Kada je osoba zrela za seks

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.778
Procitao sam da u Japanu postoji donja granica od 13 godina gde bi muskarac mogao imati seks sa tom devojcicom uz njenu saglasnost sto je nezamislivo za ostatak sveta.
Tacno je da ljudi u tom uzrastu imaju simpatije, da se interesuju za fizicke karakteristike suprotnog pola, ali je 13 previse malo dete.

Mislim da bi 16 bila odgovarajuca granica, sto je bilo prihvatljivo i u srednjem veku. Naravno, ne govorim da je srednji vek idealan po pianju pogeda na ove stvari. Kada pogledamo nase drustvo, svesni smo da tinejdzerke u tim godinama svejedno to ucine, neke kasnije.

Po vama, koja je minimalna ranica za seksualni odnos iz ugla devojcice?

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.778
Šta znam, nekako oko 20-te postajemo razumnije, zrelije- da ne kažem pametnije. Do tada smo već bolje informisane, bolje poznajemo svoje tijelo, znamo posljedice loših odluka. Tada već znamo i šta je ljubav, emocije i znamo odlučiti da li to zbilja želimo i uraditi.
Svi ljubavni izbori pre toga mogli bi se nazvati greškom?

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.778
Zakon dopušta ako je dobrovoljno, ali brate ja sa 15 sakupljala igračkice iz kinder jaja :)
Vremena se menjaju. Mnogo je ubrzan ovaj naš život, nadražaja imaš na sve strane. Na društvenim mrežama možeš videti šta god poželiš, a sve te to mami. Neki tamo random ljudi na internetu definišu šta je poželjno, a šta ne. Filmovi i serije takođe.

Poruka
8.266
Procitao sam da u Japanu postoji donja granica od 13 godina gde bi muskarac mogao imati seks sa tom devojcicom uz njenu saglasnost sto je nezamislivo za ostatak sveta.
Tacno je da ljudi u tom uzrastu imaju simpatije, da se interesuju za fizicke karakteristike suprotnog pola, ali je 13 previse malo dete.

Mislim da bi 16 bila odgovarajuca granica, sto je bilo prihvatljivo i u srednjem veku. Naravno, ne govorim da je srednji vek idealan po pianju pogeda na ove stvari. Kada pogledamo nase drustvo, svesni smo da tinejdzerke u tim godinama svejedno to ucine, neke kasnije.

Po vama, koja je minimalna ranica za seksualni odnos iz ugla devojcice?
Sigurna sam da moja granica nije bila u mojoj dvanestoj kad sam s drugaricom nabasala na egzibicionistu koji je izvadio iz zipa svog drugara pred nama. Sećam se koliko sam dugo bila zgađena. S druge strane, to su odrednice koje zavise od kulture i situacije. Da sam rasla u Indiji i učena kako je nešto najnormalinje biti child bride, u okruženju u kojem nema manijaka da mi mlate svojim udom u lice na ulici; verovatno bih mislila da je dvanaest sasvim u redu. Da sam rasla u Švedskoj (hvalatibožeštonisam), verovatno bi mi i 35 bila donja granica. Baš kako ti reče o Srednjem veku. Te se stvari ne mogu generalizovati, NAROČITO danas kad na zapadu postoje mišljenja da dete, ma kojeg godišta, ima pravo odlučivati o svom telu. Kod nas je to skandalozna ideja (još, što ne znači da uskoro neće biti), ali zato je ovde dvanaestogodišnja devojčica nedovoljno zrela za tako šta. U Holandiji ili nekoj sličnoj nakaradnoj zemlji, pretpostavljam da je 12 skroz ok. Prosto nema generalizacije.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.778
Sigurna sam da moja granica nije bila u mojoj dvanestoj kad sam s drugaricom nabasala na egzibicionistu koji je izvadio iz zipa svog drugara pred nama. Sećam se koliko sam dugo bila zgađena. S druge strane, to su odrednice koje zavise od kulture i situacije. Da sam rasla u Indiji i učena kako je nešto najnormalinje biti child bride, u okruženju u kojem nema manijaka da mi mlate svojim udom u lice na ulici; verovatno bih mislila da je dvanaest sasvim u redu. Da sam rasla u Švedskoj (hvalatibožeštonisam), verovatno bi mi i 35 bila donja granica. Baš kako ti reče o Srednjem veku. Te se stvari ne mogu generalizovati, NAROČITO danas kad na zapadu postoje mišljenja da dete, ma kojeg godišta, ima pravo odlučivati o svom telu. Kod nas je to skandalozna ideja (još, što ne znači da uskoro neće biti), ali zato je ovde dvanaestogodišnja devojčica nedovoljno zrela za tako šta. U Holandiji ili nekoj sličnoj nakaradnoj zemlji, pretpostavljam da je 12 skroz ok. Prosto nema generalizacije.
Fin odgovor. Dopada mi se zato sto je opsiran i veoma lepo srocen obuhvatajuci razlicite kulture i njihove poglede na sve.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
277.787
Porodični zakon predviđa da brak ne može sklopiti lice koje nije navršilo 18. godinu života.
Logicno bi bilo da je 18 godina granica za stupanje u seksualne odnose

Medjutim, u Srbiji je zakonska granica za stupanje u seksualni odnos 14 godina.
Pokrenuta je peticija jos pre par godina da se ta granica pomeri sa 14 na 16 godina.
Da li je to uradjeno ne znam ali je 14 godina van pameti..pa i 16 godina je upitno jer su to jos uvek deca

Kako je ovo prakticno tema o seksu sa maloletnicama vodite racuna sta pisete .Obrisano je par postova

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.