kada ja prestajem da budem ja zbog njega...

tijana.n

Zainteresovan član
Poruka
116
pitam se posle koliko vremena, ljubavi, zivaca i sl JA prestajem da budem ja zarad NAS....
cula sam skoro "mi vise nismo mi, totalno si se promenila", ali svaka promena koju sam ja uradila je bila zarad nas...
Dakle prestala sam da budem tvrdoglava (tj manje sam tvrdoglava), prestala da mu kontriram, za svaku njegovu zelju imala razumevanja, pokusala da shvatim njegovu posesivnost, prihvatila cinjenicu da je on ljubomoran (iako nikome do sad nisam tolerisala ni kap ljubomore), sve sto sam radila radila sa njim u dogovoru, uvek svo vreme posvecivala njemu...... i sad se pitam, da li je to sve sto sam uradila za NAS dovelo do toga da MI NISMO MI???? da li bi bolje bilo da sam ostala ista kao pre....
 
pitam se posle koliko vremena, ljubavi, zivaca i sl JA prestajem da budem ja zarad NAS....
cula sam skoro "mi vise nismo mi, totalno si se promenila", ali svaka promena koju sam ja uradila je bila zarad nas...
Dakle prestala sam da budem tvrdoglava (tj manje sam tvrdoglava), prestala da mu kontriram, za svaku njegovu zelju imala razumevanja, pokusala da shvatim njegovu posesivnost, prihvatila cinjenicu da je on ljubomoran (iako nikome do sad nisam tolerisala ni kap ljubomore), sve sto sam radila radila sa njim u dogovoru, uvek svo vreme posvecivala njemu...... i sad se pitam, da li je to sve sto sam uradila za NAS dovelo do toga da MI NISMO MI???? da li bi bolje bilo da sam ostala ista kao pre....

Znas kako kazu,kada pogodis centar,sve drugo promasis..da ne zvucim pesimisticki,shvatam o cemu pises..I sama sam jednom bila u takvoj situaciji.Iz prevelike zelje,da ugodis,da svima bude ok,da bude happy i zadovoljan,polako izgubis sebe..jednostavno,sam imala utisam da sam se "utopila" u svemu onome,sto sam cinila zarad NAS,kako ti kazes...A,opet sa druge strane,svako mora da koriguje neki deo sebe,zarad NAS,ako zeli lepu vezu,moras praviti kompromise..samo je pitanje,koliko je to dobro,jer zarad NAS izgubis SEBE...Mislim da nijedno MI nije vredno da ne budes TI bas TI,takva kakva jesi...Jer kao i svi,vredna si ljubavi i paznje,kao i svi na ovom svetu.U celoj ovoj pprici,kako citam,vidim da si se samo ti menjala i prestajala da budes TI,zarad njega..A,gde je on? Sta je on radio? Das srce i dusu,posveti mu vreme..Mozda je upravo to i greska da kazem...I ja sada uvidjam,da sam nekada davno ja bila, ti sada...I mozda bi me vise cenio da se nisam toliko trudila i sve,bas kao ti sada,ne znam..Znam samo,da je vreme,da malo paznje sada posvetis vise sebi,i da nikada ne mozes prestati TI biti TI,ma koliko ti to sada delovalo zbog teskih okolnosti i situacije...Dodje vreme,kada covek shvati,bez lazne skromnosti,da je i ono JA ma kakvo bilo ,vrednije od NAS,gde se osecas da gubis sebe..tada je bolje mozda biti JA,nego MI.Jer niko nije vredan toliko da izgubis sebe,svoje dostojanstvo i svoje ja,zarad NAS..To je moje misljenje.:)
 
Znas kako kazu,kada pogodis centar,sve drugo promasis..da ne zvucim pesimisticki,shvatam o cemu pises..I sama sam jednom bila u takvoj situaciji.Iz prevelike zelje,da ugodis,da svima bude ok,da bude happy i zadovoljan,polako izgubis sebe..jednostavno,sam imala utisam da sam se "utopila" u svemu onome,sto sam cinila zarad NAS,kako ti kazes...A,opet sa druge strane,svako mora da koriguje neki deo sebe,zarad NAS,ako zeli lepu vezu,moras praviti kompromise..samo je pitanje,koliko je to dobro,jer zarad NAS izgubis SEBE...Mislim da nijedno MI nije vredno da ne budes TI bas TI,takva kakva jesi...Jer kao i svi,vredna si ljubavi i paznje,kao i svi na ovom svetu.U celoj ovoj pprici,kako citam,vidim da si se samo ti menjala i prestajala da budes TI,zarad njega..A,gde je on? Sta je on radio? Das srce i dusu,posveti mu vreme..Mozda je upravo to i greska da kazem...I ja sada uvidjam,da sam nekada davno ja bila, ti sada...I mozda bi me vise cenio da se nisam toliko trudila i sve,bas kao ti sada,ne znam..Znam samo,da je vreme,da malo paznje sada posvetis vise sebi,i da nikada ne mozes prestati TI biti TI,ma koliko ti to sada delovalo zbog teskih okolnosti i situacije...Dodje vreme,kada covek shvati,bez lazne skromnosti,da je i ono JA ma kakvo bilo ,vrednije od NAS,gde se osecas da gubis sebe..tada je bolje mozda biti JA,nego MI.Jer niko nije vredan toliko da izgubis sebe,svoje dostojanstvo i svoje ja,zarad NAS..To je moje misljenje.:)

tnx na iscrpnom odgovoru... a da... sto se njega tice da ne bude da sam se samo ja menjala (jer nije tako)... i on se dosta promenio zarad mene (tj nas), ali mi se cini da smo i jedno i drugo previse ulozili u nas i da smo se previse promenili i da polako gubimo ono "JA" u vezi zbog cega smo se i zaljubili jedno u drugo, zavoleli i sl....

zanima me kako da uspemo da vratimo ono sto smo imali kad smo mi bili mi :zag: ???

izvinjavam se ako zbunjujuce pisem, ali drugacije ne umem da objasnim....
 
naravno da moramo da se menjamo. Naravno da u vezi mora da se razvija tolerancija i da se uvažavaju potrebe drugih. Sve oko nas utiče da mi menjamo stavove, navike... Ali ne smemo da dozvolimo da svoje potrebe zanemarimo i da sve podredimo njemu, deci ... manje smo onda poštovane, manje interesantne i voljene. Kada sam posle 15 godina braka odlučila da je došlo vreme (krajnje) za samo moje vreme daleko od svih njih,nisam bila sigurna kako će to on prihvatiti. sada sam opuštenija i srećnija i brak nam je mnogo bolji.Naravno i dalje su mi oni na prvom mestu, ali ne i jedinom.:)
 
tnx na iscrpnom odgovoru... a da... sto se njega tice da ne bude da sam se samo ja menjala (jer nije tako)... i on se dosta promenio zarad mene (tj nas), ali mi se cini da smo i jedno i drugo previse ulozili u nas i da smo se previse promenili i da polako gubimo ono "JA" u vezi zbog cega smo se i zaljubili jedno u drugo, zavoleli i sl....

zanima me kako da uspemo da vratimo ono sto smo imali kad smo mi bili mi :zag: ???

izvinjavam se ako zbunjujuce pisem, ali drugacije ne umem da objasnim....

odvojte se povremeno i posvetite samo sebi svako sa svojim prijateljima nađite to svoje JA bez onog MI ali sa puno poverenja i bez ljubomore
 
tnx na iscrpnom odgovoru... a da... sto se njega tice da ne bude da sam se samo ja menjala (jer nije tako)... i on se dosta promenio zarad mene (tj nas), ali mi se cini da smo i jedno i drugo previse ulozili u nas i da smo se previse promenili i da polako gubimo ono "JA" u vezi zbog cega smo se i zaljubili jedno u drugo, zavoleli i sl....

zanima me kako da uspemo da vratimo ono sto smo imali kad smo mi bili mi :zag: ???

izvinjavam se ako zbunjujuce pisem, ali drugacije ne umem da objasnim....

Znas kako,ja sam shvatila,tada,da smo oboje tada mozda "zapostavili" sebe,svoje JA,i on i ja,u ogromnoj zelji da budemo "MI"...zao mi je sto bih sada neke stvari drugacije radila...Trebali smo vise da se vidjamo sa prijateljima,da svako ima vise vremena za neka svoja interesovanja..Mozda je i zbog toga kod mene doslo do zasicenja,pa sam se trudila da popravim "Nas" na ustrb sebe...Mozda,da se ne fokusirate toliko sve na "Nas"..Znas,kao ono kada ste poceli da se zabavljate..Svako je imao svoja interesovanja,hobi..Meni je oduvek bilo smesno,kada procitam u knjizi ili pogledam na filmu,pa kazu,da se razdvojimo malo ili da smislim sta cemo dalje..sada kontam o cemu se tu radilo..Eh,godine moje..O,mudrosti...:) Ne znam kako to da ti objasnim pisanim putem...Da se svako mozda okrene sada malo vise sebi,nekim svojim interesovanjima,ali sve zarad zajednickog cilja,unapredjenog "Vas"...da budete opusteniji,da pustite da se stvari iznova i polgano razvijaju..ne znam kako da kazem..u smislu onoga,kao kada pocnes tek da se zabavljas sa nekim..pa sve krene polagano,bez presije,zurbe,natanane...Vreme je to..navika,svakodnesna trka i frka,pa se izgubi covek,ali smatram,da gde ima volje,ljubavi i zelje da se prevazidju teskoce,da se moze popraviti...da mozete uspeti. Drago mi je cuti,da se i on trudi,da je i on pravio kompromise...ja verujem duboko,da se i odnos pun ljubavi,moze iznova povratiti..pa,ko moze ostati "imun",kada sebi dragu osobu,pomilkis po kosi,kada ga cmoknes u prolazu,dok radis nesto...I te sitnice popravljaju dan i osnazuju ljubav svaki dan.Izvini,ako sam bila preterano komfuzna.:)
 
Znas kako,ja sam shvatila,tada,da smo oboje tada mozda "zapostavili" sebe,svoje JA,i on i ja,u ogromnoj zelji da budemo "MI"...zao mi je sto bih sada neke stvari drugacije radila...Trebali smo vise da se vidjamo sa prijateljima,da svako ima vise vremena za neka svoja interesovanja..Mozda je i zbog toga kod mene doslo do zasicenja,pa sam se trudila da popravim "Nas" na ustrb sebe...Mozda,da se ne fokusirate toliko sve na "Nas"..Znas,kao ono kada ste poceli da se zabavljate..Svako je imao svoja interesovanja,hobi..Meni je oduvek bilo smesno,kada procitam u knjizi ili pogledam na filmu,pa kazu,da se razdvojimo malo ili da smislim sta cemo dalje..sada kontam o cemu se tu radilo..Eh,godine moje..O,mudrosti...:) Ne znam kako to da ti objasnim pisanim putem...Da se svako mozda okrene sada malo vise sebi,nekim svojim interesovanjima,ali sve zarad zajednickog cilja,unapredjenog "Vas"...da budete opusteniji,da pustite da se stvari iznova i polgano razvijaju..ne znam kako da kazem..u smislu onoga,kao kada pocnes tek da se zabavljas sa nekim..pa sve krene polagano,bez presije,zurbe,natanane...Vreme je to..navika,svakodnesna trka i frka,pa se izgubi covek,ali smatram,da gde ima volje,ljubavi i zelje da se prevazidju teskoce,da se moze popraviti...da mozete uspeti. Drago mi je cuti,da se i on trudi,da je i on pravio kompromise...ja verujem duboko,da se i odnos pun ljubavi,moze iznova povratiti..pa,ko moze ostati "imun",kada sebi dragu osobu,pomilkis po kosi,kada ga cmoknes u prolazu,dok radis nesto...I te sitnice popravljaju dan i osnazuju ljubav svaki dan.Izvini,ako sam bila preterano komfuzna.:)

razumem sta pises (imamo slican stil pisanja (konfuzno)) :) to je najbitnije...
tnx na savetu i razumevanju u svakom slucaju :)
 
razumem sta pises (imamo slican stil pisanja (konfuzno)) :) to je najbitnije...
tnx na savetu i razumevanju u svakom slucaju :)

nema na cemu...nema veze,vazno je da smo jedna drugoj bila jasne,to je najvaznije sto ti kazes...zelim Vam da uspete i da prevazidjete teskoce na koje ste trenutno naisli.Bice sve ok.. puno srece ti zelim,pa nam se javi sa lepim vestima...veliki pozdrav,Tijanice...:)
 
Ja sam sada na pocetku veze i bas sam u ovom problemu,imam dilemu koliko da se dam,
koliko da pruzim?
On manje pokazuje emocije,ne govori mi da ista oseca!Znam rano je!
Znam iz prethodnih veza da moram da sacuvam deo sebe,to savetujem i tebi,ali ako si suzdrzana,ako sve sto zelis da uradis spontano i da kazes u naletu emocija prvo
moras da izmeris-da li si to onda ti ili ONO STO ON ZELI?
Menjamo se,prilagodjavamo u vezi jer je svaki partner drugaciji ali gde povuci granicu?
Zato se sada ucim da ga OSLUSKUJEM,da vidim u kom pravcu idemo pa cemo se naci na pola
puta i ako je sudjeno nastaviti zajedno dalje.
Zene su sklonije da se zarad prvo njega a zatim porodice menjaju u vecoj meri nego muskarci,to nam je valjda u prirodi.
 
pitam se posle koliko vremena, ljubavi, zivaca i sl JA prestajem da budem ja zarad NAS....
cula sam skoro "mi vise nismo mi, totalno si se promenila", ali svaka promena koju sam ja uradila je bila zarad nas...
Dakle prestala sam da budem tvrdoglava (tj manje sam tvrdoglava), prestala da mu kontriram, za svaku njegovu zelju imala razumevanja, pokusala da shvatim njegovu posesivnost, prihvatila cinjenicu da je on ljubomoran (iako nikome do sad nisam tolerisala ni kap ljubomore), sve sto sam radila radila sa njim u dogovoru, uvek svo vreme posvecivala njemu...... i sad se pitam, da li je to sve sto sam uradila za NAS dovelo do toga da MI NISMO MI???? da li bi bolje bilo da sam ostala ista kao pre....

U redu je ako se menjaš, poboljšavaš svoju ličnost, unapređuješ svoje
talente, znanja, više daješ, voliš..ali ne i ako unazađuješ sebe prihvatajući
nečija iživljavanja tipa ljubomore i posesivnostil, time potpisuješ da nemaš
svoje Ja i dozvoljavaš da neko drugi vlada tobom i onda kad se izigra bude
mu dosadno, sve zna, nema izazova. Prema tome, vrati sebe u centralnu
poziciju sad i polako se uspravljaj na svoje noge i biće ok:).
 
Ne verujem da se ljudi menjaju. Neke osobine se malo koriguju ponekad, neke naucimo da sakrijemo a neke da naglasimo ali mi uvek ostajemo mi.
Ono sto se menja je partnerov odnos prema nama i nas prema njemu, pa ono sto smo nekada gledali sa simpatijom preslo je npr. meru pa postalo jako iritantno ili ono sto nam je u pocetku smetalo vremenom smo se naviknuli na to pa skoro da i ne primecujemo.
Cinjenica je da je manje ljubavi- manje tolerancije. E to kad se desi onda partneri krive uglavnom jedno drugo za neke velike promene ne shvatajuci da su ovi skoro sasvim isti samo su razliciti nacini na kojih ih gledamo.
 
pitam se posle koliko vremena, ljubavi, zivaca i sl JA prestajem da budem ja zarad NAS....
cula sam skoro "mi vise nismo mi, totalno si se promenila", ali svaka promena koju sam ja uradila je bila zarad nas...
Dakle prestala sam da budem tvrdoglava (tj manje sam tvrdoglava), prestala da mu kontriram, za svaku njegovu zelju imala razumevanja, pokusala da shvatim njegovu posesivnost, prihvatila cinjenicu da je on ljubomoran (iako nikome do sad nisam tolerisala ni kap ljubomore), sve sto sam radila radila sa njim u dogovoru, uvek svo vreme posvecivala njemu...... i sad se pitam, da li je to sve sto sam uradila za NAS dovelo do toga da MI NISMO MI???? da li bi bolje bilo da sam ostala ista kao pre....

Stekla si iskustvo i odrasla. On nije.

Samo jos da mu mahnes...
 
pitam se posle koliko vremena, ljubavi, zivaca i sl JA prestajem da budem ja zarad NAS....
cula sam skoro "mi vise nismo mi, totalno si se promenila", ali svaka promena koju sam ja uradila je bila zarad nas...
Dakle prestala sam da budem tvrdoglava (tj manje sam tvrdoglava), prestala da mu kontriram, za svaku njegovu zelju imala razumevanja, pokusala da shvatim njegovu posesivnost, prihvatila cinjenicu da je on ljubomoran (iako nikome do sad nisam tolerisala ni kap ljubomore), sve sto sam radila radila sa njim u dogovoru, uvek svo vreme posvecivala njemu...... i sad se pitam, da li je to sve sto sam uradila za NAS dovelo do toga da MI NISMO MI???? da li bi bolje bilo da sam ostala ista kao pre....

Hm...ala mi je ovo nešto poznato..isti slučaj...samo što sam se ja dozvala pameti, pa sam sa MI i NAS prešla na JA i sada sam ponovo svoja bez obzira na sve.Tako je lepo opet biti samo JA.
 
Ne zali za starom sobom kada si sada takva kakva si kvalitetnija i samosvesnija..
Ljudi se tesko odlucuju na promene...za to je potrebna zrelost i hrabrost ..ti imas i jedno i drugo... Wolf ti je lepo rekao ..stekla si iskustvo i odrasla..tvoj dragi nije...nekim ljudima je potreban alibi za ono sto nameravaju ili urade..pa tako i tvom dragom..ne bih se zacudila da mu to bude razlog za raskid..
I nikada svoje vreme ne posvecuj nekome u potpunosti..to nije dokaz ljubavi ..potrebno je da imamo i vreme samo za sebe...
 
Greska u koracima :idea: Zato te i odbacuje. njemu trebas TI , a neka neka poboljsana verzija tebe. Na strano to, nikada i ni zbog koga se ne trebamo menjati pogotovo ne u negativnom smislu (izvini ali za mene je negativno sto si se ti navikla na posesivnost i ljubomoru)

Slazem se, ok su neke male promene, ali on je tebe zavoleo bas takvu kakva jesi, sa svim tvojim manama. Lako je voleti vrline, nase male nesavrsenosti su upravo ono sto nas cini zanimljivim i izdvaja iz gomile.
 

Back
Top