Kad naidje jehovin svedok :)

Dao sam ti odmah stih na početku diskusije...

Djela apostolska 2,22Ljudi Izrailjci! poslušajte riječi ove: Isusa Nazarećanina, čovjeka od Boga potvrđena među vama silama i čudesima i znacima koje učini Bog preko njega među vama, kao što i sami znate,

E taj Bog se javio u teli...a Nije Hrist...nego ovaj što preko Hrista čini čuda...
Nije Hristos jedini koji je činio čuda pa se nije govorilo za druge da su Bog u tijelu.

Predstavljen je i kao Bog. Otac i Sin u simfoniji čine čuda.
Kažu jasno 'Bog učini preko njega' (preko Hrista).
Nije Hrust taj Bog.

Da jeste, sigirno ne bi formulisali ovako ovu rečenicu...

To ti je i odgovor na pitanje...koji Bog se javio u telu...Taj Bog koji pteko Hrista čini čuda...

Nije Hrist u oba slučaja...

Pa opet se seti da je Hrist crkva Boga Živoga i da je Sveti Dih od Oca sišao na njega u vidu goluba i da je Bog u njemu...Kao što isto reče da smo mi crkve Boga Živoga i da će biti u nama...
Na takav način se Bog javlja u telu...Hristovom i našem...
Pa sva čuda koja i Apostoli činiše...čine istom silom od istog Boga...
Izvor te sile je isti...Bog Otac..

Kažu jasno 'Bog učini preko njega' (preko Hrista).
Nije Hrust taj Bog.

Da jeste, sigirno ne bi formulisali ovako ovu rečenicu...

To ti je i odgovor na pitanje...koji Bog se javio u telu...Taj Bog koji pteko Hrista čini čuda...

Nije Hrist u oba slučaja...
Apostol Pavle govori o istoj Osobi u 1 Timotiju 3:16. Ne o dvije različite. Ista Osoba je Bog u tijelu i Onaj koji Se vazneo u slavi. Gospod Isus Hristos.

Maki, ako je On Bog Sin i ravan je Ocu a istovremeno je Bogočovek...šta Otac ima njemu da daje kada je On iste Božanske prirode i ima istu moć i silu?
Je li Bog...jeste, je li ravan Ocu...jeste.
Pa šta mu onda Otac daje...nauku i moć i Otac ima neke veće ingerencije i dok je Hrist na zemlji i nakon povratka na nebo?
"Христос је горе рекао Оцу да је Он открио (тајне безазленима). Како ти не би помислио да Христос ништа Сам не чини и да је све од Оца, Он каже: “Све ми је предао Отац, а Отац и Ја имамо исту власт.” Када чујеш реч “предао”, немој мислити да Му је предао као слуги или подређеном, већ као Сину, јер се Он родио од Оца и зато Му је “све предао” (у наслеђе). Да се Он није родио од Оца и да није исте природе са Њим не би Му све ни било предато. Зато пази шта говори: “Све је Мени предао”, не Господар, већ “Отац Мој.” Када се, на пример, лепом оцу роди лепо дете, дете касније каже: “Добио сам, односно наследио сам, лепоту свога оца.(св. Теофилакт Охридски).

'' а Отац и Ја имамо исту власт.”
Možeš li da mi pokažeš ovo iz pisma?
Mislim da Teof...malo ubacuje ono čega nema...

Slažem se ja da mu Otac sve predaje kao prvorođencu, a ne kao slugi...
Ali sama priroda stvari uvek Oca postavlja iznad Sina...Otac može Sinu dati a obratno nikako...
Jer jedinom Bogu ne može niko ništa dati, pa ni Sin...osim poslušnosti...
A predano mu je po zasluzi i kao što rekoh gore, neke Božanske ingerencije mu nije dao. Pa niti mu je sve dao u svu večnost, već na određeno vreme...jer se i Sinu valja nakon toga pokoriti Ocu za svu večnost...

Nije Bozja rec Biblija te demantuje.
Dobio si dokaze.
БОГ Се јави у тијелу. Бог.

Možeš li da mi pokažeš ovo iz pisma?
Mislim da Teof...malo ubacuje ono čega nema...

Slažem se ja da mu Otac sve predaje kao prvorođencu, a ne kao slugi...
Ali sama priroda stvari uvek Oca postavlja iznad Sina...Otac može Sinu dati a obratno nikako...
Jer jedinom Bogu ne može niko ništa dati, pa ni Sin...osim poslušnosti...
A predano mu je po zasluzi i kao što rekoh gore, neke Božanske ingerencije mu nije dao. Pa niti mu je sve dao u svu večnost, već na određeno vreme...jer se i Sinu valja nakon toga pokoriti Ocu za svu večnost...
Ако је Отац све дао Сину значи да имају исту власт.

БОГ Се јави у тијелу. Бог.

Ако је Отац све дао Сину значи да имају исту власт.
Bog ne moze da se javi u telu jer je Bog

Isus se javio u telu
tako pise u Bibliji

van Šarić / Rev. Đ. Martinjak (RIŠ):

16 I kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: On (isus ) se javio u tijelu, opravdao se u Duhu, pokazao se anđelima, propovijedao se neznabošcima, vjerovao se u svijetu, uznio se u slavi.

Христос то говори као човјек. Као Бог Он итекако зна дан СВОГ Другог доласка.
Ubacuješ sada i tražiš razloge...

Odlazi na nebo gde je i pre bio...u svoju slavu...i ne može da odluči ko će gde da sedi i ako mu je Otac sve predao?

U slavi je kada Apostoli kažu..'Bog je glava Hrostu'...
A ko zna bolje od njih..
Pa otkrivenje kaže dade Bog Hrostu da pokaže nama...
Pa Pavla zaslepi slava Hristova sa neba a On ode i uči da je Hrist Sin Božiji...

I mnogo drugih primera...

Back