Kad sam majku smestila u dom, život mi je postao bolji i lakši: Sad me muči misao da li sam napravila veliki greh

Demencija zahteva stalni nadzor.
Između opcije drogiranja i zaključavanja roditelja u sobu i slanja u ustanovu dilema je kao ostaviti dete u vrtiću ili vezati ga za radijator.
Kad postoji mogućnost da neko bude u blizini dementne osobe, svakako je bolje da to bude kod kuće.
Kad ne postoji takva mogućnost, onda platiš negovanje u ustanovi opremljenoj ljudstvom i infrastrukturom .

Postoji institut, tj stanje koje kaze osoba je neuracunjljiva..
To ne vazi samo ako je agresivna, nego i kad ima fiks idejice...
Nekad stariji ili psihicki oboleli imaju itekako zle namere i reakcije, ne samo agresivne, nego i podle, zlonamerne , prema svima, a narocito prema onima na koje polazu paznju...to su obicno deca koje smatraju svojim vlasnistvom....

Tada bi smatranje da je takva osoba uracunljiva donelo i donosi samo stetu, jer vi vizuelno vidite osobu , ali to nije ta osoba nego je samo senka od te osobe...
Kao mlin koji melje, vrlo cesto ce unistiti dushevno i emotivno stanje svoje dece...
Obicno i deca zavrse na zoloftu i masi antidepresiva i lekova za shizofreniju...cesto se ne odrade ni dobre dijagnoze nego ceo zivot zive na fals dijagnozama..

Kad je Balkan prepun trange frange psihijatara, jedino mesto koje je elita za psihijatrijsku dijagnostiku je Toponica...
Ne znaci da su ostale klinike lose, itekako rade posao, nije toliko lose, kao npr u CG ili po BIH, ali dijagnoze nisu bas toliko dobro odradjene..
Nema se dovoljno vremena, tako kazu , a ni interesovanja i to je takodje istina..

Razdvajanjem emotivno ucenjenih osoba, za obe osobe je lakse...jer opadaju ocekivanja i zloupotrebe...majka smanjuje torturu i slobodu ponasanja, tj strucno receno , malo vise pazi na uspostavljanju granica....dok cerka takodje nije emotivno ucenjena i postavlja nove granice u svom zivotu prema ambicijama i mogucnostima....a i socijalizaciji..

Da li sam napravila veliki greh?"

Mislim da je uradila pravu stvar. Vi?

Апсолутно добру ствар је направила !

Старост је понекад пропраћена неком болешћу,
психичком или физичком - најчешће са обе,
и тиме треба и могу да се позабаве једино стручна лица.

Чак и кад су деца та стручна лица,
опет је боље да се проблемима старих баве људи са стране.

Нама деци остаје да разумемо, значи пружимо љубав, тим својим родитељима.

Sine nije smisao zivota 3 obroka i topao krevet

Није смисао ни да другоме загорчаваш живот.

Ти очигледно немаш лоша искуства са твојим родитељима,
тако да ово није тема за тебе.

Само ћеш да испаљујеш неке паушалне ставове,
које срећом ниси имао прилике да провериш у пракси.

Није проблем када се понекад посвађаш са родитељима,
већ кад тај родитељ излапи, и није више оно што је био,
него се прозли и такав је непрестано, 24/7.

А ти таква искуства (фала богу) немаш.

Ne ne ne, ne znaci da svako ko ima iskustva ima na svojima iskustva.....itekako moze da se vidi , samo sto Srbe u globalu boli dupe, pa ne vide ni kad im je u komsiluku , koliko ima situacija gde su jos od svojih 35tih ili 40tih, izvesne osobe neuracunljive, a uzorni gradjani..
Sto su veci snobovi , sto veci mediokriteti, pozeri , uvlakaci , to se manje primecuje koliko su neuracunljivi...a tako mladi , npr 40 godina, da ne idem na mladje..

Znaci nije samo starost razlog neuracunljivosti nego i genetika , iako nemaju dijagnoze ili bi ih tesko dobili....jer se paze i kriju..

Ali ako obidjes i pazljivo gledas takve porodice vidis itekako sve simptome nasilja u porodici , zatim prisustvo paranoje, jer te pojave ostavljaju trag i zarazne su, pa se tako i vide, ko ume da gleda, ali ima i tog mirisa neuracunljivosti....
A i opste porodicne stigme, tj prikrivanja od strane zdravih osoba onih osobina u porodici koje su neuracunljivost pojedinih..

Није смисао ни да другоме загорчаваш живот.

Ти очигледно немаш лоша искуства са твојим родитељима,
тако да ово није тема за тебе.

Само ћеш да испаљујеш неке паушалне ставове,
које срећом ниси имао прилике да провериш у пракси.

Није проблем када се понекад посвађаш са родитељима,
већ кад тај родитељ излапи, и није више оно што је био,
него се прозли и такав је непрестано, 24/7.

А ти таква искуства (фала богу) немаш.
Imam nikad gora,koja su me napravila boljim covekom da svoju decu bolje odgajam.

Imam nikad gora,koja su me napravila boljim covekom da svoju decu bolje odgajam.

Значи напатио си се,
а видим и данас имаш неку савест да ниси баш све учинио што си могао за мајку ?

Све у свему не размишљаш баш здраво,
а то је зато што си био у болесној ситуацији !

Даћу ти један пример,
па ти види како ствари стоје.

Разболи се неком човеку дете,
и он га не води код лекара или у болницу
него навалио да га сам лечи по кући.

Кућа пропада, посао пропада,
нико му више не долази,
све оде у пм
али он навалио да лечи дете, уместо ..?

Наградно питање је
где тај човек греши ?

Back