iz DSSa, DSa i ostalih slio u SNS i sada prete da proizvedu jednu od najmračnijih epoha u istoriji Srbije.

Pritom uopšte ne preterujem ali prvi ešalon SNSovskih kadrvoa je neviđeni krš.

To su ljudi u stanju da pokvare i kamen za kupus.

Ko ih zna, još mu teže.

Ko ne zna tek će da oseti svu raskoš njihove nesposobnosti i poremećenosti.
 
Ljudi o kojima pričam nisu ni po kom osnovu novi.

To s ista lica koja su se već oprobala na vlasti i ostavila za sobom pustoš i podele.

Nema tu priče o nekakvim novim rešenjima.

A ******, sta da se radi..

Bitno je da Tacijeva barbika vise nije predsednik, a zuti vise nisu vlast. I to je nesto...

Od politike i stranaka ionako ne ocekujem previse...
 
A ******, sta da se radi..

Bitno je da Tacijeva barbika vise nije predsednik, a zuti vise nisu vlast. I to je nesto...

Od politike i stranaka ionako ne ocekujem previse...

Sklanjanje žutih sa vlasti je bilo usmereno ka cilju da neko sposobniji dođe na vlast.

Dakle rušenje petolistopadskog režima nije bilo samo sebi svrha već upravo stvaranje ambijenta u kome će moći normalnije da se živi i radi.

No ispostvalja se da je na pomolu još jedna teška prevara naroda.

Osim toga ne budi naivan.

I Toma i Dačić su barbike iste ekipe jer bi u suprotnom bili satanizovani od strane Zapada kao Šešelj i Koštunica.
 
Ali zaista, ispostavlja se da je u ovoj konstalaciji Koštunica i pored sve harange na njega lik sa najrealnijim i najzdravijim rezonima.

Sav se šljam koji je u jednom momentu pobegao ili je izbačen iz DSSa, DSa i ostalih slio u SNS i sada prete da proizvedu jednu od najmračnijih epoha u istoriji Srbije.

Pritom uopšte ne preterujem ali prvi ešalon SNS-ovskih kadrova je neviđeni krš.

To su ljudi u stanju da pokvare i kamen za kupus.

Ko ih zna, još mu teže.

Ko ne zna tek će da oseti svu raskoš njihove nesposobnosti i poremećenosti.

Sklanjanje žutih sa vlasti je bilo usmereno ka cilju da neko sposobniji dođe na vlast.

Dakle rušenje petolistopadskog režima nije bilo samo sebi svrha već upravo stvaranje ambijenta u kome će moći normalnije da se živi i radi.

No ispostvalja se da je na pomolu još jedna teška prevara naroda.

Osim toga ne budi naivan.

I Toma i Dačić su barbike iste ekipe jer bi u suprotnom bili satanizovani od strane Zapada kao Šešelj i Koštunica.

Postavljač teme je za mene pravo otkrovenje. Već sam izgubila nadu da u Srbiji postoje ovako misaona bića.

Teško je bilo šta dodati ovakvom tekstu i razmišljanju, osim da više nije na pomolu ...
ovih dana, dobijaju se i konačne potvrde ...
 
Teško je bilo šta dodati ovakvom tekstu i razmišljanju, osim da više nije na pomolu ...
ovih dana, dobijaju se i konačne potvrde ...

Pa znaš kako to ide - biju Srbi al biju i Turci.

Ovaj narod je prevalio preko grbače niz suludih namesnika, upravitelja i ostalih partijskih vucibatina. Niko više nije naivan.

Nije naš problem što preCednik Toma nije u stanju da nakrpi troje normalnih čauša.

I grdno se vara ako veruje da će svima da se odseku noge kad pošalje svoje kadrove и kurajbere na sve četir` strane.

Ovog puta, koliko takođe ;ujem, to neće proći bez ozbiljnih reperkusija.

Niko više nije spreman da popušta pred partijskim siledžijama kojima je jedini cilj da se svima ugrade u živote i prožederu po kafanama, službenim putovanjima, limuzinama i kroz nameštene poslove svima nama još četir ljeta.

Biće tu belaja krenu li đonom, svi su naoštreni maksimalno.... koliko čujem....:cool:
 
Pa znaš kako to ide - biju Srbi al biju i Turci.

Ovaj narod je prevalio preko grbače niz suludih namesnika, upravitelja i ostalih partijskih vucibatina. Niko više nije naivan.

Nije naš problem što preCednik Toma nije u stanju da nakrpi troje normalnih čauša.

I grdno se vara ako veruje da će svima da se odseku noge kad pošalje svoje kadrove и kurajbere na sve četir` strane.

Ovog puta, koliko takođe ;ujem, to neće proći bez ozbiljnih reperkusija.

Niko više nije spreman da popušta pred partijskim siledžijama kojima je jedini cilj da se svima ugrade u živote i prožederu po kafanama, službenim putovanjima, limuzinama i kroz nameštene poslove svima nama još četir ljeta.

Biće tu belaja krenu li đonom, svi su naoštreni maksimalno.... koliko čujem....:cool:

Iz tvojih izvora, u Božije uši.
 
Iz tvojih izvora, u Božije uši.

Tomaislav Nikolić nema prava da uzurpira volju birača dovođenjenjm kako na srednje tako i visoke državne funkcije kvazipatriote čiji je jedini i pravi cilj maroderaj.

Treba da se seti Koštuničinog primera koga su zahebali upravo oni koje Toma danas promoviše u svoje dodavače.

Treba da se dobro zamisli nad onim što radi i koga uvodi u vlast.

Jer niti jedno od imena koje sam čuo ne samo da nisu figurirala u predizbornoj kampanji već se nisu niti pominjala do noći slavlja i konferencije za štampu kada su mu na epolete bile oslonjene glavudže nekih od najvećih bolesnika i secikesa koje je Srbija imala prilike u životu da vuče na grbači.

Samo kažem, Toma mora dobro da razmisli jer od Dačića to ne očekujem. On je beznadežan u tom smislu. Ceo RAM mu je zauzet smišljanjem spletki a ne nekom vizijom kako bi to bilo za očekivati od premijera koji obećava reforme.
 
U prilog sumnji da nova-stara vlast ima ambiciju da po štetočinstvu zaseni prethodnu novu vlast govore i glasovi koji ovih dana dopiru do mene i verujte mi, čudom se ne mogu začuditi.

Ukratko ako je suditi o dolazećim vremenima prema žitiju i minulom učinku onih koji se trpaju da zauzmu čeone pozicije u javnom sektoru, državim orgaima i ostalim sferama partijskog plena malo je reći da će ta vremena biti jeziva.

Koliko čujem dakle, u igri su ponovo dobro poznata izlizana lica sa kilometarskim repovima sačinjenim od nebuloza i raznih nepočinstava.

Jesmo li za to glasali?

Glasali smo za Dveri!:rtfm:

Ali pokradoše, a imali smo većinu!
 
Glasali smo za Dveri!:rtfm:

Ali pokradoše, a imali smo većinu!

Da su Dveri pre par meseci htele dobro Srbiji kao i radikali ujedinili bi se pod Koštuničinim patronatom i mnogo toga danas bi izgledalo mnogo drugačije.

No danas imamo situaciju da je Toma već prvim koracima na vlasti počeo da priprema teren za povratak Borisa&Žutih za 4 godine ili čak manje ako se ima u vidu na kom nivou ucenjivanja i potkusurivanja počiva nova-stara vlada.

Koliko ja vidim i ovaj režim će biti dobar samo za rušenje baš kao i prethodni jer ljudi koji će nama vladati uskoro jednostavno za vlast nisu sposobni (sem u segmentu neselektivne otimačine).
 
Da su Dveri pre par meseci htele dobro Srbiji kao i radikali ujedinili bi se pod Koštuničinim patronatom i mnogo toga danas bi izgledalo mnogo drugačije.

No danas imamo situaciju da je Toma već prvim koracima na vlasti počeo da priprema teren za povratak Borisa&Žutih za 4 godine ili čak manje ako se ima u vidu na kom nivou ucenjivanja i potkusurivanja počiva nova-stara vlada.

Koliko ja vidim i ovaj režim će biti dobar samo za rušenje baš kao i prethodni jer ljudi koji će nama vladati uskoro jednostavno za vlast nisu sposobni (sem u segmentu neselektivne otimačine).

Ne znam zaista kakav stav da zauzmem. Hteli smo neke promene, dobili smo kakve takve promene....

Jeste da to nije dovoljno i da nije ono sto sam hteo, ali je ipak nekakav korak napred. Vlada jos nije formirana, suvise je rano pricati u kom ce pravcu sve to ici. Dajmo ljudima sansu da pokazu sta znaju...

Znacu da je Srbija slobodna kada an RTS-u vise ne budu prikazivali evronet (koji ionako niko ziv ne gleda) i kada izbace onu odvratnu i ulizicku spicu u kojoj se pominje "evropska srbija".
 
Ne znam zaista kakav stav da zauzmem. Hteli smo neke promene, dobili smo kakve takve promene....

Jeste da to nije dovoljno i da nije ono sto sam hteo, ali je ipak nekakav korak napred. Vlada jos nije formirana, suvise je rano pricati u kom ce pravcu sve to ici. Dajmo ljudima sansu da pokazu sta znaju...

Znacu da je Srbija slobodna kada an RTS-u vise ne budu prikazivali evronet (koji ionako niko ziv ne gleda) i kada izbace onu odvratnu i ulizicku spicu u kojoj se pominje "evropska srbija".

Upravo o tome se radi, niko nije želeo, kada je glasao protiv Tadića, da poenta čitave promene bude zamena jednog samara drugim.

Apsolutno netransparentni sistem dodele funkcija, velikih, malih pa i najmanjih poslova u poslednjih 10ak godina doveo je Srbiju u stanje rasula. Jedini kriterijum je bio proncip podobnosti pa se tako na vrhu zapatila kamarila koju niko više ne može da tegli. Otežali su preko svake mere.

I umesto da se reinstitucionalizuje procedura konkursa na primer, da ljudi lepo prilože CV kako bi se video i proverio, crno na belo, njihov minuli učinak opet se kreće u podelu partijskog plena.

Departizator Dinkić je poznat po tome recimo što je u sve sfere koje je zauzeo tokom prethodnog mandata instalirao na direktorska mesta ljude kojima je to prvo radno mesto.

Naprednjaci kandiduju neke od najnesposobnijih ljudi koje sam u životu sreo i koji su se u nekip prethodnim vlastima pokazali kao apsolutno pogrešna kadrovska rešenja.

SPS je od prosvete napravio ruglo ali planira da nastavi tu misiju.

Već se u ovom momentu vidi da smo dobili situaciju - i posle Tadića Tadić.

To što se mnogima činilo kao korak napred, ispostaviće se da je u najmanju ruku status kvo jer podsećam, dve trećine nove čini stara vlada koja očigledno nema uopšte nameru da promeni stil.

Oni veruju da su na vlasti jer je narod zadovoljan njihovim učinkom što je apsolutni cinizam i nebuloza.

Jasno je da su oni na vlasti zahvaljujući volji stranog faktora te da su spremni da nastave destruktivnu misiju prethodne vlasti.
 
Poslednja izmena:
Upravo o tome se radi, niko nije želeo, kada je glasao protiv Tadića, da poenta čitave promene bude zamena jednog samara drugim.

A pogotovo ne da izabere Tadiću zaštitnika.


Apsolutno netransparentni sistem dodele funkcija, velikih, malih pa i najmanjih poslova u poslednjih 10ak godina doveo je Srbiju u stanje rasula. Jedini kriterijum je bio princip podobnosti pa se tako na vrhu zapatila kamarila koju niko više ne može da tegli. Otežali su preko svake mere.

I umesto da se reinstitucionalizuje procedura konkursa na primer, da ljudi lepo prilože CV kako bi se video i proverio, crno na belo, njihov minuli učinak opet se kreće u podelu partijskog plena.

Dovoljno je da pogledaš sajt predsednika republike, na kojem ni jedna biografija ne postoji, da ovaj narod barem post festum bude izvešten, koje je to eksperte novi predsednik postavio za savetnike, šefa kabineta, generalnog sekretara i sl.


Departizator Dinkić je poznat po tome recimo što je u sve sfere koje je zauzeo tokom prethodnog mandata instalirao na direktorska mesta ljude kojima je to prvo radno mesto.

Naprednjaci kandiduju neke od najnesposobnijih ljudi koje sam u životu sreo i koji su se u nekim prethodnim vlastima pokazali kao apsolutno pogrešna kadrovska rešenja.

SPS je od prosvete napravio ruglo ali planira da nastavi tu misiju.

Već se u ovom momentu vidi da smo dobili situaciju - i posle Tadića Tadić.

To što se mnogima činilo kao korak napred, ispostaviće se da je u najmanju ruku status kvo jer podsećam, dve trećine nove čini stara vlada koja očigledno nema uopšte nameru da promeni stil.

Oni veruju da su na vlasti jer je narod zadovoljan njihovim učinkom što je apsolutni cinizam i nebuloza.

Jasno je da su oni na vlasti zahvaljujući volji stranog faktora te da su spremni da nastave destruktivnu misiju prethodne vlasti.

Ubedili sebe kako su se žrtvovali i potpuno zaslužili da menjaju odela od po par hiljada evra,
dok ovaj narod nema ni za lekove.

Šta dodati ovoj tvojoj analizi...? Svaka reč bi bila višak, pa ću zato samo da kažem,

SVAKA ČAST!
 
Ubedili sebe kako su se žrtvovali i potpuno zaslužili da menjaju odela od po par hiljada evra,
dok ovaj narod nema ni za lekove.

Šta dodati ovoj tvojoj analizi...? Svaka reč bi bila višak, pa ću zato samo da kažem,

SVAKA ČAST!

Da ali sta je sustina? Zasto su dobili poverenje naroda da se tako ponasaju? Zar nije Dacic udvostrucio svoj rejting? Zar to ne znaci da su ljudi zadovoljni radom njega i ministara iz SPS-a? Zar nije Dinkic presao cenzus nasuprot tvdnjama da je to nemoguca misija, imajuci u vidu rezultate?
Taj narod, koji nema ni za lekove, glasao za te koji su "Ubedili sebe kako su se žrtvovali i potpuno zaslužili da menjaju odela od po par hiljada evra".
Kljucno pitanje ovde jeste sloboda medija. Narocito je u pitanju Javni servis. Ponavljam po ne znam koji put. Kljuc nasih muka je u RTS-u. Dacic je najbolji primer za to!
 
Da ali sta je sustina? Zasto su dobili poverenje naroda da se tako ponasaju? Zar nije Dacic udvostrucio svoj rejting? Zar to ne znaci da su ljudi zadovoljni radom njega i ministara iz SPS-a? Zar nije Dinkic presao cenzus nasuprot tvdnjama da je to nemoguca misija, imajuci u vidu rezultate?
Taj narod, koji nema ni za lekove, glasao za te koji su "Ubedili sebe kako su se žrtvovali i potpuno zaslužili da menjaju odela od po par hiljada evra".
Kljucno pitanje ovde jeste sloboda medija. Narocito je u pitanju Javni servis. Ponavljam po ne znam koji put. Kljuc nasih muka je u RTS-u. Dacic je najbolji primer za to!

Džošo pa valjda znamo kako koza čuva kupus.
 
Da ali sta je sustina? Zasto su dobili poverenje naroda da se tako ponasaju? Zar nije Dacic udvostrucio svoj rejting? Zar to ne znaci da su ljudi zadovoljni radom njega i ministara iz SPS-a? Zar nije Dinkic presao cenzus nasuprot tvdnjama da je to nemoguca misija, imajuci u vidu rezultate?
Taj narod, koji nema ni za lekove, glasao za te koji su "Ubedili sebe kako su se žrtvovali i potpuno zaslužili da menjaju odela od po par hiljada evra".
Kljucno pitanje ovde jeste sloboda medija. Narocito je u pitanju Javni servis. Ponavljam po ne znam koji put. Kljuc nasih muka je u RTS-u. Dacic je najbolji primer za to!

Suština je, ako baš insistiraš na suštini da 60% ljudi u Srbiji NIJE GLASALO!

I taj podatak ukazuje na činjenicu da srpska verzija demokraCije i izborni zakon qurcu ne valjaju.

Jer samo u srpskoj demokraCiji namirena manjina glasa a gladna većina ćuti u strahu i tiho bojkotuje svaki oblik političkog organizovanja.

A zašto?

Pa zato Džošo što su se drugari dogovorili da u svakom marketu možeš da kupiš samo dve vrste paštete Argetu i Yuhor pa ti biraj do mile volje.

E tako su se drugari dogovorili i kada je reč o političkoj sceni pa ko ne voli paštetu ili nema genge da je kupi nek pase ispred zgrade ili Doma zdravlja.

Prema tome Džošo, ti vrlo dobro znaš gde smo živeli ili gde živimo pa za formalizovane računice nema mesta već ko što ti veliš moramo da se zagledamo u suštinu.
 
Ubedili sebe kako su se žrtvovali i potpuno zaslužili da menjaju odela od po par hiljada evra,
dok ovaj narod nema ni za lekove.

Šta dodati ovoj tvojoj analizi...? Svaka reč bi bila višak, pa ću zato samo da kažem,

SVAKA ČAST!

Hvala ti na ovim rečima podrške, ali ja vidim, kao i svi ostali samo mikron onoga što se stvarno zbiva.

Jer da vidim celu sliku verovatno bih kao moja tašta išao i do kontejnera sa nitroglicerinom u džepu u stalnom strahu id iznenadnog infarkta koje bi obimnija spoznaja mogla da izazove u meni.

Ali i bez velikog poznavanja detalja možemo da uočimo to da nam život promiče pod tiranijom jedne ekipe u kojoj svi dele identične moralne vrednosti koja se podelila u nekoliko timova koji nam se naizmenično smenjuju na grbači.

I ne dopuštaju da se formira bilo kakva konkurentska grupa bliža interesima naroda.

Iako to ne volim da kažem niti da o tome mislim ali bih rekao da dolazi vreme nekog novog, mutiranog komunizma jer su kapitalu privrženi liberali i desničari u potpunosti izgubili kompas.
 

Back
Top