Kada nas Bog napušta?

Samsonight

Elita
Poruka
15.657
2017_7$ugcphoto124_Monday_2017_185711023.JPG

Mnogima je nejasno koji su to prestupi i gresi kada nam Bog okreće leđa kao... promašajI i primeri kakvi ne bismo trebali da budemo.
Rat se vodi na mnogim poljima, a najviše za duše, pa kad je tako, onda je jasno da se vodi između vojske Božije i vojske nepomjanikove.
Zanima me kako ste vi videli to da Bog okreće leđa, u kojim i kakvim situacijama, po vašem mišljenju, šta i kako da radimo u savremenim okolnostima da... sačuvamo dušu i da nas Bog ne napusti?

Mnogima je nejasno koji su to prestupi i gresi kada nam Bog okreće leđa kao... promašajI i primeri kakvi ne bismo trebali da budemo.
Rat se vodi na mnogim poljima, a najviše za duše, pa kad je tako, onda je jasno da se vodi između vojske Božije i vojske nepomjanikove.
Zanima me kako ste vi videli to da Bog okreće leđa, u kojim i kakvim situacijama, po vašem mišljenju, šta i kako da radimo u savremenim okolnostima da... sačuvamo dušu i da nas Bog ne napusti?
ako su u pravu sveštenici bog nikom ne okreće leđa, već mi njemu.

Ali... ima smrtnih greha... ima trenutaka kad Bog odluči da od nas nema ništa;
Koji su to nepovratni gresi, da ne možemo da se vratimo Bogu više, ok, tako vam je draže.... a i meni je.... :)
Nema ni toga.

Može samo tvoj osećaj krivice da bude toliki da odlučiš da se ne vratiš kući.
Da sam sebi presudiš da nisi zaslužio.

Ma, postoji trenutak kada Bog okreće leđa svom čedu, šta tu sad, uvek je uz nas i uvek nas voli...
Postoji trenutak kad nas se odriče.
O tome želim da tagovaram. O trenutku kad Bog diže ruke od svog stvaralaštva.
Ma možeš ti o tome da razgovaraš, al sa nekim drugim.

Kako može da odustane kad je njegova ljubav neuslovljena i beskrajna?

Bog ne okreće ledja nikome ali to ne možeš da skontaš kroz hrišćanstvo jer se pominje po biblije gde je to navodno radio.

Evo opsirnije.
Bog nam preko Biblije daje moralna merila i jasno kaze ko nece dobiti spasenje i vecni zivot.

I Bog jasno kaze ko nece naslediti Bozje Kraljevstvo. :)
Otkrivenje 21
7 Ko pobedi, naslijedit će te blagoslove. I ja ću mu biti Bog, a on će mi biti sin.
8 A kukavice, bezvjerni, okaljani, ubojice, bludnici, vračari, idolopoklonici i svi lažljivci završit će u jezeru koje gori ognjem i sumporom.
Ono predstavlja drugu smrt.”

1 Korincanima 6: 9
Zar ne znate da nepravednici neće naslediti Božje kraljevstvo?
Ne zavaravajte se! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici,
ni muškarci koji se upuštaju u neprirodne odnose,
ni muškarci koji ležu s muškarcima,
10 ni lopovi, ni pohlepni, ni pijanice, ni oni koji pogrdno govore o drugima, ni iznuđivači neće naslediti Božje kraljevstvo.

Poslednja izmena:

Back