Quantcast

Kad su cvetale tresnje..

javandrema

Obećava
Poruka
55
Cunami zbog japanske trešnje!

Preko žena ljudi su gazili kao preko kamenja, šutirali su jedni druge i na kraju kidali mlado drveće koje je trebalo da zasade za sreću!
Više hiljada Beograđana, kao i članovi Srpsko-japanskog društva „Beograd-Tokio“, funkcioneri grada Beograda i mnoge javne ličnosti održali su juče na Trgu Republike skup podrške i zahvalnosti narodu Japana. Činilo se u prvi mah da ćemo najlepšu razglednicu poslati u svet i pokazati veličinu srpskog naroda. I tako je i bilo do podneva, a onda na stotine mladih i starijih sugrađana rukama i nogama borilo se za sadnicu drevnog japanskog drveta, čija je cena na našem tržištu oko 150 dinara!?
Za samo nekoliko minuta, Trg Republike postao je mesto obračuna i krvoprolića. Pored polomljenih stabala japanske trešnje ležali su raščupani i povređeni Beograđani, koji su jaukali. U stampedu je najteže povređena Beograđanka (37). Do dolaske ekipe Hitne pomoći, žena je bila u besvesnom stanju. Na desetine ljudi prešlo je preko nje, gazeći je po glavi i telu, da bi se dokopale trešnje.

- Pobogu, ljudi, ubićete ženu. Vidite da je pala - vrištala je na sav glas sugrađanka, koja je u naletu stampeda pala pored povređene žene. Preko nje su padali i stari i mladi. Preskakali su jedni druge, peli im se po glavama. Sve sama stoka. Žena je zadobila tešku povredu glave, grudnog koša i trbuha. Reanimirana je pri ulasku u Urgentni centar i za sada se nalazi van životne opasnosti. Druga Beograđanka (66) zadobila je, takođe, povredu glave, grudnog koša i kuka dok je bila nekome „odskočna“ daska kako bi se domogao besplatne trešnje. Trećoj dami staroj 75 godina lekari Hitne pomoći konstatovali su povredu leve noge, odnosno skočnog zgloba.
Nekoliko minuta posle laktanja za sadnicu, Trg Republike ličio je na pravi otpad kao posle demonstracija. Žutim autobusima, donacija Japana od pre nekoliko godina, pretilo je uništenje. Naime, radnici „Zelenila“ i „Srbijašuma“ pokušali su iz autobusa da podele spakovane sadnice, a na desetine Beograđana nagrnulo je i na silu otvarajući vrata autobusa, umalo povredilo radnike.
- Ljudi su padali kao da su streljani. Svuda unaokolo je krv, srča. Razbacane i rasparane su bile ženske i muške cipele, žene su sa trga odlazile pocepanih suknji i srozanih „poluživih“ najlonki... U prvi mah, slučajni prolaznik bi pomislio da je neko bacio bombu koja je eksplodirala među ljudima. Malo je bilo ekipa Hitne pomoći, pa su ljudi ležali i zapomagali. U pomoć su uskočili i pripadnici komunalne policije i policajci - kaže očevidac događaja.
- Dođite kod mene, umreću ovde! - vikao je čovek koji je ležao na pločniku. Na njemu su jedino bile čitave pantalone. Jakna i majica bile su mu pocepane. Pored slepoočnice posekotina, jer ga je najverovatnije neko laktom udario. Nedaleko od njega, polomljena trešnja sa pupoljkom. Ovo stablo ni krivo ni dužno nikome sreću ispod svoje krošnje neće doneti.
Izgaženi starac, koji je u metežu ostao bez jedne cipele, grčevito je u rukama držao sadnicu dok je volonter Crvenog krsta pokušavao da mu pomogne.
- Ma neću, matori, da ti uzmem drvo nego da ti pomognem. Pusti to, daj mi ruku da se pridigneš - govorio je volonter Crvenog krsta. Dok se pridizao, iz ruke nije ispuštao trešnju.
- Ne dam trešnju ni za život - promrmljao je starac, ne zahvalivši se mladiću koji mu je pomogao da ustane.
Bilo je i onih koji nisu želeli da budu povređeni, te su stajali po strani izbezumljenih pogleda.
- Htela sam u svoje dvorište da donesem sadnicu. Ona bi me ceo život sećala na Japan. Priložila sam i novčanu pomoć. Imam problema sa srcem, pa nisam smela da se nađem u rulji ljudi. Žao mi je što Beograd nije pokazao do kraja svoju dobrotu - rekla je jedna od okupljenih Beograđanki.

link

pročitao sam ovaj tekst
dakle logika je ova
"ovo ima samo u Beogradu
neverovatno kakvi su ti Beograđani
ja sam iz Šumadije i voleo bih da se jednog dana otcepimo i konačno oslobodimo smrada Beogradskog" :dash::dash::dash:

Poslednja izmena od moderatora:

Valeria

Elita
Poruka
20.237
Cunami zbog japanske trešnje!

Preko žena ljudi su gazili kao preko kamenja, šutirali su jedni druge i na kraju kidali mlado drveće koje je trebalo da zasade za sreću!
Više hiljada Beograđana, kao i članovi Srpsko-japanskog društva „Beograd-Tokio“, funkcioneri grada Beograda i mnoge javne ličnosti održali su juče na Trgu Republike skup podrške i zahvalnosti narodu Japana. Činilo se u prvi mah da ćemo najlepšu razglednicu poslati u svet i pokazati veličinu srpskog naroda. I tako je i bilo do podneva, a onda na stotine mladih i starijih sugrađana rukama i nogama borilo se za sadnicu drevnog japanskog drveta, čija je cena na našem tržištu oko 150 dinara!?
Za samo nekoliko minuta, Trg Republike postao je mesto obračuna i krvoprolića. Pored polomljenih stabala japanske trešnje ležali su raščupani i povređeni Beograđani, koji su jaukali. U stampedu je najteže povređena Beograđanka (37). Do dolaske ekipe Hitne pomoći, žena je bila u besvesnom stanju. Na desetine ljudi prešlo je preko nje, gazeći je po glavi i telu, da bi se dokopale trešnje.

- Pobogu, ljudi, ubićete ženu. Vidite da je pala - vrištala je na sav glas sugrađanka, koja je u naletu stampeda pala pored povređene žene. Preko nje su padali i stari i mladi. Preskakali su jedni druge, peli im se po glavama. Sve sama stoka. Žena je zadobila tešku povredu glave, grudnog koša i trbuha. Reanimirana je pri ulasku u Urgentni centar i za sada se nalazi van životne opasnosti. Druga Beograđanka (66) zadobila je, takođe, povredu glave, grudnog koša i kuka dok je bila nekome „odskočna“ daska kako bi se domogao besplatne trešnje. Trećoj dami staroj 75 godina lekari Hitne pomoći konstatovali su povredu leve noge, odnosno skočnog zgloba.
Nekoliko minuta posle laktanja za sadnicu, Trg Republike ličio je na pravi otpad kao posle demonstracija. Žutim autobusima, donacija Japana od pre nekoliko godina, pretilo je uništenje. Naime, radnici „Zelenila“ i „Srbijašuma“ pokušali su iz autobusa da podele spakovane sadnice, a na desetine Beograđana nagrnulo je i na silu otvarajući vrata autobusa, umalo povredilo radnike.
- Ljudi su padali kao da su streljani. Svuda unaokolo je krv, srča. Razbacane i rasparane su bile ženske i muške cipele, žene su sa trga odlazile pocepanih suknji i srozanih „poluživih“ najlonki... U prvi mah, slučajni prolaznik bi pomislio da je neko bacio bombu koja je eksplodirala među ljudima. Malo je bilo ekipa Hitne pomoći, pa su ljudi ležali i zapomagali. U pomoć su uskočili i pripadnici komunalne policije i policajci - kaže očevidac događaja.
- Dođite kod mene, umreću ovde! - vikao je čovek koji je ležao na pločniku. Na njemu su jedino bile čitave pantalone. Jakna i majica bile su mu pocepane. Pored slepoočnice posekotina, jer ga je najverovatnije neko laktom udario. Nedaleko od njega, polomljena trešnja sa pupoljkom. Ovo stablo ni krivo ni dužno nikome sreću ispod svoje krošnje neće doneti.
Izgaženi starac, koji je u metežu ostao bez jedne cipele, grčevito je u rukama držao sadnicu dok je volonter Crvenog krsta pokušavao da mu pomogne.
- Ma neću, matori, da ti uzmem drvo nego da ti pomognem. Pusti to, daj mi ruku da se pridigneš - govorio je volonter Crvenog krsta. Dok se pridizao, iz ruke nije ispuštao trešnju.
- Ne dam trešnju ni za život - promrmljao je starac, ne zahvalivši se mladiću koji mu je pomogao da ustane.
Bilo je i onih koji nisu želeli da budu povređeni, te su stajali po strani izbezumljenih pogleda.
- Htela sam u svoje dvorište da donesem sadnicu. Ona bi me ceo život sećala na Japan. Priložila sam i novčanu pomoć. Imam problema sa srcem, pa nisam smela da se nađem u rulji ljudi. Žao mi je što Beograd nije pokazao do kraja svoju dobrotu - rekla je jedna od okupljenih Beograđanki.

link

Dok ovo čitam, ko da gledam film "Spašavanje redova Rajana"

svr

Ističe se
Poruka
2.352

.
Za smrad prisutan u BGDu mislio sam da ga sumadinci donesu na kragnama svojih uvostanih kosulja.
Ali kad pogledas ruzu vetrova shvatis da ga donese vetar iz sumadije.
Malo je 1000 tresanja, treba da zasadimo naftalin.

:hahaha::hahaha::hahaha:

Caliburn

Poznat
Poruka
9.660
U Bg najmanje ima sumadinaca a najvise Crnogoraca i Bosanaca ako cemo posteno...

Upravo tako. :ok:

Dečko, tamo u japanu ima mnogo ljudi koji su sad ostali bez ičega. Imaju čak i nestašicu vode, pa se ne guraju ispred cisterne, nego strpljivo i mirno u redu čekaju.

Još se izvininjavaju i klanjaju jadan drugome, ako neko nekoga nehotice takne laktom, kao posledica umora i iscrpljenosti.

Prema tome ne svirkaj, nije sve u nemašini... Ima nešto i u samokontroli.

Dok je kod njih uobičajeno da čovek sebi oduzme život, ako ne može da živi sa sramotom, kod nas pop neće da te opeva, ako izvršiš samoubistvo, iz bilo kog razloga.

:klap:

Skydancer

Elita
Poruka
23.424
2342_2.jpg

Makilicaa

Zainteresovan član
Poruka
108
Значи повраћа ми се од коментара "такви смо ми Срби", "такви су Београђани!" ,"стока" ,овакви ,онакви, пљување до бола!!! Фуј!

Ево једне распордаје у маркетима у Америци да видите како су они фини:

и сјашите више да нам је то у менталитету! Није!!!!!!!!!!!!!!! Сви ви који тако причате или нисте Срби или нисте достојни да будете Срби! Е па коме се више свиђа нека узме неко друго држављанство, пређе у другу веру и нека заврши са својом бедом!

Значи иду ми на к..... сви око мене који тако причају. Болесни људи, пуни непоштовања према себи, својим родитељима, сународницима и славним прецима.

Свуда се дешавају овакве ствари и чуди ме да већина вас која блеји на интернету и тв-у досад то није видела. Али најлакше је пљувати по свом народу... чек` чек` па можда то и није ваш народ него сте овде дошли да провоцирате и газите својим очајним понашањем, речима и делима по свему србском (не српском јер нисмо Српи него Срби и пустите ме Вука и преласка слова из ... у ... да не набрајам).

Уосталом идите код Јапанаца па живите са њима кад им се толико дивите, или код неких других који вам се више допадају и које цените!

Али запамтите: Нема лошег народа него лоших појединаца!!!

Waterfall

Buduća legenda
Poruka
35.674
Значи повраћа ми се од коментара "такви смо ми Срби", "такви су Београђани!" ,"стока" ,овакви ,онакви, пљување до бола!!! Фуј!

Ево једне распордаје у маркетима у Америци да видите како су они фини:

и сјашите више да нам је то у менталитету! Није!!!!!!!!!!!!!!! Сви ви који тако причате или нисте Срби или нисте достојни да будете Срби! Е па коме се више свиђа нека узме неко друго држављанство, пређе у другу веру и нека заврши са својом бедом!

Значи иду ми на к..... сви око мене који тако причају. Болесни људи, пуни непоштовања према себи, својим родитељима, сународницима и славним прецима.

Свуда се дешавају овакве ствари и чуди ме да већина вас која блеји на интернету и тв-у досад то није видела. Али најлакше је пљувати по свом народу... чек` чек` па можда то и није ваш народ него сте овде дошли да провоцирате и газите својим очајним понашањем, речима и делима по свему србском (не српском јер нисмо Српи него Срби и пустите ме Вука и преласка слова из ... у ... да не набрајам).

Уосталом идите код Јапанаца па живите са њима кад им се толико дивите, или код неких других који вам се више допадају и које цените!

Али запамтите: Нема лошег народа него лоших појединаца!!!

Slazem se da postoje slicne stvari i kod drugih naroda, ali ipak mislim da je nesto i do naseg mentaliteta.
Da li ja onda nisam dostojna da budem Srpkinja?

čedina_zebra

Legenda
Poruka
53.449
Uz preplitanje zvukova srpske i japanske tradicionalne muzike, desetak hiljada ljudi okupilo se na Trgu republike kako bi poslali poruku prijateljstva i sakupili donaciju za narod Japana, koji se već trideseti dan bori sa posledicama razornog zemljotresa. Beograđanima je simbolično podeljena 1.001. sadnica trešnje, a zbog svađa prevelikog broja ljudi koji su ih želeli u svojim dvorištima, troje ljudi je povređeno i prevezeno u Urgentni centar.

Dok su neki uživali u japanskim pesmama koje je izvodio požarevački hor “Barili“, stilizovanim borbama karatea i aikida i govorima predstavnika Japana i Beograda, drugi su još sat vremena pre početka manifestacije zauzeli svoje mesto ispred nekoliko žutih autobusa iz kojih je građanima podeljena 1.001 sadnica trešnje.

Iako sadnice simbolizuju prosperitet, mir i ljubav, ispred autobusa koji su simbol japanskih donacija Beogradu, nije vladao ni mir, ni ljubav, pa je u prepirkama i stampedu, koji je nastao zbog prevelike želje Beograđana da dođu do svoje sadnice, prema prvim informacijama, troje ljudi povređeno.[/b]

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/247099/Troje-povredjenih-prilikom-podele-sadnica-tresnje

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nije mi jasno sta je to u nasem mentalitetu sto pri besplatnom deljenju necega izaziva ovakvu reakciju?!

'Adje sto na brukaju politicari, nego sto je jos gore - mi to radimo i sami.

Ostala navika sestro slatka i to iz vremena kada smo se morali laktati za litar zejtina i kesicu mleka.

gost 261081

Poznat
Poruka
7.081
BEOGRAD, 11. april 2011. (Njuz) – Na Trgu republike sutra će biti održan skup podrške za tri Beograđanke koje su na tom istom mestu povređene prilikom jučerašnje podele sadnica japanskih trešanja, saopštila je danas gradska uprava.
U saradnji sa japanskom ambasadom na sutrašnjem skupu pod nazivom „Oj, Srbijo, među trešnjama“, između ostalih, nastupiće i plesna trupa koja će izvesti posebnu tačku posvećenu trima povređenim građankama Beograda.
- Tačka će se zvati „Kamikaze“ i prikazaće ceo događaj, to jest herojstvo i način na koji su tri Beograđanke nesebično podržale Japan i japanski narod kroz žestok okršaj sa svojim sugrađanima u pokušaju da se domognu krhkih stabala trešanja kojima će kasnije podariti život tako što će ih zasaditi na terasama svojih zgrada. Dužnost svih nas je da, u ovim teškim trenucima, pružimo podršku njihovom herojskom činu – stoji u saopštenju Uprave grada.
Psiholog Miroslav Živak izjavio je za Njuz da je deljenje sadnica iz žutih autobusa GSP-a, koje je Beogradu donirao Japan, bio osnovni razlog jučerašnjih nereda u centru grada.
- Kada vide autobus, Beograđani zbog konstantnih gužvi reaguju gotovo nagonski i momentalno kidišu prema vratima, što im je vremenom postao uslovni refleks. Stoga je odluka da sadnice budu deljene iz autobusa GSP-a sa psihološke ali i bezbednosne tačke gledišta bila potpuno pogrešna – objasnio je Živak u kratkoj izjavi za Njuz.
Skup solidarnosti sa postradalim Beograđankama počeće u 12 sati i trajaće tačno do 14 časova. Prvobitno je bilo planirano da građanima budu podeljene Ki-Ki bombone, ali se od toga odustalo iz bezbednosnih razloga.
Nenad Milosavljavić
Japanski narod pomaže Srbiji
Nakon tragičnih događaja na beogradskom Trgu republike, japanska vlada odlučila je organizuje humanitarnu akciju u kojoj će svakom građaninu Srbije biti poklonjena po jedna stabljika japanske trešnje, saopštio je danas ambasador te zemlje Tošio Cunozaki.
-U ovoj masovnoj akciji ućestvovati 7.498.008 Japanaca i svako od njih će poštom poslati po jednu sadnicu trešnjinog drveta – rekao je japanski ambasador.
Cunozaki je takođe izjavio da se japanski dizajneri spremaju da organizuku konkurs za plakate „Designers love Serbia“, pri čemu će osnovna tematika biti, u Srba toliko voljeno, drvo trešnje.
Miroslav Vujović

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
37.435
"Hanami yasumi = praznik gledanja cveća", dan kada se izađe na uživanje u trešnjinom cvetu (sakura).

Sakura ne cveta dok je hladno, tek kada oseti da je otoplilo i to praktično znači od tog dana mogu kratki rukavi i da su hladnoće prošle. Termin cvetanja je zavisno koliko je zima jaka. Traje 3-5 dana i onda naglo opadne i izbiju listovi.

mail

Povodom subotnjih beogradskih događaja...

mail

mail

mail

mail

mail

mail

mail

mail
Neki tvrde da je neko hteo da se "najede japanske tresnje"...

Inače, plod je kiselo/gorak
, služi kao ukras, da se stavi u sred pirinča i simbolizuje japansku zastavu. Nejestiva je, izbaci se kad se otvori lunch-box

mail

Poslednja izmena:
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.