kada zena treba da se uda?

pogledaj na krstarici pod tinejdzeri/sta deca znaju, ili tako nesto... toliko o godinama za brak.
a ako ti je stalo do misljenja okoline... e tu je vec drugi problem. uglavnom, ne brini. moj stav je "bolje nikad nego pogresno".
 
zena treba da se uda kad se oseca spremnom za brak. mnogi brakovi se raspadaju zato sto su usli jako nezreli u to. mnoge moje drugarice koje su mladje od tebe su vec razvedene. da li je normalno da sa 25 godina vec budes raspustenica?

btw, pojam normalno je jako relevantan. normalno je da zelis da se udas kad budes spremna za brak. nenormalno je da mislis da zbog toga sto imas 26 godina moras da razmisljas o braku. godine su kriterijum po pitanju donje granice... gornja granica vec nije odredjena... da li negde postoji zabrana da se bakica od 90 uda??? ;)))
 
sljivica:
Da li ja spadam u normalne osobe, sobzirom da u 26-toj, jos uvek ne razmisljam o tome da treba da se udam?
P.S. Moja okolina me smatra izgubljenim slucajem.
imaš još fore, uživaj, traži tipa koji ima bar dve osobine koje su ti najvažnije u životu, i da je tolerantan i strpljiv, e onda ga ščepaj, i imaćeš dobr brak.
 
zaista je zalosno da i sada, pocetkom XXI veka, neko jos postavlja ovakva pitanja. Pa se zene onda cude zasto se muskarci plase braka...Sve dok zene budu razmisljale o braku kao o necemu bez cega su manje vredna bića ili "usedelice", ulagace energiju u sumanutu jurnjavu za muzem, umesto da rade na sebi i da tako steknu samopostovanje.
 
Definitivno se slazem .Bio im je potreban ovako grub odgovor. Nadam se da je sada kraj ove stupidne diskusije u koju se ukljucujem prvi i poslednji put. Dragi Niko s tobom bih da popricam nasamo i ublazim tvoj bes.
 
MNOGE MOJE DRUGARICE BEZE U BRAK DA BI SE REKLO DA SU UDATE NA KRAJU SU PODRAZUMEVA SE RAZVEDENE ILI RAZVEDENE SA DETETOM.TAKO DA JA LICNO MISLIM DA POSTOJI ZABLUDA ZALJUBLJENOSTI I ZALJUBLJENOST.ZABLUDA ZALJUBLJENOSTI DOVODI DO TOG NEIZBEZNOG RAZVODA A ZALJUBLJENOST DO SRECNOG BRAKA ALI CAKA JE U TOME JER MI U TIM TRENUTCIMA LUDILA NEMAMO MOC RASUDJIVANJA PA OBICNO POGRESIMO.I DALJE OSTAJE PITANJE UDAJA ILI NE?
 
Dokle god mislis o tome kako gde i kada ces naci pravu osobu za brak nece se "ta" osoba pojaviti.Opusti se i idi u zezanje i uzivaj dok si sama i nemas obaveza.Brak nije mala stvar i u njega se ne ulazi tek tako.Kada budes sigurna da sa odredjenom osobom mozes da provedes ceo zivot e onda se udaj!
p.s.Javi kada bude svadba!!!
POZDRAV
 
nema veze ako imas 26 godina .ne moras jos da brines o udaji !!!!!!!!jos malo zivi imace vremena za udaju i za decu.ti si mlada i treba ti jos provoda i mladalackog zivota!Tek kada nadjes pravu osobu(pravog muskarca)onda se udaj!!
 
[colo :roll: :D r=green][/color]
Žena bi trebala da razmišlja o udaji onog trenutka kad oseti da pored sebe ima osobu sa kojom veruje da će moći da izdrži zajednički život,da su izgradili međusobno poštovanje,razumevanje i komunikaciju.Jednom rečju to i nije tako lako-ne zalećite se.
 
Ehej, molim te sljivice bez bedacenja oko toga sto imas 26 i jos si neudata. Isto smo godiste i jos uvek ne razmisljam o tome udati se odmah, i ako sam u veoma srecnoj vezi vec neke dve godine. Papir i potpis i institucija braka ne garantuju srecan zivot udvoje sami po sebi. Bitno je da pored sebe imas coveka koji ce te uciniti srecnom, zadovoljnom, ispunjenom i sl. Veliki broj mojih prijateljica je sa 19-20 godina uleteo u brak kao da ce im svi vozovi pobeci. I znas li koliko ih je ostalo u braku? Slovima i brojem NIJEDNA. A sve su sada samohrane majke i krivi su im svi na svetu za njihove promasaje. Samo cu ti preneti stav mog dobrog prijatelja lekara/ginekologa koji kaze zezaj se sto duze a oko 31-32 razmisljaj o radjanju dece.
Pa polako zivot je pred nama :lol:
 
Ma najbolje da se nikad i ne udass. Vidis, muskarci kad su mladji (do 25-e) jurcaju svakakve devojke. Ja recimo volim starije od sebe, a bio sam cak i sa udatima (iako imam svega 23). Medjutim, kada im "dodje vreme za zenidbu" (a to je izmedju 25 i 32, recimo) onda retko izabere devojku koja je starija od 27 (jedino ako ne razmislja o deci) osim ako nije u nekoj vezi sa tom devojkom. Najbolje u celoj prici je to da muskarac uvek moze da ima mladju devojku od sebe, koju moze da "oblikuje" kako zeli. Sa starijim devojkama to ide malo teze jer su obicno vec kompletne zenske licnosti tako da nisu bas pogodne za zenidbu. Retko se nadju muskarac i zena koji odgovaraju jedno drugom. Po meni zena bi u braku trebala da bude uvek uz svog muskarca i mora da razume sve njegove ispade. Muskarac s druge strane mora da bude nezan, plemenit, da je podrzava, da joj se nadje kad joj treba i sto je najbitnije da je voli. Mozda ce sad biti jasnije zasto se muskarci tesko odluce za brak. Jednostavno, u zemlji u kojoj zivis tesko ces naci muskarca koji ce ti pruziti sve ovo a jos teze onog koji uopste razmislja da ti pruzi sve ovo.
 

Back
Top