Kada planeta ne pravi nikakve aspekte sa drugim planetama sta znaci?

Da ,posle se setih da Mars i Pluton vladaju Skorpijom(kao i Ovnom).Tu se zbunim kad je jedna planete a predstavlja dva znaka.Kao Venera sto vlada i Vagom i Bikom. Ne znam sta prvo da gledam misa mu.

Pluton je u 9 oj kuci u Vagi.
Nije isto kada je ista planeta u zracnim Blizancima, koji je vlazan i topao znak, i zemljanoj Djevici koja je kao zemljani znak hladna i suha, Merkur kao vladar oba znaka ima sasvim razlicite uloge.
Isto je sa Venerom po pitanju vladarstva nad zracnom Vagom i zemljanim Bikom.

Po modernoj astrologiji Skorpijom vlada Pluton, gledaj samo tu planetu.
 
Nije isto kada je ista planeta u zracnim Blizancima, koji je vlazan i topao znak, i zemljanoj Djevici koja je kao zemljani znak hladna i suha, Merkur kao vladar oba znaka ima sasvim razlicite uloge.
Isto je sa Venerom po pitanju vladarstva nad zracnom Vagom i zemljanim Bikom.

Po modernoj astrologiji Skorpijom vlada Pluton, gledaj samo tu planetu.
Pa kako da znam sta da gledam .
Ajde primer ,recimo taj Merkur je u strelcu jel mi trazimo gde je Jupiter otiso ili?
Lupam gluposti sad verovatno ...ali taman mislim pohvatah nesto kad ono ...nista ...
 
Pa kako da znam sta da gledam .
Ajde primer ,recimo taj Merkur je u strelcu jel mi trazimo gde je Jupiter otiso ili?
Lupam gluposti sad verovatno ...ali taman mislim pohvatah nesto kad ono ...nista ...
Prvo analiziras tog Merkura u Strijelcu, koji je tamo slab, predirektan, inicira potrebu za znanjem kroz lupanje proizvoljnih gluposti, tek kasnije kada kroz provokaciju prikupi znanje postaje mudar, ali tada je vec nesretan, pa onda u kojoj kuci ti je taj Strijelac i Merkur u njemu, i gledas gdje je otisao vladar Strijelca i te kuce, kako ce se razvijati simbolika iste, tj gledas Jupiter.
 
Prvo analiziras tog Merkura u Strijelcu, koji je tamo slab, predirektan, inicira potrebu za znanjem kroz lupanje proizvoljnih gluposti, tek kasnije kada kroz provokaciju prikupi znanje postaje mudar, ali tada je vec nesretan, pa onda u kojoj kuci ti je taj Strijelac i Merkur u njemu, i gledas gdje je otisao vladar Strijelca i te kuce, kako ce se razvijati simbolika iste, tj gledas Jupiter.
Eto dejstva mog Merkura,lupa gluposti kao sto kazes :mrgreen: ,a Jupi mi je u drugoj kuci u Ribama ali pravi kvadrat sa Merkurom misa mu.Ali me Mars muci jer sam otkrila da je na fiksnoj zvezdi Bunguli ,jer mi je Mars na 29° Skorpije u 11 oj kuci.
Mozda mi je najbolje da ne pekljam vise po astrologiji ,jer se uvek razocaram ili prepadnem.:dash:
 
Eto dejstva mog Merkura,lupa gluposti kao sto kazes :mrgreen: ,a Jupi mi je u drugoj kuci u Ribama ali pravi kvadrat sa Merkurom misa mu.Ali me Mars muci jer sam otkrila da je na fiksnoj zvezdi Bunguli ,jer mi je Mars na 29° Skorpije u 11 oj kuci.
Mozda mi je najbolje da ne pekljam vise po astrologiji ,jer se uvek razocaram ili prepadnem.:dash:
Osobe koje imaju kvadrat Merkura i Jupitera u natalnom horoskopu su sklone da pričaju o jednoj temi površno ali preopširno, čime svojim sagovornicima mogu djelovati dosadno. Ne umiju da se koncentrišu na jednu stvar u komunikaciji, pa im se događa da u isto vrijeme pričaju o nekoliko međusobno nepovezanih tema. U pokretu se ne drže jednog pravca jer im mnogo toga odvlači pažnju, zbog čega mogu povremeno da djeluju dezorijetisano. U svojim mislima često lutaju. Ove osobe misle da o nečemu znaju bolje i više od većine drugih ljudi. Mada imaju potrebu da budu informisane o svemu i svačemu, ne umijju da te informacije objedine i sistematizuju. Sve što prikupe i nauče, samo djelimično ili polovično razumiju ali su skloni da drugima prenose svoje znanje i ono što znaju sa visine, kao da to odlično razumiju. Naravno, oni nisu svjesni da neke teme ne razumiju dovoljno dobro, pa zbog toga često informacije koje prenose sagovornicima nisu sasvim tačne. Ovi ljudi se teško razumiju sa osobama koje pripadaju drugim kulturama i ideologijama. Teško savladavaju učenje stranih jezika. Ne snalaze se dobro u putovanju na duže relacije. Čak je i njihova vjera površna i polovična. Kod njih ćete primetiti nered, neorganizovanost i gomilu časopisa, knjiga, raznoraznih papira koji su samo ovlaš pregledan i ostavljeni na gomili. Kako bi mogli da prevaziđu teškoće u razvoju viših sfera uma, potrebno je da svoja interesovanja usmjere na jednu ili dve oblasti i da u okviru odabrane oblasti šire svoja interesovanja. Tako će izbjeći da drugima deluju preopširno, dosadno i površno. Merkuru će više koristiti ako Jupiter produbi njegovu informisanost i interesovanja u malom broju oblasti, nego što ga navodi da se zanima za mnoštvo informacija od kojih mu mnoge nisu potrebne u svakodnevnom životu. Jupiter može da iskoristi Merkurovu radoznalost tako što će pojačati njegov smisao za povezivanje informacija u širu sliku. Na taj način će energija ovog kvadrata biti iskorišćena kao podsticaj za učenje i razumjevanje naučenog, umjesto da se osoba zadovoljava mnoštvom informacija koje samo djelimično razumije.

Jupiter u 2 polju pa jos u sjedistu moze da donese sklonost ka lakoj materijalizaciji ideja, dubljem dzepu.
Mars u 11. kući u sjedistu potiče strast i ogromnu unutrasnju energiju u području društvenih odnosa, prijateljstva i zajednice. itd
 

Back
Top