Kada žene postanu samopouzdane?

Samopouzdanje dolazi sa godinama, i u raznim sferama se menja i raste.
U nekim sferama sam ga imala i vrlo rano a neko sam stekla tek od skora.
Nema veze sa zrelošću da ne brkaš pojmove.
Potrebno je mnogo iskustva i da se na nekim poljima dokažeš i to godinama da bi zaista znao koliko vrediš i da možeš da stojiš iza svog respekta prema sebi.
To nema veze sa ljubavlju prema sebi.
Nju treba da imamo uvek bez obzira na sve.

Mozda se danas precenjuje analiza psihe. Kao da previse pokusavamo da raspetljamo bas svaki osecaj koji kroz nas prolazi.
Nisam sigurna da nam toliki fokus na psihu cini dobro, da nas ne inhibira.
Nije nuzno imati visoko samopouzdanje. Mozemo ziveti itekako kvalitetno i sa nizim samopouzdanjem. Postoji citav spektar sarma. Danas kao da sve zelimo da ispravimo, od bora do detinjstva.
Nekada je bolje pustiti intuiciju da nadvlada.
Pozdrav. Tek sada vidim tvoju poruku.

Ja sam nedavno isto to shvatila. Previše se danas pokušava sve razumjeti, objasniti...a neke stvari je bolje da iskažemo i riješimo na svoj, individualni način.
Nema savršene osobe, nema jednog recepta za sviju, a psihologija ako se previše konzumira ljudsku psihu poprilično ukalupljuje.

A dodaću slobodno -
dobra stara umjetnost, knjige, slike, muzika, filmovi - ili fizička aktivnost mogu razriješiti mnoge probleme. Npr. ako smo tužni, možemo poslušati neku pjesmu ili napisati nešto svoje, ili uraditi bilo šta od bezbroj kreativnih stvari i tako se rasteretiti na način da se osjećamo ponosno na sebe...

Samopouzdanje dolazi sa godinama, i u raznim sferama se menja i raste.
U nekim sferama sam ga imala i vrlo rano a neko sam stekla tek od skora.
Bravo, super si razložila da postoji samopouzdanje u sferama. Saglasna sam.
Ali opet, najljepši je osjećaj imati povjerenje u sebe glede svega, da se ne plašimo pokušati, probavati novo, i osluškivati potrebe i polako, umjereno sa svime.
Nema veze sa zrelošću da ne brkaš pojmove.
Potrebno je mnogo iskustva i da se na nekim poljima dokažeš i to godinama da bi zaista znao koliko vrediš i da možeš da stojiš iza svog respekta prema sebi.
To nema veze sa ljubavlju prema sebi.
Nju treba da imamo uvek bez obzira na sve.
Vjerovatno je ovo moje gore opisano, kako ti kažeš ljubav prema sebi.

Saglasna sam sa tobom. Za samopouzdanje treba neki dokaz da smo nešto uspjeli :-)

Pozdrav svima,
pitanje je za sviju.

Mnoge žene spominju kako su se u dvadesetim pronalazile...
I da su tek u tridesetim "došle na svoje"?

Da li je vama tako bilo?
Muškarci, da li je tako ženama iz vašeg okruženja?

P.S. Molim mizogene članove za pristojne komentare i bez vrijeđanja.

Pa to je slicno kao i kod muskaraca,zena sto je manje obrazovana, manje zna ili ako misli da vise zna a u stvari ne zna mnogo onda je sigurna u sebe i puna samopouzdanja.Sto vise znas onda i vidis dalje,a onaj koji vidi dalje moze da predvidi i da bude svjestan posledica svojih djela zato takvi ljudi i imaju manje samopouzdanja i sigurnosti,jer vise brinu a i mozak sto vise zna onda je covjek i kalkulant a i mudriji je,a to povlaci brigu manjak samopozdanja.Biti glup je najbolja tableta

Jesi li ikada cula rijec da neka mala beba je povucena ili nema samopozdanje toga nemas,jer dijete nista ne zna nije svjesno nicega prirodno je da ima samopouzdanje,iako je golo i vristi i nista ne zadrazava u sebi tako se ponasa jer nije svjesno i malo zna,pa tako funkcionisu i zene koje su bas sigurne u sebe

Tesko ces naci zenu koja je sigurna u sebe nadmena,a da ima neku realnu sliku o sebi i da ima neku veliku pamet ili neko veliko djelo iza sebe.Samopouzdanje veliko je uvijek posledica nezanja,nesvjesnosti i nemogucnosti da predvidis posledice onoga sto uradis ili kazes.Ako bi neko mene pitao ko nema samopozdanja npr kako da ga dobije,ja bi mu samo rekao ne idi kod psihologa ne slusaj savjete njihove nego samo se zaglupi,i pocni da citas samo novine sarene, slusas turbo folk svaki dan, malo pocnes da pijes,postepeno naucis sebe da budes prosta,neka zatucana uvjerenja usvojiti sto vise neukusa u sebe ugraditi i odma ce samopouzdanje da dodje do nivoa eskalacije

Poslednja izmena:
Бити сигурна у себе, то нема везе са надменошћу тако да је овај горе пост глуп да глупљи не може бити. Да, сигурна сам у себе јер у кога бих друго била. Доказала сам да сам способна за много тога и да могу да се снађем у разним ситуацијама.

Pa to je slicno kao i kod muskaraca,zena sto je manje obrazovana, manje zna ili ako misli da vise zna a u stvari ne zna mnogo onda je sigurna u sebe i puna samopouzdanja.Sto vise znas onda i vidis dalje,a onaj koji vidi dalje moze da predvidi i da bude svjestan posledica svojih djela zato takvi ljudi i imaju manje samopouzdanja i sigurnosti,jer vise brinu a i mozak sto vise zna onda je covjek i kalkulant a i mudriji je,a to povlaci brigu manjak samopozdanja.Biti glup je najbolja tableta

Jesi li ikada cula rijec da neka mala beba je povucena ili nema samopozdanje toga nemas,jer dijete nista ne zna nije svjesno nicega prirodno je da ima samopouzdanje,iako je golo i vristi i nista ne zadrazava u sebi tako se ponasa jer nije svjesno i malo zna,pa tako funkcionisu i zene koje su bas sigurne u sebe

Tesko ces naci zenu koja je sigurna u sebe nadmena,a da ima neku realnu sliku o sebi i da ima neku veliku pamet ili neko veliko djelo iza sebe.Samopouzdanje veliko je uvijek posledica nezanja,nesvjesnosti i nemogucnosti da predvidis posledice onoga sto uradis ili kazes.Ako bi neko mene pitao ko nema samopozdanja npr kako da ga dobije,ja bi mu samo rekao ne idi kod psihologa ne slusaj savjete njihove nego samo se zaglupi,i pocni da citas samo novine sarene, slusas turbo folk svaki dan, malo pocnes da pijes,postepeno naucis sebe da budes prosta,neka zatucana uvjerenja usvojiti sto vise neukusa u sebe ugraditi i odma ce samopouzdanje da dodje do nivoa eskalacije
Da li si ti samopuzdan?

Mislim da tema nije bila "lažno samopouzdanje" već argumentovano samopouzdanje.

Da li si ti samopuzdan?

Kada hocu da budem samopouzdan moram da dam veliki napor,mogu ali to mi povlaci tezak zadatak da moram da brisem misli sjecanja,osjecaj za empatiju onda moram da zatucano gledam momenat u kom nastupam pred nekom osobom da bi imao samopouzdanje, mnogo je lakse kada si prazan i povrsan ne moras da cistis mozak i resetujes ga.Kao kompjuter koji nema fajlove nikakve samo recycle bin cilj je da budem takav

Jer ako prilazim nekoj zeni ili sam na nekom intetvju oni te ne vole slabog, opterecenog itd,oni samo gledaju imas li samopouzdanje ili ne posebno zene.Niti njih primarno zanima sta si prosao u zivotu i sta nisi,sta si zavrsio i nisi,bitan je samo taj nastup pred njima kakav je dok pricas.Da im pricas,kukas,zalis se sve i da je to tacno sto se zalim i da sam 1000 posto u pravu ljudi to ne vole da slusaju.Onda svjesno ce i zene reci vole da ti budu sagpvornici da te savjetuju u krizi al to je mit podsvjesno zene to preziru jer si muskarac i nemas kodels stoickog podnosenja stvari a sa druge strane ljude to i sustinski ne zanima iako se prave da te slusaju i da ih zanima to sto pricas i finalno muskarac nema pravo na slabost ne prasta mu se,zeni i djeci se to prasta, muskarcu ne,to je realnost toga biti muskarac uzmi ili ostavi.Zena u svakom muskarcu podsvjesno trazi stoika kao i sef u firmi sto takvog radnika trazi.Uvijek je za muskarca bitno koliko moze da podnese tako i treba da bude iako je uzasno tesko

Imas primjere ljudi koji upravo imaju kefalo ali su morali da naprave podvig i zaglupe se svjesno i planirano radi samopouzdanja i privlacenja dobrih stvari u zivotu novca,zena itd i da treniraju mozak svjesno na to da ce mase da ih gledaju kao retardirane idiote al uzivaju nebitno jel slavna osoba ili obican lik

Primjer za to je Konor mek Gregor klasican ,skroz se pordedio tome da bude svjesno glup a u stvari jako inteligentan lik,mnogo je lakse kada si prirodno i nesvjesno glup, mozak ne pati lakse je.Glupost je za svakodnevni zivot obicnih ljudi blagoslov i sreca,covjek je ulozio ogroman napor da izgradi samopouzdanje treniranjem sopstevene gluposti,svaki dan sebe ubijedis ja sam glup,a onda ides vani i pravis od sebe majmuna to je poduhvat i napor

Poslednja izmena:
Mislim da tema nije bila "lažno samopouzdanje" već argumentovano samopouzdanje.

Pa sumnjam da zena kroz nesto konkretno moze biti samopozdana previse,moguce da ima primjera ali to je van pameti da idu zajedno pamet i samopozdanje.Donekle trening i disciplina mogu covjeku da podignu samopouzdanje ali to je prolazno,jer tu ako se pretjera ide se u kompleks.Zena ako stvara postaje mnogo svjesna sebe ali dubinski i pocinje da sumnja.Jer ti mislis da Teodorice i Jk itd sumnjaju u sebe,one sigurno razmisljaju da zbog nijh i postoje 4 godisnja doba da su posebne jedinke univerzuma

Kada hocu da budem samopouzdan moram da dam veliki napor,mogu ali to mi povlaci tezak zadatak da moram da brisem misli sjecanja,osjecaj za empatiju onda moram da zatucano gledam momenat u kom nastupam pred nekom osobom da bi imao samopouzdanje, mnogo je lakse kada si prazan i povrsan ne moras da cistis mozak i resetujes ga.Kao kompjuter koji nema fajlove nikakve samo recycle bin cilj je da budem takav

Jer ako prilazim nekoj zeni ili sam na nekom intetvju oni te ne vole slabog, opterecenog itd,oni samo gledaju imas li samopouzdanje ili ne posebno zene.Niti njih primarno zanima sta si prosao u zivotu i sta nisi,sta si zavrsio i nisi,bitan je samo taj nastup pred njima kakav je dok pricas.Da im pricas,kukas,zalis se sve i da je to tacno sto se zalim i da sam 1000 posto u pravu ljudi to ne vole da slusaju.Onda svjesno ce i zene reci vole da ti budu sagpvornici da te savjetuju u krizi al to je mit podsvjesno zene to preziru jer si muskarac i nemas kodels stoickog podnosenja stvari a sa druge strane ljude to i sustinski ne zanima iako se prave da te slusaju i da ih zanima to sto pricas i finalno muskarac nema pravo na slabost ne prasta mu se,zeni i djeci se to prasta, muskarcu ne,to je realnost toga biti muskarac uzmi ili ostavi.Zena u svakom muskarcu podsvjesno trazi stoika kao i sef u firmi sto takvog radnika trazi.Uvijek je za muskarca bitno koliko moze da podnese tako i treba da bude iako je uzasno tesko
Razumijem šta hoćeš reći.

Ali, mislim da ti samopouzdanje vežeš za eksterni nastup pred drugim ljudima, i tu je tvoja greška u razmišljanju.
Ali uzrok toga je što ti je VAŽNO ŠTA DRUGI MISLE O TEBI.

Pazi, nebitno je šta nisli Pero, jer Pero ne zna tvoju priču. A svi imamo priču, neko više usranu, neko manje.
Ti sigurno imaš više usranu priču.

Ali dokle misliš tako kenjkati i jesti govanca?
Saberi se. Logično da biko neće da sluša nekoga ko kenjka! ALO, BI LI TI SLUŠAO ŽENU KOJA KENJKA???

Većina nas se trudi biti što laganijim, i samostalnijim, odgovornijim, šaliti se i zezati - zbog drugih i zbog sebe.
Svi mogu kao ti kukati i plakati: "joj, žene neće kukalo". Pa žene koje ti žrliš nikad neće želiti kukao kao ti.

Ja ne kukam, pa neću ni kukalo. :mrgreen:

Razumijem šta hoćeš reći.

Ali, mislim da ti samopouzdanje vežeš za eksterni nastup pred drugim ljudima, i tu je tvoja greška u razmišljanju.
Ali uzrok toga je što ti je VAŽNO ŠTA DRUGI MISLE O TEBI.

Pazi, nebitno je šta nisli Pero, jer Pero ne zna tvoju priču. A svi imamo priču, neko više usranu, neko manje.
Ti sigurno imaš više usranu priču.

Ali dokle misliš tako kenjkati i jesti govanca?
Saberi se. Logično da biko neće da sluša nekoga ko kenjka! ALO, BI LI TI SLUŠAO ŽENU KOJA KENJKA???

Većina nas se trudi biti što laganijim, i samostalnijim, odgovornijim, šaliti se i zezati - zbog drugih i zbog sebe.
Svi mogu kao ti kukati i plakati: "joj, žene neće kukalo". Pa žene koje ti žrliš nikad neće želiti kukao kao ti.

Ja ne kukam, pa neću ni kukalo. :mrgreen:

Ja nisam rekao da ja kukam pred zenama,nego sam rekao kada bih kukao to je hipoteticki ,ne citas dobro post

A kao drugo je ovdje pricam o treniranju gluposti kao mehhanizma privlacenja dobrih stvari,a to ne povlaci brigu o tome sta drugi misle to je cilj

Kao trece zene prirodno nemaju razumijevanje za muski rod,i to je logicno nisu muskarci ne zivis u kozi muskarca, one misle da imaju ali nemaju jer zive pod manjim pritiskom

Pa to kukalo mentalitet se vidi u tvojim razmišljanjima :lol:

To je vec subjektivna procjena,ja da bi bio kukalo morao bi da imam pred kim da kukam ja sam vuk samotnjak vec 30 plus godina I negdje volim taj zivot pored svih muka koje ima ali ima i ljepota,niko mi nije kriv sto sam samotnjak

Ja imam objektivan pristup ti iracionalan kao svaka zena,i sama kazes djeluje ti znaci osjecaj ne racio

Ja nisam rekao da ja kukam pred zenama,nego sam rekao kada bih kukao to je hipoteticki ,ne citas dobro post

A kao drugo je ovdje pricam o treniranju gluposti kao mehhanizma privlacenja dobrih stvari,a to ne povlaci brigu o tome sta drugi misle to je cilj
Kakvo treniranje gluposti?

"Budi svoj, kad jesi,
A kad nisi i nemoj"

Ako se ne osjećaš dobro, ne prilazi curama
Ako imaš intervju, par dana se psihički prioremi, šetaj, odmaraj, gledaj filmove, litaj knjige, šta god ti voliš

:zcepanje:
Kao trece zene prirodno nemaju razumijevanje za muski rod,i to je logicno nisu muskarci ne zivis u kozi muskarca, one misle da imaju ali nemaju jer zive pod manjim pritiskom
Hahaha, joj, kako se pravdaš da si loše i da želiš i dalje da tako ostane. :lol:
Dala sam ti odg, jer sam vidjela kako razmišljaš.

Nema veze, odoh svojim putem, odoh nešto ženski razmišljati :zcepanje:

Hahaha, joj, kako se pravdaš da si loše i da želiš i dalje da tako ostane. :lol:
Dala sam ti odg, jer sam vidjela kako razmišljaš.

Nema veze, odoh svojim putem, odoh nešto ženski razmišljati :zcepanje:

Sada vec vodis rat sa svojim neprihvatanjem mog posta,a sve si po osjecaju protumacila,nista logicno nisi rekla u proslim postovima.Pa vidi to sto kazes idem nesto zenski razmisljati msm da i to ne znas sta znaci zenski razmisljati

Back