Када би Србин престао да пуши - уштедео би 14000 динара месечно?!

Подразумева се да пре узимања било које терапије против пушења
треба да си зрео за њу, ту терапију.

Ја сам имао среће,
пушач 30 година,
остављао цигарете сто пута - увек безуспешно ...

И фала богу дошао дотле да капирам да мени више ништа не значи држање цигарете,
нити дим, нити дружење са људима који пуше, ништа, ништа од младалачких трипова.

Схватио сам да сам постао наркоман !

То значи да психолошки мени цигарета ништа не значи
(за разлику од млађарије која ми овде прича о "психичкој зависности, хахаха)
не !

Мој крв је навучена, она тражи никотин.

И ја схватим да тој наркоманској крви морам дати дрогицу,
али како да то изведем преко неког другог органа,
да одморим плућашца јадна ?!

И чекајући једном у реду у апотеци
у излогу угледам "Зибан" и "Никорете".

"Зибан" је неко опојно средство, и то одмах одбацим.
А "Никорете" Жваке натопњене никотином !

Тооооо ...!!! :woho:

Ето прилике да крв издрогирам преко неког другог органа (желуца),
и одморим дисајне путеве.
Нисам ја имао намеру да оставим пушење, неее !
(после видим у неким авио компанијама служе те жваке јер је забрањено пушити за време лета)

Жвакао сам 1 месец "Никорете-4мг"
па 1 месец "Никорете-2мг",
и онда 2 месеца обичне жваке.

Развалио уста од жвакања, шта да вам кажем !
Није то било лако, не кажем, смешни су ови што им све смета,
не скида се са дроге тако лако, мораш мало и да претрпиш.

Ја нисам ништа трпео,
велики идеал сам имао пред собом,
победити таквог непријатеља као што је порок ...
Није мала ствар.

Нисам тако размишљао од почетка,
али већ после пар дана конзумирања "Никорета"
када сам видео да делују,
одлучио сам да је тренутак који се мора искористити !

Можда ми је и биоритам био прави,
у сваком случају био сам на нивоу остављања цигарета,
и уз праву помоћ победио сам.

Било је то пре 18 година.
Никорете су измислили Амстердамци (хоћу рећи Холанђани),
а ми у Европи немамо веће стручњаке за дрогирање од њих, зар не ?
Kako odbiti kubanski duvan?
Čist, prirodan, aromatičan, ukusan?

A ove "Matijević" cigare nek glodje ko mora za trećinu plate

Kako odbiti kubanski duvan?
Čist, prirodan, aromatičan, ukusan?

A ove "Matijević" cigare nek glodje ko mora za trećinu plate

Лепо је пушити,
али треба знати и кад је доста !

Ја сам у 30 година пушења пушио без прекида три и по (3,5) године !
(првих 10 год пакла дневно, а онда 20 год 2 пакле дневно. Свака цигарета 5 минута ...)

Ломалије ?!

Лепо је пушити,

(првих 10 год пакла дневно, а онда 20 год 2 пакле дневно. Свака цигарета 5 минута ...)

Ломалије ?!
Ja 30 i kusur, nikad cela pakla. Uživam, ne silujem.

Ja 30 i kusur, nikad cela pakla. Uživam, ne silujem.

Еее да сам ја тако могао ...

Једно време (десетак месеци) сам прилично успешно спроводио режим пушења на свака два сата.
Али поче бомбардовање, и ја ко будала ...

Уствари ми није падало на памет да је крај животу,
не знам који ми курат би ?! :(

Еее да сам ја тако могао ...

Једно време (десетак месеци) сам прилично успешно спроводио режим пушења на свака два сата.
Али поче бомбардовање, и ја ко будала ...

Уствари ми није падало на памет да је крај животу,
не знам који ми курат би ?! :(
Ja uz kafe, posle hrane i još par komada preko . Alkohol ne pijem tako da je to to. Ali kapiram i tvoju priču

Лепо је пушити,

Ломалије ?!
Nemaš ti pojma.
Organizmu cigarete ne štete kada zapališ kad ti treba već na silu
Anti-puš kampanje finansiraju duvanske kompanije.
Država je ekskluzivni vlasnik duvana.
Aditivi industrije su kancerogeni - na Balkanu imaš 7-8 vrsta (4 glavne) duvana od kojih prave 210 "vrsti" cigareta - logično?

Nemaš ti pojma.
Organizmu cigarete ne štete kada zapališ kad ti treba već na silu
Anti-puš kampanje finansiraju duvanske kompanije.
Država je ekskluzivni vlasnik duvana.
Aditivi industrije su kancerogeni - na Balkanu imaš 7-8 vrsta (4 glavne) duvana od kojih prave 210 "vrsti" cigareta - logično?

Дај бре, напиши нешто сувисло ... :ljutko:

Зар Ви стварно мислите да те паре иду на плате и пензије?Можда само мали део.
А пушење стварно јесте зло,и треба да се забрани на јавним местима.Дозволио бих само у кућама,и то где нема мале деце.
Ал проблем би још већи онда био. Пасивно пушење. Напољу бар некако изветри

Ja jedino što vidim da bih uštedeo kad bih prestao da pušim jeste adrenalin :lol: Samim tim i na životu(skratio bih sebi život za nekoliko godina) :lol:
Ono kad sebi skratiš život sa udarnih 79 na 75...
A i da si najzdraviji u tim godinama ti hitna ne dolazi, banka ne dava kredit...

Aj ne zajebavajte narod za male pare, imam važnija posla...

Ja jedino što vidim da bih uštedeo kad bih prestao da pušim jeste adrenalin :lol: Samim tim i na životu(skratio bih sebi život za nekoliko godina) :lol:
Kad se pusac razboli od kancera pluca u 99% slucajeva prestaje da pusi istog momenta. Odjednom vise nema ni potrebe ni adrenalina.

Ali tada je vec kasno.

Ајд, ако знаш све стастистике, срачунај колико би нам требало да вратимо државни дуг тим новцем?
Isti oni koji su nam davali kredite da se izgradimo i traže pare pod izgovorom da smo se izgradili zahvaljujući tom kreditu, tamo 1999-te su nam porušili napravljeno a traže novce nazad....

Ima još jedan problem - od 1999 do 2023 našampali su para bez pokrića i time napuhali monetarni balun.
Ono što je tada koštalo 800 sada je 1460

Tako da je teško odrediti koliki je tačan dug (rata, obrada kredita, sms, APP* i ostale bankarske doskočice) a obzirom da su nam srušili ono zbog čega smo se zaduživali - a najbolje da im islandski kažemo: "a nemam, odakle mi?"

*APP - Ako Prodaje - Prodje

Када би Србин престао да пуши - уштедео би чак 14000 динара месечно?!

По статистикама, просечан Србин попуши 19-20 цигара дневно, око једну паклицу.

Једна паклица у 2023. години кошта између 310 и 600 динара. Дакле, нека аритметичка средина цене паклице би била око 450 динара.

Рачунајмо да пушач да 450 динара за кутију цигара на дневном нивоу.

За месец дана то је већ трошак од 14000 динара за појединца пушача!

Да ли би вам значило ако би Вучић изашао на телевизију и рекао - "Од следећег месеца повећавамо плате и пензије за 14000 динара? Сигурно да би!

Када би пушач схватио да пушење ем што је велики трошак (сложићете се да је 14000 дин ОГРОМНА РАЗЛИКА поготово за већину нас који живимо на линији сиромаштва), ем што је нездрав како за појединце који пуше тако и за све у њиховој околини, и када би схватио да пушење доноси само минусе и негативне последице, многи који се данас боре да се прехране имали би 14.000 динара више, на појединачном нивоу, што би много значило!

Замислите породице где су оба родитеља пушачи, а таквих поридица је много. Одрицање од пушења би на месечном нивоу уштедело 28.000 динара за породицу!

Размислите о овој теми.
A gdje su tih 28.000 ušteđevine mjesečno nepušačkih parova?

Нервира ме што многи
A gdje su tih 28.000 ušteđevine mjesečno nepušačkih parova?
Јако глупа контра питања и контра-аргументи. Рачуница је проста. Људи који живе на ивици сиромаштва а пуше, када би се одрекли цигара, живели би боље.

Isti oni koji su nam davali kredite da se izgradimo i traže pare pod izgovorom da smo se izgradili zahvaljujući tom kreditu, tamo 1999-te su nam porušili napravljeno a traže novce nazad....

Ima još jedan problem - od 1999 do 2023 našampali su para bez pokrića i time napuhali monetarni balun.
Ono što je tada koštalo 800 sada je 1460

Tako da je teško odrediti koliki je tačan dug (rata, obrada kredita, sms, APP* i ostale bankarske doskočice) a obzirom da su nam srušili ono zbog čega smo se zaduživali - a najbolje da im islandski kažemo: "a nemam, odakle mi?"

*APP - Ako Prodaje - Prodje

Ма мислио сам овако, забаве ради, да уради прорачун. Ако зна све бројке то му је један минут. А можда буде забаван резултат.

Ма мислио сам овако, забаве ради, да уради прорачун. Ако зна све бројке то му је један минут. А можда буде забаван резултат.
Meni nije jasno nešto...
Kaže tako "po glavi stanovnika ILJADU EVRA"
Izem ti cifru, to svako može da vrati...
Evo, mesečno da vraćaš po 50 evra to ti ILJADU za 20 meseci, ma ni dve godine...

A ovde neki i 60 nabili u dupe žutu banku nisu vratili?
Znam da nisu jer se dug uvećao a da su vraćali ne bi se uvećao.

Dajte adresu na koju se uplaćuje dug "po glavi stanovnika" ja moje da vratim i skinite mi se...
Mada nije baš da je moje otišlo tu i za MK Grupu i za Zepter i Victoria mečkar-komerc...

Ova demokratija i progresivni kapital stvarno zahtevaju jedan dobar meteor da zvekne pa da onda vidim šta će zinuta dupeta?

Kad se pusac razboli od kancera pluca u 99% slucajeva prestaje da pusi istog momenta. Odjednom vise nema ni potrebe ni adrenalina.

Ali tada je vec kasno.
Bata Stojković je do poslednjeg dana pušio tri kutije cigareta dnevno. Kada ga je Branimir Brstina par dana pred smrt nazvao da ga pita kako je on mu je odgovorio "Evo, nije loše. Učim raka da puši "

Poenta:

Uživaj u životu u stvarima koje ti ulepšavaju život i čine te srećnim. Možda nema reprize...

Bata Stojković je do poslednjeg dana pušio tri kutije cigareta dnevno. Kada ga je Branimir Brstina par dana pred smrt nazvao da ga pita kako je on mu je odgovorio "Evo, nije loše. Učim raka da puši "

Poenta:

Uživaj u životu u stvarima koje ti ulepšavaju život i čine te srećnim. Možda nema reprize...
Losa ti je poenta. Radi se o tome da je neko mogao da zivi 70 godina da nije pusio a ovako je sebi skratio zivot za 20 godina i umro je sa 50. Plus je uskratio porodicu za ogromnu kolicinu novca utrosenu na taj otrov.

Back