Kad te probudi glas iz sna

Bodulica

Zainteresovan član
Poruka
204
Jutros me trgnuo glas iz sna i glasno izgovorio moje ime. Nema nikog u kući a inače jako čvrsto spavam.
Nije me uplašilo nego mi je interesantno i zanima me kako i šta to bude.
Radi li se o nekom neobičnom principu rada mozga ili nešto na spirituelnom nivou pa bi volila da mi kažete ako vam je ovaj fenomen poznat.

Indigo3

Poznat
Poruka
7.824
Jutros me trgnuo glas iz sna i glasno izgovorio moje ime. Nema nikog u kući a inače jako čvrsto spavam.
Radi li se o nekom neobičnom principu rada mozga ili nešto na spirituelnom nivou pa bi volila da mi kažete ako vam je ovaj fenomen poznat.
A, evo da se i ja ubacim sa svojim iskustvom noćas, nadam se da to neće biti problem.
Bila sam budna, slušala nešto, čitala, nebitno, i jedno pola sata me je držao osećaj da čujem crkvena zvona.
Utišam telefon, slušam i čujem, ali postaje mi jasno da taj zvuk dolazi nekako iznutra, ne spolja. :eek:

Inače, juče sam sa jednom osobom razgovarala o tome da bih volela da me svako jutro budi taj zvuk, a ne samo poslednje nedelje u mesecu i najvećim praznicima kako se inače radi u mom mestu.
Sad...
Šta je bilo s mozgom, ne znam :zcepanje:, ali taj razgovor nisam vodila pre par godina, već baš juče, i sigurno je to glavni okidač.

Zašto je ovo na teoriji zavere?
Pa, dajte da prebacimo temu na prigodnije mesto, forumašica nije otvarala mnogo tema do sad...

Poslednja izmena:

VanderGraaf

Zainteresovan član
Poruka
112
To se zove "hypnagogia" halucinacija I moze biti opasna ako je ucestala. Moj prijatelj je to imao. Javlja se pri prelasku iz sna u javu. Nije samo zvuk ili glas simptom vec moze biti i osecaj dodira pa i vidjenje. Uzrok moze biti od alkohola, lekova, depresije, umora itd..... Naravno, postoje i drugacija misljenja o uzroku....Spiritualna i duhovna.

bmaxa

Elita
Poruka
18.848
Mene obicno budi glas iz sna kada sam u visem stanju svesti. No sada kako prakticno ne sanjam nego kontempliram u snu, to obicno
bude neka znacajna misao koja mi se zadnja vrti u glavi.

jolemisa

Elita
Poruka
17.745
Mene obicno budi glas iz sna kada sam u visem stanju svesti. No sada kako prakticno ne sanjam nego kontempliram u snu, to obicno
bude neka znacajna misao koja mi se zadnja vrti u glavi.
Tako je i meni otprilike sa zvonom.Nisam u punom snu,a nisam ni budan.Meni se desava bar jednom mesecno.Moguce je da je od lekova,pijem vise vrsta odjednom i ujutru i uvece.Ranije mi se to nije desavalo.

Indigo3

Poznat
Poruka
7.824
Sve vezano za mozak i psihu je fascinantno i mnogo toga se ne može plastično objasniti čak ni nakon nekog studioznog obrađivanja svega što se do sad prikupilo u tom domenu.
Snovi su u vlasti uma i psihe jer im je telo predaje onda kada mora da odmori.
Da mozak može mnogo više od svega poznatog ima mnogo primera, kao što je da... onda kad mi se jedu jagode, tačno osećam ukus jagoda u ustima, kad razmišljam o mirisu tamjana, opkladila bih se da ga namirišem momentalno-po sećanju koje mozak aktivira da mi želju koliko može, a može najvernije moguće-ispuni.

Što bi rekla moja baba-San ti je u snu java, nema ničeg stvarnijeg od onoga što sanjaš dok god se ne probudiš.

Bodulica

Zainteresovan član
Poruka
204
To se zove "hypnagogia" halucinacija I moze biti opasna ako je ucestala. Moj prijatelj je to imao. Javlja se pri prelasku iz sna u javu. Nije samo zvuk ili glas simptom vec moze biti i osecaj dodira pa i vidjenje. Uzrok moze biti od alkohola, lekova, depresije, umora itd..... Naravno, postoje i drugacija misljenja o uzroku....Spiritualna i duhovna.
To najviše ima smisla. Imala sam “sleep paralysis” prije 15 godina i tad je bilo i vizuelno. Vjerovatno odatle dolaze sva vjerovanja u demone i štrige jer je bilo skroz stvarno.
Inače ne pijem ali na bilo kakve ljelove reagujem burno.
Kakva su sprituelna objašnjenja?

Indigo3

Poznat
Poruka
7.824
Mislim da to nije opasno, i dešava se, kao što sam opisala iz svog upravo sinoćnjeg iskustva, i da najčešće nema razloga za brigu.
Imamo i preko dana te predahe od budnosti kojih nismo najčešće svesni, pa nekad ispadne:
''Šta ti ono reče?''
''Ništa, ćutim sve vreme.''
Ili da čuješ ponešto u sekundi... kao ja, osobe koje želim da vidim... pa mi se iz nekog nesvesnog učini ponekad da čujem glas osobe-sestre, sestričine...

Kakva su sprituelna objašnjenja?
I juče i danas su praznici, i vernici se često okreću tome pa kroz čitanje o svecima pokušavaju da rastumače ''poruku''. Vernik u svemu velikom i malom pronalazi Boga.
Danas je Sveti Grigorije Čudotvorac.

Prema verovanjima, sveti Grigorije, zapovedao je zlim dusima, gorama i vodama, lečio muke i bolesti, pred onima koji su ga gonili bio je nevidljiv, a mogao je da predvidi događaje i čita ljudske misli.

Običaj koji se zadržao do danas vezan je za crkvu i molitvu. Ko se pomoli svetom Grigoriju Čudotvorcu i upali sveću treba da zamisli jednu želju. Ako je njegova molitva bila iskrena i duboka, veruje se da će ovaj svetitelj ispuniti želju.
Takođe, veruje se da ukoliko onaj ko je neveran pročita na ovaj dan spise Grigorija, postaće vernik.
Onaj ko u Grigorija veruje, prema predanju, biće večno zdrav i zaštićen od zlih ljudi.

https://informer.rs/vesti/srbija/655959/danas-sveti-grigorije-cudotvorac

I, eto... možda je sv. Grigorije pročitao moje misli, čuo moju želju tog dana i pustio crkvena zvona za mene noćas dok sam se još opirala snu.
To je svakako za mene jedno duhovno iskustvo i podsetnik da sa ovom dušom treba da živim najbolje što mogu.

Indigo3

Poznat
Poruka
7.824
Dr M.Petrović tvrdi da inače ne treba da se sanja uopšte-čovek samo legne i zaspi, budi se odmoran i miran.
Šta je to???
Ne poznajem nikog ko tako spava.
Mislim, ja njega izuzetno cenim, sve drugo nekako razumem, ali da zažmuri i navodno ništa ne sanja, ne seća se da je sanjao... :think:
Ne verujem mu! Prosto, to je teško moguće.

Bodulica

Zainteresovan član
Poruka
204
Jedno je kad ti se učini da te neko zove a ovo je bilo tako glasno da sam se momentalno trgla.
Bilo je tačno 7:00.
Inače me ne budi sat. Idem da radim kad se naspavam. Nisam pod nekim stresom.
Smrti se ne plašim. Vjerujem da nešto postoji nakon ovog života i da će to biti super zanimljivo.
Vjerujem u sudbinu i da je sve Kako Univerzum hoće. Moje je Samo da budem fer i potrudim se da postajem bolja osoba dok sam ovdje.
Doduše imam jaču empatiju..

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.142
Nakon sinoćnjeg sna zapitao sam se da li je moguće izvesti suicid u snu. Naime, ja mogu s vremena na vreme da kontrolišem svoje snove i da sanjam ono što unapred odredim. Ili da u snu shvatim da sanjam - pa da sâm određujem dešavanja u snu. Tako je bilo i sinoć. Sanjao sam prvo kako prelazim preko drumsko-železničkog mosta na Dunavu, preko onog malog pešačkog dela, i u jednom momentu shvatio da to nije taj most, jer je u snu bio drugačiji, iskarikiran; izgledao je mlitavo, kao muzički instrumenti na čuvenoj Dalijevoj slici „Košmar mlitavih violončela“. Tada sam shvatio da sanjam. I prvo sam zamislio da most nema ogradu - i čim sam to pomislio on je više nije imao. Stajao sam na mostu bez ograde i razmišljao šta bi bilo ako bih skočio na stub ispod sebe. Da li bih poginuo u snu a na javi doživeo infarkt ili pao u komu? Osetio sam strah od smrti, od koga inače ne patim, kao da sam na javi. Zatim sam zamislio da je most jedna dugačka čelična greda - i on je to istog momenta postao. Hodao sam po njoj teško održavajući ravnotežu. I najzad sam pomislio kako je ta čelična greda zapravo građevinska daska - i ona je to uskoro postala. Tek sad je bilo jako teško hodati po njoj. Poželeo sam da skočim u Dunav, ali da bih se osigurao da to neće biti pâd „postavio“ sam reku, most i ulice vertikalno. Neverovatan osećaj! Reka teče u svim pravcima a automobili se penju prema nebu. I ja skačem. I pâd traje čitavu večnost. I ja pri padu mlataram rukama i nogama i budim se okupan znojem videvši da zaista u krevetu mlataram rukama i nogama. E, sad, pitam se šta bi bilo da sam u snu pao u vodu. Da li bi to bilo samoubistvo u snu? I da li bih i na javi bio mrtav? Onda sam se probudio i igrao nekoliko video igara; evo rezultata: danas sam bacio atomsku bombu na farmu konja, zauzeo sedam-osam gradova, izgubio celu flotu i na hiljade vojnika, prdnuo u bure, zapalio preko pet hiljada automobila, vozio najnoviji model F-117A, preplivao celu lagunu, upao u paukovu mrežu i ugušio pauka, FBI nije mogao da me uhapsi, otišao sam kod frizerke da mi isfrizira predeo oko čolda, napunio dva kondoma vodom i zavezao ih oko vrata, neki ludaci mislili da sam žensko pa me napali i pocepali ih kao kese, uplašili su se kad su videli jednooku zmiju, sreo sam Kačketiljotijevićevu ženu koja je htela da me zajaše, dakako nije uspela u tome, samo mi je pustila oluju na vrh eskimskog šiljka za razbijanje leda i sada me peče kad šiškiriškim, susedov mačak kad me je video od radosti mi je skočio na glavu i poljubio me u usta, i zamislite ja mu podrignem u usta, on se naljutio i ispiškio mi se u cipele iz inata, pustio sam zmiju iz terarijuma i ona ga je pojela, pa sad neka piški u njenom stomaku... Ja kad izađem na ulicu imam osećaj da me neko prati... CIA ili FBI... možda penzioneri iz Gorbačovljevog KGB-a... Ali ne. Bio je to kralj mrava. Jurio me je da mi se osveti zato što sam bio sa njegovom mravljom kraljicom... (nijesam časti mi, ali on umislio da jesam...) I juri me po celom gradu... i ja bežim... i setim se da se on plaši vode... i dođem do Dunava... i on mili uz Dunav... a kad je video kako somovi iskaču iz ledene vode i maltretiraju prolaznike vratio se u mravinjak... i odustao od potere za mnom, zabole ga za mravlju kraljicu i ko ju je nategao... ima ih još... e je6i ga, e je6i ga...

Soradze

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.084
Javio ti se Alter Ego... tek da znaš da nisi sama...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.