Quantcast

kad napises knjigu...

• Začetnik teme Gosca
  • Datum pokretanja

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.525
Moja malenkost zna nešto o tome.
Prvo i osnovno je to što sve moraš sama da platiš ! (Govorim o izdavanju knjige u Beogradu).
Izdavači više ne finansiraju unapred čak ni poznatije autore. (Dobro, možda nekog ko je već imao neki bestseler)
Elem, sama platiš: 'uslugu' izdavača, tehničko uređenje knjige, štampu, reklamu. A valjalo bi i da lektor malo pogleda.
Kad ovako stoje stvari, jasno ti je da recenzija nije ni malo bitna.
Dakle, odeš do prve izdavačke kuće i kažeš: "Dobar dan, ja bih da mi objavite knjigu" I ako nije baš neki krš, oni kažu "Može, to košta toliko i toliko."
To je to.

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.525
Hm, tu ti ne mogu pomoći. Ni približno ne znam sadašnje cene. Pretpostavljaš i sama da cena 'zadovoljstva' zavisi od više stvari: tiraž, tehnička oprema knjige tj. kvalitet papira, povez ...
Mislim da bi svakako morala da spremiš mininum par hiljada EUR.
To je to.

Za otprilike slične pare možeš da snimiš CD. :D

Još nečeg sam se setio. Jesi li napisala neku stručnu (naučnu) knjigu ili neku beletristiku ? Možda se stvari razlikuju.

gost 151384

Elita
Poruka
22.730
put do izdavaca nije tako strasan....imas na storine izdavaca...samo dobro razmisli koji izdavac izdaje zanr kom pripada tvoja knjiga
slucajno..ja pisem..i izdala sam do sada dve knjige....javi mi se na pp...radim za izdavaca...mozemo pricati