Кад наставник ликовног предаје хемију

Svaka generacija sve losije naucena i evo rezultata
Nista se preko noci ne desava, ni kvar ni popravka.
Јави се родитељима што од четврте пете године турају детету мобилни уместо књиге у рукама. И такво стање већ траје годинама...
Још кад дођу модерни родитељи који дозволе детету први основне да само бира и одлучује.
Некад је било чудно да првак шутне учитељицу, пљуне друга, искаче кроз прозор или показује средњи прст.
На жалост, данас није.
Добра и васпитана деца су у сенци оваквих који су васпитно запуштени, па повуку и друге са собом који су били пристојни некада.
Ako 20 godina ćutke gledaju kako im propada struka i kompletno obrazovanje onda su saučesnici.
I krivce bespotrebno traže u drugima.
Ти не пратиш колико има штрајкова просветара ? Некада је први септембар почињао са штрајком, сећаш се тог периода ?
Питај државу зашто ћути на захтеве штрајкача, а не просвету зашто се не буни.
Јел се сећаш обећања о платним разредима ? И то власт није испунила. Више и не обећава. Очигледно да од ога ништа
Раније је макар обећавала и лагала народ.

Јави се родитељима што од четврте пете године турају детету мобилни уместо књиге у рукама. И такво стање већ траје годинама...
Још кад дођу модерни родитељи који дозволе детету први основне да само бира и одлучује.
Некад је било чудно да првак шутне учитељицу, пљуне друга, искаче кроз прозор или показује средњи прст.
На жалост, данас није.
Добра и васпитана деца су у сенци оваквих који су васпитно запуштени, па повуку и друге са собом који су били пристојни некада.

Ти не пратиш колико има штрајкова просветара ? Некада је први септембар почињао са штрајком, сећаш се тог периода ?
Питај државу зашто ћути на захтеве штрајкача, а не просвету зашто се не буни.
Јел се сећаш обећања о платним разредима ? И то власт није испунила. Више и не обећава. Очигледно да од ога ништа
Раније је макар обећавала и лагала народ.
1 - Ko je naucio te roditelje da tako rade?
2 - Koliko je tesko napraviti mehanizam koji ce problematicnu decu onemoguciti da ometaju drugu decu?
I zasto to godinama prosvetari ne urade?
Recimo, ajd za minut da smislim, deca koja ometaju cas bivaju izbacena kao prvi korak iz odelenja
Kao drugi korak iz skole i da onda nemaju prava da biraju skolu nego da po automatizmu bivaju upisana u skolu udaljenu 50km
Sledeci put idu u skolu udaljenu 100km

1 - Ko je naucio te roditelje da tako rade?
Па не знам, најбоље да њих питаш. Као прошле године у оквиру представе за децу где су по први пут имали проблеме. Не са децом него са родитељима.
Долазе нове генерације родитеља.
2 - Koliko je tesko napraviti mehanizam koji ce problematicnu decu onemoguciti da ometaju drugu decu?
Кад неко одвали у главу друго дете на часу, схватиш да механизам не постоји.
Или ту је гађање оловком у око, а данас је детету свеједно да га пошаљеш код психолога или да психолог дође. Оно је мирно док је неко други ту. А иначе прави хаос.
I zasto to godinama prosvetari ne urade?
Шта конкретно ?
Recimo, ajd za minut da smislim, deca koja ometaju cas bivaju izbacena kao prvi korak iz odelenja
Види се да се у школу не разумеш. Правилником школе је забрањено истерати дете са часа.
Kao drugi korak iz skole i da onda nemaju prava da biraju skolu nego da po automatizmu bivaju upisana u skolu udaljenu 50km
Sledeci put idu u skolu udaljenu 100km
Не можеш тек тако избацити дете из школе, не иде то тако.
Боље школе једноставно преместе дете у друго одељење.
Лоше школе то не раде, јер неће нико да прихвати лошег ђака у одељење.
И јел решење избацити дете из школе, па то дете ће опет негде да заврши школу ? Какво је то решење пребацити га другима на грбачу ? Ако је то решење, ту реално нема ништа а најамање има решења.

Па не знам, најбоље да њих питаш. Као прошле године у оквиру представе за децу где су по први пут имали проблеме. Не са децом него са родитељима.
Долазе нове генерације родитеља.

Кад неко одвали у главу друго дете на часу, схватиш да механизам не постоји.
Или ту је гађање оловком у око, а данас је детету свеједно да га пошаљеш код психолога или да психолог дође. Оно је мирно док је неко други ту. А иначе прави хаос.

Шта конкретно ?

Види се да се у школу не разумеш. Правилником школе је забрањено истерати дете са часа.

Не можеш тек тако избацити дете из школе, не иде то тако.
Боље школе једноставно преместе дете у друго одељење.
Лоше школе то не раде, јер неће нико да прихвати лошег ђака у одељење.
И јел решење избацити дете из школе, па то дете ће опет негде да заврши школу ? Какво је то решење пребацити га другима на грбачу ? Ако је то решење, ту реално нема ништа а најамање има решења.
Pa zato sto ne ide, sto ne mozes, sto pravilnik ne da - ovako i jeste
Ocena iz vladanja - ma sta ce ti to

Pa zato sto ne ide, sto ne mozes, sto pravilnik ne da - ovako i jeste
Ocena iz vladanja - ma sta ce ti to
Да ли ти знаш да истеривање са часа не доноси никакву корист ?
Мислиш да се деца плаше тога и да им је нешто посебно стало да не буду истерани са часа ? Са проблематичном децом треба да се ради.
Истеривање са часа не доприноси ничему.
То што је неко из разведене породице или што је неком умро један родитељ или има оца алкохоличара значи да је дете у проблему.
Истеривање са часа не решава тај проблем.
И то што родитељ не сарађује или сарађује кад каже "Шта год ви одлучите, ја се слажем, ја му не могу ништа".
Ништа то не решава.
Дете је требало васпитати на време, кад се дође до седмог-осмог, онда се крпи колико се може. Не могу се очекивати радикалне промене са васпитно запуштеном децом.
Проблем је када дете од првог основне покаже да је проблематично.
Па на тај начин смета васпитаној и доброј деци.
Ако родитељ сарађује може се много тога учинити. Ако не, онда је гадно.

Да ли ти знаш да истеривање са часа не доноси никакву корист ?
Мислиш да се деца плаше тога и да им је нешто посебно стало да не буду истерани са часа ? Са проблематичном децом треба да се ради.
Истеривање са часа не доприноси ничему.
То што је неко из разведене породице или што је неком умро један родитељ или има оца алкохоличара значи да је дете у проблему.
Истеривање са часа не решава тај проблем.
И то што родитељ не сарађује или сарађује кад каже "Шта год ви одлучите, ја се слажем, ја му не могу ништа".
Ништа то не решава.
Дете је требало васпитати на време, кад се дође до седмог-осмог, онда се крпи колико се може. Не могу се очекивати радикалне промене са васпитно запуштеном децом.
Проблем је када дете од првог основне покаже да је проблематично.
Па на тај начин смета васпитаној и доброј деци.
Ако родитељ сарађује може се много тога учинити. Ако не, онда је гадно.
Krenuti sa radom od prvog osnovne
Izbaciti sa casa ali ne da ide da se zeza nego na razgovor kod psihologa il da cisti krug ili nesto izmislite
Roditelj ako ne saradjuje onda lepo dodje socijalna sluzba, pa posalje dete u hraniteljsku porodicu

Juce sam postavio temu , nastavnici dobijaju status sluzbenog lica - besmisleno,
zakon vec postoji, problem je sto se niko ne kaznjava po njemu jer deca ne podlezu kazni zbog godina

A kad znas da neces biti kaznjen nije bitno dal je kazna 100 din ili streljanje

Krenuti sa radom od prvog osnovne
Са каквим радом ако родитељ не долази у школу ? Рецимо позиван је и неће да дође. Шта би ти онда могао да радиш са проблематичним дететом ?
Izbaciti sa casa ali ne da ide da se zeza nego na razgovor kod psihologa il da cisti krug ili nesto izmislite
Мислиш да ће дете које изађе из учионице хтети да оде код психолога ? Па и кад су деца мање немирна она неће ни да изађу из учионице.
Шта би ти урадио кад би дете одбило да оде код психолога ?

Са каквим радом ако родитељ не долази у школу ? Рецимо позиван је и неће да дође. Шта би ти онда могао да радиш са проблематичним дететом ?

Мислиш да ће дете које изађе из учионице хтети да оде код психолога ? Па и кад су деца мање немирна она неће ни да изађу из учионице.
Шта би ти урадио кад би дете одбило да оде код психолога ?
Za roditelje napisah - socijalne sluzbe
Dete nece kod psihologa? pa ajde da dete nece na cas, sta radite?
Pa smislite nesto i vi prosvetari, primate platu za to , ne moram ja sve.

Da ste resavali probleme kako su se pojavljivali ne bi se toliko problema skupilo
Sa detetom se radi svaki dan, godinama, ne pocinje se u sedmom osnovne
Ко да је решавао ? Пре 30 година су децу питали шта желите да будете - одговор је "дилер". Има пуно пара, видела деца па ето.
Погледај данас децу, девојчице су много агресивније и тај тренд постоји већ барем 15 година. Променило се друштво, систем, ми смо се променили.
Кад дете буде трећи или четврти основне родитељ сарађивао или не сарађивао исто је. Требало је то васпитати раније.
Изузеци су ретки и дешава се да родитељ у четвртом-петом ако сарађује све реши сам. Али то је баш ретко. Али је и најбоље. боље од свега.

Ко да је решавао ? Пре 30 година су децу питали шта желите да будете - одговор је "дилер". Има пуно пара, видела деца па ето.
Погледај данас децу, девојчице су много агресивније и тај тренд постоји већ барем 15 година. Променило се друштво, систем, ми смо се променили.
Кад дете буде трећи или четврти основне родитељ сарађивао или не сарађивао исто је. Требало је то васпитати раније.
Изузеци су ретки и дешава се да родитељ у четвртом-петом ако сарађује све реши сам. Али то је баш ретко. Али је и најбоље. боље од свега.
Kako ste ih naucili tako sve ispada
Za stanje u drzavi su najvise krivi prosveta i sudstvo, koje je isto prosveta naucila
A to sto ste svake godine strajkovali pa ste se zadovoljavali otpacima su isto prosvetari krivi
Bar 20 god ste imali da se organizujete, da pogledate kako se to u svetu radi, da nadjete i prilagodite neki dobar model
Umesto toga - tropa

Kako ste ih naucili tako sve ispada
Kojи ми ?
Za stanje u drzavi su najvise krivi prosveta i sudstvo, koje je isto prosveta naucila
Слоба крао и слао дилере девиза на улице, за крађу избора и ратове крива просвета ? Имам утисак да си отишао у погрешни смер.
A to sto ste svake godine strajkovali pa ste se zadovoljavali otpacima su isto prosvetari krivi
Не знам коме се обраћаш, ја нисам просветар.
Отишао си у потпуно другу тему.
Bar 20 god ste imali da se organizujete, da pogledate kako se to u svetu radi, da nadjete i prilagodite neki dobar model
Umesto toga - tropa
Питај факултет за физику и хемију зашто им опада број заинтересованих за упис од 2015 и зашто се боље нису организовали.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/v...rivicni-zakonik-stroze-kazne-za-napad/2kgs4p0
Evo o5 gluposti
Deca ubijaju i niko im nista ne moze a sad kao poostravaju, prosvetar i prosvetarica ( da to je to)
Па једино да видиш са власти шта она хоће, а ако ти не одговара власт, жали се онима што не гласају 20 година. Нема просвета везе са тим што људи пакују кофере и одлазе у иностранство.
Људима сметају мале плате и лоша власт. Или ако зарађују добро, не желе да трпе ове на власти.
dobijaju status sluzbenog lica.
Кад људи са основном школом добијају 80.000 плату, неће више нико хтети да ради у школи, тако да је небитно какав статус имају или немају.
Што би радили у школи за 75.000, па pizza-мајстор има 100.000 плату као и Глово достављачи.

Poslednja izmena:
Kojи ми ?

Слоба крао и слао дилере девиза на улице, за крађу избора и ратове крива просвета ? Имам утисак да си отишао у погрешни смер.

Не знам коме се обраћаш, ја нисам просветар.
Отишао си у потпуно другу тему.

Питај факултет за физику и хемију зашто им опада број заинтересованих за упис од 2015 и зашто се боље нису организовали.

Па једино да видиш са власти шта она хоће, а ако ти не одговара власт, жали се онима што не гласају 20 година. Нема просвета везе са тим што људи пакују кофере и одлазе у иностранство.
Људима сметају мале плате и лоша власт. Или ако зарађују добро, не желе да трпе ове на власти.

Кад људи са основном школом добијају 80.000 плату, неће више нико хтети да ради у школи, тако да је небитно какав статус имају или немају.
Што би радили у школи за 75.000, па pizza-мајстор има 100.000 плату као и Глово достављачи.
Pises kao da radis u prosveti
To je laganih 75 hilj, pica majstor il glovo dostavljac ima da se debelo oznoje za 200 evra vise
Dokaz lose prosvete, jak dokaz, je i taj sto niko iz prosvete ne moze da artikulise sta mu fali,
sta bi trebalo promeniti i kako to uraditi.
Ako onaj ko je zavrsio dosta skole ne moze to - kako ce to uraditi neko drugi

Pises kao da radis u prosveti
A ти пишеш као да не познајеш никог ко ради у просвети.
To je laganih 75 hilj, pica majstor il glovo dostavljac ima da se debelo oznoje za 200 evra vise
Тако мисле људи који никада нису радили у школи да је све то лагано. Јел знаш колики је додатак за разредно старешинство ?

Dokaz lose prosvete, jak dokaz, je i taj sto niko iz prosvete ne moze da artikulise sta mu fali,
sta bi trebalo promeniti i kako to uraditi.
Ти идеш све даље и даље од теме.

Back