Kad roditelj uzme pravdu u svoje ruke

UltraVioletna

Iskusan
Poruka
6.293
Dve majke su zaradile optužnicu za nasilje i zlostavljanje nad tuđim maloletnim detetom, koje je završilo traumatizovano i povređeno.
Prema optužnici, sve se dogodilo prošlog jula oko 20 sati u Slavonskom Brodu. Jasna (35) i Ana (42) automobilom su se vozile gradom tražeći devojčicu (13) „kako bi je uplašile i nasilno odvele majci ili policiji” jer je prethodno tukla njihove ćerke.
Devojčica je vozila svoju drugaricu (14) na biciklu. Kada ih je ugledala, Jasna je viknula: „Stani, ubiću boga u tebi”. Devojčice su u strahu pobegle, ali ih je Jasna sustigla, istrčala iz automobila i povukla ih sa bicikla, pa su pale na zemlju.

Čupala je za kosu i udarala po telu​

"Vikala je na dete da će je odvesti u policiju i da će je vaspitati sada kada majka ne može da je dovede u red. Dok je devojčica bila na zemlji i vikala "upomoć" i dok ju je Ana držala za noge, Jasna ju je vukla po asfaltu prema automobilu, čupala je za kosu i rukama i nogama udarala po telu. Devojčica je, iskoristivši dolazak muškarca koji je naišao, uspela da ustane, a zatim krvava i uplašena pobegla u obližnje dvorište. U tom slučaju je pretrpela strah i poniženje i zadobila fizičke povrede u vidu modrica na levom kolenu i ogrebotina na koži desnog lakta i desnog kolena“, navodi se u optužnici.
Tužioci navode da je „krivično delo izvršeno prema licu koje je zbog godina bilo posebno ranjivo, te su nasiljem i zlostavljanjem na javnom mestu drugo lice doveli u ponižavajući položaj”.

Jasna je priznala da je sa Anom tražila devojčicu, jer je pre toga tukla njihove ćerke. Ona kaže da su htele da je strpaju u auto i da je odvedu majci, ali da je nisu vukle i tukle.
“Ja sam je hvatala za ruku i rekla “ideš mami”, a ona se bacala, vrištala i to je jako ružno izgledalo pa je došao neki čovek i vikao šta to radim, a ja sam mu rekla da je ona istukla moje dete. Devojčica se toliko otimala i mene grebala po rukama.

Raskrvarene ruke​

Ja i Ana htele smo da je stavimo u auto i odvedemo je njenoj mami. Eto, deca su se nekad bojala odraslih, a ne ova danas”, branila se Jasna tokom istrage.
Njenu odbranu potvrdila je i drugooptužena Ana naglasivši kako su samo htele da idu da viču na devojčicu jer je istukla njihove kćeri, a na kraju je ispala neviđena drama.

- Devojčice su pale s bicikla preko velike bankine. Devojčica je mlatila rukama i nogama, Jasna je imala raskrvarene ruke, a nije je tukla, niti gurnula s bicikla. Jasna je curicu držala za ruku i vukla ju gore i govorila: “Ideš sa mnom u policiju, vodim te mami”. Nismo je tukle. Ja sam je primila za ruku da se podigne. Htjele smo se samo izgalamiti na nju i uplašiti je, da više ne tuče našu decu - naglasila je Ana.
Međutim, tužitelji su poverovali iskazima napadnutih devojčica i svedoka, pa su protiv dve majke odlučili da podignu optužnicu. Za Jasnu traže godinu dana, a za Anu četiri meseca uslovnog zatvora. Optužnica je nepravosnažna.

Policija-MUP-Vozilo-Foto-Beta_Dragan-Gojic.jpg


https://www.blic.rs/vesti/svet/stan...-u-poteru-za-devojcicom-13-koja-im-je/27yxedy
 
Poslednja izmena od moderatora:
Разумем револт жене, јер кад је твоје дете у питању убијаш ако треба, али ни ово није решење. Жене су требале прво да попричају са родитељима насилне девојчице, да им скрену пажњу како им се дете понаша. Ако се малтретирање настави онда органи реда.. Овако мисли да је прекинула насиље другим насиљем. Крив је систем који ништа није другачији ни у Хрватској, и то је дивљи запад иако су у ЕУ.
 
Наравно да постоји разлог и да је требало да добије батине. Неко мора да стане насилницима на пут.

Nedavno sam od poznanice čuo priču kako je u odeljenju njene ćerke neki mali šestarom probo obraz drugarici. Roditelji ostale dece se pravili mutavi, nisu hteli da talasaju. Da je moje žensko dete to doživelo, mali bi od mene dobio najmanje jednu dandaru i lekciju o lepom ponašanju, a muški roditelj bi dobio teške batine.

Toliko.
 
Osuđujem definitivno. Šta one imaju da je vode majci? Trebalo je da popričaju sa njenom majkom, ne postoji razlog zbog kojeg bi odrasla osoba dolazila u fizički sukob sa djetetom.
jedno dete je maltretiralo moje dete pa sam popodne otisao kod njih kuci , otac tog decaka mi je izgledao bas strog

videlo se da ce da ga isprepuca pa sam probao da malo ublazim * nece vise *


a sa drugim roditeljem sam se svadjao , ja otisao kod njega , on brani svoje dete da nije diralo moje, i to u komsiluku

doduse diralo je i druge i bilo isto pa je jedan komsija zapretio da ce im razbiti kola , pa je prestalo

kad su roditelju bitnija kola od deteta
 
Наравно да постоји разлог и да је требало да добије батине. Неко мора да стане насилницима на пут.
ona je trebala da istuce majku te nasilnice ako je vec nekog htela da tuce..ovako je postala isto sta i ta nasilnica..tukla je slabijeg od sebe.
 
Овакве вести буде неописив бес у мени као родитељу. На тренутак мислим да бих растргао и то дете које је било агресивно и родитеље, са друге, знам да тако не сме да се реагује. Мој колега је самохрани отац. Он ми прича његово искуство где у основној школи његов син је мета групе тих млађих насилника. И то траје сад већ неко време. Тај колега има неколико суђења у току.

Једно од суђења је што су школа и родитељи повели против њега за претње, јер је у бесу претио на састанку да ће све побити. Онда се и он опаметио и за први напад на његово дете, одмах пријављује инспекцији, неколико пута и полицији. Има и он подигнуте тужбе и против школе и против родитеља.

Искрено не знам како се то одвија, јер док ми прича стомак ми се преврће. Говоримо о деци која су трећи разред основне, не чак ни тинејџерима.

Моја ћерка има одређених проблема у школи, па када сам разговарао са колегом он ми је рекао да је најгоре да изгубим живце као он и да агресивно реагујем, јер сам онда ја наје.бао. Каже све што се догоди, а да мислиш да школа не интервенише адекватно, само пријављуј полицији и пиши инспекцији.

Искрено се надам да нећу доћи у ту ситуацију, али као и сваки родитељ, мислим да нема границе које не бих прешао да заштитим своје дете.
 
Овакве вести буде неописив бес у мени као родитељу. На тренутак мислим да бих растргао и то дете које је било агресивно и родитеље, са друге, знам да тако не сме да се реагује. Мој колега је самохрани отац. Он ми прича његово искуство где у основној школи његов син је мета групе тих млађих насилника. И то траје сад већ неко време. Тај колега има неколико суђења у току.

Једно од суђења је што су школа и родитељи повели против њега за претње, јер је у бесу претио на састанку да ће све побити. Онда се и он опаметио и за први напад на његово дете, одмах пријављује инспекцији, неколико пута и полицији. Има и он подигнуте тужбе и против школе и против родитеља.

Искрено не знам како се то одвија, јер док ми прича стомак ми се преврће. Говоримо о деци која су трећи разред основне, не чак ни тинејџерима.

Моја ћерка има одређених проблема у школи, па када сам разговарао са колегом он ми је рекао да је најгоре да изгубим живце као он и да агресивно реагујем, јер сам онда ја наје.бао. Каже све што се догоди, а да мислиш да школа не интервенише адекватно, само пријављуј полицији и пиши инспекцији.

Искрено се надам да нећу доћи у ту ситуацију, али као и сваки родитељ, мислим да нема границе које не бих прешао да заштитим своје дете.
Zašto se mučiti? I sebe i dijete. Nije li jednostavnije promijeniti školu? Ja sam do petog promijenila tri.
 

Back
Top