Када би Србин престао да пуши - уштедео би 14000 динара месечно?!

bernardo

Veoma poznat
Poruka
12.143
Када би Србин престао да пуши - уштедео би чак 14000 динара месечно?!

По статистикама, просечан Србин попуши 19-20 цигара дневно, око једну паклицу.

Једна паклица у 2023. години кошта између 310 и 600 динара. Дакле, нека аритметичка средина цене паклице би била око 450 динара.

Рачунајмо да пушач да 450 динара за кутију цигара на дневном нивоу.

За месец дана то је већ трошак од 14000 динара за појединца пушача!

Да ли би вам значило ако би Вучић изашао на телевизију и рекао - "Од следећег месеца повећавамо плате и пензије за 14000 динара? Сигурно да би!

Када би пушач схватио да пушење ем што је велики трошак (сложићете се да је 14000 дин ОГРОМНА РАЗЛИКА поготово за већину нас који живимо на линији сиромаштва), ем што је нездрав како за појединце који пуше тако и за све у њиховој околини, и када би схватио да пушење доноси само минусе и негативне последице, многи који се данас боре да се прехране имали би 14.000 динара више, на појединачном нивоу, што би много значило!

Замислите породице где су оба родитеља пушачи, а таквих поридица је много. Одрицање од пушења би на месечном нивоу уштедело 28.000 динара за породицу!

Размислите о овој теми.
 
I vise bi ustedeo.Pusaci kazu to im je sve sto imaju.Ako pusi dvoje u kuci to je jedno dobro letovanje
Имамо апсурд, људи пуше да имају мање стреса, јер ух никотин умири, што кроз реално дејство никотина, што кроз плацебо

Под стресом су јер немају довољно пара

А када не би пушио, просечан човек који ради за просечну плату имао би сасвим довољно за нормалан живот, без бојазни да неће моћи да прехрани себе и децу
 
Апсолутно препоручујем жваке "Никорете"

Ја, и сви који су ме послушали су помоћу њих оставили цигарете.
Купују се у апотеци, мисли да имају и фластери,
али за жваке гарантујем да делују !

Тајна је у томе што су жваке натопљене никотином,
тако да наша крв редовно добија порцију на коју је навикла.

Међутим одвикавамо се од навике држања цигарете
и у томе је гвинт.

После пар месеци жвакања,
"Никорете" замениш обичним жвакама,
а крв ни не примети да нема дрогице
(јер си временом узимао жваке са све мањим процентом никотина) ...
 
После 5 година, да.
Па мислим за 28000 динара вишка породица може да обезбеди храну, струју, рачуне много лакше него без тих 28000. И без страха да неће имати довољно.

Логика.

Ајмо да погледамо дугорочно.

Мање пушења, више новца.
Више новца, јача куповна моћ.
Јача куповна моћ, мање исељавање.
Јача куповна моћ, евентуално већи наталитет.

Постоје државе где су је проценат пушача много мањи него код нас.


Код нас је у 2019. проценат пушача у укупној популацији 40.6%, што нас ставља на шесто место у свету. То значи да велика већина пунолетних људи пуши.

Примера ради, Шведска има само 8% пушача у укупној популацији.

Престанак пушења би дефинитивно допринео да велика већина Срба на граници сиромаштва почне да живи живот где може да се без прроблема прехрани и обезбеди све што треба.

Ово су само економске добробити.... А здравствене? ;)
 
Апсолутно препоручујем жваке "Никорете"

Ја, и сви који су ме послушали су помоћу њих оставили цигарете.
Купују се у апотеци, мисли да имају и фластери,
али за жваке гарантујем да делују !

Тајна је у томе што су жваке натопљене никотином,
тако да наша крв редовно добија порцију на коју је навикла.

Међутим одвикавамо се од навике држања цигарете
и у томе је гвинт.

После пар месеци жвакања,
"Никорете" замениш обичним жвакама,
а крв ни не примети да нема дрогице
(јер си временом узимао жваке са све мањим процентом никотина) ...
Браво, врло паметно! :D
 
Када би Србин престао да пуши - уштедео би чак 14000 динара месечно?!

По статистикама, просечан Србин попуши 19-20 цигара дневно, око једну паклицу.

Једна паклица у 2023. години кошта између 310 и 600 динара. Дакле, нека аритметичка средина цене паклице би била око 450 динара.

Рачунајмо да пушач да 450 динара за кутију цигара на дневном нивоу.

За месец дана то је већ трошак од 14000 динара за појединца пушача!

Да ли би вам значило ако би Вучић изашао на телевизију и рекао - "Од следећег месеца повећавамо плате и пензије за 14000 динара? Сигурно да би!

Када би пушач схватио да пушење ем што је велики трошак (сложићете се да је 14000 дин ОГРОМНА РАЗЛИКА поготово за већину нас који живимо на линији сиромаштва), ем што је нездрав како за појединце који пуше тако и за све у њиховој околини, и када би схватио да пушење доноси само минусе и негативне последице, многи који се данас боре да се прехране имали би 14.000 динара више, на појединачном нивоу, што би много значило!

Замислите породице где су оба родитеља пушачи, а таквих поридица је много. Одрицање од пушења би на месечном нивоу уштедело 28.000 динара за породицу!

Размислите о овој теми.

Ово, наравно, није истина.

Уштеде за кућни буџет би биле далеко мање.

Објаснићу.

Људи имају људску потребу да нешто конзумирају. Нпр. ако неко седне увече да гледа филм, уз филм ће да поједе кесицу чипса и попије две чаше кока коле. Неко ће уз рад на компу да сипа себи чашу сока, неко ће да отвори флашу пива. Неко ће да грицка смоки, а неко ће да узме чоколадну бананицу.

ПОента је да у тренуцима доколице или сличних тренутака људи имају потребу да нешто конзумирају. ДА ли ће то бити чоколадна бананица или цигара, зависи од особе. Пушачи обично не грицкају чипс и не пију кока колу уз филм, већ, уместо тога, запале цигарету уз филм (или било коју другу активност). А све то што се конзумира кошта. Неко потроши на цигарете, а неко на чипс, а неко на пиво, а неко на чоколадне бананице.

Дакле, сам трошак је, мање - више, исти и за пушаче и за непушаче, јер непушачи конзумирају неке друге ствари, уместо цигарета.

Могу овако да наведем милион различитих животних ситуација. Е, сад, све те конзумације коштају. И пакла цигарета и паковање чоколаде или флашица пива.

Наравно, неко ће рећи, па ок, али чипс или кокице или чоколадна бананица су храна, па унесеш храњиве материје, а са цигаретама унесеш само отрове. Хм...па и са чипсом и чоколадномбананицом уносиш огромне количине калорија, те је, што се здравља тиче, упитно да ли је здравије конзумирати кока колу и чипс или цигарете.

Опет, за психичко здравље је битно да човек има неки мали порок. Било какав, али мали порок. Некоме ће то бити флашица пива увече. Некоме цигарете, некоме превара партнера, некоме екстремни спорт, некоме само флертовање са супротним полом иако има партнера или партнерку, некоме ће то бити пушење траве, некоме алкохол, некоме кладионица, некоме коцка, некоме форекс, и сад да не набрајам. Ако је тај порок мали, онда је ок. Ако је велики, онда настаје проблем. Ако неко потроши на кладионици 200 динара викедном и 100 динара средом, онда је то ок. Ако троши огромне количине новца, онда је порок озбиљан. Ако је неко зависник од адреналина, па се некад пење на вештачку стену, то је ок, али ако ради неке екстремне ствари којима може да се изгуби глава, онда је то опасно. Ако неко само флертује са супротним полом, а не превари парнтера, то је ок, али ако превари, онда је то опасно. Ако неко пуши пола паклице дневно, то је ок, а ако неко пуши две паклице дневно, е то је већ проблем.
 
Poslednja izmena:
Код нас је у 2019. проценат пушача у укупној популацији 40.6%, што нас ставља на шесто место у свету. То значи да велика већина пунолетних људи пуши.

Примера ради, Шведска има само 8% пушача у укупној популацији.
zakljucak: od muke propusili. :mrgreen: :cool:
 
Да ли би вам значило ако би Вучић изашао на телевизију и рекао - "Од следећег месеца повећавамо плате и пензије за 14000 динара? Сигурно да би!
И, да...заборавих да каем.

Јеб'о те Вучић.
 
Da..kolje budzet samo tako.. :(
Све је до тога како људи хоће да живе. А ако би се одрекли онога што им само доноси лоше последице, не схватају да би њихов буџет био много већи.

Опет кажем, замисли породицу, два родитеља пушача. Без пушења уштедели би 28000 дин вишка. Зар то није стварно нешто велико?!

Уштедели би и здравље своје и своје деце!
 
zakljucak: od muke propusili. :mrgreen: :cool:
Кажем ти, имаш апсурд. Човек пуши због стреса. Стресира се највише јер нема пара. Своје паре које може да утроши паметније, опет, троши на цигаре. И тако у круг...
 
Скупе су стварно. Давидоф бели 430 динџи, ако узмем да попијем оде за ноћ по 5,6 кутија. Две сваки дан ако сам стрејт. Изађе то и преко 14 сома.
Хајд' овако.

Изађем ја на пиво са ортаком који не пуши. Изађемо у наш омиљени клуб "Сансет".

Ја за цело вече попијем 2 пива (у просеку 1 паклица ми траје 2 дана, ако не излазим, ако изађем, то вече спичим добар део паклице).

Ја попијем 2 пива и 2/3 паклице.

Он попије 8 пива или 8 чаша Џејмисона.

Како сам ја као пушач потрошио 14 000 динара месечно, а он сачувао 14 000 динара месечно, јер није пушач?

Ја сам као пушач, за разлику од њега, непушача сачувао свој новац захваљујући цигаретама.

САд,,ако се неко буни због овога, да појасним. Зашанкирани смо у клубу, гледамо рибе и слушамо музику. И у ситуацији смо да морамо нешто да конзумирамо. То се ради у клубу. Ја конзумирам цигарете, па не морам много алкохола да пијем, јер су ми руке често заузете цигаретом или упаљачем. Он нема ни цигарете ни упаљач у рукама, он мора да држи чашу, и лоче као манијак.

У овој ситуацији, ја захваљујући цигаретама, правим уштеду у свом кућном буџету.
 
Хајд' овако.

Изађем ја на пиво са ортаком који не пуши. Изађемо у наш омиљени клуб "Сансет".

Ја за цело вече попијем 2 пива (у просеку 1 паклица ми траје 2 дана, ако не излазим, ако изађем, то вече спичим добар део паклице).

Ја попијем 2 пива и 2/3 паклице.

Он попије 8 пива или 8 чаша Џејмисона.

Како сам ја као пушач потрошио 14 000 динара месечно, а он сачувао 14 000 динара месечно, јер није пушач?

Ја сам као пушач, за разлику од њега, непушача сачувао свој новац захваљујући цигаретама.

САд,,ако се неко буни због овога, да појасним. Зашанкирани смо у клубу, гледамо рибе и слушамо музику. И у ситуацији смо да морамо нешто да конзумирамо. То се ради у клубу. Ја конзумирам цигарете, па не морам много алкохола да пијем, јер су ми руке често заузете цигаретом или упаљачем. Он нема ни цигарете ни упаљач у рукама, он мора да држи чашу, и лоче као манијак.

У овој ситуацији, ја захваљујући цигаретама, правим уштеду у свом кућном буџету.
Јбг, а ако је ту спид или кокс? Друже тад једеш цигаре, а мало је рећи и да лочеш као стока. Нема ту правила, ја право да ти кажем ни не рачунам колико ми оде лове на пљуге месечно. А оде сигурно бар двадесетак сома, ако не и више. Док ми не ремети неки нормалан живот пљугаћу и то је то. Значи док могу да плаћам режије, сипам у кола, пијем, одрадим неку блеју са цупишком и томе слично. Дакле нормалне ствари у животу. Кад ми ти буде угрожавало вероватно да ћу смањити, баталити, откуд знам. Што каже наш простри ноге колико је ћебе дугачко.
 
Ne radi se o pušenju, već o potrebi ljudi da im smetaju drugi ljudi pa nalaze razne načine da im to prebace. Budalaština zvana medijska pažnja na pušače je prosto još jedan rijaliti u realnosti. Mnogi Srbi puše baš zato što je zabranjeno, a od nečega i najzdraviji i najbogatiji moraju da umru. Jedite svoje grickalice i vodite računa o svom budzetu biće vam mnogo zabavnije.
 
14 000 динара - 7 дана мобинга месечно. То је велики трошак на нешто што може да пуно уништи здравље. Ко воли нека пуши, само и ти пушачи су такође склони да критикују туђе начине живота како су лоши а немају права на то јер они први нису у позицији да коментаришу друге. Њихов избор се више толерише од других једнако или мање ирационалних избора само јер чине велики део становништва.
 
Хајд' овако.

Изађем ја на пиво са ортаком који не пуши. Изађемо у наш омиљени клуб "Сансет".

Ја за цело вече попијем 2 пива (у просеку 1 паклица ми траје 2 дана, ако не излазим, ако изађем, то вече спичим добар део паклице).

Ја попијем 2 пива и 2/3 паклице.

Он попије 8 пива или 8 чаша Џејмисона.

Како сам ја као пушач потрошио 14 000 динара месечно, а он сачувао 14 000 динара месечно, јер није пушач?

Ја сам као пушач, за разлику од њега, непушача сачувао свој новац захваљујући цигаретама.

САд,,ако се неко буни због овога, да појасним. Зашанкирани смо у клубу, гледамо рибе и слушамо музику. И у ситуацији смо да морамо нешто да конзумирамо. То се ради у клубу. Ја конзумирам цигарете, па не морам много алкохола да пијем, јер су ми руке често заузете цигаретом или упаљачем. Он нема ни цигарете ни упаљач у рукама, он мора да држи чашу, и лоче као манијак.

У овој ситуацији, ја захваљујући цигаретама, правим уштеду у свом кућном буџету.
То јесу ситуације, али не може једна банална ситуација да одбрани идеју да би свакако људима било боље финансијски без цигара...

А тек без осталих порока... Но то је већ утопија🤣

Ја нит пушум, нит пијем.
 

Back
Top