Kada ti se "stari" prijatelji i ljubavi ponovo počnu vraćati u život - kako se postaviti?

Volela bih da sretnem neke ljude iz prošlosti. To ne bi bilo isto prijateljstvo sada kao pre, više kao poznanstvo. Kao što kažeš bilo je oholosti i povređivanja. Organizam je upamtio informaciju. Ali bilo bi to nešto sa distance. Treba pamtiti samo lepe dane. ✌

Nemojte da mučimo sebe. Sve što ti neko "loše" uradi/kaže je iz neke slabosti. Dakle on je slabić, ti nisi, ti si gospodin čovek. I ne treba prezati od toga da se ukaže na grešku, to i to me je povredilo, ovo nije bilo u redu. Tu sam ja grešila.
 
Postojao je taj neki momenat kada sam mislila da mozes da se vratis u neki trenutak,pa sam sva bila srecna,poletna i lepa.
Posle sam se spaklom skupljala
To je jedna prica koja nekad funkcionise, ali druga je prica kada prodje vreme kada sagledas zivot racionalno...nadjes dosta svojih greski ili nadjes opravdanja, pa sve izgleda drugacije nego dok si kipela.
 
Pa ne bih se slozio da moze da bude isto, osim onih sitnica koje su zacin....ljudi se menjaju svi se menjamo a put od dupeta do glave je dugacak....onaj ko ti je znacio ( da moras da se odvikavas) nije se slucajno vratio...ljudi se vracaju na mesta gde im je bilo lepo,( ali i na mesto zlocina) :) Pa sta? Dobar dan - Dobar dan.....ali znas s kim imas posla, pa se tako i ophodis, testiras da li si nesto naucio.....

tako je.
 
U zadnje vreme preko fejsbuka su mi se par starih prijatelja" ili "prijateljica" ponovo "vratili u život". to su uglavnom ljudi s kojim sam bio ili bila u jednom periodu zivota odličan ili odlična, figurativno moze se rec da smo "zajedno čuvali ovce", s nekim sam bio ili bila manje dobar ili dobra ali ti ovdje nisu tema. ipak ta sva prijateljstva nisu opstala "svako je otišao na svoju stranu". ne vjerujem u one priče "da su imali puno posla" mislim da za pravog prijatelja ili prijateljicu ćes uvijek nace mjesta u svom zivotu. a mi si ocito bili vazni.

i sad se ja pitam dali je to uopšte pametno vracat se u proslost jer si ipak kada si se razisao ili razisla s njima u neku ruku bio povrijeden, tipa s nekima si htjeo odrzati kontakt a oni nisu htjeli. i onda si morao nauciti zivjeti bez tih ljudi koji su te povrijedili. i sad ispada da je to sve bilo za nista.
ja nekako vjerujem u onu da iz case koja jednom pukne se nikad vise neces moci pravo napiti. tako da ne kuzim ljude koji imaju potrebu za ozivljavanjem nekih veza iz proslosti i trazenjem nekih prijateljstva koja su odavno propala?
dunno.gif

imao sam slucaj da mi je jedna osoba nakon 10 godina samo tako banula na vrata jer je njoj svanulo.
confused2.gif


sta vi mislite o tome? dali je ljude iz proslosti bolje drzati u proslosti jer ima razloga zasto ste se razisli ili kako vi gledate na to?
dunno.gif


Javio bi se onima koji me interesuju i koji su mi ostali u lepoj uspomeni. Gde su, šta rade, ..........
Onim drugima bi se lepo zahvalio. I ništa dalje. :lol:
 
U zadnje vreme preko fejsbuka su mi se par starih prijatelja" ili "prijateljica" ponovo "vratili u život". to su uglavnom ljudi s kojim sam bio ili bila u jednom periodu zivota odličan ili odlična, figurativno moze se rec da smo "zajedno čuvali ovce", s nekim sam bio ili bila manje dobar ili dobra ali ti ovdje nisu tema. ipak ta sva prijateljstva nisu opstala "svako je otišao na svoju stranu". ne vjerujem u one priče "da su imali puno posla" mislim da za pravog prijatelja ili prijateljicu ćes uvijek nace mjesta u svom zivotu. a mi si ocito bili vazni.

i sad se ja pitam dali je to uopšte pametno vracat se u proslost jer si ipak kada si se razisao ili razisla s njima u neku ruku bio povrijeden, tipa s nekima si htjeo odrzati kontakt a oni nisu htjeli. i onda si morao nauciti zivjeti bez tih ljudi koji su te povrijedili. i sad ispada da je to sve bilo za nista.
ja nekako vjerujem u onu da iz case koja jednom pukne se nikad vise neces moci pravo napiti. tako da ne kuzim ljude koji imaju potrebu za ozivljavanjem nekih veza iz proslosti i trazenjem nekih prijateljstva koja su odavno propala?
dunno.gif

imao sam slucaj da mi je jedna osoba nakon 10 godina samo tako banula na vrata jer je njoj svanulo.
confused2.gif


sta vi mislite o tome? dali je ljude iz proslosti bolje drzati u proslosti jer ima razloga zasto ste se razisli ili kako vi gledate na to?
dunno.gif
Takve ljude koji si ti opisao/la, bolje je držati u prošlosti ili bar na pristojnoj distanci.
Tačno je da se pravi prijatelji ne "razilaze", čak i kad iz okolnosti razdvoje. Naročito ukoliko ti je neko od njih okrenuo leđa, kada ti je bilo teško!Ljudi se jako teško menjaju, karakterno- skoro nikad.
 

Back
Top