Кад устане брада и мантија...

I lekarima je poziv da doprinose dobru na drugi način, pa ih je puna politika...

Nemojmo da mešamo babe i žabe.

Crkva jeste to što jeste u jednom duhovnom smislu, ali je u političkom i svetovnom smislu to grupa građana, ili jedna, što bi se reklo, nevladina organizacija.

Crkvenu hijerarhiju i organizaciju, "zemaljsku administraciju" takoreći, čine građani ove zemlje, koji žive među nama i sa nama.

Zašto im uskraćivati ili ograničavati, ili uslovljavati pravo učešća u političkom životu?

Ma kakva bre nevladina organizacija kad je ova drzava maltene nastala iz i od crkve?

Lupetate kojesta.

Ne ide to jedno s drugim i tacka.
 
Ma kakva bre nevladina organizacija kad je ova drzava maltene nastala iz i od crkve?

Lupetate kojesta.

Ne ide to jedno s drugim i tacka.

Eto ti sada!

Ako ne uviđaš očiglednu kontradiktornost u sopstvenom postu, onda ću ja biti toliko nekulturan kao ti pa ću ti reći da ti zaista lupetaš...:per:

U državi koja je maltene nastala iz i od crkve ne ide da crkva ima učešće u političkom životu, ne neko posebno, nego kao i svi drugi?

Šta reći, a ne zaplakati...
 
Na sta li si pa ti spao kad si doso dotle da hvalis Vucka a nekad si hvalio Cedu.

Vucko je car, jer ubedljivo najbolje smiruje i jbe srpske patriote od svih politicara u modernoj srpskoj istoriji.

- - - - - - - - - -

Daj neki dokaz da nisu i ne "trtljaj".


Kolike pare imaju? Sta misle o gejevima? Sta misle o modernom drustvu? Sve bes i mrznja kipti iz njih.
 
Eto ti sada!

Ako ne uviđaš očiglednu kontradiktornost u sopstvenom postu, onda ću ja biti toliko nekulturan kao ti pa ću ti reći da ti zaista lupetaš...:per:

U državi koja je maltene nastala iz i od crkve ne ide da crkva ima učešće u političkom životu, ne neko posebno, nego kao i svi drugi?

Šta reći, a ne zaplakati...

Meni to ne ide jedno s drugim, obvjasnila sam i zasto.

Kolike pare imaju? Sta misle o gejevima? Sta misle o modernom drustvu? Sve bes i mrznja kipti iz njih.

DakleM, tebe stvarno uopste ne treba shvatati ozbiljno. 'Ajde sto stvari vidis naopako, nego ne znas da je misliti i imati, i delati u smislu agresivnog, da su to 2 ralicita pojma.

Pripazi se da sam ne upadnes u tu "bes i mrnju" ako vec nisi.
 
To nije dozvoljeno po važećim zakonima.

Муфтија се кандидовао за председника па зашто не би могао и сам Патријарх, зар не?
Иначе, демократски процеси су апсолутни. Свако може да се кандидује, трансвестит, бивши робијаш, хомосексуалац, па зашто не би могао и црквени великодостојник или сам Патријарх?
Чак мислим да је и да робијаши који су на робији имају право да се кандидују па теоретски и Легија би могао да постане председник или премијер с тим што не би имао право да изађе из ћелије док не одслужи казну.

Једино ограничење је да се не могу кандидовати деца до 18 година.
 
24.09. 2000 на изборима, а и 05.10. 2000. године СПЦ је подржала ДОС и Зорана Ђинђића и Војислава Коштуницу.
Пред децембарске изборе 2002. године СПЦ је по мом мишљењу индиректно подржавала Војислава Коштуницу, јер се неколико пута Коштуница састао са Патријарх Павлом иако није био ни на једној званичној функцији.
Сада, СПЦ је изразила незадовољство Бриселским договором.

Да ли је могуће да ће СПЦ предузети неке конкретније и агресивније мере и директно се умешати у политику на неким следећим изборима??
На пример, Патријарх би отворено могао да подржи коалицију ДСС-Двери или да се деси да се чак неки црквени великодостојник директно кандидује на изборима све уз подршку Патријарха.

Ово не би било нешто ново, јер се на прошлим председничким изборима кандидовао муфтија Зукорлић.

Шта ви мислите о свему овоме?

Неће СПЦ да се умеша у политику. Али, мора да изрази свој став и изразила га је.
 
Наша држава је секуларна и тако треба да остане. Црква и држава свакако треба да сарађују али далеко од тога да би неки Владика требао да се кандидује. Па шта јел ти желиш да нам држава личи на Саудијску Арабију? Ја сам Верник, али се не слажем са овим предлогом.

Добро је наравно што је Црква данас уз свој народ и што се и она противи издаји Косова од стране актуелних властодршаца.

Секуларизам значи да ниједна религија није повлашћена, а не значи да треба спровести дискриминацију и све вернике стрпати у пећине или конц. логоре.
То што је неко верник и што можда носи мантију било које религије не значи на нема право да се кандидује за председника.

Са друге стране постоје 2 појма секуларизма. Секуларизам државе- све државе су секуларне осим неких исламских попут Саудијске Арабије и Ирана где по закону немаш право да будеш припадник неке друге вере и да будеш њихов држављанин. Тамо ако кажеш да Алах не постоји губиш главу и то буквално, ставиће те на пањ и одсећи главу.


Други појам секуларизма је секуларизам друштва где се огледа колико обичан народ верује и слуша припаднике верских организација, а самим тим то утиче и на државне органе.
 
Секуларизам значи да ниједна религија није повлашћена, а не значи да треба спровести дискриминацију и све вернике стрпати у пећине или конц. логоре.
То што је неко верник и што можда носи мантију било које религије не значи на нема право да се кандидује за председника.

Са друге стране постоје 2 појма секуларизма. Секуларизам државе- све државе су секуларне осим неких исламских попут Саудијске Арабије и Ирана где по закону немаш право да будеш припадник неке друге вере и да будеш њихов држављанин. Тамо ако кажеш да Алах не постоји губиш главу и то буквално, ставиће те на пањ и одсећи главу.


Други појам секуларизма је секуларизам друштва где се огледа колико обичан народ верује и слуша припаднике верских организација, а самим тим то утиче и на државне органе.

Да, али не може на пример Владика, муфтија или рабин да се кандидује за председника државе. То је већ превише. Зар се не слажеш са мном? У реду је да Црква има свој став по питању Косова (који је врло исправан и ја то ценим) и Црква треба да сарађује са државом.
 
Секуларизам значи да ниједна религија није повлашћена, а не значи да треба спровести дискриминацију и све вернике стрпати у пећине или конц. логоре.
То што је неко верник и што можда носи мантију било које религије не значи на нема право да се кандидује за председника.

Са друге стране постоје 2 појма секуларизма. Секуларизам државе- све државе су секуларне осим неких исламских попут Саудијске Арабије и Ирана где по закону немаш право да будеш припадник неке друге вере и да будеш њихов држављанин. Тамо ако кажеш да Алах не постоји губиш главу и то буквално, ставиће те на пањ и одсећи главу.


Други појам секуларизма је секуларизам друштва где се огледа колико обичан народ верује и слуша припаднике верских организација, а самим тим то утиче и на државне органе.

Можеш у Ирану бити припадник друге вере (хришћанин, јудеиста или зороастријанац) и ирански држављанин.
 
Да, али не може на пример Владика, муфтија или рабин да се кандидује за председника државе. То је већ превише. Зар се не слажеш са мном? У реду је да Црква има свој став по питању Косова (који је врло исправан и ја то ценим) и Црква треба да сарађује са државом.

Ја сам по ставовима увек био либералан и увек сам радо прихватао нове ствари те у принципу увек подржавам новитете и слободу од сваких стега у сваком погледу те би ми било драго да се неки црквени великодостојник или поп кандидује за председника или укључи у политику чисто да и помахнитали и нетолерантни ЛДП-овци мало схвате шта је либерализам, јер сами немају појма о истом.

- - - - - - - - - -

Можеш у Ирану бити припадник друге вере (хришћанин, јудеиста или зороастријанац) и ирански држављанин.

Не бих био сигуран у то јер су они исламска република, међутим ако си и у праву, Саудијска Арабија сигурно није таква, јер се тамо чак и прослављање Божића кажњава, а казна је смрт.
 
Poslednja izmena:
Секуларизам значи да ниједна религија није повлашћена, а не значи да треба спровести дискриминацију и све вернике стрпати у пећине или конц. логоре.
То што је неко верник и што можда носи мантију било које религије не значи на нема право да се кандидује за председника.

Са друге стране постоје 2 појма секуларизма. Секуларизам државе- све државе су секуларне осим неких исламских попут Саудијске Арабије и Ирана где по закону немаш право да будеш припадник неке друге вере и да будеш њихов држављанин. Тамо ако кажеш да Алах не постоји губиш главу и то буквално, ставиће те на пањ и одсећи главу.


Други појам секуларизма је секуларизам друштва где се огледа колико обичан народ верује и слуша припаднике верских организација, а самим тим то утиче и на државне органе.

Ima pravo, ali zasto si onda za jedan krajnje demokratski i miroljubiv proces (kao sto su izbori) napisao "ustanak"?

Zasto si nazvao temu maltene pretece? Nije trebalo.
 
24.09. 2000 на изборима, а и 05.10. 2000. године СПЦ је подржала ДОС и Зорана Ђинђића и Војислава Коштуницу.
Пред децембарске изборе 2002. године СПЦ је по мом мишљењу индиректно подржавала Војислава Коштуницу, јер се неколико пута Коштуница састао са Патријарх Павлом иако није био ни на једној званичној функцији.
Сада, СПЦ је изразила незадовољство Бриселским договором.

Да ли је могуће да ће СПЦ предузети неке конкретније и агресивније мере и директно се умешати у политику на неким следећим изборима??
На пример, Патријарх би отворено могао да подржи коалицију ДСС-Двери или да се деси да се чак неки црквени великодостојник директно кандидује на изборима све уз подршку Патријарха.

Ово не би било нешто ново, јер се на прошлим председничким изборима кандидовао муфтија Зукорлић.

Шта ви мислите о свему овоме?

Mislim da bi bilo najbolje da crkva povede oružanu pobunu protiv vlasti, to bi baš bilo onako u duhu pravoslavlja. :roll:
 
Mislim da bi bilo najbolje da crkva povede oružanu pobunu protiv vlasti, to bi baš bilo onako u duhu pravoslavlja. :roll:

Зашто да не? Па наши Православни Свештеници су Благосиљали Карађорђа кад је подизао устанак и сами су учествовали у том устанку. Затим Влада Зечевић се борио против фашизма у другом светском рату. Борба за праведну ствар није у супротности са Хришћанством и Православљем. Напротив.
 
Ima pravo, ali zasto si onda za jedan krajnje demokratski i miroljubiv proces (kao sto su izbori) napisao "ustanak"?

Zasto si nazvao temu maltene pretece? Nije trebalo.

Намерно сам то урадио, јер би и ови на власти на то гледали као на претњу и то тако приказивали у медијима.
Хтео сам да ово буде тема која би неке наше еврофиле подстакла на размишљање и која би мало утицала на неке њихове задрте стгавове.
Цела идеја ове теме је следећа....

АКО ТРАНСВЕСТИТ ИМА ПРАВО ДА СЕ КАНДИДУЈЕ ЗА ПРЕДСЕДНИКА ЗАШТО НЕ БИ МОГАО И ПАТРИЈАРХ?? ЗАР ТО НИЈЕ СЛОБОДА И ЗАШТО СЕ ТАКВА СЛОБОДА УСКРАЋУЈЕ СПЦ!
СПЦ има право да утиче на политику и да се меша, па чак и да се бави политиком шта год РТД ликови из НВО и ЛДП-овци причали.

А када је слобода ускраћена, устанак је логичан избор.


П.С.По мом мишљењу демократија не постоји, а избори су само начин борбе за власт и моћ.
 
Poslednja izmena:
Ima pravo, ali zasto si onda za jedan krajnje demokratski i miroljubiv proces (kao sto su izbori) napisao "ustanak"?

Zasto si nazvao temu maltene pretece? Nije trebalo.

Mislim da bi bilo najbolje da crkva povede oružanu pobunu protiv vlasti, to bi baš bilo onako u duhu pravoslavlja. :roll:

Зашто да не? Па наши Православни Свештеници су Благосиљали Карађорђа кад је подизао устанак и сами су учествовали у том устанку. Затим Влада Зечевић се борио против фашизма у другом светском рату. Борба за праведну ствар није у супротности са Хришћанством и Православљем. Напротив.

Ла Перла, видиш, управо због Рег и сличних сам поставио ову тему, а Дулесрбенда је дао савршен одговор на њен пост.
 
Намерно сам то урадио, јер би и ови на власти на то гледали као на претњу и то тако приказивали у медијима.
Хтео сам да ово буде тема која би неке наше еврофиле подстакла на размишљање и која би мало утицала на неке њихове задрте стгавове.
Цела идеја ове теме је следећа....

АКО ТРАНСВЕСТИТ ИМА ПРАВО ДА СЕ КАНДИДУЈЕ ЗА ПРЕДСЕДНИКА ЗАШТО НЕ БИ МОГАО И ПАТРИЈАРХ?? ЗАР ТО НИЈЕ СЛОБОДА И ЗАШТО СЕ ТАКВА СЛОБОДА УСКРАЋУЈЕ СПЦ!
СПЦ има право да утиче на политику и да се меша, па чак и да се бави политиком шта год РТД ликови из НВО и ЛДП-овци причали.

А када је слобода ускраћена, устанак је логичан избор.


П.С.По мом мишљењу демократија не постоји, а избори су само начин борбе за власт и моћ.

A, to? Pa jeste, treba ih "uplasiti", ali ako smo dotle dosli da ljude treba plasiti svestenicima (koji su miroljubivi i uglavnom tradicionalisti) i njihovom mogucom kandidaturom, onda kakva smo mi zemlja?
 
A, to? Pa jeste, treba ih "uplasiti", ali ako smo dotle dosli da ljude treba plasiti svestenicima i njihovom mogucom kandidaturom, onda kakva smo mi zemlja?

Знаш шта је Путин рекао Кустурици када му је овај рекао да Руси морају бити већи Срби од нас??
Рекао је:"Видим ја да вама Србима уопште није лако!".
 
Знаш шта је Путин рекао Кустурици када му је овај рекао да Руси морају бити већи Срби од нас??
Рекао је:"Видим ја да вама Србима уопште није лако!".

Znam, cula sam juce u emisiji, ali sam shvatila kao da je rekao da njemu licno (Kusturici) nije lako, ali nema veze...

Da nam nije lako, nije nam lako.
 
Vucko je car, jer ubedljivo najbolje smiruje i jbe srpske patriote od svih politicara u modernoj srpskoj istoriji.

- - - - - - - - - -




Kolike pare imaju? Sta misle o gejevima? Sta misle o modernom drustvu? Sve bes i mrznja kipti iz njih.

Ти си видим фин и савршен, а нешто сумњам да бес кипти из њих. Па шта ако не мисле добро о гејевима?? Ни ти не мислиш добро о Цркви, па јел то значи да си не знам какав??
То што су ти српске патриоте толики проблем је твоја грешка. Пре си ти проблем уместо њих.

- - - - - - - - - -

Mogu da se mesaju koliko hoce, ali ne mogu ni da prismrde Vucku.
До јуче нико није могао да присмрди ни Коштуници.
 

Back
Top