Када би Србин престао да пуши - уштедео би 14000 динара месечно?!

Када би Србин престао да пуши - уштедео би чак 14000 динара месечно?!

По статистикама, просечан Србин попуши 19-20 цигара дневно, око једну паклицу.

Једна паклица у 2023. години кошта између 310 и 600 динара. Дакле, нека аритметичка средина цене паклице би била око 450 динара.

Рачунајмо да пушач да 450 динара за кутију цигара на дневном нивоу.

За месец дана то је већ трошак од 14000 динара за појединца пушача!

Да ли би вам значило ако би Вучић изашао на телевизију и рекао - "Од следећег месеца повећавамо плате и пензије за 14000 динара? Сигурно да би!

Када би пушач схватио да пушење ем што је велики трошак (сложићете се да је 14000 дин ОГРОМНА РАЗЛИКА поготово за већину нас који живимо на линији сиромаштва), ем што је нездрав како за појединце који пуше тако и за све у њиховој околини, и када би схватио да пушење доноси само минусе и негативне последице, многи који се данас боре да се прехране имали би 14.000 динара више, на појединачном нивоу, што би много значило!

Замислите породице где су оба родитеља пушачи, а таквих поридица је много. Одрицање од пушења би на месечном нивоу уштедело 28.000 динара за породицу!

Размислите о овој теми.
Ne bi uštedeo ništa.
Evo komšinica sa cigareta (14.000) prešla na duvan (2000) i ništa nije uštedela.
Ni ja isto a godinama sam na duvanu.
Lažu novinari slušajte vi mene.

odvratne su
ljute, peku, bacila pare
pušenje je i psihološka zavisnost a sve zamene za nikotin rade samo na fizičkoj zav.
dakle-ćorak

Нит су љуте, нити пеку !
Карактеристика им је да су потпуно безукусне !

Твоја ме злоба подсетила на једну комшиницу
која је узела да проба једну жваку и као
"ево види палим цигару, ништа не делује !"

Она је побркала "Никорете" са оном водицом коју кад промућкаш у устима
два сата касније ти се дим цигарете гади.

Дакле паштетице лажеш,
ниси ти ни видела "Никорете", а камоли пробала.

Али не замерам ти, скупе су оне,
није то за свакога !

Нит су љуте, нити пеку !
Карактеристика им је да су потпуно безукусне !

Твоја ме злоба подсетила на једну комшиницу
која је узела да проба једну жваку и као
"ево види палим цигару, ништа не делује !"

Она је побркала "Никорете" са оном водицом коју кад промућкаш у устима
два сата касније ти се дим цигарете гади.

Дакле паштетице лажеш,
ниси ти ни видела "Никорете", а камоли пробала.

Али не замерам ти, скупе су оне,
није то за свакога !
Kakve "nikorete" ili "pušačke Vodice"
Klik u glavi
Ko da nikad nisi
Još se i čudiš ovima što "moraju da zapale"
Eto toliko

#prelom_u_mozgu

Једна паклица у 2023. години кошта између 310 и 600 динара. Дакле, нека аритметичка средина цене паклице би била око 450 динара.

Да ли би вам значило ако би Вучић изашао на телевизију и рекао - "Од следећег месеца повећавамо плате и пензије за 14000 динара? Сигурно да би!

Када би пушач схватио да пушење ем што је велики трошак (сложићете се да је 14000 дин ОГРОМНА РАЗЛИКА поготово за већину нас који живимо на линији сиромаштва), ем што је нездрав како за појединце који пуше тако и за све у њиховој околини, и када би схватио да пушење доноси само минусе и негативне последице, многи који се данас боре да се прехране имали би 14.000 динара више, на појединачном нивоу, што би много значило!

Замислите породице где су оба родитеља пушачи, а таквих поридица је много. Одрицање од пушења би на месечном нивоу уштедело 28.000 динара за породицу!

Размислите о овој теми.
14ooo dinara je toliko sitna lova da ne vredi osvrtati se na njih. ko ih nema i kome su ozbiljna cifra sigurno neće da ih spali kupujući cigarete
drugo što zvuči maliciozno je srbin koji puši.
kao da niko vise na svetu ne pali cigaretu osim srbina
odreći se pušenja važno je zbog zdravlja a ne zbog novca
ta dva cilja ne mogu da se uporedjuju

Размислите о овој теми.

Pusenje jeste njesra, ali budimo realni: nikada niko nije ustedeo sto ne pusi, samo je te pare potrosio na nesto drugo sto mu pricinjava isto zadovoljstvo kao sto pusacu pruza pusenje.

Pusenje jeste njesra, ali budimo realni: nikada niko nije ustedeo sto ne pusi, samo je te pare potrosio na nesto drugo sto mu pricinjava isto zadovoljstvo kao sto pusacu pruza pusenje.
Ја опет кажем, наравно да ће те паре потрошити на нешто друго, али нешто паметније....храну, воду, одећу....шта год, сем цигара

14ooo dinara je toliko sitna lova da ne vredi osvrtati se na njih. ko ih nema i kome su ozbiljna cifra sigurno neće da ih spali kupujući cigarete
Наравно. Није да само Србин пуши, али нажалост смо на врху светске листе, а тако мали народ.

Остављање цигара би спасло здравље, али, људе који пуше здравље не занима много

Људима на граници сиромаштва, као мени, и 2000 значи нешто

Ne znam nikog ko je pusio da je umro pre 76, neki su prevalili 85.u recimo moj rodjak koji je bio u dahau, pusio do smrti 5 pakli.
Medjutim znam nekoliko njih koji su umrli pre 50. koji nikad nisu pusili...
Cigarette smoking causes premature death:

• Life expectancy for smokers is at least 10 years shorter than for nonsmokers.1,2
  • Quitting smoking before the age of 40 reduces the risk of dying from smoking-related disease by about 90%.2

Ја опет кажем, наравно да ће те паре потрошити на нешто друго, али нешто паметније....храну, воду, одећу....шта год, сем цигара

Mozda ce na kocku i alkohol?
Mozda na nezdrave grickalice?

Previse je tu "mozda".

Имамо апсурд, људи пуше да имају мање стреса, јер ух никотин умири, што кроз реално дејство никотина, што кроз плацебо

Под стресом су јер немају довољно пара

А када не би пушио, просечан човек који ради за просечну плату имао би сасвим довољно за нормалан живот, без бојазни да неће моћи да прехрани себе и децу
Људи би се још некако и снашли, али како држава да се одрекне толико пореза? То нема шансе (код нас).

Укинеш дуванску индустрију, забраниш увоз - и за месец дана нико не пуши, крај приче.

Али држави боље одговарају робови на минималцу који пуше (пију, возе...) - све кроз порез дају у буџет. Они који ништа не уштеде - да се не нађу увређени да их називам робовима.
То што неки "уштеде" само да би све дали за летовање/зимовање... то се не зове штедња.

Размислите о овој теми.
ti bi uštedeo ali državni budžet bi bio manji a time i plate i penzije.
gorivo, alkohol i cigarete sigurica za državu (akcize i porez).

Ово, наравно, није истина.

Уштеде за кућни буџет би биле далеко мање.

Објаснићу.

Људи имају људску потребу да нешто конзумирају. Нпр. ако неко седне увече да гледа филм, уз филм ће да поједе кесицу чипса и попије две чаше кока коле. Неко ће уз рад на компу да сипа себи чашу сока, неко ће да отвори флашу пива. Неко ће да грицка смоки, а неко ће да узме чоколадну бананицу.

ПОента је да у тренуцима доколице или сличних тренутака људи имају потребу да нешто конзумирају. ДА ли ће то бити чоколадна бананица или цигара, зависи од особе. Пушачи обично не грицкају чипс и не пију кока колу уз филм, већ, уместо тога, запале цигарету уз филм (или било коју другу активност). А све то што се конзумира кошта. Неко потроши на цигарете, а неко на чипс, а неко на пиво, а неко на чоколадне бананице.

Дакле, сам трошак је, мање - више, исти и за пушаче и за непушаче, јер непушачи конзумирају неке друге ствари, уместо цигарета.

Могу овако да наведем милион различитих животних ситуација. Е, сад, све те конзумације коштају. И пакла цигарета и паковање чоколаде или флашица пива.

Наравно, неко ће рећи, па ок, али чипс или кокице или чоколадна бананица су храна, па унесеш храњиве материје, а са цигаретама унесеш само отрове. Хм...па и са чипсом и чоколадномбананицом уносиш огромне количине калорија, те је, што се здравља тиче, упитно да ли је здравије конзумирати кока колу и чипс или цигарете.

Опет, за психичко здравље је битно да човек има неки мали порок. Било какав, али мали порок. Некоме ће то бити флашица пива увече. Некоме цигарете, некоме превара партнера, некоме екстремни спорт, некоме само флертовање са супротним полом иако има партнера или партнерку, некоме ће то бити пушење траве, некоме алкохол, некоме кладионица, некоме коцка, некоме форекс, и сад да не набрајам. Ако је тај порок мали, онда је ок. Ако је велики, онда настаје проблем. Ако неко потроши на кладионици 200 динара викедном и 100 динара средом, онда је то ок. Ако троши огромне количине новца, онда је порок озбиљан. Ако је неко зависник од адреналина, па се некад пење на вештачку стену, то је ок, али ако ради неке екстремне ствари којима може да се изгуби глава, онда је то опасно. Ако неко само флертује са супротним полом, а не превари парнтера, то је ок, али ако превари, онда је то опасно. Ако неко пуши пола паклице дневно, то је ок, а ако неко пуши две паклице дневно, е то је већ проблем.
Netacno
Ja niti pusim niti pijem ( sokove a ni alkohol) niti grickam cips. A takvih kao sto sam ja znam.jalo puno....

veruj mi kupiće duvan.
cigarete su legalna droga. pre će pušiti nego leba jesti.

Ne poznajem nikog ko je pre uzeo kutiju cigareta nego deci hleb. No dobro... mogu da pričam samo u svoje ime, neće niko ostati bez hleba zato što konzumiram otrov i svesno i savesno se trujem. Imam legitimno pravo na to. :mrgreen:

У случају паклице цигарета која кошта 360 динара, ПДВ износи 60, а акцизе 120 и 77 динара, што укупно износи 257 динара тј. 71% малопродајне цене.
https://talas.rs/2019/07/19/akcize-u-srbiji-gorivo-kafa-alkohol-duvan/

što znači da paklica cigarete od 360 din košta u stvari 103 din po maloprodajnoj ceni.
pa zar to država da ukine?

Размислите о овој теми.
misliš da mi pušači to ne znamo pa ćeš da nam otvoriš oči ovim tekstom o tome koliko bi uštedeli? Pušenje je droga, a ne samo loša navika...lako se navučeš a teško se skidaš... ko zna šta sve stavljaju u cigarete da drže ljude navučenim.... kad si pušač to je jače od tebe... ti si rob cigarete...i nije lako izaći iz tog ropstva....stalno pišeš o stvarima koje nisi probao...na religiji pišeš da si agnostik ali si za uvođenje pravoslavne države...ovde pričaš o tome kako ostaviti pušenje a nisi pušač....

Апсолутно препоручујем жваке "Никорете"

Ја, и сви који су ме послушали су помоћу њих оставили цигарете.
Купују се у апотеци, мисли да имају и фластери,
али за жваке гарантујем да делују !

Тајна је у томе што су жваке натопљене никотином,
тако да наша крв редовно добија порцију на коју је навикла.

Међутим одвикавамо се од навике држања цигарете
и у томе је гвинт.

После пар месеци жвакања,
"Никорете" замениш обичним жвакама,
а крв ни не примети да нема дрогице
(јер си временом узимао жваке са све мањим процентом никотина) ...
Probao sam to - nikad nisam pušio, imao sam takve nuspojave od nenormalne aktivacije muskarinskih receptora koju izaziva nikotin iz tih žvaka da mi više nije palo na pamet.

Back