• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Кад устане брада и мантија...

kami83

Legenda
Banovan
Poruka
62.443
Ти си видим фин и савршен, а нешто сумњам да бес кипти из њих. Па шта ако не мисле добро о гејевима?? Ни ти не мислиш добро о Цркви, па јел то значи да си не знам какав??
То што су ти српске патриоте толики проблем је твоја грешка. Пре си ти проблем уместо њих.

- - - - - - - - - -

До јуче нико није могао да присмрди ни Коштуници.

Ja o Crkvi sudima na osnovu njihovih stavova, a oni sude ljudima samo i iskljucivo na osnovu necijeg seksualnog opredeljenja. To je veoma bitna razlika.

DSS nikada nije bio toliko jak kao sada SNS.

- - - - - - - - - -

Док отворено не почну да бацају осиромашени уранијум и касетне бомбе на тебе и све нас немаш право да шукнеш.
ПСССССТТТТТ!!!

Dobro.

Lord Tywin

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.141
Ja o Crkvi sudima na osnovu njihovih stavova, a oni sude ljudima samo i iskljucivo na osnovu necijeg seksualnog opredeljenja. To je veoma bitna razlika.

DSS nikada nije bio toliko jak kao sada SNS.

- - - - - - - - - -

Dobro.
Црква јесте стара организација па самим тим ће имати такве ставове, али овде није реч о томе шта је написано у Библији, јер је то више историја и традиција него нешто друго.
То што неко носи мантију уопште не значи да није образован и да нема модерне ставове и да је затуцан...

Ја управо тако и гледам на Цркву, као идентитет, историју и традицију.

kami83

Legenda
Banovan
Poruka
62.443
Црква јесте стара организација па самим тим ће имати такве ставове, али овде није реч о томе шта је написано у Библији, јер је то више историја и традиција него нешто друго.
То што неко носи мантију уопште не значи да није образован и да нема модерне ставове и да је затуцан...

Ја управо тако и гледам на Цркву, као идентитет, историју и традицију.

Ne znaci, onaj Radovan Bigovic je bio skroz OK lik, steta sto SPC nema vise takvih.

Mozda. Mene istorija, a narocito tradicija i ne zanimaju.

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.532
24.09. 2000 на изборима, а и 05.10. 2000. године СПЦ је подржала ДОС и Зорана Ђинђића и Војислава Коштуницу.
Пред децембарске изборе 2002. године СПЦ је по мом мишљењу индиректно подржавала Војислава Коштуницу, јер се неколико пута Коштуница састао са Патријарх Павлом иако није био ни на једној званичној функцији.
Сада, СПЦ је изразила незадовољство Бриселским договором.

Да ли је могуће да ће СПЦ предузети неке конкретније и агресивније мере и директно се умешати у политику на неким следећим изборима??
На пример, Патријарх би отворено могао да подржи коалицију ДСС-Двери или да се деси да се чак неки црквени великодостојник директно кандидује на изборима све уз подршку Патријарха.

Ово не би било нешто ново, јер се на прошлим председничким изборима кандидовао муфтија Зукорлић.

Шта ви мислите о свему овоме?

+++ +++ +++

Drzava "moze da se mesa u poslove SPC" , ali obrnuto - ni slucajno ?!
DemoNkratski - nema sta !!!

gost 270414

Veoma poznat
Poruka
13.578
+++ +++ +++

Drzava "moze da se mesa u poslove SPC" , ali obrnuto - ni slucajno ?!
DemoNkratski - nema sta !!!

Црква је ослонац државе и има права да утиче на јавни политички живот у оквиру својих правила која не одступају од вере.
Свештенство, колико ја знам, неможе да се кандидује као политичка институција, ни појединац, зато што то Црква својим законима забрањаује, а и то је исправно.

Lord Tywin

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.141
Crkva je potpuno prevazidjena i nazadna organizacija u modernom drustvu za bilo sta u javnom zivotu.

U privatnom je jos uvek bitna kod nekih , ali u Srbiji je i tu nebitna.

Ne bi presli ni cenzus verovatno.

Зашто нас онда стално сврставају у несекуларна друштва и зашто онда увек по анкетама велики број грађана има поверење у СПЦ?
Када се Коштуница састајао са патријархом Павлом пред децембарске изборе 2002. године освојио је велики број гласова.

П.С. Снага СНС ти је прилично лабилна. Једна већа афера или већи гаф и спустиће се они на 20%. Ево на пример, ако би се Додик посвађао са СНС и СПС ја мислим да би изгубили бар 10%, а ту су и Срби са Косова.

СНС и Вучић имају тренутну подршку и то највише зато што је ухапшен Мишковић те се народ нада да ће коначно бити неке правде, али како време буде одмицало та подршка ће полако да се топи.

gost 270414

Veoma poznat
Poruka
13.578
СНС је већ изгубио приличан број поверења код Грађанства, јер се Вучић мало "погубио". И поред тога што Вучућ много тога добро одради, грешка му је та што је задрти републиканац, без осечаја за вредности, што је показао задње време.
Мислим да је Вучићу преко потребан један добар одмор. Да се мало "поврати". :)

ivan_andj

Buduća legenda
Poruka
40.860
На пример, Патријарх би отворено могао да подржи коалицију ДСС-Двери или да се деси да се чак неки црквени великодостојник директно кандидује на изборима све уз подршку Патријарха.

Ово не би било нешто ново, јер се на прошлим председничким изборима кандидовао муфтија Зукорлић.

Шта ви мислите о свему овоме?

Какве то идеје теби падају на памет?

карлос

Veoma poznat
Poruka
10.764
Ne moze niko iz Crkve da se kadiduje na izborima, a da Crkva nastupa agresivno, to je takodje nemoguce.

Precutna podrska nekom kandidatu je medjutim, dozvoljena, ali ne i uobicajena.

Srbija je (jos uvek) sekularna drzava.

- - - - - - - - - -

Tacno je Mitke, ne moze svestenici da se kandiduju, a ne bi bilo ni u redu.

У земљи Србији је могуче.Вранишковски за премијера!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
Pa oni su se obrukali ovom masovnom prikrivačinom pedofilije i ostalih krimi stvari preko nekoliko svojih visoko rangiranih sveštenika da bi najbolje bilo prvo zbog toga da se izvinu javno i ponizno. Posle toga da se ne pojavljuju više u medijima.

Masovnom pedofilijom? Kakve proizvoljne izjave.

Patrijarh treba javno da pozove svestenstvo kao u slucaju konkordata da ko pricesti ove izdajnike treba da mu se oduzme svestenicki cin. Sta je falilo Kipru kada je na njegovom celu bio arhiepiskop kiparski?!

Nepozvani Junak

Domaćin
Poruka
3.639
Нетачно. Свештеник МОЖЕ да се кандидује, то је његово грађанско право... па сети се да нико није смео ни да писне
када се кандидовао онај муфтија... алли ако би се кандидовао свештеник СПЦ морао би да затражи благослов од цркве
и не верујем да би га добио. Додуше црква је допустила да један владика буде члан оне РРА која је државни орган... тако
да не знам какав је сада њихов став.

a jel se on kandidje kao gradjanin ili kao spiritualista koji obavlja obrede bez kojih spiritualista ne može?

gost 287336

Iskusan
Banovan
Poruka
6.075
Наша држава је секуларна и тако треба да остане. Црква и држава свакако треба да сарађују али далеко од тога да би неки Владика требао да се кандидује. Па шта јел ти желиш да нам држава личи на Саудијску Арабију? Ја сам Верник, али се не слажем са овим предлогом.

Добро је наравно што је Црква данас уз свој народ и што се и она противи издаји Косова од стране актуелних властодршаца.

lako je biti svestenik u beogradu, volela bih da ih vidim (te sto su uz narod) da zive dole na kosovu. da sluze liturgiju dok ih kfor cuva, da sluze narodu dok ih siptari gadjaju kamenjem i sl. beda, nemastina, nema audija, nema love, nema niceg sem cistog sluzenja bogu i narodu.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.