Kada Bog ne može da pomogne

Antihejter

Iskusan
Poruka
5.984
Stalno se priča o tome zašto Bog ne pomogne ovome i onome, zašto dopušta ovo i ono.

Pokušaću da ilustrujem.

Zamisli da radiš nešto sa Bogom, sa njim si, to je poenta.
I onda ga pitaš da te pusti da ideš na neki narkomanski festival, recimo EXIT.
Bog ti daje slobodnu volju - kao prvo- sam biraš.

Onda izabereš da ideš. Tamo piješ, pušiš, drogiraš se, dobiješ recimo HIV ili hepatitis ili triper ili ko zna šta.

Dođeš kući i tražiš od Boga da ti pomogne. On ne može. To je bila tvoja slobodna volja. Sad si bolestan zbog sopstvene odluke.

Nadam se da je dobar primer, u ovom slučaju "ti" si pali anđeo, ne mogu da dam primer bukvalno čovek i Bog.
 
Stalno se priča o tome zašto Bog ne pomogne ovome i onome, zašto dopušta ovo i ono.

Pokušaću da ilustrujem.

Zamisli da radiš nešto sa Bogom, sa njim si, to je poenta.
I onda ga pitaš da te pusti da ideš na neki narkomanski festival, recimo EXIT.
Bog ti daje slobodnu volju - kao prvo- sam biraš.

Onda izabereš da ideš. Tamo piješ, pušiš, drogiraš se, dobiješ recimo HIV ili hepatitis ili triper ili ko zna šta.

Dođeš kući i tražiš od Boga da ti pomogne. On ne može. To je bila tvoja slobodna volja. Sad si bolestan zbog sopstvene odluke.

Nadam se da je dobar primer, u ovom slučaju "ti" si pali anđeo, ne mogu da dam primer bukvalno čovek i Bog.
a jel ti rekao da pre toga da ti neće biti dobro?
 
Stalno se priča o tome zašto Bog ne pomogne ovome i onome, zašto dopušta ovo i ono.

Pokušaću da ilustrujem.

Zamisli da radiš nešto sa Bogom, sa njim si, to je poenta.
I onda ga pitaš da te pusti da ideš na neki narkomanski festival, recimo EXIT.
Bog ti daje slobodnu volju - kao prvo- sam biraš.

Onda izabereš da ideš. Tamo piješ, pušiš, drogiraš se, dobiješ recimo HIV ili hepatitis ili triper ili ko zna šta.

Dođeš kući i tražiš od Boga da ti pomogne. On ne može. To je bila tvoja slobodna volja. Sad si bolestan zbog sopstvene odluke.

Nadam se da je dobar primer, u ovom slučaju "ti" si pali anđeo, ne mogu da dam primer bukvalno čovek i Bog.
Имаш и онај стрип - неко се љути зашто Бог не среди ситуацију, зашто не пошаље људе који могу да измисле лек против рака итд.
А Бог одговара - "Ја сам их послао али сте их ви абортирали".
 
Stalno se priča o tome zašto Bog ne pomogne ovome i onome, zašto dopušta ovo i ono.

Pokušaću da ilustrujem.

Zamisli da radiš nešto sa Bogom, sa njim si, to je poenta.
I onda ga pitaš da te pusti da ideš na neki narkomanski festival, recimo EXIT.
Bog ti daje slobodnu volju - kao prvo- sam biraš.

Onda izabereš da ideš. Tamo piješ, pušiš, drogiraš se, dobiješ recimo HIV ili hepatitis ili triper ili ko zna šta.

Dođeš kući i tražiš od Boga da ti pomogne. On ne može. To je bila tvoja slobodna volja. Sad si bolestan zbog sopstvene odluke.

Nadam se da je dobar primer, u ovom slučaju "ti" si pali anđeo, ne mogu da dam primer bukvalno čovek i Bog.
Ovaj "bog" mi se ne sviđa. Daj nekog drugog.
 
Ali od kad je Bogova i Boga tako je...

Ja sam protiv toga da je Bog sudija.
Dokaz tome je tkzv slobodna volja i da je svet takav kakav je. Sudnji dan? Zašto bi bio?

Samo dan Promene...
Ali to je evolutivan put čoveka i čovečanstva zajedno...
 
Dokaz tome je tkzv slobodna volja i da je svet takav kakav je. Sudnji dan? Zašto bi bio?

Samo dan Promene...
Ali to je evolutivan put čoveka i čovečanstva zajedno...
Кад буде био Судњи дан то је у ствари нови почетак, дакле не еволуција као таква већ подела, једни иду заједно са Христом други не иду.
Зато се и зове Судњи дан, јер нема више мењања места, ко није са Христом и остаће тако.
 
Stalno se priča o tome zašto Bog ne pomogne ovome i onome, zašto dopušta ovo i ono.

r Pokušaću da ilustrujem.

Zamisli da radiš nešto sa Bogom, sa njim si, to je poenta.
I onda ga pitaš da te pusti da ideš na neki narkomanski festival, recimo EXIT.
Bog ti daje slobodnu volju - kao prvo- sam biraš.

Onda izabereš da ideš. Tamo piješ, pušiš, drogiraš se, dobiješ recimo HIV ili hepatitis ili triper ili ko zna šta.

Dođeš kući i tražiš od Boga da ti pomogne. On ne može. To je bila tvoja slobodna volja. Sad si bolestan zbog sopstvene odluke.

Nadam se da je dobar primer, u ovom slučaju "ti" si pali anđeo, ne mogu da dam primer bukvalno čovek i Bog.
I kad si kriv i kad nisi kriv bog ne moze da pomogne, jer ko se nada od pomoci boga, zivi u zabludi. Dakle ako splet okolnosti ispadne
takav da je u korist, onda to pripisujemo bogu, a kad je takav da nije u korist, jel onda isto pripisujemo bogu?
Zapravo stvar je u tome da je svako krojac svoje sudbine.... no postoje okolnosti koje su van nasih moci, zato se molimo bogu,
jer smo tu nemocni...
 
I kad si kriv i kad nisi kriv bog ne moze da pomogne, jer ko se nada od pomoci boga, zivi u zabludi. Dakle ako splet okolnosti ispadne
takav da je u korist, onda to pripisujemo bogu, a kad je takav da nije u korist, jel onda isto pripisujemo bogu?
Bog uvek pomaže.
Zavapivši pomoć od Boga iskreno, mi ćemo pomoć dobiti u nekom obliku.
Nekad ćemo Njegovu pomoć shvatiti kao kaznu, ali molili smo se, i dao nam je.
Mi Bogu ne verujemo, u tome je problem.
Sebe veličamo, mislimo da zaslužujemo bolje od onoga što nam daje.
Gde se izgubilo ono:''O, dobio sam i više nego što zaslužujem?'', a desilo se mnogo puta, i kome su otišle zahvalnice? Samo svom divnom sebi! Promislite i nađite.
Mi smo prosto nezahvalni i besni.
 
Stalno se priča o tome zašto Bog ne pomogne ovome i onome, zašto dopušta ovo i ono.

Pokušaću da ilustrujem.

Zamisli da radiš nešto sa Bogom, sa njim si, to je poenta.
I onda ga pitaš da te pusti da ideš na neki narkomanski festival, recimo EXIT.
Bog ti daje slobodnu volju - kao prvo- sam biraš.

Onda izabereš da ideš. Tamo piješ, pušiš, drogiraš se, dobiješ recimo HIV ili hepatitis ili triper ili ko zna šta.

Dođeš kući i tražiš od Boga da ti pomogne. On ne može. To je bila tvoja slobodna volja. Sad si bolestan zbog sopstvene odluke.

Nadam se da je dobar primer, u ovom slučaju "ti" si pali anđeo, ne mogu da dam primer bukvalno čovek i Bog.
To je ono : " Sto covek poseje , to ce poznjeti. "
Zakon uzroka i posledice.
Galatima 6:7
7 Ne zavaravajte se: Bog se ne može ismevati. Jer šta čovek poseje, to će i požnjeti.+


Bog nam daje da koristimo slobodnu volju i ako je zloupotrebimo nece nas zastititi od posledica.

Rimljanima 2: 6--8
6 A Bog će svakome vratiti po njegovim delima.+
7 Oni koji istrajno čine dobra dela i time traže slavu, čast i neraspadljivost+ dobiće večni život,
8 a srdžba i gnev čekaju one koji prkose i ne pokoravaju istini, već se pokoravaju nepravdi.+


Rimljanima 1:18

18 Božji gnev+ se izliva* s neba na sve bezbožne i nepravedne ljude koji na nepravedan način sprečavaju obznanjivanje istine.+
 
Poslednja izmena:
Bog uvek pomaže.
Zavapivši pomoć od Boga iskreno, mi ćemo pomoć dobiti u nekom obliku.
Nekad ćemo Njegovu pomoć shvatiti kao kaznu, ali molili smo se, i dao nam je.
Mi Bogu ne verujemo, u tome je problem.
Sebe veličamo, mislimo da zaslužujemo bolje od onoga što nam daje.
Gde se izgubilo ono:''O, dobio sam i više nego što zaslužujem?'', a desilo se mnogo puta, i kome su otišle zahvalnice? Samo svom divnom sebi! Promislite i nađite.
Mi smo prosto nezahvalni i besni.
Ja kolko znam meni u zivotu nikad niko nista nije dao, sve sam sa ovih 10 zaradio... dobio sam bolest da se mucim, eto to...
ne mislim da zasluzujem vise od onoga koliko vredim, i ne daje niko nista, nego zaradis.
I zenu sam sam birao, izgubili prvo dete, sa drugim imali vise srece... a bogu verujem kao Ocu, tj kako verujem svom ocu, tako verujem i bogu...
ti si verovatno imala vise srece, pa zato tako pricas... no gore moj post pokriva i taj slucaj - kada se splet pozitivnih okolnosti pripisuje bogu...
 
Ja kolko znam meni u zivotu nikad niko nista nije dao, sve sam sa ovih 10 zaradio... dobio sam bolest da se mucim, eto to...
ne mislim da zasluzujem vise od onoga koliko vredim, i ne daje niko nista, nego zaradis.
I zenu sam sam birao, izgubili prvo dete, sa drugim imali vise srece... a bogu verujem kao Ocu, tj kako verujem svom ocu, tako verujem i bogu...
ti si verovatno imala vise srece, pa zato tako pricas... no gore moj post pokriva i taj slucaj - kada se splet pozitivnih okolnosti pripisuje bogu...
Žao mi je, neka tog anđela Bog prihvati!
Imala sam više sreće, nisam srela osobu za sebe kao što ste se sreli vi, nemam nekog ko ostaje uz mene bez obzira, nisam se ostvarivala kao majka. Srećnije sam ruke...sve to po zaslugama.
 
Žao mi je, neka tog anđela Bog prihvati!
Imala sam više sreće, nisam srela osobu za sebe kao što ste se sreli vi, nemam nekog ko ostaje uz mene bez obzira, nisam se ostvarivala kao majka. Srećnije sam ruke...sve to po zaslugama.
Cuj to su individualne sudbine, i ja sam mislio da se nikad necu ozeniti, i eto odjednom nalete... ne moze covek da planira do kraja zivota sta ce se desiti...
 
Ovaj "bog" mi se ne sviđa. Daj nekog drugog.
Evo Jednog ( i Jedinog ) :
Bog stvorio i coveka na jednu od nebeskih planeta i dao mu najbolji moguci ambijenat i u opste uslove za zivot sa mogucnoscu da zivi vecno i da direknto komunicira sa Stvoriteljem na dnevnoj osnovi . Dakle ljudi su trebali samo uz[ivati u tim prilikama...
Jedini uslov da bi sve tako funkcionisalo kroz citavu vecnost bio je da ne uradi SAMO JEDNU STVAR koja ce mu sve to oduzeti i doneti mu zivot koji ce nakon toga imati rok trajanja sto ce reci postace smrtan.
I da budu stvari jos gore,TA JEDNA ZABRANJENA STVAR je bila samo jedna obicna konsumacija jednog "obicnog" ( u to vreme ovaj izraz je bio tipican za sve plodove u tim uslovima) ploda sa jednog drveta...i dolazi trenutak odluke - covek analizira 100%-im kapacitetom mozga ( jos uvek nedegradiran uticajem greha) i odlucuje izmedju SVE ONO STO MU JE BOG DAO I OBECAO kao i Njegovu direktnu prisutnost i jednog uobicajenog ploda sa jednog drveta...
Koja ce biti odluka,izbor izmedju SVEGA , ukljucujuci VECAN ZIVOT BOGA ili GUBITAK SVEGA,ukljucujuci VECNU SMRT I BOGA !??
SVE ili NISTA ???
I nazalost,ljudi izabiraju ovo drugo i ,dosla je smrt i ljudi izgubili pravo na vecnost...zauvek izgubljena prilika da ljudi uzivaju u zivotu beskonacno dugo,kao sto je slucaj sa ostatkom zivota u kosmosu.
Covek je morao platiti cenu vlastitog izbora ...to je bilo upozorenje i Bozje obecanje - i takva je postala realnost i to je to,kraj price...

Kako ti izgleda Ovaj Bog ukoliko bi se ta prica zaista tu zavrsila ???
Dobar ?
Svakako,pa dao je svojim stvorenjima BUKVALNO SVE STO SU MOGLI POMISLITI I NAJBOLJI MOGUCI AMBIJENAT KOJI JE TREBAO TRAJATI VECNO I DIREKTNO JE KOMUNICIRAO S NJIMA !!!
A jel pravedan ?
Pa svakako,dao je konkretno upozorenje sa svim propratnim detaljima koji su trebali odvracati coveka od pogresnog izbora i kad je covek sve to odbacio - stigla ga je zasluzena kazna !!!

Ali se ta prica ne zavrsava tamo gde sam stao nego je isla drugacijim tokom - Bog je odlucio da napravio jedan poteg koji ce shokirati bukvalno citavi kosmos ukljucujuci i ljude .
Odlucio da SAM PLATI CENU ZA POGRESAN IZBOR COVEKA kako bi mu dao drugu sansu za vecnost - a cena je bila izuzetno visoka !!!
Naime,odluka je bila da Sam Bozji Sin,dakle Autoritet sa Bozjeg prestola zrtvuje Samog sebe kako bi zodovoljio Bozansku pravdu i to se trebalo dogoditi tako sto se pre sega,trebalo desiti ponizenje tog Autoriteta u smislu da je trebao ostaviti Svoj Nebeski Rang i uzeti oblicje coveka i dozvoliti tom istom ljudskom bicu da Ga kazni za Ono sto je sam covek uradio !!!
I to se desilo i ljudi dobili sansu za vecnost i dobice je ukoliko se pripreme za jos jedan izbor i donesu pravilnu odluku dok se Bog ujedno direktno ukljucio u tom procesu tako sto ce davati logistiku i to ne bilo kakvu nego da se taj pravilan izbor zaista desi kod svakog coveka na toj planeti.

Kako ti se svidja Ovaj Bog ???
 
Stalno se priča o tome zašto Bog ne pomogne ovome i onome, zašto dopušta ovo i ono.

Pokušaću da ilustrujem.

Zamisli da radiš nešto sa Bogom, sa njim si, to je poenta.
I onda ga pitaš da te pusti da ideš na neki narkomanski festival, recimo EXIT.
Bog ti daje slobodnu volju - kao prvo- sam biraš.

Onda izabereš da ideš. Tamo piješ, pušiš, drogiraš se, dobiješ recimo HIV ili hepatitis ili triper ili ko zna šta.

Dođeš kući i tražiš od Boga da ti pomogne. On ne može. To je bila tvoja slobodna volja. Sad si bolestan zbog sopstvene odluke.

Nadam se da je dobar primer, u ovom slučaju "ti" si pali anđeo, ne mogu da dam primer bukvalno čovek i Bog.
Trebao bi da te ponizi i kaže ''vidi onog tamo nemoćnog, daj da mu pomognem''
A ti nisi nemoćan. Imaš mogućnost da osetiš šta je zatebe dobro a šta nije, pa i
za slučaj da omaneš imaš mogućnost da ispraviš stanje u koje si sebe doveo.
 
Имаш и онај стрип - неко се љути зашто Бог не среди ситуацију, зашто не пошаље људе који могу да измисле лек против рака итд.
А Бог одговара - "Ја сам их послао али сте их ви абортирали".
Znam da ne bih trebala da shvatim ovo doslovno i ko zna čemu bi sve mogli
da doprinesu oni koji nisu dobili šansu da se rode, ali moram da prokomentarišem
ovo.

Postoje ljudi koji svedoče da neizlečive bolesti nema, samo ih mi ne čujemo.
Većina ljudi neprestano uzroke bolesti traži u materijalnom i traži materijalno
rešenje, lek ili terapiju.

Anita Murđani je napravila nešto potpuno fantastično. Dovela je svoje telo do
krajnjih granica, do one faze koju nazivaju terminalnom. Razbila je dva mita.
Prvi, da ne postoji terminalna faza u razvoju bolesti. U svakom trenutku je
izlečenje moguće. Drigi, da ni agresivno lečenje raka ne mora da naškodi
organizmu.
Na svu sreću, nju niko nije abortirao, ali na nesreću, ljudi su slepi i gluvi na
ono je ona uradila. A nije ni jedina.

I možda zato i ne treba za sve bolesti lek pronaći. Jer čim se za jednu ''neizlečivu
bolest'' pronađe lek, onakav kakvim ga mi zamišljamo, pojavi se sledeća takva
bolest. Baš zato da bi se konačno okrenuli ka unutra.
 
Кад буде био Судњи дан то је у ствари нови почетак, дакле не еволуција као таква већ подела, једни иду заједно са Христом други не иду.
Зато се и зове Судњи дан, јер нема више мењања места, ко није са Христом и остаће тако.
Pre će udariti u Zemlju neki asteroid veličine Meseca nego se to desiti.

Ovo što si ti rekao nam se dešava od kako smo se podelili, za života, na Hristove sledbenike i oni koji to nisu.
Iako je nebitno. Dokaz tome su starije i mlađe religije od Hrišćanstva.
 
Pre će udariti u Zemlju neki asteroid veličine Meseca nego se to desiti.

Ovo što si ti rekao nam se dešava od kako smo se podelili, za života, na Hristove sledbenike i oni koji to nisu.
Iako je nebitno. Dokaz tome su starije i mlađe religije od Hrišćanstva.
Не дешава се, доћи ће до васкрсења мртвих и преображаја тела.
Ко не буде био уз Христа иде у пакао.
То се зове други Христов долазак и свеопшти суд свету.
Final judgement ili iudicio universale.
 
Не дешава се, доћи ће до васкрсења мртвих и преображаја тела.
Ко не буде био уз Христа иде у пакао.
То се зове други Христов долазак и свеопшти суд свету.
Final judgement ili iudicio universale.
Ti si teži/teža od @aeternum

Dočekat... ne živimo već u paklu?
 
Evo Jednog ( i Jedinog )
Ovo je stvar vere. Što bi rekao Balašević.,
"Nisi ti na nebu sam
Bogova je povazdan
S nekim ću se već nagoditi." :)

I nazalost,ljudi izabiraju ovo drugo
Koliko znam, nisu "ljudi" (znači, nisam ja) već jedan čovek. I taj bog kažnjava sve ljude zbog nečega što je jedan uradio. Kao što rekoh, ni malo mi se ne sviđa taj bog. Daj sledećeg.

A tek ovo zadnje. Znači, šalje svog sina da bi ga žrtvovao samom sebi za neko, nazovi spasenje? U redu je ako ovo tebi pije vodu. Poštujem. Meni ne.
 
Koliko znam, nisu "ljudi" (znači, nisam ja) već jedan čovek.
Pa nije samo jedan covek nego dvojca a to su vec LJUDI,zar ne ? :D
Adam je mogao odbiti ponudjenu vocku od Eve i onda bi stvari mogli ici drugacijom tokom - umrla bi recimo samo Eva a Bog bi mu veoma lako mogao stvoriti drugu zenu ali je i Adam ucinio pogresan izbor.

I taj bog kažnjava sve ljude zbog nečega što je jedan uradio.Kao što rekoh, ni malo mi se ne sviđa taj bog. Daj sledećeg.
Ljudi su dobili jos jednu sansu za izbor a dali ce to biti pravi izbor zavisi od svakog pojedinca.
Dali su ljudi naucili lekciju ???
Mislim da definitivno nisu a floskule poput ove koje nam ti iznosis koriste samo kako bi se sakrili iza "Adamova ledja" i neosnovano optuzili Boga.
A zasto ?
Pa zato sto je eto,Adam ( i Eva) pogresio i kriv je jer je "prokockao"svoju sansu ali evo sve nas u 21 veku gde opet imamo SVOJU SANSU , dakle svi smo mi na popravnom ispitu i kako prolazimo do sada ?
Koliko nas je na svetskom nivou prihvatila Isusa Hrista za svog Spasitelja drzeci SVE NJEGOVE ZAPOVESTI ???
I ko je sad danas kriv,jesu li to opet Adam i Eva ili smo mozda krivi JA i TI ukoliko odbacimo Boga i opet "prokockamo"nasu NOVU sansu za bolju sadasnost i jos lepsu buducnost ...!?
Izvini sto cu biti otvoren i direktan ali tvrdim da je to NASA krivica ukoliko opet odbacimo Bozji poziv za reformu naseg duhovnog zivota sa akcentom na uskladjivanje "nasih puteva"sa Bozjim zapovestima.
Dakle nije Bog kriv nego si ti kriv ako ga odbacis.
...i jos nesto - nije Bog Taj koji se treba adaptirati na coveka nego obrnuto - covek se treba adaptirati na Boga i to nije pitanje izbora " odgovarajuceg Boga" nego "odgovarajuce reakcije" coveka na Bozjeg poziva !!!

A tek ovo zadnje. Znači, šalje svog sina da bi ga žrtvovao samom sebi za neko, nazovi spasenje? U redu je ako ovo tebi pije vodu. Poštujem. Meni ne.
Dragi moj prijatelju,kljucna lekcija koju svako od nas mora nauciti jeste ta koja pojasnjava da kad je rec o relaciji covek/Bog, onda su okviri sledeci: onde gde zavrsava ljudska logika upravo tamo pocinje vera !!!
 

Back
Top