Kada Bog ne može da pomogne

aeternum

Elita
Poruka
15.730
aj treći put
ti: zlo nema pravo da postoji
ja: zašto postoji ako nema pravo

ili

Pogledajte prilog 1251604
Ne kapiram ja sam ti odgovorila
jel treba opet iz pocetka
Adam Eva
jedan andjeo se pobunio protiv Boga
on je uzrocnik zla
zbog pohlepe
zeleo je da ljudi obozavaju njega umesto Boga.
Dakle zlo se javlja kada neko odstupi od Boga i razvija lose osobine.

Poruka
8.368
Почели смо другу тему.
Не у шта верујемо ја или ти, нити шта кажу Кинези или неко други, већ о томе шта говори хришћанство о судњем дану. Судњи дан односно свеопште васкрсење нема ништа слично ни са чим што се до сада десило на свету.
Ако се теби то не допада, ја ту не могу ни да ти додам ни да ти одузмем ништа.
Тема није да суочавамо сопствени утисак о Христу једни са другима па гледамо чији је поглед на Христа логичнији и смисленији. Ако има нека друга тема о томе, па једино да пређемо на ту тему па да наставимо о томе.
Pogled na Hrista kažeš ?

Da li vernici imaju isti pogled na Hrista ?

Vladika koji se vozi u BMV-ovom džipu od stotinak hiljada evrića i siromah koji redovno odlazi u crkvu i stavlja po 200 dinara na ikonu i krst.

IMAJU LI ONI ISTI POGLED NA HRISTA ?

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.758
Stalno se priča o tome zašto Bog ne pomogne ovome i onome, zašto dopušta ovo i ono.

Pokušaću da ilustrujem.

Zamisli da radiš nešto sa Bogom, sa njim si, to je poenta.
I onda ga pitaš da te pusti da ideš na neki narkomanski festival, recimo EXIT.
Bog ti daje slobodnu volju - kao prvo- sam biraš.

Onda izabereš da ideš. Tamo piješ, pušiš, drogiraš se, dobiješ recimo HIV ili hepatitis ili triper ili ko zna šta.

Dođeš kući i tražiš od Boga da ti pomogne. On ne može. To je bila tvoja slobodna volja. Sad si bolestan zbog sopstvene odluke.

Nadam se da je dobar primer, u ovom slučaju "ti" si pali anđeo, ne mogu da dam primer bukvalno čovek i Bog.

za takve slucajeve jasno je ko je krivac. Ali u svetu imamo potpuno nevine zrtve, decu....................zar su oni moraju ginuti zato sto TEXAS OIL zeli iracku, libijsku, sirijsku..........rusku naftu, gas, litijum.................?
Tu se trebamo pitati ZASTO GINU DECA I GDE JE BOG DA ZASTITI TU DECU ?
Naravno, apsurd je sto ovo pisem , ALI ZATO MORA BITI I APSURD POZIVATI SE NA POSTOJANJE NEKAKVOG BOGA, CIJI SE TRAG AMA BAS NIGDE NA PLANETI NE PRIMECUJE OSIM U JEVREJSKOJ BIBLIJI.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.230
Pogled na Hrista kažeš ?

Vladika koji se vozi u BMV-ovom džipu od stotinak hiljada evrića i siromah koji redovno odlazi u crkvu i stavlja po 200 dinara na ikonu i krst.

Cela je fora da su vladike monasi, i da bi oni trebali ziveti u siromastvu...

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.758
Ne kapiram ja sam ti odgovorila
jel treba opet iz pocetka
Adam Eva
jedan andjeo se pobunio protiv Boga
on je uzrocnik zla
zbog pohlepe
zeleo je da ljudi obozavaju njega umesto Boga.
Dakle zlo se javlja kada neko odstupi od Boga i razvija lose osobine.
a kako dete od 5 godina moze odstupiti od Boga i stime izgubiti bozju zastitu ?
Ili mozda ja, kao trogodisnje dete, koje nevino gine u ratu, gubim bozju zastitu jer je jedan moj pradeda 1635 godine ubio svog komsiju ? kakvu sam ja, kao trogodisnje dete, imao sansu da dokazem da obozavam Boga kako bi me ovaj zastitio od americkih bombi?

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.758
Pogled na Hrista kažeš ?

hvata me neki strah, sta ce biti kada u ovom prepakovavanju politicke planete, budu unistene religije , pa kada u vatikanskim arhivima pronadjemo dokaze da je vatikan formirao sve religije i sekte na svetu, da je cela biblijska istorija izmisljena ....................po nalogu onog koji vlada nad planetom vec par hiljada godina....................I NA KRAJU KADA TAJ NESTANE U OGNJU SVETSKE REVOLUCIJE KOJA JE U TOKU ?
Rusi jos nemaju pojma sta su zapoceli..................a tice se i njihove pravoslavne crkve.

aeternum

Elita
Poruka
15.730
a kako dete od 5 godina moze odstupiti od Boga i stime izgubiti bozju zastitu ?
Ili mozda ja, kao trogodisnje dete, koje nevino gine u ratu, gubim bozju zastitu jer je jedan moj pradeda 1635 godine ubio svog komsiju ? kakvu sam ja, kao trogodisnje dete, imao sansu da dokazem da obozavam Boga kako bi me ovaj zastitio od americkih bombi?
To se odnosilo na andjele.
a za decu su odgovorni roditelji.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.758
To se odnosilo na andjele.
a za decu su odgovorni roditelji.
poznata mi je ta monstruozna izreka. A STA AKO SU RODITELJI POGINULI , KO JE ONDA ODGOVORAN ZA DETE, KO CE GA ZASTITI..........IMA SAMO TRI GODINE, ...........? JESU LI I U TAKVOJ SITUACIJI ODGOVORNI RODITELJI .........POSEBNO AKO SU ZIVELI PO BOZJIM UPUTSTVIMA ?

draga JS, ne bih se ovako blamirao pred javnost...................reci da su roditelji odgovorni za smrt deteta-siroceta.............uzas.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.758
Ti nista nerazumes sta pisem.
Odgovorni su roditelji nije valjda Bog
ali ne razumes u kom smislu
ne razumes duhovne stvari
tako a ne vredi da ti objasnjavam
dakle ne blamiraj se na religiji posto je ne razumes duhovne stvari
pises sve samo prizemno
nisi odgovorila na pitanje
roditelji su poginuli, trogodisnje dete baulja po rusevinama Bagdada, Sarajeva, Alepa...............i gine od americkih bombi.
Pitanje je prosto: postoji li neko ko je mogao zastiti ovo dete ? Ako ne postoji onda je jasno da ovo malo nevino bice prepusteno sotonskim americkim bombama.
Ali, ti ovde lupas gluposti jer vi JS imate hiljade primera gde se Bog "dokazao" da je iznad nasih roditelja po pitanju "zastite i dobrih dela"............CUDI ME DA TE "POKRAJINSKI" O TOME NIJE OBAVESTIO PA DA DODJES SPREMNA NA DISKUSIJU NA KRSTI.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.758
Nemam sta da ti odgovorim na pitanje
kada ne razumes duhovne odgovore.
Za tebe ne postoji Bog a time ni religija ni ovaj pdf

Vidis, ti verujes u Boga i "dokazujes" njegovo postojanje ja ne verujem i "dokazujem" da ne postoji.
Ja sam na pdf. religiji zato sto si i ti tu. A zasto si tu , sama znas................ja sam samo tvoj analog.

RIA77

Poznat
Poruka
8.659
Pogled na Hrista kažeš ?

Надам се да имаш још нешто осим овог да напишеш.
Ово смо читали више пута.
Тај владика кога ти помињеш се више моли са седам дана него што се неки моле за годину дана.
Тај ауто који помињеш није његов, нити може бити његов.
Стога отишли смо у потпуно другу тему, пошто смо почели о томе како изгледа други Христов долазак.

P

Pojela maca

Gost
Stalno se priča o tome zašto Bog ne pomogne ovome i onome, zašto dopušta ovo i ono.

Pokušaću da ilustrujem.

Zamisli da radiš nešto sa Bogom, sa njim si, to je poenta.
I onda ga pitaš da te pusti da ideš na neki narkomanski festival, recimo EXIT.
Bog ti daje slobodnu volju - kao prvo- sam biraš.

Onda izabereš da ideš. Tamo piješ, pušiš, drogiraš se, dobiješ recimo HIV ili hepatitis ili triper ili ko zna šta.

Dođeš kući i tražiš od Boga da ti pomogne. On ne može. To je bila tvoja slobodna volja. Sad si bolestan zbog sopstvene odluke.

Nadam se da je dobar primer, u ovom slučaju "ti" si pali anđeo, ne mogu da dam primer bukvalno čovek i Bog.
Glup.primer.Ni rodjenom.ocu neces reci da ides da se drogiras.Ali ako postoji takav otac koji ce ti reci ma tvoja slobodna volja radi sta oces sigurno je i tata narkoman.Ovaj tvoj bog je narkoman.I njemu ce biti potrebna pomoc.U skorije vreme nece postojati ni covek.ni bog.

Poruka
8.368
Надам се да имаш још нешто осим овог да напишеш.
Ово смо читали више пута.
Тај владика кога ти помињеш се више моли са седам дана него што се неки моле за годину дана.
Тај ауто који помињеш није његов, нити може бити његов.
Стога отишли смо у потпуно другу тему, пошто смо почели о томе како изгледа други Христов долазак.
Znači da njemu bog baš pomaže, vozi se u udobnom i luksuznom automobilu.

Dok siromahu koji redovno ostavlja prilog u crkvi ne pomaže, jer mučenik ide pešice, ili vozi nekog razvaljenog Yuga ?

Lepo vam je to sočinenije, što ga nazivate VEROM, lepo, i pre svega korisno, ali ZA VAS, PASTIRE, dok je STADO tu da vas finansira, ne ?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.