Kada je eutanazija dobra stvar?

Kako uopšte može da se legalizuje ili kriminalizuje? Šta, čoveka koji se ubio ćemo poslati na robiju? 🤔

Dobio si odgovor u postu ispod ovog pitanja.
Eutanaziju vrši drugo lice, dakle ... svašta može da se predoči kao "dobro delo" .
Uostalom, ako ja hoću da se ubijem, što da uvlačim u to nekog drugog, taman to bila puka samilost?
Razmisli... i sama sam mnogo razmišljala na temu.
 
Treba legalizovati eutanaziju. Mnogi ljudi poput mog Dede(koji se mučio mesecima) ili moje prabake(koja je godinama nije mogla da ustane iz kreveta. I koja se je mučila i sebe i druge) se ne bi mučili.

To naravno treba strogo zakonski urediti. Uvesti i kazne zatvora. Bez ikakvih tolerancija, kako bi mogućnost zluoptrebe bila najmanja moguća.
Ima bezbroj primera zdravih ljudi(ili ne toliko bolesnih) koji bi želeli da se ubiju na taj način. Kao i ljudi koji bi želeli da ubiju druge ljude...
 
Pitanje eutanazije je jedno od onih gde sam promenila stav. Bila sam za, delovalo mi je humano kod teških i neizlečivih stanja.
No danas sam većim delom protiv. Kao i sve drugo što je osmišljeno za dobro, tako je i eutanazija vremenom počela da se zloupotrebljava.
Ne bih je legalizovala.
I ja imam osecaj da bi se zloupotrebljavalo,ali u sustini kod patnje,bolova,neizljecivosti mislim da je ok i da je humano.
 
Trebalo bi da se izvodi isključivo iz humanih razloga, pod strogo kontrolisanim uslovima i samo da tu mogućnost ima lekar. Jedno.
Drugo, valjalo bi da se svako izjasni dok je pri zdravoj svesti, da li to želi. Kao kod transpalatacije organa ( što se također počelo dovoditi do upitnosti zbog kriminalnih radnji ).
Lično, birala bih smrt kada ne bih mogla ustati i bila opterećenje drugima, ali neki ljudi i u takvom stanju žele živeti, verovali ili ne.
Jako je teško svakom ko mora da donese odluku da nekoga svog isključe sa aparata, pa čak i kad su starije osobe u pitanju.
Za sebe je lako doneti odluku...
 
sve što je gore napisano je ok, svaki post je na mestu, za sve takoreći postoji rešenje , ali ima tu jedna kvaka
pacijent ili bilo koji/a nad kojim bi trebalo da se izvrši eutanazija nisu kriminalci osuđeni na smrt , to su ljudi sa svim prerogativima korektnog društvenog člana
etičko je pitanje ko će pritisnuti prekidač i ugasiti za zadnji put svetlo
 
не знам...
не знам како бих живела са тим, ако би било до мене да дам благослов.
претпостављам, неко од породице, ако не сам болесник, треба да одлучи.
лако је бити сагласна кад је неко други, мени стран у питању, ако је и онда.
ја на ту могућност нисам ни помислила, све и да је овде била легализована.

на могућност злоупотребе лови ме благи ужас, а није далеко од памети,
у свету какав је данас.:(
 
Pitanje eutanazije je jedno od onih gde sam promenila stav. Bila sam za, delovalo mi je humano kod teških i neizlečivih stanja.
No danas sam većim delom protiv. Kao i sve drugo što je osmišljeno za dobro, tako je i eutanazija vremenom počela da se zloupotrebljava.
Ne bih je legalizovala.
Upravo tu je i problem - može da se zloupotrebi
 

Back
Top