Kad pečeš jagnje u Švajcarskoj

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.963
Muškarac koji se zove Dejan i sudeći prema komentarima je porijeklom iz BiH, pekao je jagnje na ražnju u dvorištu, kada mu se počeo približavati ljutiti Švajcarac, koji je nosio neku vrstu oružja i protivpožarni aparat u rukama.
Sukob zapadne i istočne kulture..

Kod nas u dvorištima, baštama, ispred stambenih zgrada.. u prirodi na pogodnim mjestima, može se peći bez problema.
Tako nešto je nezamislivo u Švajcarskoj.. ponegdje to nekako i prodje ali kako vidimo rizici su očigledni.

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
13.998
Neka Bosanac okrece vola u dvoristu ako zeli, ali u svojoj BiH.
Ovo je skec, ali ima istine.
Ja bi ga u Hrvatskoj isto okrenuo da naredi prilika, zbog toga sto znam da se susjedi ne bi zalili, kao sto se ni ja ne bi zalio na njih, ali ne vidim razloga svoje obicaje nametati u tudjem dvoristu.
To se zove multikulturalizam i pokazalo se fatalnim, ponajvise za bijelu rasu.
Sasvim sam siguran da Japancu ne bi banuo obuven u stan, ili u Iranu u javnosti ispijao alkohol, zbog toga sto ne dolici.

Stevcina zabica

Stara legenda
Supermoderator
Poruka
96.763
evo par primera kako to izgleda kod njih

2.jpg

3.jpg
4 (1).jpg
5.jpg

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
13.998
mozes i u Svajcarskoj da rostiljas u prirodi
ali ne gde se tebi cefne vec gde je obelezeno
U Donjoj Saskoj u Njemackoj (ruralni kraj) gdje sam zivio moglo se ali ako bi se susjedi slozili, tj. morao bi prvo pitati, ali svi bi u pravilu dali zeleno svjetlo, jedino da se to ne pretvori u dernek uz harmoniku do tri ujutro, sto me podsjeti na mog skolskog i njegovog cacu kada su pobrali prekrsajne :mrgreen:, znaci da cak i na Balkanu postoje granice.
Pricao mi da im je u goste dosla rodbina iz Bosne, malo se zarostiljalo i zasvirala harmonika, uletila murija, izgalamila se i napisala prekrsajne.
Ja pitao prijateljicu policijotkinju, kaze ona da je bilo tako nekako, ali da su se sjetili izvaditi harmoniku u ponoc i zapjevati, dosla policija na prijavu susjeda iza pola dva i rekli da je fajront, ovi se pijani poceli svadjati, pa im murija stvarno napisala dvije prekrsajne.
Kaze da se nisu svadjali, ovi ne bi ni napisali prekrsajnu.

Poslednja izmena:

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
13.998
Velika je lutrija ko ti je komšija. Dok sam stanovala na drugoj adresi
imala sam komšinicu koja je kuvala na terasi ispod mog stana.
Svi mirisi su se skupljali kod mene..i nisam joj mogla ništa. :mrgreen:
Ovo tvoje bi se cak i dalo istjerati na sudu zbog toga sto nije jednom tjedno, vec svakodnevno maltretiranje.
Zamisljam situaciju da na katu ispod mene ljeti netko kuva brokolu.
Sto je rekao moj tetak kada je usao u kuhinju, a tetka je taman kuva: "Zeno, tko se to usro na sporetu?"

Poli46

Stara legenda
Poruka
77.164
Ovo tvoje bi se cak i dalo istjerati na sudu zbog toga sto nije jednom tjedno, vec svakodnevno maltretiranje.
Zamisljam situaciju da na katu ispod mene ljeti netko kuva brokolu.
Sto je rekao moj tetak kada je usao u kuhinju, a tetka je taman kuva: "Zeno, tko se to usro na sporetu?"
Na sreću ne stanujem više tamo..a brokoli ne kuvam :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.