Kada je eutanazija dobra stvar?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.266
Prema belgijskom zakonu, ljudi mogu odlučiti da budu eutanazirani ako su odlučni da imaju „nepodnošljive“ psihičke ili fizičke patnje koje se ne mogu izlečiti.

Ženevjev Lermit (56) je ubila svoju decu — uzrasta od 3 do 14 godina — 28. februara 2007. u gradu Nivel dok je njihov tata bio odsutan.

Ona je tada pokušala da izvrši samoubistvo tako što se ubola, ali nije uspela i pozvala je hitnu pomoć.

Lermit je osuđena na doživotni zatvor u decembru 2008. i prebačena u psihijatrijsku bolnicu 2019. godine.

Njen advokat Nikolas Koen rekao je da je umrla eutanazijom u utorak - na 16. godišnjicu ubistava, prenosi Skaj njuz. Nije jasno kako je umrla, ali smrtonosna injekcija je tipično metod.

NYPICHPDPICT000007586723.jpg


U ovom slučaju bih čak prekršio zakon da joj učinim.

Inače, lomim se po pitanju legalizacije eutonazije. Vi?
 
protiv sam smrtne kazne i ako posle nekih gnusnih zločina pomislim bacite ga/je u bazen sa piranama zabole me ali ako je nekome život toliko mučenje i ako sve stručne glave tu osobu nisu uspele da ubede u suprotno,eutanazija je u redu nikakav problem nemam sa tim bolje na finjaka nego da mi skače sa solitera i da pravi horor scene ako je dotle došlo
 
Život ne bi trebalo prekidati dok to nije Božija volja.
Duša strada i muči se sa sve telom do upokojenja po Božijoj promisli.
Eutanazija je u tom smislu mešanje u Božiji plan za tu osobu.
To je na neki način preuzimanje uloge Boga na sebe, kao onoga ko odlučuje i sprovodi je. Ljudi svojevoljno potpisuju eutanaziju, ali mislim da je to nešto u rangu sa samoubistvom bez obzira na okolnosti.
Izvinjavam se unapred neistomišljenicima. Svako svoj krst treba da iznese do kraja koji je Bog odredio.
 
А Белгијанци су репер било какав у пм.. имали људски зоолошки врт до средине шездесетих година прошлог века. Геноцидни шљамови, Конго се и дан данас није опоравио шта је онај крвник Леополд урадио тамо.
 
probirljiv je taj bog nekome dade nešto a nekome jok a opet sam za sebe kaže da kreira zlo recimo i da je ljubomoran bog i da se sveti čukununucima zbog predaka koji su ga mrzeli ako govorimo o istom biblijkom deda mrazu

Samsonight je to lepo srocila


Neki to zovu karma

I na tu tematiku imam priču jedan čovek je u davnom vremenu ubio cetiri čoveka ne u ratu već u miru. Imao je djecu tri i sina i dvije ćerke , ozenili se i udali , ćerke nikad nisu mogle ostati u blagodatnom stanju ostarjele su bez djece a sinovi su postali ocevi ali im je svaki prvenac iako zdravi i napredni umrlo u kolijevci

I Ajde sad ti meni kaži da nema nešto

Život nam je dat da budemo dobri ljudi i da nosimo svoj krst, budi dobar skroman čovek i misli na generacije koje tek trebaju doći iako ih nećemo upoznati ali oni će se radjati

Znaš onu čuvenu “možeš raditi šta hotjes ali ne i dokle hoces “



Laku noć
 
Samsonight je to lepo srocila


Neki to zovu karma

I na tu tematiku imam priču jedan čovek je u davnom vremenu ubio cetiri čoveka ne u ratu već u miru. Imao je djecu tri i sina i dvije ćerke , ozenili se i udali , ćerke nikad nisu mogle ostati u blagodatnom stanju ostarjele su bez djece a sinovi su postali ocevi ali im je svaki prvenac iako zdravi i napredni umrlo u kolijevci

I Ajde sad ti meni kaži da nema nešto

Život nam je dat da budemo dobri ljudi i da nosimo svoj krst, budi dobar skroman čovek i misli na generacije koje tek trebaju doći iako ih nećemo upoznati ali oni će se radjati

Znaš onu čuvenu “možeš raditi šta hotjes ali ne i dokle hoces “



Laku noć
laku noć i tebi
a tvom deda mrazu od boga i tom glupavov sujeverju sam davno rekao laku noć hehe
vozdra
 
Život ne bi trebalo prekidati dok to nije Božija volja.
Duša strada i muči se sa sve telom do upokojenja po Božijoj promisli.
Eutanazija je u tom smislu mešanje u Božiji plan za tu osobu.
To je na neki način preuzimanje uloge Boga na sebe, kao onoga ko odlučuje i sprovodi je. Ljudi svojevoljno potpisuju eutanaziju, ali mislim da je to nešto u rangu sa samoubistvom bez obzira na okolnosti.
Izvinjavam se unapred neistomišljenicima. Svako svoj krst treba da iznese do kraja koji je Bog odredio.
Što se izvinjavaš? Imaš pravo na svoje mišljenje, ko i svi.

A ja mislim da može i eutanazija biti Božija volja. I onome ko je recimo ubrizgao smrtonosnu inekciju je zadatak koji je (možda) dobio od Boga.
Nema slobodne volje ako veruješ u Boga. To je kontradiktorna postavka.
 
Prema belgijskom zakonu, ljudi mogu odlučiti da budu eutanazirani ako su odlučni da imaju „nepodnošljive“ psihičke ili fizičke patnje koje se ne mogu izlečiti.

Ženevjev Lermit (56) je ubila svoju decu — uzrasta od 3 do 14 godina — 28. februara 2007. u gradu Nivel dok je njihov tata bio odsutan.

Ona je tada pokušala da izvrši samoubistvo tako što se ubola, ali nije uspela i pozvala je hitnu pomoć.

Lermit je osuđena na doživotni zatvor u decembru 2008. i prebačena u psihijatrijsku bolnicu 2019. godine.

Njen advokat Nikolas Koen rekao je da je umrla eutanazijom u utorak - na 16. godišnjicu ubistava, prenosi Skaj njuz. Nije jasno kako je umrla, ali smrtonosna injekcija je tipično metod.

NYPICHPDPICT000007586723.jpg


U ovom slučaju bih čak prekršio zakon da joj učinim.

Inače, lomim se po pitanju legalizacije eutonazije. Vi?

a jesu deca potpisala da hoce da budu ubijena?

ili je ovo zbrka pojmova?
 
Inače, lomim se po pitanju legalizacije eutonazije. Vi?

Pitanje eutanazije je jedno od onih gde sam promenila stav. Bila sam za, delovalo mi je humano kod teških i neizlečivih stanja.
No danas sam većim delom protiv. Kao i sve drugo što je osmišljeno za dobro, tako je i eutanazija vremenom počela da se zloupotrebljava.
Ne bih je legalizovala.
 

Back
Top