Kad se instalira Windows 8 da li je potrebno instalirati drajvere ili se oni sami instaliraju automacki?

zavisi i da li instaliras na desktop ili laptop.
meni je na desktopu instalirao skoro sve.
skoro sam dizao sistem (win 10) na novom laptopu kod drugara,, namucio sam se ko isus za sve drajvere.... dok ne nadjes odgovarajuce za plocu (a to je bio problem jer je ploca bila bas nova) pola drajvera nisu hteli da se inastaliraju cak ni pomocu win updatea niti pomocu HP-ovog specijalizovanig programa za drajvere.
nadji model ploce i skidaj rucno.
na stranu sto sam imao problem i da butujem sa usb-a pa sam morao da radim dodatne instalacije da bi uopste i povukao usb jer nije video iako je imao boot sekvencu na usb-u

savet. izbegavajte laptopove da na njima dizete sisteme :D
 
zavisi i da li instaliras na desktop ili laptop.
meni je na desktopu instalirao skoro sve.
skoro sam dizao sistem (win 10) na novom laptopu kod drugara,, namucio sam se ko isus za sve drajvere.... dok ne nadjes odgovarajuce za plocu (a to je bio problem jer je ploca bila bas nova) pola drajvera nisu hteli da se inastaliraju cak ni pomocu win updatea niti pomocu HP-ovog specijalizovanig programa za drajvere.
nadji model ploce i skidaj rucno.
na stranu sto sam imao problem i da butujem sa usb-a pa sam morao da radim dodatne instalacije da bi uopste i povukao usb jer nije video iako je imao boot sekvencu na usb-u

savet. izbegavajte laptopove da na njima dizete sisteme :D
Хоћеш рећи, нов лап топ нема срајвере за win10?
Ја коритим ово: https://www.intel.com/content/www/us/en/support/intel-driver-support-assistant.html
 
necu to da kazem, naravno da ih ima, na kraju sam ih i nasao, ali je problem cesto naci ih.
sa velikim iskustvom sam u tim stvarima pa sam izgubio skoro dva sata dok nisam uspeo sve da nadjem i instaliram
licno mislim da je to forsiranje kupovine novih lapova sa instaliranim OS-om u sebi i za najnovije modele cesto drajvere zature i treba ih iskopati.

taj asistent mozes da okacis macku o rep sa najnovijim modelima lapova, veruj mi, probao sam i njega kao i hp-ov softver za detekciju hardvera i skidanje drajvera (posto je bio HP-ov laptop) i nijedan nije uspeo da instalira vise od 40% drajvera za plocu
 
i Sad se ja mislim, da li da kupim laptop pa da instaliram ubuntu na njega, da li ce da radi? a i zasto bi instalirao ubuntu na laptop, pa da opet radim na postanskoj marki? Idem tako, i uzalud se mislim.
Које спецификације ? Мени Void линукс лепо ради на старом десктопу, 2 giga RAM-a.
 
i Sad se ja mislim, da li da kupim laptop pa da instaliram ubuntu na njega, da li ce da radi? a i zasto bi instalirao ubuntu na laptop, pa da opet radim na postanskoj marki? Idem tako, i uzalud se mislim.
Kupi sa 8 giga rama i neki SSD. Stavi Win 10. Ne znam kolko je tezi 11. Bilo koji Linux na tome ce lepo da radi...
 

Back
Top