Kad Sandžak dobije autonomiju Srbi neće morati da slave Bajram

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znači, nema veze i da vas tuku i čupaju za uši...ma i nokte da vam čupaju , sve će mladi musliman da izdrži, al da dođe na priredbu na kojoj učestvuju njegovi drugovi, to je kulturološki i verski suicid.
Idi bre Gazija, zar ti obrazovan i razborit da veruješ u to?

Ma mene briga za sve to , nego to je argument da ipak ima malo prisile u tome ...
Ja sam to za sv.Savu prihvatao sam kao zadatak, obavezu koju moram da ispostujem i to je to ...
Ostalo je sve zaebancija ... :mrgreen:
 
Pa kad nije uspeo bojkot ponosni su i na ovo :D : S druge strane, portparol muftije Zukorlića Samir Tandir kaže za Press da su oni „ponosni na reakciju muslimana na poziv muftije da bojkotuju proslavu Svetog Save". Na naše pitanje na šta su ponosni kada Bošnjaci nisu ispoštovali Zukorlićev poziv, on odgovara:


- Prvi put je omogućeno da deca muslimanske veroispovesti mogu da kažu da neće da učestvuju ili prisustvuju priredbama u kojima se veliča ono što ne pripada njihovoj veri, a da za to ne budu kažnjena. Ovo je početak, mi ćemo nastaviti borbu protiv diskriminacije - kaže Tandir.
:hahaha::rotf:
 
zukorlic-v.jpg


Glavni muftija Muamer Zukorlić poručio jeda srpska djeca neće morati da slave Bajram kada Sandžak postane autonomija. Biće im zagarantovan vjerski i nacioanlni identitet, rekao je Zukorlić.
Paralelno sa Svetosavskom akademijom u Novom Pazaru, u Mešihatu Islamske zajednice u Srbiji održana je sinoć tribina o "prisilnoj asimilaciji i pokrštavanju Bošnjaka", na kojoj je glavni muftija Muamer Zukorlić poručio da srpska djeca neće morati da slave Bajram kada Sandžak postane autonomija.
"Kada bude ostvarena autonomija Sandžaka garantujem srpskoj pravoslavoj djeci da neće morati da učestvuju ni u jednoj formi obilježavanja Bajrama, niti bilo kog vjerskog čina, već će im biti zagarantovan vjerski i nacioanlni identitet u kolektivnom i individualnom smislu", poručio je Zukorlić.
On je zatražio da se prema Internacionalnom univerzitetu, čiji je on predsjednik, ispoštuju isti standardi kao prema novopazarskom Državnom univerzitetu i svim drugim univerzitetima.
Kada je akreditacija Internacionalnog univerziteta u pitanju, on je ocjenio da je tu riječ isključivo o političkom pitanju, jer se, kako je rekao, o njegovoj opstrukciji donose isključivo političke odluke i one se mogu pobjediti isključivo politikom.
"Dokle Islamska zajednica ne bude jedinstvena, dok nam ne bude vraćena vakufska imovina, dok našoj djeci ne bude priznato pravo u školama, legalnost statusa Bošnjačkog nacionalnog vijeća i, dok se ne akredituje Internacionalni unvierzitet muftija će se baviti politikom", poručio je Zukorlić, dodavši "sviđalo se to nekom ili ne".
On je rekao da nije tačno da se školska slava Sveti Sava obilježava u svim školama u Srbiji već da jedino "jadni Romi i bolesni Bošnjaci se na to tjeraju".
"Prema tome, da znate od ove godine više nikada u Sandžaku neće natjerati na ono što im ne pripada", kazao je muftija, koji je poslednjih dana intenzivno pozivao djecu, roditelje, nastavnike i direktore škola u Sandžaku na bojkot svetosavskih svečanosti, smatrajući to pokušajem pokrštavanja.
Vecernje novosti

Ovaj Zuko stvarno umislio da je neki mesija... Postoji država Srbija i Ustav Srbije, ne znam koji je on
faktor da on nešto garantuje Srbima u Srbiji ? Za ovakvima ste išli i devedesetih, pa posle kuknjava- joj istrebiše nas, progoni, logori,
nema nas ovde, nema nas onde... Smirite se više i manite se izazivanja sukoba i tenzija, jel vam nije dosta belaja bilo u prošlosti.
 
lep ti taj srpski stit sa krstom i cetiri ocila na tablici :mrgreen:

kad ga stavlja muftija na svoje BMW-ove? :think: :mrgreen:
Jos samo da taj stit hoce stiti od onih u plavoj uniformi .. :mrgreen:
A de bre? Evo Gazija ti znash kako je pa nam isprichaj :D A ne ona seljachina iz CG :D
Ma lupam, Dezeva je deo grada, uglavnom Srbi zive u njoj,mislim, vecinski deo je Srpski u tom delu :mrgreen: A nemam pojma ni dal tamo ima osnovna skola :mrgreen:
Reci mi Prijepoljac, kako behu svetosavske nastave u Prijepolju juce :think:

Pa sta vi kontate da je to nesto posebno koliko se digla frka ...Verovatno k'o i svake godine :mrgreen:
Ovi bolji ucenici su bili, ovi losiji prespavali i tako to :mrgreen:
 
Ma mene briga za sve to , nego to je argument da ipak ima malo prisile u tome ...
Ja sam to za sv.Savu prihvatao sam kao zadatak, obavezu koju moram da ispostujem i to je to ...
Ostalo je sve zaebancija ... :mrgreen:

pa tako to mora da bude u pravoslavnoj srbiji

i u sarajevu srpska deca moraju da slusaju nebuloze o hidzret dedu i uce po bosnjackom programu

svugde u svakoj drzavi vecina namece skolski program manjini

i u kanadi srbi isto uce o kraljici elizabeti slave njihove praznike, ne idu u skolu za katolicki bozic i tako dalje.

tako i vi u Srbiji . kom se ne svidja slobodan je da promeni zemlju

ili krene u dzihad :mrgreen:
 
Ma mene briga za sve to , nego to je argument da ipak ima malo prisile u tome ...
Ja sam to za sv.Savu prihvatao sam kao zadatak, obavezu koju moram da ispostujem i to je to ...
Ostalo je sve zaebancija ... :mrgreen:

Ti i ja možemo da napravimo granicu između gluposti i ostrašćenosati s jedne strane i samopoštovanja s druge. Bez obzira o kakvom se fanatizmu radi i s čije strane dolazi.
Mnogi ne mogu i tako će i dalje jedno zlo da vuče drugo...u nedogled.
 
Ovaj Zuko stvarno umislio da je neki mesija... Postoji država Srbija i Ustav Srbije, ne znam koji je on
faktor da on nešto garantuje Srbima u Srbiji ? Za ovakvima ste išli i devedesetih, pa posle kuknjava- joj istrebiše nas, progoni, logori,
nema nas ovde, nema nas onde... Smirite se više i manite se izazivanja sukoba i tenzija, jel vam nije dosta belaja bilo u prošlosti.

Pa problem je shto ce takvi kao on da zbrishu odatle i to prvo dzipom od 400k evra do najblizeg aerodroma, pa onda prvom klasom do Emirata :D Takvi uvek izvuku doope i ostave narod da se bije ni kriv ni duzan.
 
Znam samo da se ovih dana na sajtovima cesto mogla vidjet ova slika :mrgreen:


167546_10150092745984653_715494652_5960295_5315389_n.jpg

Тек сада сам укапирао да муфтији можда смета ШТО СЕ ТУРЦИ И МУСЛИМАНИ У ХИМНИ НЕ ПОМИЊУ ДОВОЉНО...:lol:


Химна Светом Сави

Ускликнимо с љубављу
Светитељу Сави
Српске цркве и школе- Светитељској глави.
Тамо венци, тамо слава,
Где наш српски пастир Сава.
Појте му Срби,
Песму и утројте!

Благодарна Србијо,
Пуна си љубави
Према твоме пастиру
Светитељу Сави.
Цело српство славу слави
Свога оца Светог Саву.
Појте му Срби,
Песму и утројте!

С неба шаље благослов
Свети отац Сава
Са свих страна сви Срби,
С мора и Дунава,
К небу главе подигните
Саву тамо угледајте:
Саву српску славу
Пред престолом Творца!

Да се српска сва срца
С тобом уједине,
Сунце мира, љубави
Да нам свима сине;
Да живимо сви у слози,
Свети Саво ти помози
Почуј глас свога рода
Српскога народа!

Пет векова Србин је
У ропству чамио,
Светитеља Саве
Име је славио
:
Свети Сава Србе воли
И за њих се Богу моли:
Појте му Срби,
Песму и утројте!
 
kad ce ovaj covek da bude posten vec jednom i skine mantiju..?? dokle se vise pretvara da je muftija kad je zagrizeni politicar kome je izgleda jedino stalo da iskoristi mantiju i iskoristi svoje sledbenike kako bi primorao srbiju da izda licencu njegovom univerzitetu a istovremeno politicki delovao da zvanicni organi drzave srbije ne izvrse kontrolu rada i poslovanja njegovog univerziteta...
 
Neka ide u Nemacku n.pr da se borim protiv tzv asimilacije tzv Bosnjaka, pa da vidimo kako ce proci :kafa:

A to sto je rekao mu je samo obican izgovor.

Gazija, mislila sam da ne verujes u bas sve sto cujes.

Ne to je zaista sta on trazi ... :mrgreen:
Uglavnom, mislim da je to za univerzitet i to je to :mrgreen:
A autonomiju trazi po onoj logici, ja cu da im trazim autonomiju, a oni ce da me zaebu i dace mu ustvari ono sto ja hocu :mrgreen:
 
Ne to je zaista sta on trazi ... :mrgreen:
Uglavnom, mislim da je to za univerzitet i to je to :mrgreen:
A autonomiju trazi po onoj logici, ja cu da im trazim autonomiju, a oni ce da me zaebu i dace mu ustvari ono sto ja hocu :mrgreen:

taj univerzitet njegov u pazaru je najveca sramota obrazovnog sistema srbije. tamo prakticno svi zavrsavaju fakultete dovoljno je da uplacuju skolarine i kupuju muftijine knjige. kadrovi sa tog univerziteta izlaze sa diplomom i nikakvim znanjem i prosecima od 9 do 10

da ima pravde i prava u ovoj zemlji taj njegov fantomski univerzitet bi davno bio ukinut jer ne zadovoljava bilo kakve obrazovne kriterijume
 
Ne to je zaista sta on trazi ... :mrgreen:
Uglavnom, mislim da je to za univerzitet i to je to :mrgreen:
A autonomiju trazi po onoj logici, ja cu da im trazim autonomiju, a oni ce da me zaebu i dace mu ustvari ono sto ja hocu :mrgreen:

joj meraka u muftije kad nakaci ove tablice na svoj fifti cent fazon dzipove :mrgreen:

ocekujem da sledeci zukorlicev poziv bude poziv na bojkot tablica jer te tablice nose na sebi krst sa ocilima cime se sprovodi pokrstavanje muslimana u srbiji na celu sa samim zukorlicem :mrgreen:

123575_tablice-srbija_f.jpg
 
taj univerzitet njegov u pazaru je najveca sramota obrazovnog sistema srbije. tamo prakticno svi zavrsavaju fakultete dovoljno je da uplacuju skolarine i kupuju muftijine knjige. kadrovi sa tog univerziteta izlaze sa diplomom i nikakvim znanjem i prosecima od 9 do 10

da ima pravde i prava u ovoj zemlji taj njegov fantomski univerzitet bi davno bio ukinut jer ne zadovoljava bilo kakve obrazovne kriterijume

pa realno, takvo je 50% fakulteta u Srbiji :mrgreen:
cast izuzecima :D
 
taj univerzitet njegov u pazaru je najveca sramota obrazovnog sistema srbije. tamo prakticno svi zavrsavaju fakultete dovoljno je da uplacuju skolarine i kupuju muftijine knjige. kadrovi sa tog univerziteta izlaze sa diplomom i nikakvim znanjem i prosecima od 9 do 10

da ima pravde i prava u ovoj zemlji taj njegov fantomski univerzitet bi davno bio ukinut jer ne zadovoljava bilo kakve obrazovne kriterijume

Kada zivimo u zemlji u kojoj je sve moguce i gde svako daje sebi za prava da tumaci pravila kako mu dune, cak ne i kako mu odgovara, vec kako zivotnju u njemu "oseca" da treba. A onda naleti neki "muftija" da muva u mutnom...

Bas bi voleo da vidim da u nekoj muslimanskoj zemlji krene neki hriscanin da radi ovo sto on radi... Pod obrnutim uslovima i okolnostima...
 
joj meraka u muftije kad nakaci ove tablice na svoj fifti cent fazon dzipove :mrgreen:

ocekujem da sledeci zukorlicev poziv bude poziv na bojkot tablica jer te tablice nose na sebi krst sa ocilima cime se sprovodi pokrstavanje muslimana u srbiji na celu sa samim zukorlicem :mrgreen:

123575_tablice-srbija_f.jpg

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:...... јаојјјјјјјјјјј, нисам то приметиЈоооо..........репка.........

п.с. али касније стиже, не да ми сада систем.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top