Kad politicari kazu...

tab503

Daj link
Administrator
Poruka
139.135
Nikad bolje nismo ziveli a ti gledas u cenu bureka i mislis se.. jel su ovi normalni sta pricaju?

Koliko ubedjivanje od strane politicara realno ima efekta u narodu kad svojim ocima vide situaciju i osecaju je na svojoj kozi?
 
Nikad bolje nismo ziveli a ti gledas u cenu bureka i mislis se.. jel su ovi normalni sta pricaju?

Koliko ubedjivanje od strane politicara realno ima efekta u narodu kad svojim oocima vide situaciju i osecaju je na svojoj kozi?

Очигледно има.

Додуше, и народ нам је помало лицимуран.

Рецимо, знам многе који тврде да се у Србији никад боље није живело (често воле Русију и противе се ЕУ у пакету), али им деца раде као конобари у Хрватској, или возе комбије по Немачкој, они сретнији камионе у мрској Америци.

Доста је ту необичнијих појава.
 
Pitaj to glasace sns-a. Nema veceg raskoraka izmedju politikanske price na rezimskim medijima
i realnosti na terenu
Verovatno ima veze sa informisanoscu gradjana, zato prvo sto je AV uradio kad je dosao na vlast bilo je preuzimanje medija. I onda ide masovna svakodnevna paljba sinhronizovano na mozak ljudi sa svih medijskih frontova
 
Nikad bolje nismo ziveli a ti gledas u cenu bureka i mislis se.. jel su ovi normalni sta pricaju?

Koliko ubedjivanje od strane politicara realno ima efekta u narodu kad svojim ocima vide situaciju i osecaju je na svojoj kozi?

Tu postoji raskorak

Ovi stariji danas što su prošli pakao 90-ih i onda tranziciju 2000-ih danas gledaju kao zlatno doba verovatno.

S druge strane, ovi mlađi, milenijalci i gen Z ne zadovoljavaju se činjenicom da ima mleka na policama i traže mnogo više od države.
 
Ja da imam leteći auto, svaki dan bih išao u kupovinu preko. Prijede mi se čokolada časkom odletim u EU i kupim je 10 puta jeftinije :kafa:

1000002989.jpg
 
Ljudi i vremena dolaze i prolaze. Sreća nikada ne dolazi do onih koji ne cijene ono što imaju dok to imaju.
Imaš dva auta, 3 bicikla, skupi mobilni, danas bijelo meso, sutra prasetina, jagnjetina, slatkiši i torte se ćesto (po)kvare, dosta toga ostane, nešto se i baci a koliko se hljeba baca je posebna priča. Zarade negjde jesu enormno veće ali su i životni troškovi na tom nivou.. a burek.. burek je samo sa mesom :mrgreen: a mesa puni zamrzivači.
Moguu samo sanjati posnu supu sa projom i marmeladom od šljiva. Koga brriga nečija priča kada ti je stomak veći no što bi ti želio da bude.
 
Nikad bolje nismo ziveli a ti gledas u cenu bureka i mislis se.. jel su ovi normalni sta pricaju?

Koliko ubedjivanje od strane politicara realno ima efekta u narodu kad svojim ocima vide situaciju i osecaju je na svojoj kozi?
Pa neki ne kritički veruju u ono što im se servira ...
Kod nas je npr sporno što nisu samo neki nego mnogi ...
 
Ljudi i vremena dolaze i prolaze. Sreća nikada ne dolazi do onih koji ne cijene ono što imaju dok to imaju.
Imaš dva auta, 3 bicikla, skupi mobilni, danas bijelo meso, sutra prasetina, jagnjetina, slatkiši i torte se ćesto (po)kvare, dosta toga ostane, nešto se i baci a koliko se hljeba baca je posebna priča. Zarade negjde jesu enormno veće ali su i životni troškovi na tom nivou.. a burek.. burek je samo sa mesom :mrgreen: a mesa puni zamrzivači.
Moguu samo sanjati posnu supu sa projom i marmeladom od šljiva. Koga brriga nečija priča kada ti je stomak veći no što bi ti želio da bude.
Borča i dalje nema kanalizaciju a većina ni vodu.
 
Tu postoji raskorak

Ovi stariji danas što su prošli pakao 90-ih i onda tranziciju 2000-ih danas gledaju kao zlatno doba verovatno.

S druge strane, ovi mlađi, milenijalci i gen Z ne zadovoljavaju se činjenicom da ima mleka na policama i traže mnogo više od države.

Прошао сам оба, и одговорно тврдим да се данас у Србији, сем ако ниси у вишим ешелонима владајуће СНС багре, од државе добија мање него што се чак добијало и најгорих 90-тих.

У односу на оно што нам та иста држава узима.

О пајацима и ликовима који имају став да им "Вучић даје пензије" нећу да причам, пошто је таквима глупо и указати на иронију да су им пензије, гледајући у односу на просечну плату, биле, веће за време жутих лопова, и то знатно веће (захваљујући уценама СПС и Пупс) него што су то данас, у златном добу.

О ситном детаљу да су једнако, ако не и више, у "златном добу" и сви око нас, јер нико није стагнирао, напротив...онда се види колика је ту онда уопште улога неке власти у Србији.
 
Nikad bolje nismo ziveli a ti gledas u cenu bureka i mislis se.. jel su ovi normalni sta pricaju?

Koliko ubedjivanje od strane politicara realno ima efekta u narodu kad svojim ocima vide situaciju i osecaju je na svojoj kozi?
A da pustimo malo te cene i plate? To je, kao što smo više puta utvrdili, relativna stvar - koliko vekni hleba ili čega god je neko mogao da kupi te i te godine a koliko danas. I da ostavimo po strani takve ekstreme kao što su devedesete godine.
Stvar je u opštem kvalitetu života a on se ne ogleda samo u materijalnom bogatsvu. Kako beše naziv one meksičke serije iz tih gladnih devevdesetih? I bogati plaču, zar ne?
Ako je u jednoj državi, društvu, stalno neka presija, stalno održavanje neke otrovne atmosfere, kako onda žitelji tog podneblja da žive dobro?
Butan je zemlja koja je godinama važila za državu sa najsrećnijim stanovništvom. Nije ni čudo kad je na državnom nivou usvojena ta doktrina 1972. kao smer u kome će se kretati u budućnosti. Ali, nije, očigledno ni tamo sve tako idealno, jer 2023. je, odjednom, niotkuda, došlo do značajnog iseljavanja mladih, prvenstveno u Australiju, koji su otišli u potrazi za kvalitetnijim školovanjem i bolje plaćenim poslovima. I gle čuda, te iste 2023. je Butan isto tako, odjednom, na listi razvijenosti država koju objavljuje UN, Butan, iz kategorije nerazvijenih, skočio u kategoriju zemalja u razvoju.
Srbija, nije ništa posebno u pogledu zamagljivanja stvarnosti, ona samo pliva u okviru te agende na svetskom nivou, da se građani stalno ubeđuju kako im je mnooogo dobro, a u stvari sve to znači samo sledeće: kupuj i troši.
I u to se odlično uklapa ovo domaće, brže, bolje, naprednije. Super, lepo je tako ići što brže napred. A ona provalija koja zjapi na putu ispred nas?
Pominjali smo već u zadnjih mesec ili malo više, odličan Karpenterov film Oni žive (They Live). Tu je sve objašnjeno.
 
A da pustimo malo te cene i plate? To je, kao što smo više puta utvrdili, relativna stvar - koliko vekni hleba ili čega god je neko mogao da kupi te i te godine a koliko danas. I da ostavimo po strani takve ekstreme kao što su devedesete godine.
Stvar je u opštem kvalitetu života a on se ne ogleda samo u materijalnom bogatsvu. Kako beše naziv one meksičke serije iz tih gladnih devevdesetih? I bogati plaču, zar ne?
Ako je u jednoj državi, društvu, stalno neka presija, stalno održavanje neke otrovne atmosfere, kako onda žitelji tog podneblja da žive dobro?
Butan je zemlja koja je godinama važila za državu sa najsrećnijim stanovništvom. Nije ni čudo kad je na državnom nivou usvojena ta doktrina 1972. kao smer u kome će se kretati u budućnosti. Ali, nije, očigledno ni tamo sve tako idealno, jer 2023. je, odjednom, niotkuda, došlo do značajnog iseljavanja mladih, prvenstveno u Australiju, koji su otišli u potrazi za kvalitetnijim školovanjem i bolje plaćenim poslovima. I gle čuda, te iste 2023. je Butan isto tako, odjednom, na listi razvijenosti država koju objavljuje UN, Butan, iz kategorije nerazvijenih, skočio u kategoriju zemalja u razvoju.
Srbija, nije ništa posebno u pogledu zamagljivanja stvarnosti, ona samo pliva u okviru te agende na svetskom nivou, da se građani stalno ubeđuju kako im je mnooogo dobro, a u stvari sve to znači samo sledeće: kupuj i troši.
I u to se odlično uklapa ovo domaće, brže, bolje, naprednije. Super, lepo je tako ići što brže napred. A ona provalija koja zjapi na putu ispred nas?
Pominjali smo već u zadnjih mesec ili malo više, odličan Karpenterov film Oni žive (They Live). Tu je sve objašnjeno.
aj sto su vekne bile jeftinije nego sto su ih smanjili bukvalno za pola u poslednjih 10 godina
 
Прошао сам оба, и одговорно тврдим да се данас у Србији, сем ако ниси у вишим ешелонима владајуће СНС багре, од државе добија мање него што се чак добијало и најгорих 90-тих.

У односу на оно што нам та иста држава узима.

О пајацима и ликовима који имају став да им "Вучић даје пензије" нећу да причам, пошто је таквима глупо и указати на иронију да су им пензије, гледајући у односу на просечну плату, биле, веће за време жутих лопова, и то знатно веће (захваљујући уценама СПС и Пупс) него што су то данас, у златном добу.

О ситном детаљу да су једнако, ако не и више, у "златном добу" и сви око нас, јер нико није стагнирао, напротив...онда се види колика је ту онда уопште улога неке власти у Србији.

Naravno, sve ostale zemlje su napredovale taman koliko i mi da je razlika ostala ista.

Možda se Beograd jedino približio Evropi po cenama (ne po kvalitetu života), i u njemu su i plate najviše, ostatak zemlje je čemer.

S druge strane, država čerupa nikad jače, imam osećaj da su Turci manje otimali nego ovi danas.

Ja kad pogledam 15 godina unazad, razočaram se koliko je malo zapravo urađeno u kontekstu infrastrukturnog razvoja države, ukupno smo dobili od Kine jedan autoput i jednu prugu na kredit... Sve ovo čime se Vučić hvali je uopšteno toliko slabo da je jedva vredno pomena, i ni toga ne bi bilo da Kina nije odlučila da gura neku svoju strategiju na Balkanu.

A sad ovi nominalni skokovi plata-penzija su samo posledica inflatornog talasa iz EU, kad se ignoriše inflacija, realni rast je dosta jadan.

Zato mi je smešno kad Paorin i onaj drugi pričaju neku priču o razvoju države kad se razvila tako malo...
 
Naravno, sve ostale zemlje su napredovale taman koliko i mi da je razlika ostala ista.

Možda se Beograd jedino približio Evropi po cenama (ne po kvalitetu života), i u njemu su i plate najviše, ostatak zemlje je čemer.

S druge strane, država čerupa nikad jače, imam osećaj da su Turci manje otimali nego ovi danas.

Ja kad pogledam 15 godina unazad, razočaram se koliko je malo zapravo urađeno u kontekstu infrastrukturnog razvoja države, ukupno smo dobili od Kine jedan autoput i jednu prugu na kredit... Sve ovo čime se Vučić hvali je uopšteno toliko slabo da je jedva vredno pomena, i ni toga ne bi bilo da Kina nije odlučila da gura neku svoju strategiju na Balkanu.

A sad ovi nominalni skokovi plata-penzija su samo posledica inflatornog talasa iz EU, kad se ignoriše inflacija, realni rast je dosta jadan.

Zato mi je smešno kad Paorin i onaj drugi pričaju neku priču o razvoju države kad se razvila tako malo...

И тај "развој" инфраструктуре је започео пре СНС, тј. кренули су у причу они пре њих. Жути су за време Тадића започели Земун-Борчу, коначно завршили ауто-пут до мађарске границе (са новим мостом код Бешке), ангажовали Русе за брзу пругу Београд-Нови Сад.

Мада, то је оно што ћу СНС мафијашкој власти признати, а то је да су коначно завршили комплетан ауто-пут на коридору 10. То стварно јесте од стратешког значаја за Србију. Ту сам спреман и да им опростим оно што су се уградили на том послу.

Све остало што су радили, и што раде, поготово ово са Кинезима и Мађарима на прузи Нови Сад - Суботица, или са Американцима на оном моравском ауто-путу, или ти разни "Карађорђе", ЕХПА, Београди на води су тешке лоповске и операције прања пара разноразног домаћег и белосветског олоша.
 
И тај "развој" инфраструктуре је започео пре СНС, тј. кренули су у причу они пре њих. Жути су за време Тадића започели Земун-Борчу, коначно завршили ауто-пут до мађарске границе (са новим мостом код Бешке), ангажовали Русе за брзу пругу Београд-Нови Сад.

Мада, то је оно што ћу СНС мафијашкој власти признати, а то је да су коначно завршили комплетан ауто-пут на коридору 10. То стварно јесте од стратешког значаја за Србију. Ту сам спреман и да им опростим оно што су се уградили на том послу.

Све остало што су радили, и што раде, поготово ово са Кинезима и Мађарима на прузи Нови Сад - Суботица, или са Американцима на оном моравском ауто-путу, или ти разни "Карађорђе", ЕХПА, Београди на води су тешке лоповске и операције прања пара разноразног домаћег и белосветског олоша.

Mislim da je već bilo jasno u koliki bunar skačemo kad je Beograd na vodi proglašen projektom od nacionalnog značaja. I još se hvale time što su bespravno prisvojili zemljište, bespravno ga poklonili Arapima, izgradili jedno 30-ak zgrada i rasprodali stanove svojim mafijašima, i sad svi zajedno moramo da slušamo i čitamo SNS botove kako je Kowloon na vodi najlepši deo Beograda.

A paralelno sa tim, i dalje ispuštamo sve fekalije grada direktno u Dunav.
 

Back
Top