Quantcast

Kada ću početi da verujem "prečasnim" vladikama?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Romana Kuhar

Primećen član
Poruka
861
Tek kada se "prečasne" vladike izleče od pederastije, od iste bolesti izleče svoje monahe i ožene ih, sve, tek tada ću početi da verujem u njihovu dobronamernost, moralnost i njihovo religiozno učenje ...✍🤫

Pozivam sve dobronamerne, normalne i intelektualno dokazane ljude da se tom razvratu u SPC duboko usprotive, jer to pogano zlo se više podneti ne može. Bogoslovije su postale mučilište za onu decu koja su tamo zalutala, najčešće pod nagovorom roditelja i vrbovanjem od strane "monaha", jer u tom brlogu traže ono čega tamo nema - pokušaj da se spasi duša od greha i da se postane pastir duša svoga roda i poroda ... Da li i vi imate istovetno mišljenje? Da li je vreme da se ta bolest iskoreni, makar kod "pastira duša", kako bismo normalnije živeli u skladu sa prirodom - onim što nam je Bog dao ?

PROCESIJA.jpg

Susan Sto Helit

Domaćin
Poruka
4.656
Mislim da bi poverenje u nečiju dobronamernost i moral trebalo biti osnova poverenja u sveštenstvo. Jer ne verujem da čak i fanatici misle kako su sveštenici bilo šta osim ljudi. Jedino bogu treba verovat na reč, jel tako? Ne i vladici. Ne i svešteniku. On je grešan ko i svaki čovek, i mora da se dokaže. Ako se ne dokaže, ako dovede svoju dobronamernost i moral u pitanje, koji moj treba da ga se poštuje? Nije bog, pa da ga se poštuje bez pitanja. Uopšte ne razumem ljude koji imaju problem da to shvate.
Ili one koji misle da je svaka mantija sveta, bez pitanja. Jes malo morgen. Mantiju nosi čovek, koji nije svet po sebi. Svašta.

Romana Kuhar

Primećen član
Poruka
861
Ti si na velikim mukama.. :kafa:

A šta ćeš kad poveruješ u nečiju dobronamernost i moralnost? Kakve koristi imaš od toga?
Da, istina, ja sam na mukama, zato što sam shvatila da je oko mene previše zla i da razvratna rulja sa svim porama naših života upravlja... Ne mogu da poverujem da je toliko budala kojima to ne smeta i stalno se pitam - kuda ta bezumna horda srlja ... Zar ti bezumnici nisu shvatili da je naša duša večna, ona se ne raspada kao naše telo, i ne mogu da verujem da su krenili u pakao, pravo, za tim bogohulim, bednim i bezvrednim bolesnoumnicima ... Moralnost i dobronamernost je smisao života svakog normalnog čoveka, a onaj ko to dovodi u pitanje je ruglo ... Svi, baš svi, makar oni normalni, ljudi imamo korist od toga zato što ta pozitivna energija našoj duši, umu i činjenju prija ...

radyu5

Veoma poznat
Poruka
10.997
Tek kada se "prečasne" vladike izleče od pederastije, od iste bolesti izleče svoje monahe i ožene ih, sve, tek tada ću početi da verujem u njihovu dobronamernost, moralnost i njihovo religiozno učenje ...✍🤫

Pozivam sve dobronamerne, normalne i intelektualno dokazane ljude da se tom razvratu u SPC duboko usprotive, jer to pogano zlo se više podneti ne može. Bogoslovije su postale mučilište za onu decu koja su tamo zalutala, najčešće pod nagovorom roditelja i vrbovanjem od strane "monaha", jer u tom brlogu traže ono čega tamo nema - pokušaj da se spasi duša od greha i da se postane pastir duša svoga roda i poroda ... Da li i vi imate istovetno mišljenje? Da li je vreme da se ta bolest iskoreni, makar kod "pastira duša", kako bismo normalnije živeli u skladu sa prirodom - onim što nam je Bog dao ?

Pogledajte prilog 629768
Океј. Искоренили смо болести које си навела. И шта даље?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.