Када је Хитлер позвао два Србина:шта повезује Иву Андрића, кнеза Павла и фирера

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.528
КАДА ЈЕ ХИТЛЕР ПОЗВАО ДВА СРБИНА: Ево шта повезује Иву Андрића, кнеза Павла и највећег злочинца свих времена



Иво Андрић је као министар и изванредни посланик Краљевине Југославије у Берлину (1939 - 1941) посетио Немачку, присуствујући њиховој војној паради. Догађај је приредио Хитлер у част кнеза Павла, а заправо се преговарало о партнерству и неутралности Југославије у будућем рату. Овај снимак је до сада видео веома мали број људи, а "Блиц" га представља својим читаоцима захваљујући сарадњи са "Филмским новостима".

видео на

https://www.blic.rs/riznica/istorij...je-ivu-andrica-kneza-pavla-i-najveceg/0mse9rf
 
КАДА ЈЕ ХИТЛЕР ПОЗВАО ДВА СРБИНА: Ево шта повезује Иву Андрића, кнеза Павла и највећег злочинца свих времена



Иво Андрић је као министар и изванредни посланик Краљевине Југославије у Берлину (1939 - 1941) посетио Немачку, присуствујући њиховој војној паради. Догађај је приредио Хитлер у част кнеза Павла, а заправо се преговарало о партнерству и неутралности Југославије у будућем рату. Овај снимак је до сада видео веома мали број људи, а "Блиц" га представља својим читаоцима захваљујући сарадњи са "Филмским новостима".

видео на

https://www.blic.rs/riznica/istorij...je-ivu-andrica-kneza-pavla-i-najveceg/0mse9rf

A posle kažu Hitler je mrzeo Srbe.
 
A posle kažu Hitler je mrzeo Srbe.
Заправо имао је јако високо мишљење о Србима до 27. марта 1941. године. Заборавио сам како се звао неки нациста, његов министар и историчар је о томе писао.
Хитлер је на Србе гледао као Србе до 1918. године, оно што Срби 1918-1941 нијесу били, ни близу.

А Срби ко Срби, прст у око најмоћнијем човјеку у свијету у најгорем могућем тренутку.
 
Заправо имао је јако високо мишљење о Србима до 27. марта 1941. године. Заборавио сам како се звао неки нациста, његов министар и историчар је о томе писао.
Хитлер је на Србе гледао као Србе до 1918. године, оно што Срби 1918-1941 нијесу били, ни близу.

А Срби ко Срби, прст у око најмоћнијем човјеку у свијету у најгорем могућем тренутку.

Могао је имати поштовања, каквог је имао према свим милитаристичким културама, али изузетно високо мишљење о једном словенском народу засигурно није имао.
 
Заправо имао је јако високо мишљење о Србима до 27. марта 1941. године. Заборавио сам како се звао неки нациста, његов министар и историчар је о томе писао.
Хитлер је на Србе гледао као Србе до 1918. године, оно што Срби 1918-1941 нијесу били, ни близу.

А Срби ко Срби, прст у око најмоћнијем човјеку у свијету у најгорем могућем тренутку.

Ocigledno je brzo menjao misljenja, a znamo kakvim se takvi ljudi smatraju.
 
Могао је имати поштовања, каквог је имао према свим милитаристичким културама, али изузетно високо мишљење о једном словенском народу засигурно није имао.
Заборавио сам име тог њемачког историчара. Био је нациста и неки министар близак Хитлеру. Писао је специфично о Србима.
И Мекензен је био можда најзаебанији њемачки ђенерал у Првом свј. рату, Срби су му побили доста војника, па ипак имао је високо мишљење о Србима.

Треба раздвојити пропаганду од стварности. Хитлерова пропаганда је оцрнила Словене, стварност је била да је то било у циљу ГОЛЕ ПЉАЧКЕ ФИЗИЧКОГ ПРОСТОРА И РЕСУРСА од Словена.
 
Ocigledno je brzo menjao misljenja, a znamo kakvim se takvi ljudi smatraju.
Па далеко од тога да је био фин човјек.

Довољно је погледати новине у томе тренутку, многи су писали НАЈВЕЋИ ШАМАР Хитлеру, прст у око итд. за 27. март.
 
Заборавио сам име тог њемачког историчара. Био је нациста и неки министар близак Хитлеру. Писао је специфично о Србима.
И Мекензен је био можда најзаебанији њемачки ђенерал у Првом свј. рату, Срби су му побили доста војника, па ипак имао је високо мишљење о Србима.

Треба раздвојити пропаганду од стварности. Хитлерова пропаганда је оцрнила Словене, стварност је била да је то било у циљу ГОЛЕ ПЉАЧКЕ ФИЗИЧКОГ ПРОСТОРА И РЕСУРСА од Словена.

Ја бих рекао да су ствари које пише у затвору у Mein kampf свакако део стварности.
 
Заборавио сам име тог њемачког историчара. Био је нациста и неки министар близак Хитлеру. Писао је специфично о Србима.
To samo moze biti Herman Neubacher, Hitlerov opunomocenik za Balkan. Upravo je on ubedjivao Hitlera da oformi srpsku federaciju, na sta mu je on rekao da "je suvise rano za tako nesto i da se o tome ne moze jos uvek raspravljati"
Po Neubacheru, Hitler je rekao da ce jednom za svagda raskrstiti sa kriminalnom ustaskom vladom u Zagrebu.
Takodje, u memoarima Neubacher kaze da Hitler nije voleo Srbe ali ih je vrlo cenio kao jedini drzavotvorni narod na Balkanu.
 
Ја бих рекао да су ствари које пише у затвору у Mein kampf свакако део стварности.
Па јест дио стварности, али не због тога што су Словени стварно неваљали и гори од Германа, него ради пљачке. Такође не би се сложио да је Хитлер гледао на Србе као на рецимо Пољаке или Русе.
 
To samo moze biti Herman Neubacher, Hitlerov opunomocenik za Balkan. Upravo je on ubedjivao Hitlera da oformi srpsku federaciju, na sta mu je on rekao da "je suvise rano za tako nesto i da se o tome ne moze jos uvek raspravljati"
Po Neubacheru, Hitler je rekao da ce jednom za svagda raskrstiti sa kriminalnom ustaskom vladom u Zagrebu.
Takodje, u memoarima Neubacher kaze da Hitler nije voleo Srbe ali ih je vrlo cenio kao jedini drzavotvorni narod na Balkanu.
Могуће али мислим да није Нојбахер. Тај податак имам неђе на староме компјутеру и нашао сам га у једној књизи а не неђе у отвореним информацијама на интернету.

Није Хитлер једини који је гледао на Србе као на непоузданог савезника.
 
Могао је имати поштовања, каквог је имао према свим милитаристичким културама, али изузетно високо мишљење о једном словенском народу засигурно није имао.

Onoliko koliko smo zaslužili.
 
Такође не би се сложио да је Хитлер гледао на Србе као на рецимо Пољаке или Русе.
Ja bih rekao da ovi danasnji Nemci i zavide Srbima na onome sto smo (ili sto smo do skoro bili) ma kako to zvucalo suludo.
 
Има већ пар деценија, неки портали у земљи Србији којима газдују продане душе наравно (Бљуц је ту свакако) протирају "изокола" како Хитлер и није био лош момак, није против Срба ништа имао па дотле да је поштовао и цијенио Србе.
Не само подваљене лагарије, него и необјеване будалаштине.
Било вјероватно јесте њемачких генерала који су поштовали Србе, али и Хитлер и сва та гомила ниткова у нацистичкохј врхушки су имали само презир према свим словенским народима, свакако и Србима, имамо и свједочења и то бројна гдје Словене сматрају мање вриједним бићима.

Један од оних који га је лично познавао, те записао у свом дневнику каква су размишљања Хитлера, је Едмунд Глез фон Хорстенау, већ сам отворио тему (овдје) о поменутом гдје сам пренио свједочења записана у дневнику/књизи Између Хитлера и Павелића.

И ту о Србима мисли најгоре, толико да би спречио сваки наум својих генерала на терену да ограниче звјерства над Србима о чему имамо на стр.70 поменуте књиге забиљежен разговор Лера и Хитлера;
Hitler je, medutim, odbacio Lerove prigovore. Kada je započelo razgovor o ustaškim užasnim zloĉinima, Hitler je primetio da mu je Pavelićev režim u Hrvatskoj odan, te da zato nema nikakvog razloga da i dalje ne podržava ovaj režim.
Nemaĉka nema previše dobrih prijatelja. Dobri Hrvati, zakljuĉio je firer, neka se "slobodno ižive". On je pod ovim mislio na ubijanje Srba.
Да не би неко помислио да је ово "добри Хрвати" неки знак поштовања, јок, ни случајно, имамо баш у књизи гдје Хорстенау и Хитлер (стр.177-178) говоре о Хрватимка као примитивном и затуцаном народу, но њих су генерално доживљавали вјерним керовима које би повремено пустили са ланца да се мало "иживе".
 
Ne zaboraviti da u Mojoj borbi Hitler kaže, u suštini, ludi Srbi ubili u Sarajevu jedinog saveznika i odigrali na kartu naših interesa.
Треба бити врло опрезан са књигом "Моја борба". Ту књигу није Хитлер писао, писало ју је више писаца, којима је Хилер диктирао своје ставове, и ту би поједини дијелови већ тада преправљали зависно од потребе.
Већ тамо 1930их то постаје манифест НСДАП, садржај књиге се коригује, прилагођава околностима, ту је ? шта су од тога заиста Хитлерове мисли.
Но генерално, он о Србима јесте мислио као и о свим Словенима само лоше, да су мање вриједна бића, код Срба је то и "болдовано" и кроз перцепцију о бунтовном народу, који је самим тим и стални реметилачки фактор.
 
КАДА ЈЕ ХИТЛЕР ПОЗВАО ДВА СРБИНА: Ево шта повезује Иву Андрића, кнеза Павла и највећег злочинца свих времена
Иво Андрић је као министар и изванредни посланик Краљевине Југославије у Берлину (1939 - 1941) посетио Немачку, присуствујући њиховој војној паради. Догађај је приредио Хитлер у част кнеза Павла, а заправо се преговарало о партнерству и неутралности Југославије у будућем рату. Овај снимак је до сада видео веома мали број људи, а "Блиц" га представља својим читаоцима захваљујући сарадњи са "Филмским новостима".
видео на
https://www.blic.rs/riznica/istorij...je-ivu-andrica-kneza-pavla-i-najveceg/0mse9rf
Тај филм из архива ФН је видео приличан број људи, кога код је то занимало, чак су се делови користили и у другим документарним емисијама, део дипломатских односа КЈ и Немачке од пре рата, сензационализам Бљица.

Мени је више занимљиво ту ко су нам тада били амбасадори у другим земљама ради поређења са овима сада.
 
Заборавио сам име тог њемачког историчара. Био је нациста и неки министар близак Хитлеру. Писао је специфично о Србима.
И Мекензен је био можда најзаебанији њемачки ђенерал у Првом свј. рату, Срби су му побили доста војника, па ипак имао је високо мишљење о Србима.

Треба раздвојити пропаганду од стварности. Хитлерова пропаганда је оцрнила Словене, стварност је била да је то било у циљу ГОЛЕ ПЉАЧКЕ ФИЗИЧКОГ ПРОСТОРА И РЕСУРСА од Словена.
Valter Vust je, negde na samom početku Hitlerove vladavine, izneo teoriju da su Srbi narod nastao od ratničke kaste sa Tibeta, a da su ime dobili od svog vođe, Srbinde, mitskog ratnika koji se sominje u Vedama.

Inače, vezano za temu, Knez Pavle je bio obrazovan čovek, pragmatičan političar. Nije bilo razloga da ga Hitler ne poštuje, kao što nije bilo razloga ni da pokuša da Jugoslaviju stavi pod svoje krilo.
Iako Jugoslavija u tom momentu neka zavidno razvijenu tehniku za kompnenu vojsku, ona je, ipak, geografski veoma interesantna... Odatle i cela ta predstava sa 50.000 vojnika koji paradiraju pred Knezom Pavlom, jedan... hmmm... lep način da se pokaže šta možeš da imaš kao prijatelja, ali i neprijatelja.
 

Back
Top