Kad smo bili mali, malecki, onda je sve bilo lepo...

U tim malim godinama, znaci kad sam imala oko 5, slusala sam Hari Mata Hari i Merlina, a o njega sam tad bila zaljubljena :oops: , tako da sam znala sve pesme i rasplakala se kad zbog nekog snega nije odrzao koncert u mome gradu :cry:
Od Harija sam najvise volela pesmu Prsten i zlatni lanac.
E sad, da se vratim na ranu mladost: kad sam imala otprilike od 1-...meseci, brat mi je pevao uspavanke tipa Nemoj da ides mojom ulicom i Amsterdam od Corbe tako da sam to slusala.
Kasnije sam takodje "kopirala" brata i slusala njegov tip muzike, znaci strani i domaci rok, pa mi je ta vrsta muzike i dalje draga(emotivno sam vezana za nju :D )
Sad kad je moj brat dobio kcerku, tj. kad je ona bila mala, tek rodjena, uzela sam sebi za pravo da joj pevam iste takve uspavanke :wink:

Ja sam rastao u zlatno doba osamdesetih godina a imao sam i od koga da naucim sta valja.Tako da se onda,kao i sada slusa samo pravi cisti neiskvareni Heavy Metal.Bio sam odusevljen svaki put kada bi cuo live verziju Scorpions "Polar Nights",i onaj gitarski uvod od dva minuta od Uli Rotha.Onda su dosli Saxon,Motorhead,Trust,Black Sabbath.A kada sam cuo Mercyful Fate i pesmu Melissa koja se tada vrtela na radiju,prva ploca koju sam ja licno izabrao,na vinilu bila je upravo Mercyful Fate-Don't Break The Oath.Album za koji smatram da je i dan danas najbolji album ikada snimljen.to je bilo 1984,od tada je pocela moja Heavy Metal era koja eto,jos uvek traje.
Mada,kako gledam sada sve te bandove,pa ja sam odrastao uz njih a kako stvari stoje cini mi se da cu i ostariti uz iste.

kao mali skoro nista, onda sam poceo bitlse u 10ak kolko sam imao godina i ne secam se, voleo sam tako neke glupe hitove, a onda 1998, preporod, na poluvremenu utakmice Paragvaj-Francuska na prvenstvu sveta u Francuskoj na studiu B saint of me od stonsa, ostavlja me bez daha, tada sam, sto bi rekao ivan ivackovic, doziveo sok od nisam uspeo a ni pokusao da se oporavim! mada sam ranije znao neke pesme stonsa...

Joj kao klinka sam noon stop slushala domaci pop ono Magazin Sandi Cenov i to jer to moja kevara jako voli msm bilo je tu malo domaceg rocka ona klasika i to je potrajalo sve do negde petog razreda tad sam prvi put chula Paradise City i pochela sa Gunsima i et me sad :mrgreen: a i da volela sam Joksimovica xD a shto se tiche ovih dechijih njih i danas volim poslushati :)

Joj kao klinka sam noon stop slushala domaci pop ono Magazin Sandi Cenov i to jer to moja kevara jako voli msm bilo je tu malo domaceg rocka ona klasika i to je potrajalo sve do negde petog razreda tad sam prvi put chula Paradise City i pochela sa Gunsima i et me sad :mrgreen: a i da volela sam Joksimovica xD a shto se tiche ovih dechijih njih i danas volim poslushati :)

:eek:

@tema

D.I.S.C.O. :cool:

Ja sam Slusao Hari Mata Harija i Merlina (sve pesme sam znao napamet), ali sam tako slusao i lunu xD (naravno za lunu sam shvatio vec u 2. razredu da je stvarno
posting.php
posting.php
posting.php
)

Dodao sam i Riblju corbu , ZZ-top(ujak mi dao kaseticu , nisam znao sta je :lol:),
Slusao sam u isto vreme i na gramofonu neke stare ploce sa klasicnom muzikom , i Bjelim Dugmetom , Sajmonom i Garfankelom
Naravno i celu Riblju Corbu sam znao napamet(a zz-top nisam razumeo xD :mrgreen: )
Slusao sam i Eurythmics i Tinu Turner ....
A onda sam jednog dana otiso na pijacu da kupim neki cd i otac mi rekao da uzmem Modern Talking(sta sam ja tad znao sta je dobro) , a brat je uzeo Abbu i
I tako sam jos vise zavoleo disco i ostale 80's stvari, a u priblizno vreme sam kupio i kasetu Bijelog Dugmeta
I dobio sam cd Michael Jackson-a
U medju vermenu sam ostavio ono neshto turbo folka sto mi je tad od strane drustva bio nametnuto(hvala bogu :worth: )
Tako da mi je to odredilo pravac , u 5. razredu mi otac donosi neki cd koji je imao pesme iz 80ih tipa
Surviver - Eye of the tiger
Alice Cooper - Poison(to mi se mnogo dopalo :D )
.....
Naravno
Dao mi je i cd sa Italo Disco
Poceo sam sve vise da slusam 80's sve od Glam-a do disco-a
A sa tim je moj brat pokupio i Queen
I kako sam ja slusao stvari tipa Beat it (solo obozavam EVH zakon:worth:) ili Dont you want me baby ( Human League, ne znam kako se pise)tako je brat slusao queen , i naravno doneo od komsije deep purple i led zeppelin , posle hendrix-a ....
Naravno to sam od njega pokupio
I interesantno je ,
I sad slusam kombinaciju svega toga , neko me vidi i kaze ,, on je metalac "
a ja mu onda objasim kako ja volim da slusam i Donnu Summer :lol:
Sta mi bre bi pa da ovo pisem ******
Prijemni promeni coveka i pre nego sto dodje ... ccc.....:mrgreen:
Ali eto kad sam bio manji :mrgreen:
Sad sam sve u nekom glam raspolozenju
:super:

Poslednja izmena:
... i sta ste slusali? Dobro, Branko Kockica, Kolibri i to, to su nam mame&tate valjda svima pustale! Nego, sta ste od muzike za odrasle slusali?

Evo, ja cu prva - prvo secanje kad sam imala oko 6 godina, mozda 7 - imala sam neke kasete Mocarta, i njih sam (ne foliram se) vrtela do besvesti. I bila sam dete sunda i slusala ono sto je bilo po TV-u (Madonna, recimo, i uvek sam se pitala sto se onako krevelji, secam se neke dve Latino ciganke i neka pesma, skoro sam je negde cula i vristala sam od srece "un solo bambino, no quenta" itd.) I znala sam sve pesme Hari Mata Harija, ali ako slusam kasetu. A to je sve bilo zbog pesme "Kad dodje oktobar" jer sam rodjena u oktobru. UH, napisah!
A dali mozda neko zna pesmu pevaju neke dve Latino ciganke a pesma ide nekako ovako un solo bambino, no quenta..italijanska muzika.Ako neko zna neka mi javi.Hvala unapred

Moji su mi uvek pustali deciju muziku.
Inace slusala sam dosta toga sto i sad volim.
Jedna od najranijih uspomena vezana za muziku je ona pesma Beograd koju pevaju Nikola Kojo, Bregovic i ostali, to je bilo na tv-u svako jutro kad krecem u obdaniste i volela sam.
Zatim sam slusala Balasevica do besvesti ( to i danas radim )
A kad sam krenula u skolu, slusala sam Lunu i Dr.Iggy-a :) celo odeljenje je ludelo za njima

uopste se ne secam sta sam slusao u najranijoj mladosti (i da li sam uopste)

...prva grupa ciji sam CD kupio bila je metallica, znam da su neki demonstrativno otisli kada sam pokusao to da pustim na (mojoj!) rodjendanskoj proslavi :p
/2001, jedanaest godina/
ne secam se ni da li je neko uticao na mene bas to da kupim, hm
ali se secam da su mi se pesme od "te grupe" cinile toliiiiko dugaaacke, valjda jer mi je referentni standard pre toga bila alka vuica i slicna kompanija (to se najvise pustalo po "zurkama")
nedugo posle kupih i prvi cd gorillaza, repeat po ceo dan
bejah omadjijan :D

Imala sam stvarno mnogo dobrih kaseta i ploca kod kuce, tj.imam i sad ali sam toliko zelela da sama kupim nesto sto niko od matorih ne slusa. I tako sam od para koje sam dobila za rodjendan kupila kasetu Dr.Iggy-a, bila sam drugi razred i to je bila prva kaseta koju sam sama kupila :hahaha: i onda sam igrala uz to. Mnogo mi je smesno kad se setim.
Od tada sam pocela da trazim da mi kupuju kasete, i secam se kako su mi kupili kasetu Garavog sokaka i neke najvece hitove Zane (Zana mi je bila mnogo dosadna).

... i sta ste slusali? Dobro, Branko Kockica, Kolibri i to, to su nam mame&tate valjda svima pustale! Nego, sta ste od muzike za odrasle slusali?

Evo, ja cu prva - prvo secanje kad sam imala oko 6 godina, mozda 7 - imala sam neke kasete Mocarta, i njih sam (ne foliram se) vrtela do besvesti. I bila sam dete sunda i slusala ono sto je bilo po TV-u (Madonna, recimo, i uvek sam se pitala sto se onako krevelji, secam se neke dve Latino ciganke i neka pesma, skoro sam je negde cula i vristala sam od srece "un solo bambino, no quenta" itd.) I znala sam sve pesme Hari Mata Harija, ali ako slusam kasetu. A to je sve bilo zbog pesme "Kad dodje oktobar" jer sam rodjena u oktobru. UH, napisah!

A bilo bi mi od velikog znacaja kada bi mi ste rekli ko peva tu pesmu("un solo bambino, no quenta)jer sam u potraznji te pesme 2 godine a nikako da je nadjem.Unapred hvala.

Back