Када би Србин престао да пуши - уштедео би 14000 динара месечно?!

Dakle, cigarta kriva za sve. Dobro pa nije veće zlo.
Не можемо баш банализовати ко мала деца и рећи "цигара је крива за све", али да једе буџет, да једе здравље, то је непорециво

Pare se štede tako što zarađuješ više a ne kad trošiš manje.
Цигаре су непотребно трошење новца. Доказано је да најсиромашнији највише троше на цигаре.

Кажем ти. У Шведској 8% људи пуши. Код нас 40%, минимално.

И опет, чињеница је да би пушач, када би престао да пуши, живео лепше и боље. И опет кажем, да би линија сиромаштва била много проређена

Не можемо баш банализовати ко мала деца и рећи "цигара је крива за све", али да једе буџет, да једе здравље, то је непорециво

Teško onom o kome država brine ili komšija. Ili forumaši :mrgreen:

Када би Србин престао да пуши - уштедео би чак 14000 динара месечно?!

По статистикама, просечан Србин попуши 19-20 цигара дневно, око једну паклицу.

Једна паклица у 2023. години кошта између 310 и 600 динара. Дакле, нека аритметичка средина цене паклице би била око 450 динара.

Рачунајмо да пушач да 450 динара за кутију цигара на дневном нивоу.

За месец дана то је већ трошак од 14000 динара за појединца пушача!

Да ли би вам значило ако би Вучић изашао на телевизију и рекао - "Од следећег месеца повећавамо плате и пензије за 14000 динара? Сигурно да би!

Када би пушач схватио да пушење ем што је велики трошак (сложићете се да је 14000 дин ОГРОМНА РАЗЛИКА поготово за већину нас који живимо на линији сиромаштва), ем што је нездрав како за појединце који пуше тако и за све у њиховој околини, и када би схватио да пушење доноси само минусе и негативне последице, многи који се данас боре да се прехране имали би 14.000 динара више, на појединачном нивоу, што би много значило!

Замислите породице где су оба родитеља пушачи, а таквих поридица је много. Одрицање од пушења би на месечном нивоу уштедело 28.000 динара за породицу!

Размислите о овој теми.
Puшим три пакле дневно изађе ме негде 3000 din mesecno...

Колико људи гледају на свет кроз ружичасте наочаре, стално свету тражећи неку ману и нежелећи да се прилагоде свету у којем живе, већ очекују да се свет прилагоди њима.

Рачуница тачно каже, чоовек на паклу цигара троши од 300 и нешто до 600 динара. Просечан Србин попуши 19 цигара дневно, значи једну паклицу.

Па множите, рачунајте. И схватите да куповина цигара није нешто нормално, само јер то ради много људи. Цигаре су порок, бацање новца, и штете здрављу а и буџету!

14000дин вишка, 120 евра вишка за неке друге ствари које вам у животу и стварно затребају!

Puшим три пакле дневно изађе ме негде 3000 din mesecno...
Немогуће, једино ако дуван купујеш. Минимална цена цигара је 300 и нешто дин. То би значило да твоје 3 пакле коштају 100 дин дневно. А једна пакла 33 дин...

Teško onom o kome država brine ili komšija. Ili forumaši :mrgreen:
Знаш, форум је место на ком се расправља о разним темама. Мислим да је ово врло занимљива тема :) Није само до бриге према теби, више је ту до подизања неке опште свести о чињеницама

Знаш, форум је место на ком се расправља о разним темама. Мислим да је ово врло занимљива тема :) Није само до бриге према теби, више је ту до подизања неке опште свести о чињеницама

Ako ako, nastavi da podižeš ...svest :kpozdrav:

Немогуће, једино ако дуван купујеш. Минимална цена цигара је 300 и нешто дин. То би значило да твоје 3 пакле коштају 100 дин дневно. А једна пакла 33 дин...
Ko jos kupuje taj otrov sa trafike? Em je otrov, em punis drzavi budzet, porez na budale...

Ako ako, nastavi da podižeš ...svest :kpozdrav:
Па шта теби смета? Шта је нетачно? Теби нико не брани нит може да брани да пушиш. Не знам око чега се буниш :) ако те изношење статистике буни, ств не знам шта бих рекао на то...

Па шта теби смета? Шта је нетачно? Теби нико не брани нит може да брани да пушиш. Не знам око чега се буниш :) ако те изношење статистике буни, ств не знам шта бих рекао на то...

Nije problem da li ja nešto ili ne... Poznajem ljude koji jedva imaju 14 hiljada penzije npr. a nisu pušači.
Kako si zamislio da rešiš taj problem?
Ili porodicu sa minimalnim primanjima, također nepušači, kako oni da uštede?
Sve će to da se reši ako i pušači prestenu da puše?
Ako je tako, evo prva gasim. Ako je to ekonomsko rešenje za siromaštvo, prva se odričem tog štetnog luxuza.
Ili si imao na umu da zaviruješ u budžet svakog pojedinca i u njegove navike te da od svega što smatraš da je taj pojedinac potrošio na luxuz poraspodeliš? :think:

Nije problem da li ja nešto ili ne... Poznajem ljude koji jedva imaju 14 hiljada penzije npr. a nisu pušači.
Kako si zamislio da rešiš taj problem?
Ili porodicu sa minimalnim primanjima, također nepušači, kako oni da uštede?
Sve će to da se reši ako i pušači prestenu da puše?
Ako je tako, evo prva gasim. Ako je to ekonomsko rešenje za siromaštvo, prva se odričem tog štetnog luxuza.
Ili si imao na umu da zaviruješ u budžet svakog pojedinca i u njegove navike te da od svega što smatraš da je taj pojedinac potrošio na luxuz poraspodeliš? :think:
Ја опет кажем да постоје случајеви овакви и онакви, а ја постављам просечне статистичке податке.

Опет кажем да пушење није лек за само сиромаштво, колико би људи који живе на граници сиромаштва а пуше несумњиво поправили своје финансијско стање и не би били на граници сиромаштва. За такве случајеве 120 и више евра вишка је врло велика ствар. Причам из личног искуства. Знам како је кад зафали и 500 дин...

Ја сам ти става да је пушење и штетно и економски и здравствено, што је неупитно, ал што кажеш док можеш, можеш...

Али онда нам се појави статистика где најсиромашнији највише троше на пљуге? :(
A šta bi Srpkinja dobila kad bi prestala da puši ? :rotf: Budimo realni pušenje i guranje kolica nas je i ovako malom broju održalo, njojzi hvala :lol:

Апсолутно препоручујем жваке "Никорете"

Ја, и сви који су ме послушали су помоћу њих оставили цигарете.
Купују се у апотеци, мисли да имају и фластери,
али за жваке гарантујем да делују !

Тајна је у томе што су жваке натопљене никотином,
тако да наша крв редовно добија порцију на коју је навикла.

Међутим одвикавамо се од навике држања цигарете
и у томе је гвинт.

После пар месеци жвакања,
"Никорете" замениш обичним жвакама,
а крв ни не примети да нема дрогице
(јер си временом узимао жваке са све мањим процентом никотина) ...
odvratne su
ljute, peku, bacila pare
pušenje je i psihološka zavisnost a sve zamene za nikotin rade samo na fizičkoj zav.
dakle-ćorak

Цигаре су непотребно трошење новца. Доказано је да најсиромашнији највише троше на цигаре.

Кажем ти. У Шведској 8% људи пуши. Код нас 40%, минимално.

И опет, чињеница је да би пушач, када би престао да пуши, живео лепше и боље. И опет кажем, да би линија сиромаштва била много проређена
o bože moj svakojakih gluposti
Švedska vs Srbija 😀😅

Back