Kad neko godi sujeti?

Као и свуда, тако и у наведеним ситуацијама, људима годи кад им неко подилази и надражује им его. Сујета цвета, гордост расте, таштина се надима...

Верујем да има не мали број мушкараца који пре изабрали такву жену од оне која има каже истину у лице. Више воле да живе у лажи него у стварности.

no, interesantno je da će uglavnom svi reći tako, ali u praksi niz primera oženjenih koji su ostali sa onom koja im je najviše podilazila u svemu.

Хоће мушкарац после посла (или фудбала...или било које активности) да дође у свој дом, и опусти се.

А не да дође на још једно бојно поље.

Јао, што ја не волим да ми се џвоњка у вези.

Апсолутно сам за то да ме госпоја посаветује, укаже на грешке и заблуде, али на нормалан начин. Приметио сам да нека женска бића воле да се надмудрују са својим мушкарцем, да ратују са њим, да се свађају, па да падне секс помирења, да се мере, да мере ко од њих двоје има већу пишу, ко је јачи...

... мени би то био пакао.
Sudar dve sujete, tako deluje.

А шта фали (хвали) да женско свом мушкарцу каже:"Најбољи си! Најпаметнији! Најјачи. Најбољи 'ебач, најбољи фрајер"?

То је само неколико речи. А дигне му его, па је задовољан. Тако мало треба да ваш мушкарац буде задовољан. Шта вам тешко, зарад мира у кући?

Хоће мушкарац после посла (или фудбала...или било које активности) да дође у свој дом, и опусти се.

А не да дође на још једно бојно поље.
ali kako si sad to doveo u vezu?
opuštanje i razumevanje, podršku i nezajebavanje sa podilaženjem? 🙂

А шта фали (хвали) да женско свом мушкарцу каже:"Најбољи си! Најпаметнији! Најјачи. Најбољи 'ебач, најбољи фрајер"?

То је само неколико речи. А дигне му его, па је задовољан. Тако мало треба да ваш мушкарац буде задовољан. Шта вам тешко, зарад мира у кући?
pa ništa, kad stvarno tako misli i treba da kaže 🙂. i obrnuto.

ali kako si sad to doveo u vezu?
opuštanje i razumevanje, podršku i nezajebavanje sa podilaženjem? 🙂

Ово си написала у првом посту

Sa druge strane, iako se ona njemu i nije nešto dopadala, njena konstantna naklonost i prisutnost i benevolentnost čini da se on kraj nje smiri i zaboravi i da mu se nije nešto dopadala, jednostavno spolja gledano ona ga je zbarila, on se nije otimao već mu je očigledno sve to prijalo.

Та, која му се није нешто допала, дала му је мир у кући, а не хаос, па се смирио крај ње.

pa ništa, kad stvarno tako misli i treba da kaže 🙂. i obrnuto.

Обрнуто?

Обратно је рецепт за катастрофу!!!!

Ако му каже:"не ебеш добро, мала ти пиша, не зарађујеш довољно, не знаш да закуцаш ексер у зид, ниси се сетио годишњице, месечнице, рођендана, осмог марта, четвртог јула, дваездеветог новембра"... тиме жена кастрира свог мушкарца. И онда добије кастрираног мушкарца, а онда она постане фрустрирана...и крећу концентрични кругови пакла,

уместо,

да му каже да је нај нај, да му мало подилази, онда ће он добро да се осећа, па ће бити створени концентрични кругови добра који ће да се шире и шире и шире у бесконачност.

Обрнуто?

Обратно је рецепт за катастрофу!!!!

Ако му каже:"не ебеш добро, мала ти пиша, не зарађујеш довољно, не знаш да закуцаш ексер у зид, ниси се сетио годишњице, месечнице, рођендана, осмог марта, четвртог јула, дваездеветог новембра"... тиме жена кастрира свог мушкарца. И онда добије кастрираног мушкарца, а онда она постане фрустрирана...и крећу концентрични кругови пакла,

уместо,

да му каже да је нај нај, да му мало подилази, онда ће он добро да се осећа, па ће бити створени концентрични кругови добра који ће да се шире и шире и шире у бесконачност.
pod obrnuto mislila sam i on njoj. 🙂 i on nju da podržava.

Posmatram tako neke brakove i veze i vidim da ima žena koje uspeju muškarce da pridobiju na njihovu sujetu. Recimo, ona uvek podržava, uvek je tu, i kad se ne slaže slaže se, uvek mu daje do znanja da je odličan, da je dobar, da sve radi na mestu, da je naj, sa njim je protiv drugih nekritički, kao i da nema svoje mišljenje ili da kažemo u svemu se poklapaju?

Sa druge strane, iako se ona njemu i nije nešto dopadala, njena konstantna naklonost i prisutnost i benevolentnost čini da se on kraj nje smiri i zaboravi i da mu se nije nešto dopadala, jednostavno spolja gledano ona ga je zbarila, on se nije otimao već mu je očigledno sve to prijalo.

Sad, da li je to uspešan recept za nas žene, da li tako treba da se ponašamo, da se prosto nametnemo svojim prisustvom i podrškom, ili je to recept za zbarivanje samo određenog tipa muškaraca?

Da li ima onih koje privlače žene koje bi im udarale kontru, savetovale ih šta da urade, ukazivale na greške i zablude? To ne godi sujeti, ali je mudro.

Šta kažu muškarci, šta kaže iskustvo?
verovatno su tako naučene u detinjstvu, gledale su majku ili neku ženu od značaja u istoj ulozi.
preuzet model bez kritičkog stava.

mislim iskreno da ne bih mogla tako.
to jest nikada mi se u životu nije desilo da toliko odlepim za nekim da bi ga vezivala za sebe na taj način.
sex mi se činio kao mnogo bolji lepak
i tebi lepo i on zadovoljan

ovako stalno moraš biti servilna a ja ne bi volela da pored mene sedi muškarac koji će padati na tu ljigavštinu od ponašanja

Posmatram tako neke brakove i veze i vidim da ima žena koje uspeju muškarce da pridobiju na njihovu sujetu. Recimo, ona uvek podržava, uvek je tu, i kad se ne slaže slaže se, uvek mu daje do znanja da je odličan, da je dobar, da sve radi na mestu, da je naj, sa njim je protiv drugih nekritički, kao i da nema svoje mišljenje ili da kažemo u svemu se poklapaju?

Sad, da li je to uspešan recept za nas žene, da li tako treba da se ponašamo, da se prosto nametnemo svojim prisustvom i podrškom, ili je to recept za zbarivanje samo određenog tipa muškaraca?

Da li ima onih koje privlače žene koje bi im udarale kontru, savetovale ih šta da urade, ukazivale na greške i zablude? To ne godi sujeti, ali je mudro.
a
Hehe ima toga u mom komšiluku čak dvije. Sjećam se kad sam se doselila u zgradu i par puta bila sa njima na kafi predložile su mi da budem dio njihovog "saveza" koji se svodio na špijuniranje muževa. :zcepanje:Kako sam to odbila nisam im više bila interesantna.

Elem one imaju jedno lice za druge,a sa svojim muževima ćiju ćiju,tre trep. Vjerovatno da je njima godilo,a one dobijale što su htjele. A to je da su im muževi izvodili djecu u šetnju,vodili ih u obdanište,školu,išli na roditeljske,u prodavnice,na pijacu. Ja jesam za to da muževi pomažu al bože me prosti ja te žene nikad nisam nasamo srela sa tom svojom djecom,da one nešto odrađuju. Kad ih slušaš kad su skupa,krene da ti se prevrće u želucu.

Sad doduše djeca su im odrasla, njih rijetko srećem. Da li su one našle takve muškarce ili su takvi postali neznam. Znam samo zasigurno da su one sve drugo samo nisu nesposobne,jadne,bez svoga ja,već čista manipulacija.

Верујем да пролази неко време.
На дуже стазе би испливало све.
Подршка пред свима и треба да је безрезервна, у четири ока мора бити истине.
jedno je bezrezervna podrška
drugo je oduševljavanje na svaki postupak.
nisu to iste stvari.

Као и свуда, тако и у наведеним ситуацијама, људима годи кад им неко подилази и надражује им его. Сујета цвета, гордост расте, таштина се надима...

Верујем да има не мали број мушкараца који пре изабрали такву жену од оне која има каже истину у лице. Више воле да живе у лажи него у стварности.
lepsa je istina
posle je q nateras da sve sto je rekla okrene protiv sebe :lol:

Ovako napisano zvuci kao neka karikatura od odnosa i svesna manipulacija, igranje na kartu sujete i kao neka trampa. Jer verujem da se tako glumata da bi se nesto dobilo.

Ali jesam sa umiljatost i podrsku, samo sto to ima pravu vrednost ako je prirodno i nesto sto covek zaista oseca i u odnosu je jednostavno takav, umiljat i privrzen.

To zavisi od vas.
Licno, smatram da to nije dobro.
Ali ako neka zeli da podilazi sujetnom liuku jer joj to donosi bilo kakavu korist ima pravo na to.
Ja nisam uopste sujetan i briga me sta ce mi koja recci...ako zaebem stvar znam u sekundi i nema stta da me lazze.

To je uzas ako mu to kaze. Mora da ga spusti a da ovaj dokaze da ce i tako ostati uz nju wha eva

Ovako napisano zvuci kao neka karikatura od odnosa i svesna manipulacija, igranje na kartu sujete i kao neka trampa. Jer verujem da se tako glumata da bi se nesto dobilo.

Ali jesam sa umiljatost i podrsku, samo sto to ima pravu vrednost ako je prirodno i nesto sto covek zaista oseca i u odnosu je jednostavno takav, umiljat i privrzen.
pa...
zrele osobe umeju da za tren potisnu svoje lične frustracije i podrže svog partnera. takođe žena koja je pored muškarca kojeg voli bude prirodno umiljata jer je to ženska energija... privrženost je nužna stvar u vezi.

Tema je više odraz nekog zapažanja da postoje odnosi kada ona njemu tako titra, ali ne i on njoj... nije to dvosmerni kanal. već se veza zasniva na njenom ugađanju i podizanju njegovog ega. I deluje mi da kod nas kako gledam ima dosta muškaraca kojima se to dopada. nekada se podilaženje vidi kao način da bude mir i sklad.

Pa ipak, zrele veze verujem da su nešto drugo. Ne može se veza graditi na jednostranom podilaženju. no i dalje, deluje da je to recept za mnoge naše muškarce. I toga žene treba da budu svesne, posebno ako žele da se udaju.

Back