Kada Bog ne može da pomogne

Stalno se priča o tome zašto Bog ne pomogne ovome i onome, zašto dopušta ovo i ono.

Pokušaću da ilustrujem.

Zamisli da radiš nešto sa Bogom, sa njim si, to je poenta.
I onda ga pitaš da te pusti da ideš na neki narkomanski festival, recimo EXIT.
Bog ti daje slobodnu volju - kao prvo- sam biraš.

Onda izabereš da ideš. Tamo piješ, pušiš, drogiraš se, dobiješ recimo HIV ili hepatitis ili triper ili ko zna šta.

Dođeš kući i tražiš od Boga da ti pomogne. On ne može. To je bila tvoja slobodna volja. Sad si bolestan zbog sopstvene odluke.

Nadam se da je dobar primer, u ovom slučaju "ti" si pali anđeo, ne mogu da dam primer bukvalno čovek i Bog.

a sto nije npr Zajecarska gitarijada u primeru de nadje Exit :think:

ili Siget da budemo blize Evropi....
Slobodnu volju je dao odavno uz mali uslov ne jedi jabuke.
A svi znamo da jedna jabuka dnevno neces ici kod lekara.

Ko je sad doktor ko bog a ko je lud?

Eto ne znam neesam skolovao :mrgreen:
 
a sto nije npr Zajecarska gitarijada u primeru de nadje Exit :think:

ili Siget da budemo blize Evropi....
Slobodnu volju je dao odavno uz mali uslov ne jedi jabuke.
A svi znamo da jedna jabuka dnevno neces ici kod lekara.
Па то није забрана која би трајала заувек.
И малој деци забраниш да се играју са шибицама док не одрасту па док не преузму сами одговорност за себе.
 
To je ono : " Sto covek poseje , to ce poznjeti. "
Zakon uzroka i posledice.
Galatima 6:7
7 Ne zavaravajte se: Bog se ne može ismevati. Jer šta čovek poseje, to će i požnjeti.+


Bog nam daje da koristimo slobodnu volju i ako je zloupotrebimo nece nas zastititi od posledica.

Rimljanima 2: 6--8
6 A Bog će svakome vratiti po njegovim delima.+
7 Oni koji istrajno čine dobra dela i time traže slavu, čast i neraspadljivost+ dobiće večni život,
8 a srdžba i gnev čekaju one koji prkose i ne pokoravaju istini, već se pokoravaju nepravdi.+


Rimljanima 1:18

18 Božji gnev+ se izliva* s neba na sve bezbožne i nepravedne ljude koji na nepravedan način sprečavaju obznanjivanje istine.+
Da, čitao sam, nagovorio je Jevreje da satru narod Hanana, listom, zato što su verovali u neke druge bogove?
 

Back
Top