Kada žene postanu samopouzdane?

Pazi, nebitno je šta nisli Pero, jer Pero ne zna tvoju priču. A svi imamo priču, neko više usranu, neko manje.
Ti sigurno imaš više usranu priču.

Ali dokle misliš tako kenjkati i jesti govanca?
Saberi se. Logično da biko neće da sluša nekoga ko kenjka! ALO, BI LI TI SLUŠAO ŽENU KOJA KENJKA???

Ovo me je nasmejalo.

Odjednom sweet girl vise nije sweet.

Ovo me je nasmejalo.

Odjednom sweet girl vise nije sweet.

Pa nije sweet jer ne moze da podnese iskren post i objektivan i onda ide to da zamaskira tako sto tumaci kao malo dijete subjektivno i pristrasno post na svoj nacin da bi to pripisala meni i da bi podsvjesno skrenula sa teme i da se ne cuje istina o muskarcima kao i zenama.Jos je to emotivno primila cim je licno pocela meni da sasipa sve sto sam naveo u postu, djetinjasto ponasanje iracionalne osobe plus potvrda toga kao zapecatila me je time sto sam ja neki tip koji se zali i sah mat odma, tako se ponasaju djevojcice i djecaci u osnovnoj skoli kao debata pa ne mozes mi nista i cao

A plus potvrdjuje moju teoriju da zene nemaju nimalo empatije niti predstavu o tome kako je biti muskarac teze nego zena,a samo je tim postom nadmenim pokazala pravo lice,respekt svim muskarcima koji znaju tezinu toga sta znaci biti muskarac nebitno koje nacije,boje koze,zanimanja itd

Poslednja izmena:
ona je izgleda jedna od onih (ne malobrojnih) zena koje feminizam i emancipaciju zena pravilno shvataju kao sada mi vladamo a vi ste bedni crvi i ima da cutite pokret. pa se tako i pokusava ponasati.

Pod 1- To je posledica toga sto zene ne snose ni 10 posto tezine i pritiska u zivotu kao muskarci one toga nisu ni svjesne da bez muskaraca ne bi imale ni zidove u kuci ni mobilni telefon pa ni automobil a ni biciklo niti bi mogle da drze svoje govore na nekom spratu neke moderne zgrade koju su muskarci golim rukama po kisi snijegu,suncu gradili za mizernu platu viseci na skelama,dobijajuci od zivota sipak i crkavicu bez prava da se zale jer ako se zale bice milion sweet profila osobi koji ce tako da im odogovre axaxxaxa ili sta kukas,al neko ko to ne zivi i ne razumije

Znas sta je odgovor njihov na to - pa sta jer sada treba zbog toga da se sazalimo zbog toga na muskarce to oholo odgovore jos sa osmjehom

Pod 2 Kada kazem da nemaju empatiju prema tome sta znaci biti muskarac, one to shvataju u smilsu pa sta sada treba da vam budemo rame za plakanje ili da vam budemo zbog toga pokorne,a to apsolutno i ne traze muskarci samo traze postovanje osnovno i nista vise a to ne kapiraju

A ismijavanje, bahato odgovaranje je samo vid nepostovanja a i ovaj internet na kojem one pisu te svoje moderne stavove je pravio neki muskarac ono makar imati neku svijest i postovanje niko ne trazi brigu i rame za plakanje za to

Za muskarca i jeste da snosi najvecu tezinu al nije da mu iskaze nepostovanje neko za koga on pravi mnoge benefite i dobra da bi taj neko uzivao i bio princeza itd i hvala bogu taj neko samo treba da kaze hvala i respekt

Pod 5 sada dok se ratuje u Gazi ili Ukrajini itd mnogi muskarci tamo svoj zivot rizikuju ne idu sigurno zene da ratuju mnoge ukrajinke i ruskinje koje su otisle na zapad zbog rata dobar dio njih se provodi i uziva po nocnim klubovima fino skockane i lijepe hvala eto koliko im je tezi zivot

Poslednja izmena:
Hahaha
To je namjerno tako, prilagođeno, psovaćim, iliti po njemu - muškim, jer je on ta psihologija čovjeka, rječnikom da se malo zapita

Dobro to, ja sad ne znam da li je on to zasluzio ili ne, posto nisam bas ispratio celu pricu, a nije mi ni poznat njegov lik i delo. Ono sto znam jeste to da to nije u duhu slatkoce. Da li je posao zene da vaspitava muskarce? Ne bih rekao da jeste. Lepse je kad zena hoce neznim pristupom da pomogne.

Dobro to, ja sad ne znam da li je on to zasluzio ili ne, posto nisam bas ispratio celu pricu, a nije mi ni poznat njegov lik i delo. Ono sto znam jeste to da to nije u duhu slatkoce. Da li je posao zene da vaspitava muskarce? Ne bih rekao da jeste. Lepse je kad zena hoce neznim pristupom da pomogne.

Cus da pomogne,pa ja da mi treba pomoc ne bi sigurno njoj trazio u sustini ja i ne trebam pomoc jer sve sam mogu da nadjacam nigdje ni u jednom postu nisam rekao,samo ona sama ne zna sta prica nijedan post od pocetka nije logicno komentarisala na osnovu onoga sto napisem nego projektuje u svojoj iracionalnoj glavi nesto sto je van logike i pripisuje meni plus skrenula je sa teme odavno, podsvjesni mehanizam da usmjeri neko temu u smjeru kom se nekom svidja da ta tema ide

Naziv teme je drugi od onoga o cemu sada pricamo,sweet se malo gubi iracionalna je.Al dobro da ne pravimo digresiju na ovoj temi

Čovjek me hoće uvrijediti. Ne da me ne može uvrijediti, već mi ga je žao, napisao je kako razmišlja, i živi sam 30 godina. Ali dobro, neću pisati tom čovjeku, jer nema ni osjećaj za humor, samo se vrijeđa i napada iz straha.

A to za nježnost, to tako treba iz te ženske energije sa partnerom. Partner je osoba koju volim i oko njega se trudim, kao i on oko mene.

Ali dobro, moglo bi se tim pristupom pričati i sa ocem, bratom, drugarima...
Ali ne i sa raznim dilberima sa foruma koji samo napadaju, da ne kažem iskreno šta je, rećemo dilberima.haha On će se svakako trigerovati jer je usamljen i žao mi ga je.

Ali naveo si me malo sada na razmišljanje, hvala.

Čovjek me hoće uvrijediti. Ne da me ne može uvrijediti, već mi ga je žao, napisao je kako razmišlja, i živi sam 30 godina. Ali dobro, neću pisati tom čovjeku, jer nema ni osjećaj za humor, samo se vrijeđa i napada iz straha.

A to za nježnost, to tako treba iz te ženske energije sa partnerom. Partner je osoba koju volim i oko njega se trudim, kao i on oko mene.

Ali dobro, moglo bi se tim pristupom pričati i sa ocem, bratom, drugarima...
Ali ne i sa raznim dilberima sa foruma koji samo napadaju, da ne kažem iskreno šta je, rećemo dilberima.haha On će se svakako trigerovati jer je usamljen i žao mi ga je.

Ali naveo si me malo sada na razmišljanje, hvala.

-Zivim sam logicno kada sam po prirodi samotnjak al ja nisam usamljen to je velika razlika ,ja sam sam ali nisam slab to je razlika inace ne bih mogao da zivim sam i sebe izdrzavam vec blizu 10 godina,to je moj izbor da sam srecan zbog toga i nisam toliko to je moja priroda.Sustina zivota je da bude stvaralacki a ne srecan po meni,al iracionalno ponasanje tvoje nije mi strano znam ovako iz komsiluka takve osobe

-A da nemam osjecaja za humor kakve to veze ima sa ovom temom, inace i ne znas me licno jako povrsno

- Ova tema nije humoristicna

Pravila sam večeru, i uletala da pišem.
Pisala sam sa fokusom od 10%.
I ako je bilo greški, nemam volje da gledam, jer ne zaslužuješ više ništa, a sledi i obrazloženje toga
( @Svetozar ot Ružičić - i ti da znaš, uvijek se trudim biti pristojna, ali ima razlog što sada nisam ;) )

Ne bih ti ni pisala da sebi ne rekoh - ajde da pokušam imati komunikaciju sa osobom za koju racionalno smtram da treba bježati, jer poželjeh pokušati pomoći, jer imadoh empatiju. Nije uspjelo.
Pa sam pokušala promjeniti pristup, i napisati grubo, muški
A ti me napade i tu, još reče kako nemam empatiju, iako sam ti na dva različita načina pisala.

Pazi, moj stav o tebi je isti - pogrešno razmišljaš. Neću ulaziti u tvoje procjene pameti, a ti to već jesi za mene i to je degutantno raditi bilo kome, posebno što me porediš sa nekim komšinicama, a niti znaš mene, a upitno je i njih - i porediš nas. A drugo, očigledno je da imaš problema u RL.

Reći ću ti samo da nisam ja osoba koja tebe žulja. Ti sam sebe žuljaš, i uvijek će ti biti neko drugi kriv dok se ne središ u glavi. To je sva poenta moje poruke tebi, samo to od mene zapamti.

Inače, sam sebe karakterišeš kao analitičan, ali analitika nije samo besmisleno pričanje ;)

I slušaj, rado bih ja ostala u komunikaciji, ali ne vidim poentu da pričam sa osobom koja ne čuje, a bljuje svoj čemer, i još se naljepi kao krpelj

I ti, idi i stvaraj nešto. Uživaj u svom životu.

P.S. vidiš li primjer pristojne komunikacije? I ovo je moja poruka sa više fokusa.

I molim te, uvaži me bar toliko, ne želim sa tobom komunikaciju, dok se ne naučiš pristojnom ponašanju.
Laku noć

( @Svetozar ot Ružičić - i ti da znaš, uvijek se trudim biti pristojna, ali ima razlog što sada nisam ;) )

I ja da znam :)

Primetio sam da se trudis da budes u skladu sa svojim nikom. Zato me je iznenadio nacin na koji si reagovala. Na osnovu ono malo tvojih postova sto sam procitao, ti to obicno ne radis. A i kada ti se desi, brzo postanes svesna sta si uradila i odmah krece izvinjavanje. Ja to cenim.

Medjutim, ovde na ovoj temi -- ja sam se vratio unazad da pazljivo procitam sta se zbilo -- ti si ta koja je prva pocela da napada. Pre tebe ga je jednom ili dva put napala Elektrika. Za njegov post je rekla da je "gluplji da gluplji ne moze biti". Ti si tom postu dodelila srce, a Lagerta, inace vodeci ekspert u svetu kad je u pitanju pristojnost, je isti lajkovala.

Ti si njemu rekla da ima "vise usranu pricu", da "kenjka", da "jede govanca", da "kuka" i da "place". Nazvala si ga "kukalom" a verujem da je to, po vodecem ekspertu za pristojnost, uvredljiva rec.

On je tebi odgovorio rekavsi ti da se "gubis", da je tvoje ponasanje "detinjasto" i da si "iracionalna".

Ja ne znam sta se zbilo izmedju vas dvoje van teme, ali gledajuci samo ovu temu, meni to izgleda kao tante za tante.

Zasto mislis da tvoje reci nisu uvredljive a da njegove jesu?

Pozdrav svima,
pitanje je za sviju.

Mnoge žene spominju kako su se u dvadesetim pronalazile...
I da su tek u tridesetim "došle na svoje"?

Da li je vama tako bilo?
Muškarci, da li je tako ženama iz vašeg okruženja?

P.S. Molim mizogene članove za pristojne komentare i bez vrijeđanja.
Ако мислиш на самопуздање у естетском, сексуалном смислу, јесте потребно мало зрелости, искуства да се изгради, мада је за мене лично био пресудан мушкарац, тј веза у којој сам се осећала као богиња у сваком смислу. После је далеко лакше јер из такве везе понесеш сазнање да је могуће пронаћи некога коме јеси више него довољно лепа, добра и узбудљива.

Ако мислиш на каријеру, ту је труд који доноси успех пресудан. Нека врста потврде да си довољно способна и вредна.

Samo treba razlikovati samopouzdanje od nadmenosti ili arogancije

Samopouzdanje je vjera a nadmen je neko ko nema vjeru nego ubijedjenje ili uvjerenje

Samopouzdanje se svodi na vjeru u svoje sposobnosti a kod nadmene osobe imate ubijedjenje ne u svoje sposobnosti nego u svoju licnost samu po sebi to je razlika

Samo treba razlikovati samopouzdanje od nadmenosti ili arogancije

Samopouzdanje je vjera a nadmen je neko ko nema vjeru nego ubijedjenje ili uvjerenje

Samopouzdanje se svodi na vjeru u svoje sposobnosti a kod nadmene osobe imate ubijedjenje ne u svoje sposobnosti nego u svoju licnost samu po sebi to je razlika
Због чега мешаш појмове. Тема је самопоуздање, не ароганција.

Back